Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Церковні новини

Краща відповідь

Чорногорія домагатиметься відновлення автокефалії своєї церкви, - президент Джуканович

censor_news_big3.jpg

Влада Чорногорії домагатиметься відновлення автокефального статусу Чорногорської православної церкви.

Про це заявив президент Чорногорії Міло Джуканович, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  112. 

Роль Сербської православної церкви щодо Чорногорії надзвичайно руйнівна, вважає Джуканович.

"СПЦ дуже наполегливо підриває чорногорську незалежність. Я вважаю, що необхідно продовжити роботу з відновлення автокефальної Чорногорської православної церкви, і держава займатиметься цим і нестиме за це відповідальність", - сказав президент Чорногорії.

Сербська православна церква є панівною в Чорногорії. Чорногорська православна церква проголосила себе автокефальною в 1993 році, проте не має визнання.

Чорногорська православна церква посідала 9 місце в переліку автокефальних православних церков до 1918 року. Тоді Сербія фактично заборонила діяльність ЧПЦ, а в 1922 році домоглася від Константинополя документальної згоди на приєднання до Белградської митрополії Чорногорської церкви.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Має захотіти більшість: Епіфаній назвав умову перенесення дати Різдва

censor_news_big3.jpg

Більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем. У нашій країні це можливе в майбутньому, якщо це сприйматиме український народ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це розповів в інтерв'ю ZIK предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

"Зараз передбачити, скільки потрібно років для цього, досить складно. Якщо церква побачить, що більшість православних християн в Україні готові сприйняти це, хочуть святкувати саме за новим стилем, тоді не виникне жодних проблем", - заявив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Варфоломій закликав глав автокефальних церков визнати ПЦУ

censor_news_big3.jpg

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів і архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ,  звернення Варфоломія опубліковано на сайті  Оrthodoxia.info .

"Реалізація всіх (наших) зусиль очікується 6 січня, в день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати це з предстоятелем автокефальної православної церкви (України)", - заявив Варфоломій.

За словами Вселенського патріарха, представники українського духовенства вже почали прибувати на Фанар, а ієрархи помісних православних церков мають "вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви".

Він закликає патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати Українську церкву автокефальною церквою.

Як повідомлялося, 6 січня Порошенко, Парубій і члени делегації візьмуть участь у Церемонії вручення Томосу, Божественній Літургії (Спільна відправа Вселенським Патріархом Варфоломієм і митрополитом Епіфанієм), у Церемонії освячення води в затоці "Золотий Ріг".

Члени делегації також відвідають могилу українського політичного діяча В.Мурського на Католицькому цвинтарі, візьмуть участь у Церемонії освячення води в Патріаршому храмі Св.Георгія.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада визначила механізм переходу парафій релігійних громад

censor_news_big3.jpg

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому доопрацьований проект закону №4128-д, який визначає механізм зміни релігійними громадами підпорядкованості.

Як повідомляє парламентський кореспондент  Цензор.НЕТ , 229 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер підтримали відповідний закон про внесення змін до деяких законів про підпорядкованість релігійних організацій і процедур державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи.

У коментарі Цензор.НЕТ, нардеп  Бригинець заявив , що: "законопроект дуже гуманний, тому що дає релігійним громадам нові права. Станом на сьогодні, для переходу релігійної громади потрібно більше половини голосів, а новий законопроект передбачає, що для цього потрібно дві третини голосів. Тобто варіанта, що хтось із членів релігійної громади забув прийти на засідання і його один голос все вирішив, вже не буде. А якщо є дві третини голосів, тоді немає питань щодо переходу громади. Якщо дві третини голосів не зібралося, тоді процес продовжиться далі і умови для переходу громади виникнуть або не виникнуть у майбутньому".

За його словами, новий законопроект дає вірянам право вибору, тоді як опозиція, яка виступає проти цих змін, це право вибору хоче забрати.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер українці не питатимуть, який це патріархат, - Порошенко привітав ухвалення ВР закону про перехід парафій релігійних громад

censor_news_big3.jpg

Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення ВР закону про перехід парафій релігійних громад.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні глави держави у Twitter.

