Перейти до вмісту
service101

Православна церква в Україні

Краща відповідь

Томос буде надано Україні точно цього року, - Філарет

censor_news_big3.jpg

Константинополь надасть автокефалію Українській православній церкві після того, як патріарх поінформує про своє рішення всі помісні церкви.

Таку думку висловив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Gordon.ua. 

"Було створено спеціальну комісію із трьох митрополитів Константинопольського патріархату, які й об'їжджають усі помісні церкви. Важливо розуміти: вони не просять згоди на надання томосу, а просто інформують про відповідний намір Константинополя", - розповів він.

Філарет зазначив, що Вселенський патріарх може надати томос самостійно, без попередньої згоди інших православних церков.

"Оскільки делегація ще не об'їхала всі помісні церкви, то оголошення рішення щодо томосу трохи затягується. Згідно з процедурою, за результатами об'їзду делегація має підготувати відповідний звіт, який розглядатиметься на засіданні Синоду. І вже за фактом ухвалюватиметься рішення. Згідно з інформацією, яка є зараз у нас, томос буде надано вже цього року. Коли саме - за місяць чи восени - конкретики немає, але точно цього року", - підкреслив глава УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко  заявив  про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату  закликала  УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що  спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату. 

19 квітня  Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія  про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що  Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України .

Александр Василина сподобалося це

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рішення про надання томосу Україні можуть ухвалити наприкінці серпня або на початку вересня, - Філарет

censor_news_big3.jpg

Рішення про створення єдиної Української помісної православної церкви Священний Синод ухвалить наприкінці літа або на початку вересня.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "5 канал", про це заявив патріарх Філарет.

За його словами, після цього всі архієреї Київського патріархату, Української автокефальної церкви та Московського патріархату, які зверталися до Вселенського патріарха з проханням про автокефалію, мають зібратися на Об'єднавчий собор.

На ньому оберуть предстоятеля Української помісної православної церкви.

"Сподіваємося, що або наприкінці серпня, або на початку вересня на цьому засіданні Священного Синоду буде ухвалено рішення про надання томосу. Значить, ми маємо провести Об’єднавчий собор. Хто ми? Ті архієреї, які звенулися до Вселенського патріарха. Цей єпископат на архієрейському соборі має обрати єдиного предстоятеля Української православної церкви", - переконаний Філарет.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Синод Вселенського патріархату, на якому можуть підписати Томос для українського православ'я, перенесли на жовтень

censor_news_big3.jpg

Засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому можуть підписати Томос щодо надання Українській православній церкві автокефалії, перенесли з вересня на жовтень.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  BBC News Україна  з посиланням на архімандрита РПЦ Кирила (Говоруна), засідання відбудеться 9-11 жовтня.

Зазначається, що 20 серпня в Києві богослов, який викладає в США, презентував власну книгу і прочитав публічну лекцію "Після Томосу". У ній він розповів про останні подробиці процесу надання українській церкві автокефалії.

Тоді Говорун повідомив, що найближчим часом для вирішення українського питання в Константинополі відбудуться кілька ключових подій. Серед яких - візит до Вселенського патріарха Варфоломія глави РПЦ Кирила 31 серпня. Потім українське питання мали обговорити на синаксі Константинопольського патріархату, а підписати Томос мали під час засідання Священного Синоду 10 вересня. За оновленою інформацією, засідання синоду перенесено на жовтень.

За словами Говоруна, під час засідання синоду можна очікувати трьох варіантів розвитку подій. Найімовірніший сценарій - на засіданні підпишуть Томос про українську автокефалію. Другий сценарій - Томос відразу не підпишуть, а відновлять київську митрополію, а вже потім її трансформують в автокефальну церкву. Третій - на синоді ухвалять рішення про відстрочення на якийсь час українського питання.

"Зараз все залежить від результатів візиту патріарха РПЦ Кирила до Вселенського патріарха 31 серпня", - акцентував архімандрит Кирило. За його словами, РПЦ доклала величезних зусиль, щоб зупинити надання Томосу щодо автокефалії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Україна обов'язково отримає Томос, - Клімкін

censor_news_big3.jpg

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна обов'язково отримає Томос про автокефалію.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це він написав у  Фейсбуці,  коментуючи новини після зустрічі Вселенського патріарха Варфоломія з главою Російської православної церкви (РПЦ) патріархом Кирилом у Стамбулі.

"Вселенський патріарх повідомив співрозмовника про те, що автокефалія в України буде! І це історична новина, що веде нас до історичної перемоги! Томос ми обов’язково отримаємо, бо це відповідає і канонам православ’я, і логіці історії", - написав Клімкін.

Міністр вважає, що справедливе прагнення України до оримання автокефалії і підтримка Вселенського патріарха Варфоломія все-таки змусили РПЦ хоча б частково повернутися до реальності і почати діалог із Константинополем.

"А діалог це завжди шанс на нормалізацію ситуації, на відновлення канонічних взаємовідносин", - додав Клімкін.

Водночас він наголосив, що треба вірити в Бога і в справедливість, але і не забувати, що Москва здатна на будь-які підступи".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Собор Константинопольської церкви, де обговорять питання автокефалії для України, почався в Стамбулі.

У Стамбулі почався Архієрейський собор Константинопольської церкви, однією з тем якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

Собор Константинопольської церкви, де обговорять питання автокефалії для України, почався в Стамбулі 01

На Собор прибули понад сто єпископів з усього світу. Собор відкрив патріарх Константинополя Варфоломій.

Собор триватиме до 3 вересня. Питання України планують розглянути 2 вересня у другій половині дня. Якщо під час обговорення ідею надання автокефалії Україні підтримає більшість ієрархів, тоді для надання Томосу Києву не буде жодних процедурних перешкод.

Собор Константинопольської церкви, де обговорять питання автокефалії для України, почався в Стамбулі 02

1 вересня ієрархи, що прибули до Стамбула, відзначили початок церковного року (у православних церквах новий літургійний рік починається 1 вересня).

