Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Про ціни на газ

Краща відповідь

27.01.17 09:00 У НКРЕКП анонсували зміни у платіжках за газ: буде нова графа

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановила надавати споживачам інформацію щодо обсягів споживання природного газу не лише в кубометрах, а і в одиницях енергії – з метою оцінити споживання блакитного палива порівняно з іншими видами енергії.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це на засіданні комісії розповіла директор Департаменту з регулювання відносин у нафтогазовій сфері НКРЕКП Тетяна Рябуха.
 
"З метою підвищення ефективності споживання природного газу та для надання можливості споживачам оцінити споживання газу порівняно з користуванням іншими видами енергії пропонується запровадити на ринку природного газу використання одиниць енергії", - сказала Рябуха.
 
Відповідно до постанови, споживачам у платіжних документах поряд з обсягами спожитого природного газу в кубометрах надаватиметься інформація про спожитий ресурс в одиницях енергії.
 
"Перехід ринку природного газу на розрахунок в енергетичних одиницях на цьому етапі ще не передбачається. Споживач у першу чергу отримає можливість порівняти споживання газу зі споживанням інших енергетичних ресурсів", - наголосила Рябуха.
 
Нагадаємо, раніше у КМДА повідомили, що в отриманих киянами рахунках за опалення період цієї послуги перевищує один календарний місяць.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Сьогодні немає жодних підстав говорити про збільшення у 2017 році тарифів на ЖКГ або газ.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це в інтерв'ю виданню "Экономические известия" заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

 

"Я впевнений, поки немає економічних передумов підвищувати ціни на газ, електроенергію і послуги ЖКГ. Станом на кінець січня я не бачу жодних мотивів для підвищення цін на газ і ЖКГ-послуги упродовж 2017 року. Не треба лякати людей! Коли настане час, уряд не буде ховатися, а відкрито повідомить українцям про підвищення тарифів", - сказав він.

 

"Але на мою думку, нинішня ціна на газ уже відповідає європейській і економічно обґрунтована. Підвищувати далі її вже нікуди", - зазначив віце-прем'єр-міністр.

 

Павло Розенко також зазначив, що у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 р. до 3200 грн розмір призначених субсидій у цьому опалювальному сезоні не будуть переглядати.

 

"Ні. Субсидії у зв'язку з цим не переглядатимуть", - наголосив він.

 

Як повідомляли раніше, з 1 лютого кияни, які мають борг за житлово-комунальні послуги, можуть скористатися механізмом оплати частинами (реструктуризації). Комунальний концерн "Центр комунального сервісу" (ЦКШ) пропонує реструктуризацію на термін до 5 років без сплати першого внеску.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Ніякого зростання цін на природний газ для населення не буде.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

"Я не допущу жодного підвищення тарифів на газ для потреб населення. А ті, хто заявляє про можливе зростання цін на 40%, повинні або відповідально працювати, або писати заяву на звільнення", - наголосив Гройсман.

 

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр заявив, що ціни на житлово-комунальні послуги затверджує Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг за поданням місцевих органів влади.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" зазначає, що в разі продовження Кабінетом Міністрів терміну дії спеціальних зобов'язань НАК "Нафтогаз України" та облгазів щодо постачання природного газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ), який закінчується 1 квітня, ціна на газ для населення і ТКЕ залишиться незмінною.

Як передає Цензор.НЕТ, про це сказав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передають Українські Новини.

 

"Це відкрите питання (про зміну ціни), держава ще не вирішила. З одного боку уряд повинен прийняти рішення, чи продовжувати спеціальні зобов'язання, чи буде далі "Нафтогаз" зобов'язаний продавати газ приватним облгазам і ТКЕ за фіксованою ціною і відповідно їх (облгази) потім обмежувати ціною, за якою вони потім будуть продавати населенню. Якщо будуть продовжені ці спецзобов'язання, 1 квітня ціна не зміниться", - сказав Вітренко.

 

21 лютого Кабінет Міністрів затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств ТКЕ, згідно з яким коригування цін може здійснюватися урядом кожні півроку (з 1 квітня та з 1 жовтня) в разі, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%.

 

Кабмін ввів 2 нові поняття - "газовий рік" (з 1 жовтня по 30 вересня) і "газове півріччя" (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).

 

Згідно з новими змінами, обов'язки розраховувати граничні роздрібні ціни на газ для населення і ТКЕ покладені на Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

 

Під час розрахунку граничної роздрібної ціни газу для населення і ТКЕ міністерством будуть враховуватися: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-й і 3-й місяці поточного газового півріччя (або травень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на поставку і розподіл газу всередині України, ПДВ і торгова націнка постачальника.