"Вітаю ухвалення Верховною Радою надзвичайно важливого Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи). Цей Закон унормовує процедуру приєднання парафій до Православної Церкви України. Відтепер українці не питатимуть: який це патріархат? Бо Церква відтепер у нас завдяки Томосу про автокефалію – українська!" - написав він.

Тепер українці не питатимуть, який це патріархат, - Порошенко привітав ухвалення ВР закону про перехід парафій релігійних громад 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ми на боці Патріарха і не дозволимо його принижувати, - Афон підтримав Варфоломія в суперечці з РПЦ через "українське питання"

censor_news_big3.jpg

Представники 20 монастирів Святої Гори Афон 11 лютого на спільній зустрічі Святогірського братства висловили свою позицію у зв'язку з безпрецедентним тиском на Святу Гору з боку Росії щодо створення в Україні незалежної помісної церкви.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це повідомляє "Церкваріум" із посиланням на грецьке онлайн-видання  Romfea .

Члени Святої спільноти Святої Гори Афон висловили свою повну консолідацію з позицією Вселенського Патріарха, до канонічної юрисдикції якого історично належить Свята Гора Афон: "Ми залишаємося на боці Вселенського Патріархату і не будемо миритися з його приниженням".

Зустріч Святої спільноти відбувалася в закритому непублічному форматі. На ній було розглянуто проблему суперечок, що виникли між предстоятелями помісних православних церков, а також на Афоні, з питання про визнання автокефалії Православної церкви України.

Водночас членами Святої спільноти було висловлено спільне бажання на цей момент утримуватися від публічних заяв, щоб "не викликати неправильних тлумачень", і було вирішено почекати, поки створяться відповідні умови для винесення остаточного рішення з приводу України.

Офіційний представник Святогірської братії в коментарі Romfea сказав: "Важливо зберегти єдність святих монастирів і дати всім чітке послання, що ніхто не зможе використовувати Афон. Афон для всіх. Ми хочемо зберегти мир і єдність церкви. Але як Афон ми не дозволимо, щоб еллінізм і Вселенський Патріархат були принижені".

Представник Святогірської братії також додав: "Свята спільнота має достатньо мудрості та досвіду, щоб Афон не був інструментом і важелем тиску заради чужих цілей".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Парафіяни, а не священнослужителі вирішують, залишатися в підпорядкуванні Московського патріархату або приєднатися до помісної церкви, - Епіфаній. ВIДЕО

Розпоряджатися церковним майном має право громада, а не священнослужителі храму. Саме парафіяни мають вирішувати, чи залишатися в підпорядкуванні Московського патріархату, чи приєднатися до помісної церкви.

Так роз'яснив ситуацію предстоятель Православної церкви України Епіфаній після богослужіння в Чернівцях, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на 5 канал.

download-mm.png Скачать видеоdownload-mm-settings.pngdownload-mm-close.png

"Ті провокації, на які очікують особливо наші північні сусіди – вони всі, аби скомпрометувати цю добру ідею. І ми бачимо великий запит українського суспільства до єднання. Церква дала добрий сигнал того, що українці можуть єднатися. Якщо громада більшістю голосів ухвалила рішення про перехід, про зміну релігійного центру, вона може звернутися до ієрарха. І, отримавши дозвіл і указ, що вона належить до єдиної помісної Православної Церкви, отримати право на юридичну реєстрацію", – пояснив митрополит Київський та всієї України.

До Чернівців предстоятель Православної Церкви прибув уперше після інтронізації. Буковина – його мала батьківщина. Митрополит Епіфаній вкотре наголосив, що процес об'єднання Української Церкви – незворотній, бо саме цього найбільше потребують православні віряни.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Групу осіб затримали під час спроби підпалу храму УПЦ МП у Запоріжжі, - СБУ

censor_news_big3.jpg

Трьох осіб - двох виконавців і організатора - затримали під час спроби підпалити храм УПЦ МП у Дніпровському районі міста 16 лютого.