Очікується, що після консультацій з єпископами з усього світу Константинопольський патріархат може остаточно визначити терміни надання Томосу - грамоти, яка оголосить про незалежність Української православної церкви.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві

censor_news_big3.jpg

У рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїх екзархів у Києві.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ , про це на своїй сторінці у  Facebook  написав позаштатний радник Президента України Олег Медведєв.

"Чорним по білому. Офіційна заява Вселенського Патріархату. Готується надання автокефалії! Для цього призначено екзархів", - написав він, пославшись на оголошення Генерального Секретаря Святого та Священного Синоду.

У повідомленні йдеться, що "в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїх екзархів у Києві його Преосвященство Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів та його Преосвященство Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському Патріархаті".

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати Томос про Єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.

19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію.

Священний Синод Вселенського патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України і вирішив почати процедуру, необхідну для надання автокефалії УПЦ.

Глава інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що за підсумками 2 вересня загальні збори (Синаксис) єпископату Вселенського патріархату розглядає питання надання Томосу про автокефалію для України в наміченому напрямку: "... справа Томосу рухається так, як необхідно".

Президент України Петро Порошенко наголосив, що Вселенський патріархат на своїх зборах ухвалив рішення про можливість надавати право державам на створення помісної соборної православної церкви (зокрема в Україні) без урахування позиції Російської православної церкви.

Синод Вселенського патріархату в жовтні може ухвалити рішення про надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Очікуємо на плідну співпрацю в підготовці до надання автокефалії, - УПЦ КП про константинопольських екзархів у Києві

censor_news_big3.jpg

Призначення Вселенським патріархом Варфоломієм архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади екзархами в Україні не означає утворення нової церковної юрисдикції в формі Екзархату. У цьому випадку екзархів прирівняно за функціями до надзвичайного і повноважного посла. Їх призначено через необхідність проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Про це йдеться  в повідомленні  прес-центру УПЦ КП, передає  Цензор.НЕТ. 

"7 вересня 2018 року генеральний секретар Священного Синоду Вселенського патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським патріархатом Його Преосвященства архиєпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів та Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірянам у своїх відповідних країнах у Вселенському патріархаті, як своїх екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. У Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами - архієпископом Даниїлом та єпископом Іларіоном - у підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено", - йдеться в заяві.

"Преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об‘єднання православних церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським патріархом для представлення Константинопольської матері-церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-річчя хрещення Руси-України. Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві зумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання чи титул екзарха у цьому випадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу і Церкву під час виконання конкретного завдання - підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції екзарха в цьому випадку прирівнюються до функцій надзвичайного і повноважного посла. Такий, особистий Екзархат, варто відрізняти від іншої форми Екзархату (територіальної ) Такий Екзархат у ХХ столітті існував в Україні в Російській православній церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату", - роз'яснили в УПЦ КП.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 УПЦ КП очікує плідної співпраці з екзархами Вселенського патріарха Варфоломія під час підготовки автокефалії, - архієпископ Євстратій (Зоря)

censor_news_big3.jpg

Екзархи виконуватимуть роль послів під час переговорів щодо створення Помісної автокефальної церкви.

Про це в блозі на  Цензор.НЕТ  повідомив  прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). 

"У Київському патріархаті вітають рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами архієпископом Даниїлом та єпископом Іларіоном у підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено", - зазначає архієпископ.

Євстратій Зоря нагадав, що преосвященні владики в 2015 році вже виконували обов'язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об'єднання православних церков в Україні. Крім того, вони були неодноразово делеговані Варфоломієм для представлення Константинополя на урочистих заходах в Україні, востаннє - в липні цього року під час святкування 1030-річчя хрещення Руси-України.

"Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві зумовлено необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання або титул екзарха у цьомувипадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу і Церкву під час виконання конкретного завдання" , - пише Євстратій Зоря.

Він підкреслює, що призначення екзархів у цьому випадку не означає утворення нової церковної юрисдикції. Роль екзархів можна порівняти з роллю послів.

"Звання або титул екзарха в цьому випадку означає особисте доручення Вселенського патріарха представляти його особисто і церкву під час виконання конкретного завдання", - пояснив архієпископ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Зустрічні дії Московського Патріархату відбудуться найближчим часом", - РПЦ про константинопольських екзархів у Києві

censor_news_big3.jpg

Російська православна церква погрожує відповідними діями на призначення Вселенським партріарха Варфоломієм екзархів в Україну.

Про це йдеться в  заяві  Священного Синоду Російської Православної Церкви від 8 вересня 2018 року, передає Цензор.НЕТ .

"Священний Синод Російської Православної Церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з опублікованими 7 вересня 2018 року комюніке Генерального секретаріату Священного Синоду Константинопольського Патріархату, в якому повідомляється про призначення двох ієрархів цієї Церкви - архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада ) - екзархами Константинопольського Патріархату в Києві. Це рішення ухвалено без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всія України Онуфрієм і є грубим нехтуванням церковних канонів, що забороняють єпископам однієї Помісної Церкви втручатися у внутрішнє життя і справи іншої Помісної Церкви (2-е правило II Вселенського Собору, 20-е правило Трульського Собору, 13-е правило Антіохійського Собору; 3 е, 11-е і 12-е правила Сардикійського Собору). Воно повністю суперечить  позиції Константинопольського Патріархату, що залишалася до цього дня незмінною, і особисто Патріарха Варфоломія, який неодноразово заявляв, що визнає Блаженнішого митрополита Онуфрія чинним канонічним главою Православної Церкви в Україні", - йдеться в заяві.

