Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
Александр Василина

Газотранспортна система України

Краща відповідь

 Уряд розпочав процедуру пошуку партнерів для спільного управління українською ГТС, - Кістіон

censor_news_big3.jpg

Уряд проведе консультації з іноземними операторами газотранспортної системи, і на основі цього будуть сформульовані умови для Конкурсу на залучення одного або кількох партнерів для спільного управління українською ГТС.

Як передає Цензор.НЕТ, Уряд України офіційно розпочав процедуру добору міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС, ухваливши відповідну Постанову.

Це рішення є продовженням переговорів з Європейською Комісією - паном Шефчовичем і Клаусом-Дітером Борхардтом, що відбулися минулого тижня в Брюсселі.

"Займатися пошуком і добором міжнародних партнерів буде спеціально створена Урядом України робоча група, яку я мав честь сьогодні очолити, - каже віце-прем'єр міністр Володимир Кістіон. - Наше завдання знайти партнера для Магістральних газопроводів України, який буде гарантувати Україні максимальне завантаження української труби".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - "Укртрансгаз". ІНФОГРАФІКА

censor_news_big3.jpg

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) в 2017 році досяг рекордного з 2011 року показника - 93 млрд куб. м, що на 13% більше, ніж в 2016 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Укртрансгазу".

"Обсяг транзиту газу територією України сягнув рекордного значення за останні 8 років. В цілому за звітний рік українською ГТС протранзитовано 93,5 млрд м3 природного газу для європейських споживачів, що на 13,7% перевищує аналогічний показник 2016 року.

Філія "Оператор ГТС України" вчасно та в повному обсязі виконує заявки на транспортування газу, незважаючи на систематичне протягом всього 2017 року недотримання Газпромом контрактних тисків в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську газотранспортну систему", - йдеться в повідомленні.

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 01

 

Україна ввійшла в 2018-й з найбільшими, порівняно з початком 5 останніх років, запасами газу в підземних сховищах – 14,7 млрд м3.

Укртрансгаз закачав до підземних сховищ 9,2 млрд м3 газу постачальників та виробників блакитного палива, що на 43,2% більше ніж в 2016 році. За січень-грудень 2017 року з українських ПСГ відібрано 6,4 млрд м3, це на 23,2% менше ніж торік.

 

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 02

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Об'єкти ГТС України взято під посилену охорону, - Вітренко

censor_news_big3.jpg

Силові структури на прохання НАК "Нафтогаз України" взяли під посилену охорону об'єкти газотранспортної системи України.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Радіо Свобода  про це повідомив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Зараз всі об'єкти критичної інфраструктури посилено охороняються, зокрема Національною гвардією України", - сказав Вітренко.

Сьогодні стало відомо, що  "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на поставку  і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна запросила комісію ЄС для дослідження ситуації з газовою кризою, - Міненерговугілля

censor_news_big3.jpg

Українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості офіційно запросило в Україну комісію з Європейського Союзу для оцінки ситуації з дефіцитом газу в газотранспортній системі України (газової кризи), який виник 2-3 березня. Про це заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталя Бойко заявила в інтерв'ю "5-му каналу", повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН .

"Україна офіційно звернулася до Європейського Союзу з проханням, щоб незалежна комісія приїхала в Україну з метою дослідження ситуації", - повідомила Бойко.

За її словами, українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія змушена буде піти на переговори з Україною, якщо "Північний потік-2" не побудують у 2019 році, - Зеркаль

censor_news_big3.jpg

Якщо будівництво газопроводу "Північний потік-2" (NordStream2) не завершиться до кінця 2019 року, Росія змушена буде піти на переговори з Україною щодо нового контракту з транзиту газу.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Чи сильні у нас позиції? Це залежатиме також від того чи буде до кінця 2019 року "Північний потік -2 ". Якщо його не буде, то Росія змушена буде піти з нами на переговори і вести їх, з огляду на наше законодавство", - сказала вона.

Заступник голови МЗС уточнила, що термін діючого контракту з "Газпромом" про постачання газу через територію України закінчується в 2019 році.

"Nord Stream -2, думаю, не існуватиме в ті терміни, які малює собі Росія, чи існуватиме він взагалі - не можу сказати", - висловила думку дипломат.

