Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).

Дякую за розуміння!
service101

Доступні ліки

Краща відповідь

Найближчим часом Україна отримає додатково 780 тис. доз вакцин проти кору, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Цього року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) поставить в Україну додаткові 780 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК). При цьому така закупівля не потребуватиме додаткового виділення коштів із державного бюджету. Вакцини закуплять за гроші, заощаджені раніше завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Відповідні зміни до постанови "Деякі питання закупівлі медичних імунобіологічних препаратів для реагування на спалах кору в Україні", ініційовані Міністерством охорони здоров’я, затвердили на засіданні уряду. Документ усуває юридичні бар’єри і дозволяє закупити вакцину на заощаджені кошти.

МОЗ, разом з Центром громадського здоров’я розробили спеціальну методику, яка дозволила розрахувати потреби у вакцинах на три роки наперед. Додаткова закупівля вакцин пов’язана з несприятливою епідеміологічною ситуацією щодо кору в Україні і постійним зростанням середньомісячного використання вакцин. Додаткові поставки вакцин дозволять гарантовано покрити потребу в щепленнях, що зростає у зв’язку зі спалахом. Відповідно для дітей, які не вакцинувалися раніше, та дорослих із груп ризику (медики, вчителі, студенти, військові та часники ООС) дефіциту в вакцинах не буде.

Нагадаємо, що загалом з початку спалаху (з літа 2017 року) на кір захворіло понад 100 000 українців, 36 людей померли. За оперативними даними Центру громадського здоров’я, з початку року станом на 18 квітня на кір захворіло 41 640 людей (19 271 дорослий і 22 369 дітей), від ускладнень кору померло 15 людей.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

МОЗ підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю ліків на суму 6,575 млрд грн

censor_news_big3.jpg

Міністерство охорони здоров'я України підписало договори з міжнародними організаціями про закупівлю лікарських засобів і медвиробів за рахунок державного бюджету 2019 року на загальну суму 6,575 млрд грн.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  сайт Міністерства охорони здоров'я,  за кошти держбюджету 2019 року міжнародні організації - британське закупівельне агентство Crown Agents і Програма розвитку ООН будуть закуповувати лікарські засоби і медвироби за 40 напрямами.

Тендери будуть оголошені найближчим часом, зокрема за напрямками дорослої онкології та частини орфанних захворювань. Зокрема, в 2019 році МОЗ планує забезпечити спрямування онкології на 100%, в тому числі завдяки закупівлям на 900 млн грн за рахунок зекономлених коштів.

МОЗ також повідомляє, що в 2018 році відомство вперше затвердило номенклатури на всі 40 програм закупівель 2019 року до нового року.

"Це означає, що закупівлі почалися раніше, а ліки швидше будуть закуплені і доставлені до пацієнтів", - зазначають у МОЗ.

Закупівлі ліків через міжнародні організації МОЗ України проводить п'ятий рік поспіль. За цей час вдалося досягти економії бюджетних коштів до 40%.

Зараз відомство укладає з міжнародними організаціями оновлені договори, умови яких дозволять контролювати терміни тендерних процедур та графіки поставок, які будуть враховувати пріоритетні потреби України в медикаментах і наявні залишки ліків.

Зі свого боку міжнародні організації нададуть плани закупівель з кожного окремого препарату/медвиробу.

"МОЗ зможе планувати очікувану дату поставки і контролювати весь процес закупівель. Крім того, в договорах закріпили умову щотижня або в режимі реального часу подавати електронну звітність за закупівлями", - повідомляє відомство.

Крім того, МОЗ зможе спостерігати за процедурами тендерів міжнародних організацій, щоб перейняти найкращі міжнародні практики закупівель.

"Результати спостереження будуть використані з метою налагодження процесів закупівель держпідприємством "Медичні закупівлі України"(МОЗ). Перші успішні пілотні закупівлі за кошти Глобального Фонду держпідприємство вже провело в 2019 році і буде продовжувати закупівлі ліків, тепер за кошти державного бюджету, як централізована закупівельна організація", - пояснили в Міністерстві охорони здоров'я.

Поділитися повідомленням

Перший мільйон ліків видали за електронними рецептами за місяць, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Менш ніж за місяць від старту електронних рецептів було виписано перший мільйон рецептів без папірців, а 9 травня о 17:54 годині відпущено мільйонний засіб в одній з аптек у Кривому Розі.

Це свідчить про те, що ліки для українців стали ще доступнішими, а лікарі і пацієнти охоче ними користуються, пише у  Facebook  в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає  Цензор.НЕТ .

"З квітня програма "Доступні ліки" перейшла в адміністрування НСЗУ Національна служба здоров'я України. Завдяки електронній системі тепер можливо відслідковувати будь-яку інформацію стосовно програми "Доступні ліки" - навіть коли точно і де було відпущено ліки", - зазначає чиновник.

Вона нагадує, що програма "Доступні ліки" працює вже два роки.

"Українці з хворобами серця, діабетом та астмою отримують препарати або повністю безкоштовно, або з невеликою співоплатою. Цього року ми розширили перелік препаратів до 258. З них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші вони можуть отримати з невеликою доплатою. Завдяки перегляду переліку препаратів програми виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%", - повідомила Супрун.

Громадяни скористалися програмою вже понад 35 мільйонів разів.

"За перший рік роботи програми кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася. В цілому було на 17 тисяч менше викликів швидкої. Ще не всі пацієнти змогли повною мірою відчути переваги електронних рецептів. До прикладу, трапляються ситуації, коли пацієнтів в аптеках просять переписувати рецепти від руки. Такі прохання - порушення. Працюємо над удосконаленням програми, щоби всім було зручно та комфортно нею користуватися", - резюмує Супрун.

Поділитися повідомленням

Програма "Доступні ліки": Рахункова палата говорить про неефективне використання держкоштів, у Міністерстві охорони здоров'я спростовують

censor_news_big3.jpg

Рахункова палата провела аудит програми "Доступні ліки". Вона вважає, що програма може вести до неефективного використання державних коштів. У МОЗ висновки назвали помилковими.

Реалізація програми "Доступні ліки" в 2017-2018 рр. дала можливість оплатити хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу і бронхіальну астму 1,7 млрд грн вартості лікарських препаратів. До такого висновку після проведення аудиту дійшла Рахункова палата, інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням  на сайт відомства .

"Але метою має бути одужання людей, зниження смертності та, наприклад, збільшення тривалості життя пацієнтів. Ніхто не встановив жодних індикаторів ефективності програми. Який ефект від лікування цими "доступними ліками" і від витрачання 1,7 млрд грн коштів платників податків - невідомо", - сказав заступник голови Рахункової палати Андрій Майснер.

За розрахунками аудиторів, ризики марнотратного використання бюджетних коштів під час реалізації програми в цілому по Україні можуть досягати 154,7 млн гривень.

У МОЗ висновки аудиторів називають "помилковими", зазначено  на сайті відомства .

"Терапевтичний ефект від застосування таких лікарських засобів: за перший рік програми українці викликали швидку на 17 тисяч разів менше через серцево-судинну недостатність, критичні стани бронхіальної астми та діабету 2 типу, а впродовж 2018 порівняно з 2017 роком кількість викликів екстреної допомоги з підозрою на інфаркт або інсульт зменшилася на 2%, а з бронхіальною астмою - на 12%", - аргументують у міністерстві.

"Під час проведення аудиту Рахункова палата не виявила помилок у розрахунках реєстрів лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Тому дуже дивним здається висновок, що Міністерство охорони здоров'я України створив ризики марнотратного використання бюджетних коштів", - додали в міністерстві.

Поділитися повідомленням