"Рішення Константинопольського Патріархату прийняти до розгляду питання про надання автокефалії православним віруючим України ухвалено всупереч волі єпископату Української Православної Церкви, який одностайно висловився за збереження її існуючого статусу. На виправдання свого втручання в справи іншої Помісної Церкви Константинопольський Патріарх призводить помилкові тлумачення історичних фактів і посилається на нібито наявні у нього виняткові владні повноваження, якими він насправді не володіє і ніколи не володів. ЦІ дії заганяють у глухий кут відносини між Україною і Російською і Константинопольської Церквами, створюють реальну загрозу єдності всього світового Православ'я. Священний Синод Російської Православної Церкви заявляє, що вся повнота відповідальності за ці антиканонічні діяння лягає особисто на Патріарха Варфоломія і тих осіб у Константинопольській Церкві, які їх підтримують. Зустрічні дії Московського Патріархату відбудуться найближчим часом", - пригрозили в РПЦ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Російська церква раніше неканонічно привласнила владу в Україні, Бессарабії та Грузії, - УПЦ КПВ УПЦ КП відповіли на погрози Російської церкви.

 

 

Аргументи, наведені в заяві, яку розповсюдили 8 вересня від імені Синоду РПЦ, не витримують критики. Про це у себе вFacebook написав прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє Цензор.НЕТ.

 


"Посилання на канони, які забороняють єпископам однієї Церкви втручатися у справи іншої, - це обвинувачення самій Московській Патріархії. Адже саме вона вдавнину багато разів втручалася у справи Київської Митрополії... А потім неканонічно привласнила собі владу над Митрополією і скасувала її, перетворивши на рядову єпархію Російської Церкви", - пише Зоря.

За словами прес-секретаря УПЦ КП, так само Російська Церква діяла і в кількох інших випадках. Саме так було захоплено владу над Митрополіями в Криму і Бессарабії, а також над Церквою в Грузії, - стверджує архієпископ.

Євстратій Зоря нагадує, що бажання УПЦ бути автокефальною церквою ясно виражено в постановах Помісного Собору  1991 року. Жоден уповноважений церковний орган не відміняв цих рішень.

"Загрозу єдності Православ‘я вже багато десятиліть несуть гегемоністичні прагнення Московського Патріархату, який намагається перетворитися на "православний Ватикан" - всесвітній центр тяжіння для всіх Православних Церков. Рішення та дії Вселенського Патріарха покликані якраз до того, щоб зупинити цю загрозу та повернути Православ‘ю справжню єдність, яку керівництво РПЦ підриває", – підсумовує архієпископ Євстратій.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
08.09.18 23:26

Якщо в хід пішли погрози, значить Москва розуміє невідворотність отримання автокефалії та посилення незалежної Української церкви, - Бутусов

censor_news_big3.jpg

Російська церква загрожує розривом відносин із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це пише в своєму  блозі  головний редактор  Цензор.НЕТ  Юрій Бутусов.

Синод Російської православної церкви (РПЦ) висловив протест Вселенського патріарха і загрожує розривом відносин:

На сайті РПЦ опублікована заява: "Священний синод Російської православної церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з ... комюніке ... Константинопольського патріархату, в якому повідомляється про призначення архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) "екзархами" Константинопольського патріархату в Києві. Рішення Константинопольського патріархату прийняти до розгляду питання про надання автокефалії "православним віруючим України" ухвалено всупереч волі єпископату Української православної церкви, який одностайно висловився за збереження її існуючого статусу. Ці дії заводять в глухий кут відносини між Російською і Константинопольської церквами, створюють реальну загрозу єдності всього світового православ'я".

Юрій Бутусов констатує: "Це добре, якщо в хід пішли такі жалюгідні погрози, значить Москва демонструє слабкість і розуміння невідворотності отримання автокефалії і посилення незалежної Української церкви.

Керівництво РПЦ розуміє, що після отримання Томосу священики Московського патріархату вже не зможуть збирати і возити в Москву стільки грошей, як зараз. Буде зруйнована схема, коли організація, яка зрадила і обдурила українців, і підтримує терориста Путіна, фінансується за рахунок українських прихожан і веде проросійську пропаганду".

Російські пропагандисти підкреслюють, що обидва направлених Варфоломієм екзархи - уродженці Західної України. "Причому архієпископ Данило служив капеланом армії США, є одним з активних учасників процесу надання автокефалії. А єпископ Іларіон написав дисертацію "Канонічний зв'язок Київської митрополії з Вселенською Патріархією до 1240 року". У 2005-му році російські спецслужби організували провокацію проти Іларіона в Туреччині, коли він був перекладачем під час зустрічі президента Ющенка з Вселенським патріархом. Тоді Іларіона затримала турецька поліція за сміховинними підозрами "допомоги чеченським повстанцям". Зірвати переговори тоді не вдалося, Іларіона швидко випустили", - зазначає Бутусов.

Журналіст упевнений, що автокефалія - "потужна зброя для незалежності України від російського контролю духовної сфери і проведення підривних акцій з використанням священиків Московського патріархату".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Патріарх Варфоломій: "Україна скоро отримає автокефалію, бо це її право"

censor_news_big3.jpg

Вселенський патріарх знову нагадує, що не відступиться від свого наміру щодо України.

Як повідомляє видання fanarion.blogspot.com, сьогодні, 23 вересня, патріарх Варфоломій, звершуючи Божественну літургію в Церкві св.Фоки в Стамбулі, проголосив, що надіслав усім таке повідомлення про те, що Україна якнайшвидше отримає автокефалію, оскільки має на це право, передає Цензор.НЕТ із посиланням на cerkvarium.org.

Скориставшись присутністю чеського богослова на Божественній Літургії, Патріарх зазначив таке: "Церква Чехії та Словаччини є наймолодшою з-поміж решти Автокефальних Церков, яку Вселенський Патріархат проголосив у 1998 році.

Тепер настала черга України, яка, я сподіваюся, отримає статус Автокефалії найближчим часом, незважаючи на існуючи перепони, і це станеться, оскільки вона має на це право.