За словами О.Зеркаль норми європейського енергетичного законодавства були впроваджені в українське законодавство.

"Ми зараз працюємо над тим, щоб були нові контракти і щоб ці нові контракти відповідали третьому європейському енергопакету і давали доступ усім до нашої труби, включно з "Газпромом"... Європа може створити рівні умови для всіх, щоб "Газпром" не користувався жодними привілеями, до яких він звик", - додала заступник міністра.

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" має йти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кістіон: "Уряд шукає партнера для максимального завантаження української ГТС у 2019 році"

censor_news_big3.jpg

Стратегічне завдання Уряду знайти такого партнера для ПАТ "МГУ", який разом із членами уряду забезпечить високий рівень довіри в Європі до української газотранспортної системи і підземних газових сховищ.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал , про це під час відкритих слухань Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки сказав Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

Це, за його словами, надасть можливість більшій кількості європейських постачальників купувати російський газ на сході України без будь-яких обмежень і самостійно оплачувати послуги українських операторів газотранспортної системи (ГТС) та підземних сховищ газу (ПСГ) з транспортування і зберігання газу, які діють у відповідності до зрозумілих і звичних для представників ЄС кодексів транспортних мереж і правил газових ринків.

 "Перед Україною стоять серйозні виклики, які мають прямий вплив на долю нашого стратегічного активу - національної ГТС. Будівництво обхідних газопроводів, міфи про ненадійність української труби та неготовність до забезпечення стабільного транзиту після 2019 року тощо. Тому пошук надійного партнера для ПАТ "МГУ", імплементація європейського енергетичного законодавства та створення міжнародного газового хабу більш ніж пріоритетні завдання", - зауважив В. Кістіон.

Він додав, що серед головних вимог до міжнародного партнера є насамперед забезпечення завантаженості ГТС та ПСГ України, перенесення точок обліку на східний кордон, а в перспективі сприяння утворенню газового хабу та інтеграції до європейської мережі. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Комітет Європарламенту схвалив директиву, яка блокує "Північний Потік - 2"

censor_news_big3.jpg

Комітет Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики схвалив поправки до газової директиви, запропонованої ЄК, згідно з якими правила Третього енергопакету мають поширюватися на морські газопроводи, які з'єднують ЄС із третіми країнами.

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України" в  Facebook , передає  Цензор.НЕТ. 

"Комітет Європарламенту схвалив поправки до газової директиви, які уточнюють, що вимоги Третього енергопакету поширюються на морські газопроводи, які йшли до ЄС. Таку пропозицію в листопаді висунула Єврокомісія. Цікаво, що депутати не тільки підтримали пропозиції Єврокомісії, але й зробили їх жорсткішими", - інформує Нафтогаз.

Зокрема, депутати обмежили вилучення із законодавства для нових газопроводів терміном на п'ять років і зобов'язали при узгодженні будь-яких винятків залучати до процесу третіх країн, на ринки яких ці виключення можуть вплинути.

"Тепер зі своєю позицією щодо запропонованих уточнень має визначитися Рада Європи. Після цього Європарламет, Єврокомісія і Рада Європи мають виробити спільну позицію. Для нас добре, що два з трьох відповідальних за цю справу органів вже визначилися в підтримку права об'єднаної Європи захищати себе в енергетичних питаннях", - додали в Нафтогазі.

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" мав прийти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Комітет Європарламенту схвалив директиву, яка блокує Північний Потік - 2 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" і "Нафтогаз" почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит, - заступник голови правління Медведєв

censor_news_big3.jpg

"Газпром" і "Нафтогаз України" офіційно почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит.

Про це повідомив журналістам заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Так, дійсно, минулого тижня відбулася зустріч "Газпрому" і "Нафтогазу України", переговорний процес у рамках процедури з розірвання контрактів на поставку і транзит газу почався", - сказав він.

"Крім того, "Газпром" ще раз повідомив "Нафтогаз", що оскаржуватиме рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту - апеляція у цій справі буде подана до кінця березня", - ще раз підтвердив заступник голови "Газпрому".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Крапку в історії з "Північним потоком-2" не поставлено. Жодної реакції Європарламенту, - Іонова про видачу Німеччиною дозволу на будівництво газопроводу

censor_news_big3.jpg

У Верховній Раді готують відповідь на наміри Німеччини брати участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Про це в коментарі   LB.ua  заявила заступник голови Комітету Ради з питань європейської інтеграції, народний депутат фракції БПП Марія Іонова, передає  Цензор.НЕТ. 

