Перейти до вмісту
service101

Обери собі лікаря

Краща відповідь

Будьте уважні. Напередодні 2-го квітня - старту національної кампанії “Лікар для кожної сім’ї” - починають циркулювати міфічні історії щодо вибору свого лікаря. У них є дві крайнощі:

Перша - декларацію треба підписати якомога швидше, бо залишитеся без медичної допомоги.
І друга - ніхто не обере свого лікаря, потрібно піти до того, де вже зареєстровані й просто підписати папірець.

Це неправда. Кампанія розпочинається для того, щоби люди могли вільно та виважено обрати лікаря. Вона не має кінцевої дати - щоби всі встигли знайти свого фахівця, а не прийшли до абикого. Якщо у медзакладах тиснуть, підганяють або відправляють шукати лікаря за місцем реєстрації - вони порушують законодавство.

Розвінчуємо фейки, з якими вже стикалися громадяни:

- У медзакладі кажуть, що підписують декларації лише з мешканцями, які проживають на їхній дільниці.

Ви можете вільно обрати сімейного лікаря, терапевта та педіатра. Працівники медзакладу, які заперечують це, порушують норми закону 2168 та наказ про порядок вибору лікаря №503.

- Залякують, що якщо ви не підпишете декларацію вже зараз, то подальші медичні послуги будуть платними або вам не нададуть допомогу взагалі.

Чіткий перелік послуг первинної допомоги прописаний в наказі МОЗ № 504 "Про порядок надання ПМД". Всі вони безоплатні. Ніхто не може вимагати з вас платити за первинну допомогу.

Кампанія з вибору лікаря починається 2 квітня і не має кінцевої дати. Обирайте лікаря, якому довіряєте та коли вам зручно.

- Вам дають заповнювати паперову декларацію і не вносять інформацію у комп’ютер - до електронної системи охорони здоров’я.

Всі офіційні декларації заповнюються в електронному вигляді уповноваженим працівником закладу і лише після цього роздруковуються для підпису пацієнтом. Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки - вона фейкова.

Якщо стикаєтесь з таким - фіксуйте та передавайте до нашої команди.

Можна зробити офіційне звернення на сайт МОЗ (http://moz.gov.ua/zvernennja-dlja-gromadjan), а можна надсилати в особисті повідомлення на цій сторінці. Ми будемо швидко реагувати.

Фото Уляна Супрун.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні в Україні стартує кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги

censor_news_big3.jpg

У понеділок в Україні стартує кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це повідомляє  Інтерфакс-Україна. 

Згідно з повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці підписуватимуть декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар отримуватиме оплату  залежно від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларацію. Нарахування оплати за новими принципами розпочнеться з 1 липня. У МОЗ прогнозують, що зі стартом медреформи доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів суттєво зростуть.

Водночас Міністерство охорони здоров'я попереджає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900. Ці нормативи прораховані з огляду на середнє чинне завантаження дільничних лікарів. При цьому МОЗ попереджає, що сімейному лікарю або терапевту не потрібно буде щомісяця приймати всіх пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Для підписання декларації пацієнти мають обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу, не обов'язково за місцем проживання.

Водночас Міністерство охорони здоров'я звертає увагу, що підписання декларацій буде можливе лише в тих медзакладах, які приєдналися до реформи. Такі медустанови будуть брендовані відповідною наклейкою з текстом "Тут можна обрати свого лікаря". Ця наклейка свідчить, що медзаклад підключено до системи електронної охорони здоров'я ehealth.gov.ua

Для підписання декларації у пацієнтів має бути із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

У медустанові пацієнти мають звернутися в реєстратуру, а уповноважений працівник медустанови - працівник реєстратури, медсестра або лікар занесе дані пацієнта в електронну систему. На мобільний надійде СМС із кодом, який потрібно буде повідомити працівнику медустанови.