З одного боку, це виключно її право отримати [такий] статус Автокефалії. З іншого ж, право надати [цей] статус Автокефалії належить винятково нашій Вселенській Патріархії, як це сталося з усіма новими Православними Церквами, починаючи від Росії у XVI ст. та закінчуючи Церквою Чехії та Словаччини, про що я вже сказав попередньо.

Нас не лякають погрози. Як я нещодавно зазначив в одній зі своїх промов, Вселенський Патріархат, ані погрожує, ані перебуває під загрозою. Однак, виконуючи святі канони, [Вселенський Патріархат] послідовно продовжує таке надання [Автокефалії] зі свого боку, а також дотримується поважних привілеїв, які йому були надані Вселенськими Соборами. Ці канони й привілеї Вселенських Соборів, що були надані цими Соборами [нам], як Першопрестольній Церкві Константинополя, ми не зрадимо. Ми шануємо та дотримуємося цих канонів, а також будемо їх втілювати, як у випадку України, так і в будь-якому іншому, де постане необхідність", - запевнив патріарх Варфоломій.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шлях України до автокефалії є незворотнім, - екзарх Константинополя архієпископ Памфілійський Даниїл

censor_news_big3.jpg

Шлях до української автокефалії є незворотнім, вважає один з екзархів Константинополя в Києві, архієпископ Памфілійський Даниїл.

Про це екзарх архієпископ Памфілійський Даниїл (Зелінський)  написав  на своїй сторінці в Фейсбуці, передає  Цензор.НЕТ. 

"Протягом останніх кількох тижнів я мав нагоду переглянути численні статті, погляди та думки про молитовне рішення Константинопольської Церкви-Матері вжити належних заходів для вирішення аномалії церковного поділу України. Цікаво спостерігати, наскільки зручно дехто з нас намагаємося інтерпретувати Священні Канони та історію Церкви, не вивчивши дійсно причин виникнення Канонів та історичних подій, що розвивалися в різні епохи росту та розвитку Церкви. Було б корисним для нас усіх, задуматись над Священним Писанням і, можливо, на мить подумати про служіння справжнього пастиря, який піклується про своє стадо і готовий залишити 99, бо усвідомлює, що вони будуть в безпеці, для того щоб віднайти і повернути тих, хто можливо блукає. На мій погляд, в цей конкретний період історії єдиний пастир, який показав нам здатність імітувати Писання Господа, є Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій. Заклик Патріарха є послідовним: до молитви, розважливих дій, примирення, а тепер і до дій, які базуються на Священному Писанні чистої душпастирської опіки ... тому я б спонукав людей молитися, роздумувати, говорити і працювати на славу Божу...", - заявив він.

"Що стосується майбутнього Святої Православної Церкви в Україні - ми вже живемо у цьому майбутньому. Шлях до автокефалії незворотний. Мільйони українців мають канонічне право на свою Помісну Церкву, яка вільно володіє своєю рідною мовою; жити традиціями отців та матерів Київської Русі-України, вшановуючи святі зусилля духовенства та вірних, котрі пережили заслання та були проголошені "незручними" або навіть закатовані релігійними та політичними режимами минулого", - резюмував архієпископ Памфілійський Даниїл.

Шлях України до автокефалії є незворотнім, - екзарх Константинополя архієпископ Памфілійський Даниїл 01
Шлях України до автокефалії є незворотнім, - екзарх Константинополя архієпископ Памфілійський Даниїл 02

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна як велика незалежна держава має право на свою незалежну автокефальну церкву, - глава Кіпрської церкви Хрисостомос ІІ

Предстоятель Кіпрської православної церкви Хрисостомос II підтримав автокефалію для України під час зустрічі з послом України Борисом Гуменюком.

 

Як повідомляє  Цензор.НЕТ , про це йдеться в повідомленні  Посольства  України в Республіці Кіпр.

У тексті зазначається: "Під час бесіди, яка проходила в теплій дружній атмосфері, було обговорено ситуацію в Україні в контексті триваючої російської агресії, розвиток об’єднавчих процесів в українському православ’ї, питання надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

Архієпископ Кіпру п. Хрисостомос ІІ висловив підтримку Україні та українському народові, особливо підкреслив право України як великої незалежної держави мати свою незалежну автокефальну церкву.

Його Блаженство з вдячністю прийняв український рушник з портретом Тараса Шевченка як символ духовного єднання, миру і добра".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27.09.18 13:33

Святий Престол не дає оцінок, - Ватикан уточнив свою позицію щодо автокефалії

censor_news_big3.jpg

Комунікат Апостольської нунціатури в Україні уточнив позицію Святого Престолу щодо автокефалії Української православної церкви.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  сайт  Апостольської нунціатури в Україні.

Зокрема, комунікат частково виправив новину, яку вчора повідомили в МЗС, де йдеться про зустріч між Архієпископом Полом Річардом Ґаллахером, секретарем Відділу відносин з державами і главою МЗС Павлом Клімкіним. За результатами зустрічі в МЗС заявили, що Ватикан поважає і підтримує рішення про створення Єдиної помісної церкви в Україні.

"Апостольська нунціатура в Україні ще раз підтверджує позицію, багаторазово висловлену Святим Престолом, для якого питання створення єдиної Української Православної Помісної Церкви є внутрішнім питанням Православної Церкви, щодо якого Святий Престол не давав і не має наміру давати ніякої оцінки", - йдеться в уточненні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Константинополь оприлюднив історичне дослідження, що доводить право Вселенського патріархату надати Україні автокефалію

censor_news_big3.jpg

Вселенський патріарх має право і зобов'язаний "виявляти материнську турботу" про церкви в Україні "у кожному випадку, коли вважатиме за потрібне".

Про це йдеться в дослідженні грецьких і російських учених, що мали доступ до оригінальних текстів архіву Константинополя, опублікованому виданням  Orthodoxia.info , передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на Гордон.

"Вселенський патріархат вважає доречним нагадати всю історичну і канонічну правду про взаємини Константинопольської церкви з церквою України, про що свідчать збережені офіційні документи, які, на жаль, або ігнорують, або свідомо приховують зі зрозумілих міркувань", – ідеться в передмові до дослідження.