 

Такі розрахунки Міненерго зобов'язане проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя та оприлюднити їх на своєму сайті.

 

Якщо поточні ціни на газ відхиляються від розрахунків Міненерго більш ніж на 10%, то Кабмін переглядає їх, якщо менше - то ціни залишаються колишні.

 

Перший перегляд цін може бути проведено з 1 квітня, але оскільки поточні ціни на природний газ для населення і ТКЕ діють із травня 2016 року (буде 11 місяців на момент можливого перегляду в 2017), то при розрахунку нових цін Міненерго буде враховувати котирування на німецькому газовому хабі за весь цей період - з травня 2016 року по березень 2017 року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кабинет министров Украины собирается ввести для населения новую систему оплаты за природный газ: платеж будет состоять из цены газа и абонентской платы за его доставку.


Ее размер будет устанавливать профильная Национальная комиссия. При этом цена самого газа будет устанавливаться отдельно.


Минэкономразвития разработало соответствующий проект постановления правительства. Документом регулируется только цена продажи газа потребителям как товара по цене 4,942 грн. за кубометр без НДС. В данный момент действует постановление Кабмина, которым введена единая цена для населения – 6,879 за кубометр с учетом всех затрат на транспортировку «голубого топлива», налогов и торговых наценок.


Планируется, что с 1 апреля 2017 года цена на газ для населения будет разделена на цену газа как товара (4,942 грн./кубометр с учетом предельной торговой наценки газопоставляющей компании 3,2%) и платы за транспортировку и распределение голубого топлива (так называемая абонплата, которую потребитель будет оплачивать регулярно, несмотря на объемы потребления).


Ожидается, что размер такой абонплаты будет определять Нацкомиссия, которая занимается госрегулированием в сферах энергетики и комуслуг. Для расчетов будет браться объем потребления и тип газового счетчика.


Согласно проекту постановления, с 1 октября 2017 года возможна корректировка стоимости газа как товара в случае изменения рыночной цены на более чем 10%.


Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю в нашому районі буде теж саме....

 

Каменчане будут платить за газ по-новому

 

 

В апреле каменчане получат платежки за газ нового образца, в которых будет указанно количество потребленных кубометров газа и его калорийность (энергетическая ценность).  Через полгода изменятся и правила оплаты: сумма в платежках будет зависеть и от качества (калорийности) газа.

Цена = качество

В Украине внедряют европейскую практику учета голубого топлива. Теперь ПАО «Днепрогаз» будет информировать людей об объемах потребленного газа и его калорийности. Реформа будет осуществляться в несколько этапов, и уже в апреле потребители получат платежки нового образца.

 - Нынешняя система измерения газа не совершенна, так как не учитывает количество энергии, которую получает потребитель, - рассказывает Алина Левкович, помощник главы правления ПАО «Днепрогаз».

По словам Алины Левкович, благодаря внедрению европейской практики размер платы за газ будет напрямую зависеть от его качества. Соответственно, потребители, получающие газ низкой калорийности, будут платить меньше тех, кто получает более качественный газ.  Кроме того, по мнению Алины Левкович, эта система станет более объективной: в разных населенных пунктах области калорийность газа заметно отличается.

Изменения не за горами

Данные в апрельских платежках будут нести информативный характер, а оплата за газ будет осуществляться, как и ранее, исходя из норм потребления или по показателям счетчика в кубических метрах .

- Примерно через полгода мы планируем перейти к введению оплаты и за калорийность газа, - комментирует Алина Левкович. - При этом потребителям не нужно часами считать количество потребленной тепловой энергии по нашим формулам – все будет указанно в счетах и личных кабинетах.

Алина Левкович также рассказала, что все формулы и маршруты газа будут опубликованы. Это означает, что каждый потребитель, при желании, может перепроверить сумму, указанную в платежке.

По словам помощника главы правления, потребителям нельзя забывать и о том, что в связи с изменениями в законодательстве, все потребители должны сообщать показания счетчиков с 1-го по 5-е число каждого месяца. Далее, до 10-го числа, компания будет формировать счета оплаты. Передавать данные можно через контакт центр, по SMS (тел. 7104) или в личном абонентском кабинете. 