МОЗ попереджає, що для підписання декларації не потрібно заповнювати жодних паперових бланків або заяв. Декларації друкуватимуться із системи після введення даних конкретного пацієнта. Пацієнт має підписати два роздруковані примірники, один з яких залишається в медустанові, а другий - у пацієнта.

Співробітник медустанови підтвердить декларацію електронним підписом і надішле її в електронну систему.

Після підписання декларації Національна служба здоров'я направлятиме гроші за ведення конкретного пацієнта конкретному лікарю.

Водночас Міністерство охорони здоров'я звертається з проханням інформувати про випадки відмови в підписанні декларації або про порушення порядку їх підписання.

Відомство зазначає, що кампанія з підписання декларації із сімейним лікарем не має термінів закінчення, тому немає необхідності підписувати декларації в перші дні або тижні кампанії.

Разом з тим, відомство рекомендує не відкладати підписання декларації надовго, щоб мати можливість підписати декларацію з лікарем, якому довіряє пацієнт.

Крім того, МОЗ нагадує, що надання первинної медичної допомоги залишається безоплатним.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Послуги лікаря первинної медичної допомоги на 100% покриватимуться з бюджету, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що слідом за першим етапом медреформи настануть інші зміни в системі охорони здоров'я.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це він написав у  Facebook .

"Сьогодні розпочинається важливий етап медичної реформи – кожна людина має обрати свого лікаря та підписати з ним декларацію. Надалі українців чекають й інші зміни в охороні здоров’я", - написав Гройсман.

Що треба знати про медичну реформу:

- Медична реформа розпочнеться з первинної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Кожній людині треба обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію на обслуговування.

- Послуги вашого лікаря будуть на 100% покриватися з державного бюджету.

- Лікар первинної медичної допомоги - це спеціаліст, який має всю інформацію про ваше здоров’я. Він визначатиме, на якій стадії потрібне втручання профільного спеціаліста.

- Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я.

- Якщо громадянин перейде до іншого лікаря, уся інформація буде доступна.

- Головний обов’язок лікаря первинної медичної допомоги - вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії.

- Лікар первинної допомоги оглядає пацієнта та призначає належні аналізи, за результатами яких він сам проводить лікування або направляє до профільного спеціаліста.

- Ваш лікар повинен надати невідкладну допомогу при гострих станах: високій температурі, раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, що потребують невідкладної допомоги.

- У селах сімейного лікаря обирає місцева громада.

- Від 2020 року держава покриватиме огляд, консультацію та призначення лікування лікарем спеціалізованого медичного закладу тільки за умови направлення від лікаря первинної медичної допомоги. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 За перший день медичної реформи зі своїм лікарем визначилося 12 500 українців, - МОЗ

Перший день національної кампанії "Лікар для кожної сім'ї", під час якої кожен громадянин має можливість укласти з лікарем первинної ланки декларацію про медобслуговування, минув у штатному режимі.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це  написав у Фейсбуці   заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Він зазначив: "Близько 12500 пацієнтів визначилися зі своїм лікарем. Це нормальна кількість. Центральна база електронної системи відпрацювала в штатному режимі, на нормальній швидкості. Були випадки, коли "підвисало" локально, їх вирішували", - зазначив він.

За словами Ковтонюка, були поодинокі випадки черг. Були окремі випадки некоректної поведінки в медустановах (відмови, заповнення на папері тощо). Їх зафіксували.

"Словом, почали спокійно і впевнено. Моніторимо ситуацію. Реагуємо на труднощі. Закликаємо відповідально і без поспіху вибирати своїх лікарів", - підкреслив він.

 

За перший день медичної реформи зі своїм лікарем визначилося 12 500 українців, - МОЗ 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обрати свого лікаря встигнуть усі, - заступник міністра охорони здоров'я Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" розпочалася в Україні 2 квітня.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, тепер можна обрати лікаря в будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або реєстрації, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал .

Заступник міністра зазначив, що кінцевого терміну підписання декларацій немає, тому обрати свого лікаря встигнуть усі. Міністерство охорони здоров'я рекомендує не відкладати це на кінець року. Головне, щоб кожен обрав лікаря, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав з ним декларацію.