У ньому зазначено, що Вселенський патріархат ніколи не передавав Київської митрополії, на основі якої виникла Українська православна церква, у канонічну територію Московського патріархату. Так у документі доводять право Вселенського патріарха надати автокефалію православній церкві в Україні.

Зазначають, що право хіротонії (висвячення в одну зі ступенів священства священиків) було надано Москві "з фінансових причин" і "мало тимчасовий характер".

У такий спосіб у Константинополі відреагували на обвинувачення Московської патріархії проти Вселенського патріархату в "незаконному вторгненні на її канонічну територію". 

Дослідження, у якому наводять дані з церковних архівів із часів хрещення Київської Русі, проводили за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece. У 29-сторінковому документі наведено аргументацію Константинополя, за допомогою якої Вселенський патріархат спростовує всі обвинувачення Москви.

У дослідженні також зазначено, що "Московський патріархат знехтував правила Патріаршого і Синодального Акту 1686 року Вселенського патріархату, порушення яких Вселенський патріархат через важкі умови був змушений терпіти і мовчати про них, але ніколи не забував і не прощав".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вважаємо бажання українців про автокефалію справедливим і діятимемо в цьому напрямку, як постановив наш Синод, - Варфоломій - Кирилу

censor_news_big3.jpg

У мережі з'явилися детальні розшифровки розмови Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем РПЦ Кирилом, в частині обговорення ними надання автокефалії українській церкві.

Як передає Цензор.НЕТ текст переговорів розміщено на офіційному сайті Вселенського патріарха, а уточнений і адаптований переклад з грецької здійснено виданням Cerkvarium

Опубліковано фрагменти стенограми розмови Патріарха Кирила та Патріарха Варфоломія в Стамбулі. Які аргументи, бурхливі діалоги та розбіжності у поглядах були під час зустрічі Константинополя та Москви? Вперше сайт Вселенського патріарха публікує частину розмови, яку мали Константинопольський та Московський патріархи 31 серпня на Фанарі.

Протягом трьох годин Варфоломій та Кирил обговорили питання, які розділяють дві Церкви: Україна, демарш РПЦ на Всеправославному Соборі та міжхристиянський діалог.

Як видно з діалогу, який мали два очільники церков, Вселенський Патріархат вважає, що Україна не входить в юрисдикцію Москви, в той час як РПЦ намагається будь-яким чином це заперечити.

"Нас ніколи не полишало усвідомлення, що ми – [одна] країна та [один] народ. Неможливо відокремити Київ від нашої країни, оскільки це початок нашої історії. Національна самосвідомість росіян і українців зберігає єдність з Російською Православною Церквою" - сказав патріарх Московський, який вважає, що джерелом усіх проблем в регіоні є Ферраро-Флорентійська Унія.

"Якби не унія, росіяни б не висвятили митрополита Іова [Іону - Cerkvarium] без згоди Константинополя. Автономія не була би проголошена і юрисдикція Константинополя в тих землях тривала ще довго" - патріарх Кирило підкреслив, що ідея окремої української нації розроблена в кінці XIX-го століття уніатами, для розширення сфери свого впливу та щоб позбутися Царя.

Повна незгода

З діалогів двох Предстоятелів очевидна повна протилежність у поглядах між патріархом Константинопольским та патріархом Московським. Останній не згодний не тільки з проголошенням Автокефальної Української Церкви, але і з самою державною незалежністю. Показовим є наступний діалог:

Вселенський патріарх: Однак українці відчувають себе не комфортно під владою Росії і прагнуть повної свободи - релігійної, так само, як вони мають її політично. Вони підносили свої прохання до Матері Церкви, яка вважає їх бажання справедливим і буде діяти в цьому напрямку відповідно до рішення, вже прийнятого на останній сесії Священого Синоду.

...За виключенням президента Януковича, якого я зустрів десять років тому, всі інші [президенти] приїздили до Вселенського Патріархату і благали про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко та прем'єр-міністр [Арсеній Яценюк – Cerkvarium], але і Парламент прийняв офіційне рішення...

Московський патріарх: Ваша Всесвятість, ті, кого ви згадуєте, є однією і тією ж самою політичною силою.

Вселенський патріарх: Але вони представляють український народ.

Московський патріарх: Вони не представляють цих людей. Вони отримали владу внаслідок державного перевороту на "Майдані". Вони просять автокефалії для того, щоб зміцнити свою владу, бо їх влада незаконна. Люди повалять цю владу та виженуть її. Саме тому вони хочуть заручитись підтримкою та використати авторитет Вселенського Патріархату.

Незабаром вони продовжують:

Вселенський патріарх: Надання автокефалії Церкві в Україні - це справа Матері-Церкви.

Московський патріарх: Надання автокефалії Церкви в Україні є питанням не тільки Константинопольської Церкви, але справою, яке стосується всього православ’я, а отже, і нашої Церкви.

Вселенський Патріарх нагадав патріарху Московському та митрополиту Іларіону, що вони не можуть відвідати Україну, а священнослужителі не згадують ім’я Кирила на літургії. "Хіба це не викликає занепокоєння? Чи це не є чітким доказом того, що ви небажані в Україні?" - запитав Вселенський патріарх.

"Ви стверджуєте про відношення українського народу до мене або теперішньої політичної сили? Я вважаю, що це два різних аспекти. Політична сила, яка має підтримку 8% населення, сьогодні проти мене, а православний народ України молиться та підтримує мене", - відповів патріарх Московський. "Ті, хто не згадує ваше Блаженство – це церковні люди, а не політики", - відповів Вселенський патріарх.

Спроба принизити Матір-Церкву

У багатьох частинах обговорення двох Предстоятелів, які подає orthodoxia.info, присутня радикальна відмінність Церков щодо тлумачення історичних подій. Московський патріарх кілька разів просив організувати міжнародну наукову конференцію, яка аналізуватиме та пояснюватиме події, однак Вселенський патріарх зазначив, що "такий процес відкладе справу до грецьких календ".