8268374745d150241a00bbc0bb1712ee.jpg

76ce7e9138d6406ed5514434c6d3b71d.jpg

c6cb756d5a1ec8f2bd59e4f0bf38a4d0.jpgd93789e4187babbff880ebf09e5f2ea8.jpg

68582421218e9214b415387459059bed.jpg

053ea1699ce5570f63f831c3aa3af59e.jpg2ae578545b5e765e024fc0c67a3e6549.jpg

     

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З 1 квітня в Україні вводять абонплату за підключення до газу: хто і скільки сплачуватиме

 

Експерт зазначає, що з 1 квітня зазначена плата побутових споживачів, які користуються лише газовою плитою, зросте в середньому в чотири-вісім разів.

 

1465318136-7848.jpg

 

 

З 1 квітня 2017 року українцям доведеться окремо оплачувати послуги з розподілу та транспортування природного газу. Однак суми в квитанціях для домогосподарств з газовим котлом або тільки з газовою плитою будуть істотно відрізнятися, повідомляє Обозреватель із посиланням на сторінку в Facebook заступник голови департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексія Хабатюка. Експерт зазначає, що з 1 квітня зазначена плата побутових споживачів, які користуються тільки газовою плитою, зросте в середньому в чотири-вісім разів. Але її збільшення стане різним для кожного облгазу і, крім усього, буде залежати від наявності або відсутності в конкретному будинку приладу обліку.

 

1490797760-3732.jpg

 

За словами Хабатюка, найбільш поширеними типорозмірами лічильників в Україні є G4 і G6, а обсяги споживання блакитного палива для обігріву приміщення можуть коливатися в межах 800-3000 куб. м в рік.Що стосується споживачів, будинки яких обладнані газовим котлом, то їх абонплата також буде збільшуватися пропорційно обсягам споживання і типорозміру лічильника. Однак у цьому випадку зростання витрат буде менш відчутним, ніж для громадян, які користуються лише газовими плитами.

 

1490797787-3427.jpg

 

 

При невеликих обсягах споживання (до 800 кубометрів в рік, що характерно для опалення квартири) витрати істотно зростуть в середньому в 2,3 рази для G4 і в 3,8 рази для G8.
 

При середніх обсягах споживання газу 1500-2000 кубометрів на рік з лічильником G4 плата в середньому буде порівнянна з тією, що була до 1 квітня (хоча для кожного облгазу ситуація може суттєво відрізнятися - можливо як збільшення, так і зменшення плати. Але вже при лічильнику G6 з цими ж обсягами споживання плата зросте в середньому в 1,8 рази. При великих обсягах споживання (більше 2500 кубометрів на рік) з лічильником G4 в більшості випадків, за підрахунками експерта, плата суттєво зменшиться. А при аналогічному споживанні з лічильником G6 в середньому плата буде порівнянна з тією, що була до 1 квітня (але, знову таки, слід враховувати відмінності ситуації в різних облгазах).

 

 

1490796641-4106.jpg

 

Більше того, згодом аналогічну систему запровадять і на ринку електроенергії, що спричинить за собою серйозні проблеми для більшості побутових споживачів.Хабатюк підкреслив, що нововведення за тарифами на розподіл, який вступить в силу з 1 квітня, — це тільки перше підвищення із запланованих трьох етапів, які повинні бути реалізовані в перехідний період (до 2021 року). "Є проблема несинхронності змін, пов'язаних ринках газу і електроенергії. Ці зміни мало вплинуть на споживачів з обсягами споживання 2000 кубометрів і більше (опалення будинків), але сильно вплинуть на споживачів з газовими плитами. В умовах відсутності абонплати за електроенергію газ втратить привабливість і буде значна мотивація газ відключити. Але потім маятник зробить коливання в іншу сторону (абонплати за електроенергію) і витрати знову наблизяться, але повернення не буде, тому що зворотний вхідний квиток на дорогий газ", - пояснив Хабатюк.

 

1490796637-8729.jpg

 

Згідно з його прогнозом, такий розвиток подій найближчим часом стане причиною скорочення кількості абонентів з плитою, зростання споживання електроенергії та відключення "сплячих" газових абонентів, які мають альтернативні джерела опалення. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Абонплата за газ. Як будемо платити за новими платіжками?

 

 

 

4feab80-690_690x426.jpg
 
З 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ. Навіщо це робиться, і чи суттєво зміниться ціна?
Що сталося?

З 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова система оплати за використаний газ. Тепер українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий  за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів.

Виділений з ціни газу платіж за його доставку є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання. 

Усім, хто користується газом для підігріву води, приготування їжі чи опалення, доведеться платити абонплату за під'єднання до мереж і за спожитий об'єм блакитного палива.

Відповідне рішення 28 березня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Комісія так само затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Навіщо розділили платежі?