Інформацію про інцидент кореспонденту  Радіо Свобода  в Запоріжжі підтвердили в Службі безпеки України, пише  Цензор.НЕТ .

Наразі відкрите провадження за 258 статтею Кримінального кодексу України – терористичний акт. Правоохоронці перевіряють імовірну причетність затриманих осіб до інших схожих випадків у регіоні.

У лютому поліція в Запоріжжі розпочала провадження щодо двох випадків пошкодження фасадів храмів УПЦ (МП) – у Шевченківському районі і у Вознесенівському районі міста, – коли на стінах церков невідомі зробили написи у вигляді нацистської символіки.

Раніше СБУ повідомляла про те, що спецслужби Росії шукають людей, готових за гроші підпалювати храми Української православної церкви (Московського патріархату).

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Напади на культові споруди УПЦ МП були організовані з території окупованого Донбасу за координації ФСБ, - Грицак. ВIДЕО

Напади на культові споруди УПЦ Московського патріархату були організовані з окупованих територій за координації ФСБ Ростовської області.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це заявив глава СБУ Василь Грицак на координаційній раді керівників правоохоронних органів з приводу майбутніх виборів.

"Можу ствердно сказати, що напади на культові споруди Московського патріархату були організовані з території окупованого Донбасу. Але у нас є підтверджені дані про те, що плани щодо розіграшу релігійного фактору в Україні і щодо дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті узгоджувалися з ФСБ Російської Федерації, безпосередньо в Ростовському управлінні", - заявив глава СБУ.

Нагадаємо, в лютому поліція в Запоріжжі відкрила провадження у двох випадках пошкодження фасадів храмів УПЦ МП - у Шевченківському та Вознесенівському районі міста, - коли на стінах церков невідомі зробили написи у вигляді нацистської символіки.

Раніше СБУ повідомляла про те, що спецслужби Росії шукають людей, готових за гроші підпалювати храми Української православної церкви Московського патріархату.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Грицак назвав замовників атаки на храми УПЦ МП: колишній головний редактор інтернет-видання Тимченко і терорист Сармат

censor_news_big3.jpg

Голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав прізвища замовників підпалу храмів УПЦ МП в Україні, зокрема в Запоріжжі 16 лютого.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН. 

Так, одним із замовників цього злочину є "колишній головний редактор одного із запорізьких інтернет видань Артем Тимченко. У 2014 році Тимченко виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де переховується від правоохоронних органів та, за нашими даними, тісно співпрацює з "МДБ" так званої "ДНР".

Як повідомив Грицак, іншим замовником є "колишній житель Запоріжжя, член незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" на прізвисько "Сармат" - його звуть Андрій Кузьменко". За словами голови СБУ, обидва перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою вчинення кримінальних правопорушень".

Як сказав Грицак, встановлено і задокументовано причетність указаних осіб до організації ще двох спроб підпалу культових споруд УПЦ МП, які мали місце у Запоріжжі 6 та 11 лютого. При цьому на брифінгу були продемонстровані фото людей, яких Грицак назвав замовниками. За його словами, учасники підпалів мали зробити "відповідні написи" після скоєння злочину, зокрема свастику.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Церква Кіпру засудила агресію РПЦ щодо ПЦУ і пригадала Москві ігнорування Всеправославного собору в 2016 році

censor_news_big3.jpg

Синод офіційної Кіпрської церкви обговорив на своєму засіданні в Нікосії 18 лютого питання визнання автокефалії Православної церкви України (ПЦУ).

Як повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  ТСН , за результатами засідання було затверджено загалом співчутливу щодо ПЦУ заяву.