"Я вважаю, що діалог – більш вигідний, а ніж помилка, яка зруйнує єдність православ'я" - відповів Московський патріарх, продовжуючи наступний діалог:

Вселенський патріарх: Єдність та одностайність порушив не Вселенський Патріархат. А ті, хто підриває авторитет Константинопольської Церкви Матері та намагається принизити її.

Московський патріарх: Ви маєте на увазі нас, Ваша Всесвятосте?

Вселенський патріарх: Саме так.

Московський патріарх: Тому ми тут, Ваша Всесвятосте, щоб обговорити з Вами це питання.

Вселенський патріарх: Ви говорите, Блаженнійший, що у Вас є мільйони ваших вірних, що дає Вам політичну владу. Але скільки цих мільйонів були хрещені? Скільки з них ходять на богослужіння? Для Православ'я ніколи чисельність не була критерієм. Але критерієм були священні правила, традиція та канонічний порядок.

Великі розбіжності

Серед речей, які обговорювалися на зустрічі в Стамбулі, окрім відомого права Константинопольського патріархату на територію України, Російська Церква заперечує його як вищу апеляційну інстанцію, так і право Константинополя надавати автокефалію.

Щодо апеляції, Вселенський патріарх попросив Московського патріарха надіслати "справу Філарета", який неодноразово просив розглянути його справу.

Патріарх Варфоломій посилався на правила 9 та 17 Халкідонського Собору, який дав архієпископу Нового Риму право приймати та розглядати такі апеляції. Проте патріарх Московський оскаржує це право.

"У нашому розумінні правила 9 та 17 Вселенського Халкідонського собору надають право архієпископу Нового Риму приймати звернення єпископів, які перебувають під його юрисдикцією. Якщо я правильно пам'ятаю, Педаліон саме так інтерпретує ці правила. І ми повинні разом обговорити це питання", - відповів патріарх Кирил.

Що стосується автокефалії, то патріарх Кирил висловив позицію Російської Церкви: "Ми розглядаємо цю практику інакше. Привілей Вселенського Патріархату надавати автокефалію здійснюється не тому, що він має цю владу, а тому, що помісні православні церкви були створені в межах юрисдикції Вселенського патріархату. Україна є частиною території Російської Церкви".

Брехня митрополита Волоколамського

Особливо жорстким був Вселенський патріарх щодо митрополита Іларіона, якого звинуватив перед патріархом Кирилом у ворожості по відношенню до Вселенського патріархату та систематичній брехні проти нього.

Патріарх Варфоломій був дуже суворим, особливо з приводу нещодавнього інтерв'ю митрополита, в якому той натякав на підкуп Вселенського патріархату.

"Ви заявили, що Президент Порошенко підкупив Вселенський Патріархат. Я Вас прямо запитую: чи можете ви це довести? Якщо ви не можете довести це – ви хулите Матір-Церкву, і будете під її прокляттям" - сказав патріарх митрополиту, продовжуючи, що "Це не можна вибачати, коли Ви навмисно брешете...".

Митрополит відповів, що в своєму інтерв'ю він не згадав ім'я Порошенко. "Я сказав, що розкольники, які відвідують Вселенську патріархію, як нам в Росії відомо, приїжджають не з порожніми руками". Тоді Вселенський Патріарх йому відповів: "Все з Вами зрозуміло".

Цей інтенсивний діалог було перервано Патріархом Московським, який попросив Патріарха Варфоломія оточити єпископа Іларіона любов'ю, але відповідь Вселенського Патріарха була остаточною. "Його Преосвященство зробив це не один раз, а постійно був агресивний та ворожий до Матері-Церкви Константинопольської. Я прошу вас покарати його, щоб він поводився відповідно до свого сану, тому що він заподіює вам шкоду".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Філарет: Російська церква є дочірньою церквою, дочкою, а не матір'ю, Української церкви

censor_news_big3.jpg

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет нагадав, що саме Російська церква (точніше, навіть Московська - Росії тоді ще не було) свого часу відокремилася від Київської митрополії, яка була канонічною територією Вселенського патріархату.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ , в інтерв'ю  5 каналу  голова УПЦ КП розповів, що документи, які має Вселенський патріархат, розвінчують кремлівський міф, що нібито Українська православна церква походить від російської.

За його словами, насправді все навпаки, і саме Київ, з церковного погляду, є материнською церквою для Москви, а не навпаки.

"Російська церква відокремилася від Київської митрополії, а Київська митрополія була у складі Константинопольського патріархату. Тобто виходить, що ми, Українська церква, є дочірньою церквою Константинопольського патріархату, а Російська церква є дочірньою церквою, дочкою, а не матір'ю Української церкви", - зазначив Філарет.

В Україні нині існує Українська православна церква, яка є самоврядним підрозділом канонічно визнаної в православному світі Російської православної церкви, а також Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква, які поки не мають канонічного визнання. Останнім часом Константинопольський патріархат, також відомий як Вселенський патріархат, активно готується надати Томос (церковний указ) про канонічну автокефалію для Єдиної помісної української православної церкви - яка ще має бути створена. У таку церкву, як вважають, мають об'єднатися нинішні УПЦ КП, УАПЦ та частина УПЦ МП, що підтримує ідею незалежності Української церкви від Москви, але очікує канонічного утвердження такої незалежності. У православному світі, за традицією, саме Вселенський патріархат має виняткові повноваження визнавати автокефалію нових помісних церков. Вселенський патріарх Варфоломій уже заявляв, що процес, який веде до визнання помісної української церкви, незворотний. Москва, а також підпорядкована їй верхівка УПЦ МП, виступають різко проти і висловлюють свої претензії на Україну як на "свою канонічну територію". Вселенський патріархат днями оприлюднив підбірку історичних документів, які мають заперечити ці претензії, нагадує Крим.Реалії.