В НКРЕ заявляють, що таким чином хочуть зробити прозорими тарифи. Так, новий тариф дозволяє споживачам газу краще усвідомлювати, на що ідуть їхні гроші, та сприятиме економії газу.

У ціну на газ, яку споживачі платили до 1 квітня, була закладена розрахункова вартість за користування газотранспортними комунікаціями.

Тепер споживачі платитимуть абонплату, розмір якої буде вираховуватися окремо для кожної квартири, та за спожитий газ відповідно до показників лічильника чи норм споживання (у разі відсутності лічильника).

Це взагалі правильне рішення?

На думку комісії  так. Раніше у тариф була закладена вартість ремонту та обслуговування газових мереж, які підтримувалися коштом тих, хто споживав більше газу.

Наприклад, господарі осель могли роками не проживати в них, не сплачуючи жодної копійки за газ, однак вся інфраструктура підтримувалася у робочому стані коштом інших споживачів.

Це стосується і комерційних споживачів, які споживають близько половини об'єму газу, але використовують лише 1/3 газотранспортних комунікацій. Таке розділення діє в Європі і його запровадження в Україні сприятиме появі конкуренції на ринку постачання газу.

Яку частка в тарифі припадатиме на транспортування газу?

23%  така частка витрат "Укртрансгазу" на транспортування газу в структурі тарифу. Йдеться, зокрема, про велику газотранспортну систему та місцеві мережі.

Добре, а платити мені не доведеться більше після цього?

Комусь точно доведеться. На засіданні НКРЕКП 28 березня представник регулятора повідомив, що нововведення знизить середньорічну платіжку за газ на 4%.

Водночас, розрахунки LIGA.net свідчать, що майже половині населення в країні доведеться платити за газ більше. В першу чергу це стосується українців, які проживають в квартирах без лічильників, і використовують газ для приготування їжі. Таких в Україні близько 40% від загальної кількості побутових абонентів — за даними 2015 року.

Тобто, плата за газ, насправді, знизиться, але ще треба буде сплачувати абонплату. І тут якраз не все так просто. 

Тобто, яким же тоді буде розмір абонплати?

Абонплата буде сплачуватися  щомісяця і є фіксованою сумою, яка не залежить від обсягу спожитого газу. Її розмір розрахований за методикою, ключовим параметром якої є максимальна потужність лічильника газу, встановленого у споживача. Як відомо, є різні види лічильників за пропускною здатністю — для газових котлів, колонок і газових плит.

Наприклад, у Києві для споживачів ПАТ "Київгаз" тариф становитиме 1,273 коп за куб м на годину. За розрахунками комісії, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника, яким користується близько 80% споживачів у країні, становитиме 92 грн на місяць.

А як зміниться саме тариф на газ?

Він зменшиться до 4,942 грн за куб м з нинішніх 6,879 грн. Однак нова ціна ще буде враховувати націнку газопостачальних компаній, яка становитиме до 3,2%, а також ПДВ. Загальна сума у такому разі не перевищить 6,12 грн за куб м.

Якщо я використовую газ для опалення оселі, мої витрати збільшаться чи зменшаться?

Фінансове навантаження на споживачів, які використовують газ для опалення, зменшиться. Хоча абонплата для власників газових котлів буде вища, ніж для власників газових плит чи газових колонок через вищу пропускну здатність встановленого лічильника газу.

Чи діє субсидія на нововведення?

Ні, згідно статті 102 Бюджетного Кодексу, пільги і субсидіі надаються на природний газ. На послуги з розподілу газу пільги і субсидіі діючими нормами закону не розповсюджуються.

Який тариф для розрахунку абонплати у моєму регіоні?

У таблиці наведено тариф на послуги розподілу газу для побутових та комерційних споживачів за 1 куб м на годину.

 

 

 

 

Назва газорозподільної компанії

Тариф на послуги розподілу газу для побутових спожівачів (населення), грн за 1 куб м на 1 годину, без ПДВ

Тариф на послуги розподілу газу для непобутових споживачів, грн за 1 куб м на 1 годину, без ПДВ