Підключення закладів первинної допомоги до електронної системи охорони здоров'я триває. Заклади, які вже можуть підписувати декларації з пацієнтами, можна буде впізнати за спеціальною наліпкою - "Тут можна обрати свого лікаря".

Нагадаємо, в перший день національної кампанії "Лікар для кожної сім'ї"  декларації про медобслуговування уклали 12,5 тис. українців.  Водночас  процес підписання декларацій  з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров'я. На сьогодні в системі зареєстровано вже 106 000 декларацій.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Декларації з лікарями в рамках медреформи вже підписали 170 тисяч українців, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Вже 170 тисяч українців підписали декларації зі своїми лікарями.

Про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час брифінгу в середу, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ. 

"У перший день понад 12 тисяч людей записалися до своїх лікарів, а на другий день - 27 тисяч, і до 11 год. ранку сьогодні у нас вже є 7 тисяч осіб. Це додатково до тих, які вже були в пілотній програмі. 170 тисяч українців вже підписали декларацію зі своїм лікарем", - зазначила Супрун.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні стартувала кампанія з вибору лікаря первинної ланки, протягом якої кожен громадянин повинен визначитися з фахівцем, у якого він буде отримувати первинну медичну допомогу, і укласти з ним декларацію. З липня 2018 року Національна служба здоров'я буде платити лікарям і медичним закладам, які уклали з нею договір, за ведення кожного конкретного пацієнта. Приписна кампанія діяла в пілотному режимі протягом останнього року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Після відтермінування львівські медзаклади долучилися до системи E-health, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Від сьогодні, 6 квітня, львівські лікарні нарешті також долучаться до системи E-health, що уможливить проведення у Львові підписання декларацій із сімейним лікарем.

Як інформує  ЦензорНЕТ , про це у Twitter повідомила в.о. міністра охорони здоров’я  Уляна Супрун. 

У Львові медичні заклади міста підключилися до електронної системи охорони здоров’я і починають підписувати із пацієнтами декларації. 

Після відтермінування львівські медзаклади долучилися до системи E-health, - Супрун 01

"Щойно завершила розмову з начальником управління охорони здоров‘я міста Львів, Володимиром Зубом: заклади міста зареєструвалися в системі eHealth, лікарі готові і від сьогодні починають підписувати декларації з пацієнтами", - написала Уляна Супрун.

Нагадаємо, Львів відтермінував старт кампанії з підписання декларацій із сімейними лікарями, апелюючи до невирішених юридичних нюансів. Зокрема, ризик вбачали в потенційному витоку персональних даних пацієнтів і відсутності документа, який би цьому запобігав.

Загалом на Львівщині на цей момент до системи E-health долучилися 74 лікарні, в яких 442 сімейні лікарі вже уклали декларації із 3413 пацієнтами.

В Україні ж до системи https://portal.ehealth-ukraine.org/E-health вже приєдналося 1029 медичних закладів, 13699 сімейних лікарів, з якими було укладено 239 090 декларацій.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Якщо людина не обрала собі лікаря, то отримуватиме медпослуги там, де отримує сьогодні", - Гройсман про запуск медреформи

censor_news_big3.jpg

Система охорони здоров'я в Україні була доведена до ручки, тому сьогодні необхідно щось змінювати.

 Як повідомляє парламентський кореспондент  Цензор.НЕТ , про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю, 6 квітня, говорячи про запуск медичої реформи в Україні.

"Я підкреслюю те, що кампанія з обрання лікаря почалася першого квітня. Це не означає, що вона має закінчитися першого травня. Вона не закінчується. Якщо людина не обрала собі лікаря, то буде отримувати медичні послуги там, де сьогодні й отримує. Не потрібно нікому стояти ні в яких чергах. Не потрібно нікому спеціально кудись їхати. Якщо буде така можливість, люди укладуть собі контракт і на цьому поставлять крапку", - заявив він.

