Перейти до вмісту
service101

Шкільні підручники

Краща відповідь

Існує загроза, що без нових підручників до школи підуть не тільки десятикласники, але і п'ятикласники, - президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Афонін

censor_news_big3.jpg

Міністерство освіти і науки з великою вірогідністю не забезпечить усіх школярів новими підручниками до початку навчального року. Це стане неприємним "подарунком" міністра Лілії Гриневич президенту та прем’єр-міністру.

 Про це пише "Дзеркало тижня", публікуючи  інтерв’ю з президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександром Афоніним .

"Існує загроза, що без нових підручників на свято Першого дзвоника підуть не лише десятикласники, а й п’ятикласники і навіть першачки. І тоді буде зірвано не лише старт навчального процесу та реалізації концепції "Нової української школи". Залишивши школярів без навчальних матеріалів через непрофесійні дії своїх підлеглих у сфері навчального книговидання, міністр освіти і науки Лілія Гриневич зробить ведмежу послугу президенту Петрові Порошенку та прем’єр-міністру Володимирові Гройсману, яким на старті виборчого сезону доведеться додати ще й "підручниковий колапс", - пише видання.

Зазначається, що восени 2018 року учні 1-х, 5-х та 10-х класів шкіл потребуватимуть понад 17 млн примірників підручників. Щоби виготовити таку кількість книг, друк слід було починати ще в лютому, бо місячні можливості вітчизняної поліграфії обмежені 2,5-3 млн примірниками. Проте досі не надруковано жодного підручника.

"Тендерний комітет Інституту модернізації змісту освіти, який здійснює закупівлю навчальної літератури, досі проводить із видавництвами переговори щодо погодження ціни та істотних умов договорів про видання підручників", - заявив Олександр Афонін.

За його словами, причина тривалих переговорів щодо погодження ціни – помилково сформована Інститутом Інституту модернізації змісту освіти середня вартість видання підручника.

"Якщо подивитись у бюджет МОН 2017 року, то середня вартість виготовлення підручника становила 35 гривень. Цього року на видання одного підручника для 10-го класу закладено майже 39 гривень, для першого класу — це тоненькі книжечки по 128 сторінок — 35 гривень. А от вартість підручника для 5 класу обсягом у середньому 260—280 сторінок визначено у 30 гривень. Тобто, підручник більшого обсягу коштує дешевше, аніж удвічі тонша книжечка", - розповів Афонін.

Він додав, що надрукувати якісний підручник за 30 гривень неможливо, бо така ціна не враховує об’єктивної ситуації на ринку. А друк підручників за кордоном обійдеться значно дорожче.

"Державних коштів вистачить лише на кілька мільйонів примірників, у той час як потрібно майже два десятки мільйонів. Тому це не вихід", - зазначив президент УАВК.

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки  не встиге надрукувати  підручники для 10-х класів шкіл до початку навчального року. 2015 року відсутність у школах нових підручників для 4-7 класу стали однією з причин відставки тодішнього міністра освіти і науки Сергія Квіта.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Підручники для перших класів надійдуть до шкіл у жовтні, для десятих - у листопаді, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Зараз друк трьох підручників заблоковано судом через виявлений у них плагіат, а підручники з історії відправлено на доопрацювання через виявлену в них радянську історіографію.

Підручники для першого класу надійдуть до шкіл у жовтні, а для десятикласників аж у листопаді. До цього старшокласники працюватимуть із електронними версіями, а першачкам книги будуть ще не потрібні, заявила під час засідання уряду міністр освіти Лілія Гриневич. При цьому вона зазначила, що графік надходження підручників у школи змістився приблизно на місяць, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  zn.ua .

Згідно з новою навчальною програмою, перший місяць навчання в школі учні перших класів працюватимуть без підручників і зошитів, адаптуватимуться до нового середовища і навчального процесу, а до навчання візьмуться вже в жовтні, коли надійдуть відповідні матеріали. При цьому Гриневич застерегла вчителів від спроб просити батьків купити підручники або якісь навчальні матеріали для першокласників.

Міністр розповіла, що зараз у друку перебувають три лінійки підручників для школярів - для перших, п'ятих і десятих класів, а також словники для шкіл національних меншин. При цьому всі готові версії підручників вже розміщено на сайті Міністерства освіти, і учні зможуть їх завантажити.

"Зараз ми трансформуємо план доставки підручників, який було затверджено міністерством. 80% підручників для 5 класів вже розвезено в області, триває друк і розвезення підручників до базових центрів. А от 10-ті класи тільки друкують і доставлять тільки в листопаді. Але всі електронні версії вже доступні на сайті", - зазначила міністр.

При цьому Гриневич розповіла, що через судові позови заблоковано друк підручників із біології та географії для 10-х класів, і підручник з інформатики для 5 класу. Причина - виявлення плагіату в посібниках. Також на доопрацюванні перебувають підручники з історії, де знайшли радянську історіографію.

"У підручниках з історії, як виявилося, є цілком радянська історіографія, яку пропустила експертиза. Їх відправили на доопрацювання, щоби не допускати друку неякісних підручників. Адже ми краще взагалі не надрукуємо їх, аніж віддамо дітям неякісні посібники", - заявила Гриневич.

Ще однією причиною затримки друку підручників міністр назвала обмежені можливості українських поліграфкомбінатів, які не в змозі надрукувати якісні книги для дітей. При цьому вона припустила, що наступного року МОН звернеться до зарубіжних видавництв, аби вирішити цю проблему.

Також на затримку друку підручників вплинули погана процедура експертизи підручників і "слабкість Інституту модернізації освіти", які не змогли впоратися зі своєю роботою. Тому в міністерстві планують передати процедуру експертизи підручників іншим інституціям.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На впровадження електронних підручників у школах потрібно щонайменше п'ять років, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

Для організації навчального процесу з використанням електронних підручників в українських школах необхідно щонайменше п'ять років.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ , про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

"Якщо брати приклади інших країн, то немає повної заміни цих книжок. У Латвії, наприклад, кошти дають школам та пропонують обирати самостійно, який тип книжок використовувати. Насправді, електронні книги - вони інтерактивні та доповнюють паперові підручники. Ми хочемо обрати електронні, бо діти зараз сидять у гаджетах і їм це набагато цікавіше, бо присутнє мультимедіа. Процес потрібно організувати так, щоб він працював. На це потрібно мінімум років 5", - повідомив заступник міністра.

Хобзей також зазначив, що окрім забезпечення дітей електронними підручниками є потреба у забезпеченні електронними матеріалами. Над цим в міністерстві наразі працюють, додав він.

"Окрім питання електронних підручників, ще є момент забезпечення їх електронними матеріалами. Закон дав свободу вчителю, який тепер у праві робити власну програму. Коли ми створимо електронну платформу та будуть матеріали, вчитель має право їх використовувати та монтувати свій урок так, як він забажає, відповідно до стандартів освіти. Бо наразі є конструктор уроку, але немає матеріалів", - додав Хобзей.

Посадовець додав, що електрона платформа цьогоріч запрацює як основа. Матеріалами її наповнять уже з наступного року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×