Вінницягаз

0,02285

0,02446

Волиньгаз

0,02395

0,04095

Гадячгаз

0,02442

0,02876

Дніпрогаз

0,01460

0,05599

Дніпропетровськгаз

0,02316

0,05956

Донецькоблгаз

0,02485

0,02735

Житомиргаз

0,01915

0,05231

Закарпаттягаз

0,03885

0,04255

Запоріжгаз

0,01902

0,05866

Івано-Франківськгаз

0,02433

0,05278

Київгаз

0,01273

0,01273

Київоблгаз

0,02549

0,03607

Кировоградгаз

0,01716

0,02959

Коростишівгаз

0,02628

0,03913

Кременчуггаз

0,02011

0,06073

Криворіжгаз

0,02204

0,04023

Лубнигаз

0,02281

0,03798

Луганськгаз

0,02470

0,09046

Львівгаз

0,02175

0,04926

Маріупольгаз

0,01880

0,10388

Мелитопольгаз

0,02396

0,05905

Миколаївгаз

0,02464

0,06225

Одесагаз

0,02212

0,05758

Полтавагаз

0,02373

0,05143

Рівнегаз

0,02676

0,04176

Сумигаз

0,01895

0,04339

Тернопільгаз

0,04101

0,03154

Тернопільміськгаз

0,01108

0,03087

Тисьменицягаз

0,03548

0,03548

Уманьгаз

0,02322

0,02707

Харківгаз

0,02579

0,04465

Харківміськгаз

0,01687

0,02584

Херсонгаз

0,02579

0,02833

Хмельницькгаз

0,02224

0,02894

Черкасигаз

0,02129

0,06097

Чернівцігаз

0,02188

0,02453

Чернигівгаз

0,01684

0,05769

Шепетівкагаз

0,01905

0,03181

Сирка

-

0,11304

Монтажник

0,03253

0,03253

Газовик

0,05450

0,05450

Газпостачсервіс

0,07782

0,07782

Кременчуцьке УПРГ

0,02835

0,03397

Спектргаз

-

1,63884

 

 

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Після рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), впровадити щомісячну обов'язкову абонентську плату за газ для українців ціна на газ в платіжках не зміниться.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це в коментарі журналістам заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

 

"Сама сума, яку ви сьогодні платите за газ, не змінюється після ухвалення цього рішення Національної комісії (НКРЕКП. - Ред.)", - сказав Рева.

 

Він пояснив, що транспортування газу сьогодні є складовою в загальній сумі в платіжці. За словами Реви, якщо говорити про зміни, які прийняла НКРЕКП, то в межах загальної ціни на газ сума, яка стосується транспортування газу, просто буде виділятися, але якщо скласти цю суму до вартості газу як товару, то ця ціна - 6879 грн за тисячу кубометрів - залишається незмінною.

 

"Тому ніяких змін для людей у сумі оплати за газ не буде. Просто ці кошти, які вони платять, вони будуть розщеплюватися відповідно до того рішення, яке прийняла НКРЕКП", - зазначив Рева.

 

Зазначимо, 28 березня НКРЕКП затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання, яку з 1 квітня будуть платити споживачі щомісяця незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Підстав для зростання цін на комунальні платежі в Україні немає.

Про це заявив віце-прем'єр Павло Розенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

 

"Все-таки я на сьогодні не бачу ніяких підстав на те, щоб комунальні платежі чи плата за газ у 2017 році зросла. Це означає, що ця цифра ціни на газ на сьогодні зафіксована. І що зростання ціни на газ цього року, я сподіваюся, не станеться. Принаймні рішенням уряду зафіксована ціна на газ, якщо я не помиляюся, 1 жовтня на рівні 6870 грн. Тобто на рівні минулого року, минулого опалювального сезону. Сьогодні немає ніяких підстав на підвищення ні ціни на газ для населення, ні на підвищення житлово-комунальних слуг", - заявив віце-прем'єр.

 

Розенко додав, що буде класична ціна на газ і буде друга ціна на поставку. "Це, на мою думку, абсолютно не призведе ні до збільшення платіжок, ні до збільшення житлово-комунальних послуг. Це просто будуть два різні платежі. Я можу сприйняти критику щодо того, що, на жаль, відповідні органи, які приймають такі рішення, не можуть суспільству просто такими речами пояснити цю ситуацію", - зазначив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Володимир Гройсман заявив, що на його думку, зараз ніяких підстав говорити про підвищення тарифів на газ немає.

Про це заявив прем'єр-міністр України, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

 

На питання про те, чи будуть підвищуватися тарифи на газ, Володимир Гройсман відповів: "Я вважаю, що зараз ніяких підстав говорити про підвищення цін на тарифи немає. Більш того, я підкреслюю, що наше завдання сьогодні-позбутися енергетичної залежності і я вважаю , що це можна віднести до позитивних результатів нашої діяльності. Ми зупинили падіння видобутку українського газу і відновили зростання видобутку. Фактично ми маємо в цьому році добувати більше на 500 млн кубів, ніж це було минулого року".