Гройсман також зазначив, що сфера охорони здоров'я в Україні була доведена до ручки.

"Є два вибори. Перший - залишити все як є, але вже так було до нас. Інший вибір, який я сповідую, - спробуймо об'єднатися і щось зробімо в цьому питанні. Скільки можна виступати з трибуни і говорити, що людям погано живеться. Зробімо, нарешті, щось, щоб людям жилося краще. Немає простих рішень з таких складних питань", - сказав він.

Також, за словами Гройсмана, суть контракту в тому, що держава заплатить лікарю за лікування конкретної людини.

Разом з тим, відповідаючи на питання нардепа Сергія Шахова про те, коли буде призначено міністра охорони здоров'я, чиї діти будуть жити в Україні, Гройсман заявив: "Уляна Супрун могла собі дозволити жити в будь-якій країні світу. У неї достатньо ресурсів. Але вона приїхала, щоб допомагати пораненим на Майдані".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Понад 150 тисяч українців вже підписали декларації з лікарями первинки, - Супрун

censor_news_big3.jpg

З 2 квітня вже понад 150 тисяч українців визначилися з лікарями первинної медичної допомоги, підписавши з ними декларації.

Про це  повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, інформує  Цензор.НЕТ .

"З 2 квітня вже понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Сподіваюся, що для своїх пацієнтів всі вони стануть тими самими довіреними фахівцями, до яких хочеться звертатися протягом життя з більшості питань щодо здоров’я.

Кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. Медзаклади поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я - на 4 квітня в системі вже було 63% комунальних закладів, які надають первинну медичну допомогу. Щодня приєднуються нові.

Загалом з часу запуску електронної системи охорони здоров’я підписано понад 266 тисяч декларацій про вибір лікаря.

Всі ми вперше працюємо з таким масштабним завданням, тож в деяких регіонах на початку виникли труднощі. Так, у Львові та Дніпрі старт кампанії був відкладений.

Ми уважно стежимо за перебігом кампанії та допомагаємо вирішувати локальні питання. Сьогодні у Львові почали підписувати декларації. В Дніпрі найближчим часом заклади також відновлять підписання декларацій.

Щодо поодиноких порушень, то в деяких медзакладах громадянам відмовляли у вільному виборі лікаря. Найчастіший аргумент - пацієнт приписаний до іншого дільничого лікаря, тому має підписати декларацію в іншому місці.

Нагадуємо, що неприпустимо тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем. Кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, де б він не був зареєстрований.

Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин:
1. Заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я.
2. Всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що в закладі немає бланків декларацій. Декларація формується в електронному вигляді й після заповнення роздруковується уповноваженою особою.

Наша команда уважно стежить за зверненням з різних міст та постійно на зв’язку з регіонами, щоб подібні непорозуміння швидко усувалися на місцях", -зазначила Супрун.

 

Понад 150 тисяч українців вже підписали декларації з лікарями первинки, - Супрун 01
Понад 150 тисяч українців вже підписали декларації з лікарями первинки, - Супрун 02

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 За 10 днів українці підписали 305 тис. декларацій з лікарями, - Розенко

censor_news_big3.jpg

Станом на ранок вівторка, 10 квітня, в рамках кампанії "Лікар для кожної сім'ї" було укладено вже близько 305 тисяч договорів.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на " Інтерфакс-Україна ", про це сказав Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко під час селекторної наради з питань впровадження медичної реформи сьогодні, 10 квітня.

"Станом на сьогоднішній ранок, 10 квітня, вже понад 305 тис. декларацій підписано", - сказав Розенко.

 Найбільше декларацій підписано в Закарпатській області (понад 27 тис.), Києві (більш як 27 тис.), Донецькій (20 тис.), Чернівецькій (14 тис.) і Полтавській областях (14 тис.). Найменше декларацій підписано в Херсонській, Черкаській, Рівненській, Сумській і Чернігівській областях (від 100 до 1 тис. декларацій в кожній області).