Сама Російська православна церква існувала як неканонічна протягом 141 року - після самовільного виходу з підпорядкування Вселенського патріархату в 1448 році, коли вона вигнала канонічно призначеного митрополита і поставила власного, і аж до 1589-го, коли Вселенський патріарх Ієремія II був фактично примусом доведений до визнання канонічної автокефалії російської церкви і створення Московського патріархату.

А в 1686 році Вселенський патріарх Діонісій IV та Собор архієреїв у Константинополі видали Томос (грамоту) про передачу Київської митрополії, яка була частиною Константинопольського патріархату, в підпорядкування Московському патріархату. Це сталося завдяки тиску і щедрим дарам з боку Москви. Вже через кілька тижнів синод Вселенського патріархату за цей акт мздоімства-"симонії" усунув Діонісія IV з патріаршого престолу, але рішення про Київську митрополію не скасував.

Відтоді у Вселенському патріархаті вже не раз говорили про порушення канонічного порядку під час подій 1686 року, але так і не скасували рішення про перепідпорядкування Київської митрополії. Останнім часом у Константинопольському патріархаті звертають увагу, що тоді йшлося насамперед про перепідпорядкування адміністративне, але зі збереженням Київської митрополії в складі канонічної території Вселенського патріархату. Той факт, що Київська митрополія фактично виявилася в складі Російської церкви, в Константинополі днями розцінили так: "Московський патріархат порушив правила патріаршого і синодального акта Вселенського патріархату в 1686 році, і ці порушення Вселенський патріархат через важкі умови, в яких він діяв, був змушений терпіти і мовчати, але не забув і не простив".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Синод, від якого очікують рішення про автокефалію для України, розпочався в Стамбулі

censor_news_big3.jpg

У вівторок, 9 жовтня, в Стамбулі розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому очікується розгляд звіту екзархів Константинополя й ухвалення рішення про надання Томосу православній церкві в Україні.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це повідомляє  "Укрінформ"  із посиланням на прес-службу Вселенського патріархату.

Водночас порядок денний засідань Синоду не повідомляється, про ухвалені рішення повідомлять за фактом.

"Ми не порушуємо усталених традицій, тому офіційно не повідомляємо порядок денний Синоду. Головні рішення будуть оприлюднені письмово. У нас немає традиції проведення прес-конференцій після ухвалення рішень", - повідомили в прес-службі Вселенського патріархату.

Засідання Синоду будуть проходити протягом 9-11 жовтня з початком о 9:00-10:00 і закінченням о 19:00-20:00 з півторагодинною перервою. Для висвітлення подій Синоду в Стамбул прибули журналісти провідних українських та світових ЗМІ.

Наступний Синод Вселенського патріархату відбудеться 9-11 листопада.

19 квітня  Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії. 

22 квітня Порошенко повідомив, що  Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України. 

У липні Вселенський патріарх Варфоломій  підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію. 

7 вересня стало відомо, що  Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Об'єднавчий Собор може відбутися через кілька тижнів після надання Томосу про автокефалію, - Євстратій (Зоря)

censor_news_big3.jpg

Від моменту надання Томосу про автокефалію Української Церкви до проведення Об'єднавчого Собору, на якому буде проголошено створення Помісної Церкви та обрано її предстоятеля, може пройти кілька тижнів.

Про це в інтерв'ю  Цензор.НЕТ  сказав Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії.

Архієпископ нагадав дорожню карту створення Помісної Церкви. Спершу надання Константинопольською патріархією Томосу, потім - проведення Об'єднавчого Собору архієреїв православних Церков в Україні. На цьому Соборі буде проголошено створення помісної Української Православної Церкви і буде обрано її предстоятеля.

"Я думаю, що після того, як з боку Константинопольського патріархату буде прийнято рішення, що Томос надається, технічно скликати Собор можна за кілька тижнів", - уточнив він.

Владика Євстратій зазначив, що помісна Церква буде складатися з кожного, хто звернувся до Вселенського патріарха з проханням про автокефалію.

"Це ієрархи Київського патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви і частина з Московського патріархату. Всі вони є представники Української Церкви, поки поділеної, і після отримання Томосу об'єднаються в єдину Українську Православну Церкву, а вже вона отримає Томос фізично. Тобто не можна сказати, що нізвідки з'явиться нова структура, але і не можна сказати, що якась одна з існуючих Церков отримає Томос".

На запитання, хто саме з ієрархів Московського Патріархату підтримав звернення про Томос і відповідно візьме участь у Соборі, архієпископ зазначив, що з них тільки двоє відкрито заявили про це - Митрополит Олександр і митрополит Софроній.

"Ніхто не оголошував, що звертався по Томос, і зрозуміло чому. Інакше Московський патріархат міг би піддати їх різного роду покараннями", - сказав Євстратій, додавши, що "коли прийде час, українське суспільство все побачить".

"Ми говоримо про утворення на підставі надання Томосу однієї Церкви - єдиної помісної Української Православної Церкви... Вона повинна називатися за аналогією з іншими помісними Церквами. Є Болгарська Православна Церква, Румунська Православна Церква", - сказав він.

За словами владики Євстратія, УПЦ Московського патріархату мусить мати іншу назву:

" Відповідно до канонів, помісна Церква - це одна-єдина Церква. Тому Церква Московського Патріархату повинна носити ту назву, яку їй визначено, - Російська Православна Церква в Україні. Називатися російською Церквою – це не соромно. Якщо вони соромляться цієї назви, то нехай прояснять, чому. А якщо не соромляться, тоді чому вони говорять, що Томос - це провокація?..

Це не від них залежить. Назва Церкви фіксується в статуті, а статут приймається на вимогу державного законодавства. У Верховній Раді другий рік лежить відповідний законопроект 5309 про назви релігійних організацій, центри яких знаходяться в країні-агресорі. Такі організації повинні у своїй назві відображати повну назву тієї Церкви, до якої вони належать. Все, більше немає жодних обмежень. Просто щоб вони називалися так, ким вони є насправді. А вимогу державного законодавства не можна не виконувати".