 

Про призначення тарифів на газ Володимир Гройсман повідомив: "Ми встановили тільки граничну ціну на газ. Все інше затверджує саме Нацкомісія. Треба віддати належне, що розрахунки Нацкомісії з тарифами приносять Теплокомуненерго. І як раз вони належать міським громадам. І тут потрібно, щоб на місцях були досить серйозні динамічні програми модернізації житлово-комунального сектору і в тому числі і комунальні теплоенергетики. Ніхто сьогодні не може заперечувати, що потрібно встановлювати індивідуальні теплові пункти в містах, робити модернізацію виробництва тепла, удосконалювати транспортування тепла".

 

"Якщо говорити про місцеві органи влади, то там де є нормальний мер, сьогодні можна сказати, що там нормальна система витрат і нормальна структура формування тарифу і вони працюють у тому числі на альтернативних джерелах", - зазначив прем'єр.

 

Нагадаємо, Національна комісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), 28 березня ввела в Україні абонплату за газ для населення і промислових користувачів з 1 квітня. Президент України Петро Порошенко вимагає зупинити рішення про введення абонплати на газ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.04.17 16:45  Україна пообіцяла МВФ ввести абонплату за газ до кінця вересня, - меморандум

Україна зобов'язується до кінця вересня 2017 року закріпити поділ єдиного тарифу на газ на дві складові: вартість газу як товару і плата за його доставку (абонплата) шляхом внесення змін до постанови Кабміну №758.
Про це йдеться в оприлюдненому Мінфіном Меморандумі з МВФ, передає Цензор.НЕТ.
 
"Для забезпечення повної лібералізації тарифів на газ, до кінця серпня 2017 року нами буде затверджено Постанову Кабінету Міністрів про монетизацію допомоги в рамках субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні компаній, що надають комунальні послуги до кінця вересня 2017 року (новий структурний маяк). Таким чином, приватні газові трейдери зможуть конкурувати з "Нафтогазом" у постачаннях газу. Ми також будемо працювати в напрямку монетизації комунальних субсидій на рівні домогосподарств для підвищення ефективності використання енергії. Також, до кінця вересня 2017 ми внесемо подальші зміни до Постанови Кабінету Міністрів №758, якими розділимо тарифи на поставку і розподіл газу від ціни на газ як товар. Ми також скасуємо схеми, за якими домогосподарства, які не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців ("в розстрочку") (Постанови Кабінету Міністрів №№ 630 і 357) з 1 травня 2017 г. Також з 1 квітня 2017 року ми відновимо застосування положення про закінчення терміну дії в Постанові Кабінету Міністрів № 217, яка вимагає адресного використання доходів теплокомуненерго на конкретні (НЕ газові) оперативні витрати", - сказано в меморандумі.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність. Нові тарифи, по суті, є абонплатою за підключення до системи газопостачання й оплачуються щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання. За інформацією комісії, подібна абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць становитиме приблизно 92 гривні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В Украине отменили абонплату за газ

 

2001893.jpg

 

 

Это решение противоречит договоренностям Украины с МВФ.

Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), отменила решение о введении абонплаты за газ. Об этом заявил глава комиссии Дмитрий Вовк, передает 112 Украина.

"Мы наше решение, которое приняли и которое должно применяться с 1 апреля полностью меняем, отменяем. Это идентичные вещи. Юридически оно, возможно, иначе называется, но произойдет отмена решений. Ни для одного украинца повышения не произойдет", – сказал Вовк в ходе заседания комиссии.

После этого он провел голосование. Члены комиссии НКРЭКУ поддержали отмену данного решения.

Как сообщал Корреспондент.net, с 1 апреля в Украине ввели абонплату за подключение к системе газоснабжения. Тем не менее, после критики президента и премьера, НКРЭКУ приостановила решение об абонплате за газ.

Позже стало известно, что Украина обязалась ввести до конца июля этого года тариф на распределение газа. Об этом сказано в меморандуме Украины и МВФ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Прем'єр схвалив рішення про скасування абонплати.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Фейсбук прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

 

"Сьогодні Комісія з енергетики скасувала своє попереднє рішення про абонплату за газ. Вітаю цей крок. Тиждень тому я звернувся до НКРЕП, наполягаючи на перегляді запровадження абонплати за газ, оскільки це привело б до збільшення платежів для громадян. За ці дні ми мали декілька дискусій з Дмитром Вовком і я вдячний, що аргументи Уряду були почуті. Ми продовжимо консультації, щоб будь-які рішення, які приймаються, були прорахованими і справедливими щодо людей".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Глава НКРЕКП Дмитро Вовк заявляє про те, що не має впливу на розподіл газотранспортних мереж.

Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді, відповідаючи на питання нардепів про те, чому газорозподільні мережі досі перебувають під контролем олігархів, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

 

"Питання власності не належить до повноважень комісії. Не Вовк видавав ці газорозподільні підприємства будь-кому. Навпаки, ми підтримали те, щоб вони були у власності держави. Управлялися державою. Ми розробляли відповідний проект закону, направляли його в уряд, а також народним депутатам. копія цих листів у мене в наявності. До прем'єра Гройсмана, до пана Домбровського, до пані Войціцької", - пояснив Вовк.

 

Відповідаючи на питання щодо того, чому глава НКРЕКП не порадився щодо запровадження абонплати на газ з урядом або парламентом, Вовк заявив: "Щодо обговорення з урядом. Комісія методику робила під виконання закону про ринок природного газу, за який проголосували 290 нардепів, погодила методику зі всіма урядовими організаціями до того, як був прийнятий закон про регулятор, і зареєструвала в Мін'юсті, що повністю підтверджує законність цієї методики".

 

У ході свого виступу Вовк заявив: "Хочу спростувати неправдиву інформацію, що це (абонплата за газ. - Ред.) якісь додаткові кошти. Це неправда. Ці кошти йдуть виключно на обслуговування газорозподільного і газотранспортного господарства України, яке належить державі, в якому працюють 75 тис. українців. Це не будівництво нового. Це обслуговування та утримання. Це не є додатковою платою. Це просто окрема плата. Вартість газу за рішенням уряду була зменшена. Враховуючи численні звернення, ми прислухалися і призупинили наше рішення (щодо абонплати за газ. - Ред.), скасували його, якщо юридично так можна сказати, щоб провести додаткові юридичні консультації для виконання закону, прийнятого народними депутатами, передбачити додатковий захист, щоб жоден споживач не отримав підвищення рахунки, а отримав лише позитивні зміни".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Кабінет Міністрів України не планує підвищувати ціну на газ.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у Харкові, повідомляє його прес-секретар Дмитро Столярчук у Twitter, передає Цензор.НЕТ.

"Гройсман - журналістам у Харкові: збільшення цін на газ не передбачається", - написав Столярчук.

Також Гройсман зазначив, що уряд відстоює ідею зниження ренти на видобуток газу до 12%, що буде сприяти енергонезалежності країни.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кабмин установил формулу расчета стоимости газоснабжения для населения

26.04.2017 14:55

 

 

 

Правительство регламентировало стоимость газоснабжения бытовых потребителей

Сегодня Кабинет министров Украины установил формулу расчета стоимости газоснабжения бытовых потребителей и религиозных учреждений с учетом стоимости транспортировки и распределения газа, пишет «Интерфакс-Украина».

Согласно документу о корректировке постановления правительства № 187 от 22 марта 2017 года, стоимость газоснабжения бытовых потребителей будет определяться как сумма оптовой цены использованного газа, стоимости поставки, транспортировки и распределения газа. При этом последние две составляющие должны основываться на тарифах, установленных Национальной комиссией, осуществляющей госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ).

Напомним, НКРЭКУ 28 марта приняла решение о вводе в действие абонплаты за распределение газа. Новая система предполагает отделение тарифов на транспортировку и распределение от цены газа, как товара. Однако уже 10 апреля НКРЭКУ отменила свое решение. Вместе с тем, постановление об отмене абонплаты до сих пор официально не обнародовано, в силу не вступило.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12:16 26 апреля 2017

 

gaz.jpg

 

Украинцы, которые сэкономили деньги по субсидиям на газ и электроэнергию получат материальную компенсацию
 
Как сообщает Politeka, об этом на заседании Кабмина рассказал премьер-министр Владимир Гройсман.
 
Чиновник отметил, что размер компенсации составит до 700 грн.
 
«По нашим подсчетам, около 1,5 миллиона украинских семей, которые смогли обеспечить экономию газа и электроэнергии для выработки тепла, получат в ближайшие месяцы до 700 гривен компенсации наличными, которые они сэкономили за отопительный сезон», — добавил Гройсман.
 
Напомним, что 30 апреля заканчиваются «зимние» субсидии и начинаются «летние». При этом, те украинцы, которые экономили на отоплении и использовала меньше тепла, остатки на своих счетах потеряют.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

У НАК "Нафтогаз України" планують істотно знизити тарифи на транзит природного газу після закінчення терміну контракту з російським концерном "Газпром" у 2019 році.