Як повідомляла прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, за п'ять днів від початку кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї" декларації підписали понад 150 тис. пацієнтів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Пацієнт і лікар самі погоджуватимуть необхідність візиту медика додому, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Чутки про те, що лікарі не будуть приїжджати до пацієнтів на виклик, неправдиві. Пацієнт і лікар самі погоджуватимуть необхідність візиту медика додому.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ,  про це на брифінгу щодо кампанії з вибору лікаря сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Зараз поширюються чутки, що лікарі не приїздитимуть на виклики. Це неправда. Що буде відбуватися: пацієнт телефонує у свою амбулаторію або до свого лікаря; лікар спілкуватиметься з ним телефоном, і вони вирішуватимуть чи лікар має приїхати до пацієнта чи пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів, це тепер вирішуватиметься між пацієнтом та лікарем", - сказала Супрун.

За її словами, якщо пацієнт не уклав декларації з лікарем, він усе одно має право на допомогу, зокрема і у разі невідкладних станів. Також безкоштовною для всіх залишається екстрена медична допомога.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк уточнив, що перехідний період, під час якого потрібно визначитися з лікарем, триватиме протягом 2018-2019 років, і законодавством передбачено, що пацієнт, не уклавши декларацію, може звертатися на первинну ланку за консультаціями і по допомогу.

"Але ми закликаємо не зловживати цими роками, і рано чи пізно, коли ви будете готові визначитися, то визначайтеся, бо мати власного лікаря набагато краще, ніж ходити на разові консультації", - наголосив заступник міністра.

Далі Супрун зазначила, що підписати декларацію можна в будь-який час. Обрати медичний заклад, який уже має змогу укладати декларації в електронному вигляді, можна або на мапі медичних закладів на сайті eHealth, або звернувшись у той заклад, на якому є позначка "Тут можна обрати свого лікаря".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Декларації з лікарями за місяць підписали 2 млн громадян, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Упродовж місяця дії кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги декларації з лікарями підписали 2 млн громадян.

Про це інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  Міністерства охорони здоров'я.

Найбільше декларацій підписано в Харківській області - 230 652. На другому місці Київ (225 057), на третьому - Вінницька область (понад 186 тис. Декларацій), на четвертому - Донецька область (177 759 декларацій) і на п'ятому місці - Дніпропетровська область (понад 168 тис. декларацій).

Найактивніше вибирають лікарів українці віком 40-64 років.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун. ІНФОГРАФІКА

Кампанія з вибору лікарів триває, і станом на 15 травня 4,3 мільйона людей обрали і підписали декларації з лікарями, що становить 10% від населення країни.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала виконувач обов'язків голови МОЗ Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

"Кампанія з вибору лікарів триває вже півтора місяця, на сьогодні - 4,3 мільйона людей обрали і підписали декларації з лікарями, а це - 10% від населення країни! Саме час подивитися, у яких регіонах кампанія просувається найактивніше у відсотковому співвідношенні. Лідери кампанії з вибору лікарів, яких ми маємо на сьогодні: перша, з помітним відривом, йде Вінницька область - 20% мешканців підписали декларації. Якщо порівнювати із ситуацією по всій країні загалом - це вдвічі більше, ніж у середньому в країні. Наступна - Харківська область і 16% її мешканців. Третя - Полтавська область, 15%. Четверта - Чернівецька область, 13%. П'ята - Житомирська область, 11%. А от Київській, Луганській, Херсонській та Сумській областям саме час активізуватися!" - повідомила Супрун.

 

10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 01
10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 02
10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 03
10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 04
10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 05
10% українців уже підписали декларації з лікарями в межах медреформи, - Супрун 06

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Українці вже підписали 5 мільйонів декларацій із сімейними лікарями, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" стартувала 2 квітня 2018 року. На сьогодні декларації підписали 5 мільйонів українців.