Так, Кіпрська архієпископія повністю підтримала Україну в її прагненні створити свою помісну церкву і визнала, що держава мала повне право просити Вселенський патріархат про автокефалію. У документі критикується Росія і її "агресивна поведінка" щодо ПЦУ. Члени Синоду зазначають, що у представників РПЦ МП була можливість прибути на Всеправославний собор і висловити свою позицію відкрито, домовившись про діалог, але цього зроблено не було, тому через своє ігнорування собору РПЦ МП позбавила себе права втручатися в справи ПЦУ.

У заяві також наголошується, що хоча помісна церква в Україні була покликана вирішити проблему церковного розколу в країні, але поки що зберігається чимало протиріч і напруженості в релігійному середовищі всередині України. Кіпрська архієпископія передбачає, що, ймовірно, Вселенський патріархат має вплинути зі свого боку для якнайшвидшого вирішення проблем, але якщо з плином часу проблема не буде вирішена, варто зібрати ще один Всеправославний собор.

У рішенні Синоду прямо не йдеться про визнання автокефалії ПЦУ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Синод РПЦ звинуватив українську владу в намірі ліквідувати УПЦ МП

censor_news_big3.jpg

Синод Російської православної церкви на засіданні 26 лютого звинуватив владу України в намірі ліквідувати Українську православну церкву Московського патріархату.

Про це йдеться в  спеціальній заяві  Синоду РПЦ, передає  Цензор.НЕТ. 

"Верховною Радою України прийняті і набули чинності дискримінаційні закони, мета яких - позбавити Українську православну церкву (Московського патріархату, - Ред.) її назви і легалізувати практику захоплень її храмів і монастирів. Порушено й інші права віруючих канонічної церкви: її духовенство позбавлене можливості повноцінно опікуватися військовослужбовцями, працівниками правоохоронних органів, ув'язнених. Стає дедалі очевиднішим, що метою представників чинної державної влади є ліквідація Української православної церкви (Московського патріархату, - Ред.)", - заявили в Синоді.

Російська церква закликала помісні церкви підтримати "гнані" УПЦ МП, а світове співтовариство - відреагувати на ситуацію з православними церквами в Україні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Вести переговори з Онуфрієм - нереально, - Епіфаній

censor_news_big3.jpg

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що зараз "нереально" вести прямий діалог із митрополитом Московського патріархату Онуфрієм через те, що він відданий інтересам російської церкви.

Про це він сказав в інтерв'ю " Українській правді". 

На питання, чи шукав він можливість поговорити з Онуфрієм, Епіфаній відповів, що зараз - ні.

"Я вважаю, що вести з ним переговори – нереально. Це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви і російської держави. Тому вести з ним переговори про об'єднання дуже складно", - сказав предстоятель ПЦУ.

За його словами, все почнеться "з низів", оскільки народ має сказати, в якій церкві він хоче бути і поступово це змусить приймати рішення і духовенство.

"Якщо архієреї залишаться без парафій, без духовенства, то він змушений буде приймати рішення і про перехід. Тому якщо починати зараз переговори "з верхів" церкви, то це не матиме результату. Адже ми знаємо настрої і митрополита Онуфрія, і керуючого справами митрополита Антонія. Вони не підуть ні на які переговори. Ми намагалися до Собору, але з їхнього боку не було ніякого бажання", - зазначив Епіфаній.

"Зараз, якщо говорити про ведення діалогу, то ми - автокефальна Церква, а вони - структура Московського патріархату в Україні. Нам тоді треба, напевно, говорити про ведення діалогу з РПЦ, а не з її частиною", - додав він.

Разом з тим на запитання, чи намагалися представники ПЦУ вести діалог з патріархом Кирилом, митрополит відповів, що з цим ще складніше.

"Яким чином вести діалог, якщо ми перебуваємо в стані війни, якщо вони не говорять тепер навіть зі Вселенським патріархом? А нас вони ж просто не визнають поки", - сказав Епіфаній.

Він додав, що не хотів би зараз спілкуватися з Кирилом, тому що це людина, яка благословляє те, що відбувається на Сході України, де гинуть українські воїни.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...