Про це заявив комерційний директор компанії Юрій Вітренко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

 

"З 2020 року тарифи знизяться приблизно до десятої частини (від нинішніх, - ред.) і це зробить транзит українською газотранспортною системою значно дешевшим, ніж "Північним потоком-2", - пояснив Вітренко в інтерв'ю інформагентству DPA, оприлюдненому в понеділок.

 

За його словами, плани з будівництва "Північного потоку-2" економічно невиправдані.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10.07.17 17:55  Ціна на газ для населення в нинішньому опалювальному сезоні не зміниться, - Міненергетики

 

censor_news_big3.jpg                

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості не бачить передумов для підвищення цін на газ для населення.

Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Прокопів, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

 

За його словами, за період з 1 квітня по 1 жовтня 2017 ціна природного газу на рівні імпортного паритету становила 5 223,06 гривень за 1000 кубічних метрів, що на 281,06 гривень або 5,69% більше діючої ціни. Крім того, спостерігається "літній" понижуючий ціновий тренд на європейських газових хабах, в тому числі й на німецькому газовому хабі (NCG).

 

"Ніяких передумов для підвищення тарифів на газ немає. Тому мій прогноз: ціна на газ для населення в нинішньому опалювальному сезоні не зміниться", - заявив чиновник.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.07.17 15:33  Уряд схвалив фінплан НАК "Нафтогаз України", ціна на газ підвищуватися не буде

 

censor_news_big3.jpg                          

 

Про відповідне рішення повідомив Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Як передає Цензор.НЕТ, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу, 19 липня, схвалив фінансовий план Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 2017 рік, який передбачає збереження фінансової стабільності енергохолдингу і не містить підвищення ціни на газ для споживачів.

 

Представляючи рішення, Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів підкреслив, що всі завдання визначені, а ухвалення фінплану дозволить ефективно управляти процесами в компанії. Разом з тим, за пропозицією Уряду НАК "Нафтогаз України" спільно з Мінекономрозвитку, Мінфіном та Міненерговугілля скоригує доходну частину плану "відповідно до діючих цін". Глава Уряду Володимир Гройсман запропонував ухвалити рішення, пропозиція була підтримана одностайно. "Рішення ухвалено", - сказав Глава Уряду. Уряд також затвердив перелік очікуваних показників роботи наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.07.17 17:17  Підвищення ціни на газ не буде, - Розенко

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко запевнив, що ціна на газ зростатиме.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це написав у Фейсбуці.

 

"Підвищення ціни на газ не буде! Фінансовий план "Нафтогазу" схвалений урядом за умови збереження ціни на газ станом на 1 квітня 2017 року", - написав Розенко.
 
Отже, тарифи на газ збільшуватися не будуть
 
Як повідомляли, на своєму засіданні 19 липня уряд схвалив постанову "Про затвердження очікуваних показників роботи наглядової ради ПАТ "НАК "Нафтогаз України" і "Про затвердження фінансового плану ПАТ "НАК "Нафтогаз України" на 2017 рік.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

24.07.17 21:09  Кабмін не підтримує підвищення цін на газ для населення, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                        

 

Кабінет Міністрів України не підтримує підвищення цін на газ для населення.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Цензор.НЕТ.
 
"Ми готуємося інтенсивно до зими, накопичуємо необхідні запаси для того, щоб абсолютно м'яко увійти в новий опалювальний сезон. Штаб підготовки працює, всі на місцях працюють", - сказав прем'єр.

Глава уряду додав: "Кілька днів тому ми ухвалили рішення на засіданні уряду - підвищення ціни на природний газ для українських громадян ми не підтримуємо. Ціни будуть залишатися в природних коливаннях ціни відповідно до інфляційних процесів в тому числі, тому якихось різких змін у ціноутворенні не відбудеться".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

17.08.17 11:45  Уряд не підтримує будь-яких підвищень ціни на газ у новому опалювальному сезоні, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                          

 

Кабінет Міністрів України не підтримує підвищення тарифів на газ для населення і теплокомуненерго на новий опалювальний сезон, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Уряд не підтримує будь-яких підвищень ціни на газ в країні на новий опалювальний сезон", - сказав прем'єр у ході селекторної наради з питань підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, об'єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2017/2018 року та забезпечення його стабільного проходження в Миколаєві в четвер, коментуючи тарифи на газ, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтефракс-Україна.
 
Прем'єр підкреслив, що об'єктивних підстав для підвищення цін немає.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

Ви можете опублікувати зараз і зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь щоб опублікувати з облікового запису.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...