Про це в своєму мікроблозі Twitter написала виконуюча обов'язки голови МОЗ Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

"Не минуло й двох місяців від початку кампанії "Лікар для кожної сім'ї" і вже маємо 5 мільйонів декларацій! Кампанія не збавляє обертів - українці всіх регіонів вибирають своїх сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Дякую всім, хто активно включається у зміни. Так тримати!", - написала вона.

 

Українці вже підписали 5 мільйонів декларацій із сімейними лікарями, - Супрун 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10 млн українців підписали декларації з лікарями, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Кількість українців, які уклали декларацію з лікарем первинної ланки, становить 10 мільйонів.

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"10 мільйонів українців обрали своїх лікарів! Це передусім мешканці тих областей, міст та сіл, які добре підготувалися до трансформації системи охорони здоров’я. Області-чемпіони кампанії - які обирали лікарів найактивніше - це Вінницька, Полтавська, Харківська, Чернівецька та Житомирська. Утім, кампанія рухається нерівномірно. Перебуваючи в однакових умовах разом з іншими регіонами, Сумська, Закарпатська, Черкаська, та Одеська області дуже відстають. До 2019 року всі державні чи комунальні медзаклади первинки мають перейти на нову модель фінансування, а отже, піднятися до нових стандартів надання послуг", - написала Супрун.

 

10 млн українців підписали декларації з лікарями, - Супрун 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Договір із лікарем підписав уже кожен четвертий українець, - Супрун

censor_news_big3.jpg

10,8 мільйонів українців вже обрали собі лікарів і уклали з ними договори на надання послуг.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "112 Україна",  про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час брифінгу в Українському кризовому центрі.

"У квітні ми почали національну кампанію "Лікар для кожної родини". Тепер кожен українець вибирає сам собі лікаря. За перші три місяці свій вибір зробив кожен четвертий українець - це 10,8 млн громадян. Це найкраща ілюстрація того, що кожен готовий до таких змін", - зазначила вона.

За словами Супрун, серед областей, які лідирують у підписанні декларацій, зокрема, Вінницька (44,76%), Полтавська (39,36%), Харківська (37,88%), Чернівецька (32,32%), Хмельницька ( 31,6%) області. Водночас серед аутсайдерів значаться Черкаська (19,28%), Запорізька (18,52%), Одеська (17,61%), Закарпатська (16,33%) і Сумська (12,04%) області.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу.

"Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря. Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що набрали чинності 3 липня 2018 року", -.цитує  Цензор.НЕТ  повідомлення на  сайті Кабміну. 

У відомстві підкреслюють, що декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.

При цьому невідкладну допомогу можна отримати без декларації. "Держава може гарантувати надання повного пакета послуг первинної медичної допомоги, коли ви підписуєте декларацію про вибір лікаря. Якщо ви поки не вибрали лікаря і перебуваєте в невідкладному стані, то маєте право отримати безперервну і безкоштовну первинну медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я", - йдеться в повідомленні.

До невідкладних станів у МОЗ належать ті, які супроводжуються такими симптомами: раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі; головним болем, запамороченням, слабкістю; болем у попереку, суглобах; підвищенням артеріального тиску; больовим синдромом в онкологічних хворих; алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом; загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишечника, хвороби нирок, суглобів тощо.

Водночас, лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт. Пацієнт при підписанні декларації відтепер має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта.

"Як і раніше, у випадку, якщо людина через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, цей документ не надається під час укладання декларації і цей пункт у декларації не заповнюється. Для ідентифікації особи у такому разі використовують номер документа, що посвідчує особу", - уточнюють в МОЗ.

Також скорочено перелік інформації, що вноситься в декларації: "Тепер не потрібно вказувати місце прописки пацієнта, оскільки пацієнт вибирає лікаря незалежно від місця прописки.

Також уточнене положення декларації щодо ознайомлення пацієнта з його правами як суб'єкта персональних даних. Пацієнт своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, і достовірність наданих даних. Також пацієнт засвідчує, що йому відомі його права відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", та мету збирання та обробки персональних даних, зазначених у декларації".