Повне інтерв'ю з архієпископом Євстратієм (Зорею) читайте ТУТ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Філарет є найкращою кандидатурою на посаду предстоятеля помісної Церкви. Він має найбільший авторитет серед діючих ієрархів, - Євстратій (Зоря)

censor_news_big3.jpg

Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет є найкращою кандидатурою на посаду предстоятеля єдиної помісної Церкви, яка буде створена після надання Томосу про автокефалію. Для УПЦ КП це є безсумнівним.

Про це в інтерв'ю  Цензор.НЕТ  сказав Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії.

"Ми бачимо, що патріарх Філарет має найбільший суспільний авторитет серед діючих ієрархів в Україні. А з точки зору церковного керівництва і з точки зору життєвого досвіду кращої кандидатури немає. Тому ми від УПЦ КП висуватимемо патріарха Філарета як предстоятеля єдиної Церкви. Якщо будуть інші кандидатури, то вони можуть бути внесені на розгляд Собору, і якщо буде підтримка архієреїв, то ці кандидатури будуть винесені на голосування", - зазначив він.

На запитання, чи не розглядається можливість того, щоб помісну Церкву очолило нове обличчя, архієпископ сказав:

"Є таке українське прислів'я: "хай гірше, аби інше". Та й вибачте, але це не нова Церква! Українській Церкві понад тисячу років. І якби не праця патріарха Філарета, то можливо ми б говорили про Томос ще наступні сто років. Треба дивитися на речі реально. У мене запитання: кого можна запропонувати натомість? Якщо просто кого-небудь, то навіщо?

Тим більше Церква - це не партія, а боголюдський організм. Для нас як для віруючих важливо не те, що думаємо ми з приводу того, хто кращий патріарх. Для нас важливо те, що з цього приводу думає Господь. Господь благословляє працю патріарха Філарета і плоди його видно. Якби Бог не благословляв, то не була б Церква Київського Патріархату такою впливовою та авторитетною. Він є людиною, яка вже справді досягла патріаршого віку - через кілька місяців святкуватимемо 90-річчя патріарха Філарета. І в такому віці мати повну працездатність і повну ясність розуму - це дійсно дар Божий. Та хто ми такі, щоб суперечити Богу? Я переконаний: як тільки Господь вважатиме, що місія патріарха Філарета закінчилася, то покличе його до Себе".

Заяви, які виходять від ієрархів РПЦ, з приводу того, що Філарет для участі в Об'єднавчому Соборі нібито повинен буде "опуститися" до рівня митрополита, в якому він був у 1992 році, Євстратій назвав фантазіями.

"Це російські фантазії. Як то кажуть, російський ліберал закінчується там, де починається українське питання. І навіть якщо ми стикаємося з винятками, вони лише підтверджують правило. Якби ми слухали всі поради, які звучать із російської сторони, то у нас не було б ні Церкви, ні України".

Повне інтерв'ю з архієпископом Євстратієм (Зорею) читайте ТУТ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Синод Константинопольського патріархату почав обговорення питання надання автокефалії Україні

censor_news_big3.jpg

У Стамбулі сьогодні, 10 жовтня, проходить щомісячне засідання синоду Константинопольського патріархату, на якому розглядають питання надання автокефалії українській церкві.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це повідомляє турецьке агентство  "Анадолу". 

Повідомляється, що на другий день у засіданні взяли участь Патріарх Константинопольський Варфоломій I, митрополит Урли Пантелеймон, митрополит Італії і Мальти Геннадій, митрополит Німецький Августин, митрополит Фрігії Ерманос, митрополит Нью-Джерсі Євангел, митрополит Родосу Кирилос, митрополит Кореї Амбрасос, митрополит Сінгапуру Константинос, митрополит Ретимнона Євгеніос, митрополит Австрії Арсеній, митрополит острова Сімі Хризост і митрополит Чикаго Нафанаїл.

Своєю чергою митрополит Австрії повідомив, що учасники засідання обговорюють питання автокефалії української церкви.

"Коли прийде час, ми оголосимо про рішення. Константинопольський патріархат має ексклюзивне право надання автокефалії. Не хочемо, щоб виникла проблема між Росією та Україною. Ми виступаємо за мир", - зазначив митрополит.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вселенський патріархат готується оголосити рішення про автокефалію української церкви 11 жовтня. ВIДЕО

На сьогодні засідання Синоду Вселенського патріархату завершено, рішення з українського питання оголосять завтра, 11 жовтня.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в сюжеті ТСН.

"Завтра буде рішення з українського питання і завтра буде офіційний прес-реліз на цю тему", - повідомляють журналісти.


Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Доповідь сприйняли чудово. Думаю, за кілька годин ви почуєте результати, - екзарх Даниїл щодо Томосу для України. ВIДЕО

Екзарх Вселенського патріарха, архієпископ Даниїл Памфілійський зі США, який перебуває в Києві в межах підготовки до надання автокефалії Українській православній церкві і разом зі своїм колегою звітує з цього питання на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, висловив сподівання на позитивне рішення щодо надання Томосу Україні.

Він додав, що обговорення в Стамбулі триває, і припустив, що офіційне рішення може бути ухвалене до кінця дня, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на " Радіо Свобода ".

"Доповідь минула чудово, ми провели зустріч із патріархом, а сьогодні зранку продовжуємо. Сподіваємося, що до кінця дня буде офіційне повідомлення. Доповідь була сприйнята чудово. Я думаю, всі були зацікавлені українським питанням, було багато запитань і відповідей. Так що думаю, що буде щось позитивне. Буде ще продовження доповіді та обговорення. Думаю, за кілька годин ви почуєте результати", - сказав архієпископ Даниїл.

11 жовтня - третій і останній день триденного засідання Синоду.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×