До 1 січня 2020 року подовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року. Тобто до початку національної кампанії з вибору лікарів. До цього часу пацієнт можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Але немає необхідності спеціально для цього приходити у заклад. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.

Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно. Крім того, після зміни юрособи закладу декларації залишаються дійсними.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Процесс укладання медичних декларацій спростили, - заступник міністра Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

В Україні спростили процес укладання декларацій для пацієнтів та лікарів.

Про це в  Facebook  повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, передає  Цензор.НЕТ .

Так, за словами чиновника, в лікарню більше не доведеться нести копії паспорта та ідентифікаційного коду, досить мати з собою оригінали.

Крім того, введені й інші зміни.

"Невідкладна допомога не має прив'язки до декларації - її вам нададуть у будь-якій державній чи комунальній лікарні.

Економимо час - декларація "схудла" й тепер вміщатиметься на один аркуш. Зокрема, більше не потрібно вносити інформацію про місце реєстрації, адже воно не грає ролі під час надання послуг.
 Ті, хто підписав декларацію до старту кампанії з вибору лікаря (до 23 березня 2018 року) відтепер мають час переукласти її до 1 січня 2020 року. Декларації, підписані після 23 березня не мають кінцевого терміну", - пояснив Ковтонюк, додавши, що всі декларації, підписані до цих змін, залишаються дійсними і не потребують переукладання.

Процесс укладання медичних декларацій спростили, - заступник міністра Ковтонюк 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Потужний результат!" - Супрун повідомила, що кожен третій українець уже підписав меддекларацію

censor_news_big3.jpg

Сьогодні 14,8 млн українців підписали декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Про це повідомила у  Facebook  в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, інформує  Цензор.НЕТ. 

За її словами, найбільш помітний результат у тих областях, де місцева влада і медустанови зробили свою роботу.

"Це вінничани — там 56% мешканців області обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Наступні серед лідерів — Полтавська, Харківська і Хмельницька області. У цих регіонах навіть не кожен третій, а майже кожен другий уже має свого лікаря. Робота управлінців у цих областях — приклад для інших регіонів. І сигнал, що час наздоганяти!" - зазначила міністр.

Супрун нагадала, що власний лікар обов'язковий для здорового і довгого життя, і ще раз розповіла, де можна дізнатися  про перелік медичних послуг, оплачених державою , у яких комунальних медустановах і  приватних клініках можна вибрати лікаря  і що потрібно  знати про вибір лікарів .

Потужний результат! - Супрун повідомила, що кожен третій українець уже підписав меддекларацію 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Укласти декларацію з лікарем можна в 85 приватних клініках, - МОЗ. КАРТА

Договори з Нацслужбою здоров'я (НСЗУ) підписали 85 приватних клінік і лікарів-ФОП. У цих медичних установах кожен може підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом і педіатром і отримувати повний пакет первинної медичної допомоги безкоштовно.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я, 15 серпня завершилася "друга хвиля" підписання договорів з Нацслужбою здоров'я. До 12 приватних установ, які в липні почали надавати послуги первинної медичної допомоги за тарифами НСЗУ, приєдналися ще 73.

"Приватні медичні заклади надають той самий перелік послуг за ідентичними тарифами, що і комунальні медичні заклади первинної медичної допомоги. Незалежно від форми власності установи працюють за однаковими тарифами і вимогами до ліцензій, фахівців, оснащення і стандартів надання сервісу і послуг. Пацієнти, які підписали декларації з лікарями приватних закладів, отримуватимуть повний перелік послуг первинної медичної допомоги безкоштовно, адже за них заплатить Національна служба здоров'я. Приватні заклади отримують оплату за послуги від НСЗУ тільки за пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих установ", - наголошується в повідомленні.

Укласти декларацію з лікарем можна в 85 приватних клініках, - МОЗ 01

Загалом вже є 623 медичні установи різних форм власності, де послуги надають сімейні лікарі, терапевти і педіатри, що працюють із Нацслужбою здоров'я України.

Нагадаємо, в Україні відбувається реформа охорони здоров'я, згідно з якою громадяни підписують декларації з лікарями першої ланки - педіатрами та фахівцями сімейної медицини, після чого бюджетне фінансування розподіляється по медичних установах відповідно до кількості підписаних декларацій. Участь у програмі "Гроші йдуть за пацієнтом" можуть взяти медичні установи будь-якої форми власності, які підписали договір із Національною службою здоров'я.

Станом на 29 липня близько 14 млн українців вибрали лікаря первинної ланки в ході загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Декларації з сімейними лікарями підписали 45% українців, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Декларації з сімейними лікарями в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги підписали майже 18,9 млн осіб.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

Під час виступу на семінарі "Перші результати медичної реформи: досвід регіонів" у рамках міжнародної виставки Public Health у Києві він повідомив, посилаючись на дані Національної служби здоров'я України (НСЗУ), що на сьогодні декларації з сімейними лікарями підписали майже 45% жителів України.

При цьому Ковтонюк звернув увагу, що "Київ є майже повним аутсайдером за кількістю декларацій" - у столиці підписано 1,149 млн декларацій, що нижче за середній рівень у країні.

Водночас у містах-лідерах реформи "первинки" декларації підписали до 73% жителів, зокрема в Червонограді (Львівська обл.). В Овручі (Житомирська обл.) декларації підписали 68% жителів, у Вінниці та Покровську (Донецька обл.) - по 65%, у Новоград-Волинському (Житомирська обл.) - 63%, Нікополі (Дніпропетровська обл.) і Первомайську (Миколаївська обл.) - по 61%.

Як повідомлялося, НСЗУ, що виконує роль замовника медичних послуг, за липень-вересень 2018 року спрямувала закладам охорони здоров'я, які приєдналися до медреформи під час першого етапу підписання договорів, 819,8 млн грн. Зокрема, 266,8 млн грн було спрямовано 30 медзакладам Києва. Друге місце за обсягом отриманих виплат посідає Вінницька область, чиї медзаклади (24) отримали на свої рахунки 96,2 млн грн. Трійку лідерів замикає Полтавська область - 17 закладів, які приєдналися до реформи під час "першої хвилі", отримали 92,2 млн грн.

Наразі за підсумками двох етапів підписання договорів з НСЗУ роботу відповідно до нового механізму фінансування розпочали 623 суб'єкти господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП).

За оцінкою Ковтонюка, жителі сільських населених пунктів випередили городян за темпами підписання декларацій із сімейними лікарями.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Понад 70% українців, які підписали декларації, задоволені своїми сімейними лікарями. Такого ніколи не було, - заступник міністра Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

В Україні понад 24 мільйони громадян уже підписали декларації із сімейними лікарями.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ , про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

"В Україні вже понад 24 мільйони осіб скористалися правом вибору свого сімейного лікаря. Без будь-якого примусу. Понад 70% тих, хто підписали декларації, заявили, що задоволені своїми сімейними лікарями. Таких відсотків в Україні ніколи не було", - наголосив Ковтонюк.

Він додав, що суттєво зросли і доходи лікарів, а саме тих, які є успішними та в яких багато пацієнтів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Декларації із сімейними лікарями підписали вже майже 25 млн українців, - Супрун. ВIДЕО

На оплату надаваних їм послуг медустанови отримали від держави 3,5 млрд гривень.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила на засіданні Кабінету Міністрів повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

За її словами, Національна служба здоров'я виплатила 3,5 млрд грн медичним установам за послуги, надані пацієнтам. "Ці гроші пішли нарешті за пацієнтом", - додала Супрун.

"За неповний рік зі старту кампанії "Лікар для кожної сім'ї" вже майже 25 млн громадян вибрали свого сімейного лікаря", - сказала вона.

Крім того, як додала Супрун, більшість пацієнтів задоволені сервісом, який вони отримують на первинній ланці.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×