"Ми вже обговорювали це питання (про те, що компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво й експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій економічній зоні, - ред.). І можу сказати, що від імені парламенту будемо ще раз робити заяву з цього приводу. Але я переконана, крапки в цій історії з "Північним потоком-2" ще не поставлено. Жодної реакції Європарламенту. Звичайно, позиція Німеччини в цьому контексті важлива. Але без консолідованої позиції ЄС реалізація цього проекту неможлива", - заявила вона.

Іонова повідомила, що перебуває на переговорах у Женеві.

"Українська делегація продовжуватиме порушувати це питання на переговорах з нашими європейськими колегами", - запевнила вона.

Перший заступник голови Комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, нардеп фракції БПП Ольга Бєлькова, своєю чергою, додала, що члени комітету вже звернулися до НАК "Нафтогаз" для отримання детальнішої інформації.

"Адже поки що ми бачимо інформацію тільки від самої компанії Nord Stream 2 AG. Тоді як минулого тижня Європарламент прийняв рішення, згідно з яким цей проект повинен відповідати всім нормам третього енергетичного пакету. А це означає, що сам проект може бути реалізований на таких умовах, які ніколи не будуть прийнятні для Росії. Тому, дійсно, ще рано ставити крапку. Тільки коли з боку Німеччини буде зроблено офіційні заяви, можна буде говорити про підготовку офіційної реакції України", - сказала вона.

Раніше Компанія Nord Stream 2 AG заявила, що отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій виключній економічній зоні. Раніше, 31 січня, Гірське відомство Штральзунда дозволило будівництво та експлуатацію морської ділянки газопроводу "Північний потік-2" у територіальних водах Німеччини (в межах 12 морських миль) і його сухопутної частини. Таким чином, всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримано.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 44% поставок російського газу в ЄС у 2017 році були забезпечені ГТС України

censor_news_big3.jpg

За підсумками 2017 року 44% поставок російського газу в країни ЄС припали на газотранспортну систему України. Це на 1% більше, ніж роком раніше.

Про це свідчать дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  ЛІГА. 

Поставки через "Північний потік" становили 30% проти 28% в 2016 р., поставки через Білорусь - 24% проти 26% роком раніше.

Загалом у 2017 р. поставки газу з Росії в ЄС по газопроводах виросли на 12%, а загальна частка в імпорті з-за меж Євросоюзу збільшилася з 42% в 2016 р. до 43% в 2017 р.

У четвертому кварталі 2017 року постачання російського газу через ГТС України знизилися на 7%  порівняно з третім кварталом: з 46% до 39%. На таку ж величину зросли поставки через "Північний потік": з 27% до 34%.

Проти четвертого кварталу 2016 року постачання російського газу в ЄС через "Північний потік" виросли на 31%.

Нагадуємо, раніше компанія Nord Stream 2 заявила, що отримала дозвіл Німеччини на будівництво газопроводу "Північний потік-2" в своїй винятковій економічній зоні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то ми втратимо приблизно $3,5 млрд, - Коболєв

censor_news_big3.jpg

Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то країна втратить приблизно $3,5 млрд, близько 2-3% від ВВП.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв повідомив в інтерв'ю  DW .

"Три-чотири роки тому заступник пана Міллера пан Медведєв (Олександр Медведєв. - Ред.) сказав щось на кшталт "швидше сонце та місяць поміняються місцями, ніж ми продовжимо транзит газу через Україну" (насправді: "Газпром" припинить транзит через Україну, навіть якщо сонце поміняється місцями з місяцем", червень 2015 року. - Ред.). Тобто Росія хоче будь-якими способами обійти Україну. Ми розуміємо, що за цим проектом стоїть частково геополітична, частково військова логіка. Пан Міллер надто оптимістичний щодо спроможності "Газпрому" завершити згадані проекти", - сказав він.

Коболєв зазначив, що якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то наша держава втратить приблизно $3,5 млрд.

"Приблизно 2-3 відсотки від ВВП. Це буде дуже болісно", - сказав він.

Зазначимо, що "Північний потік-2" - проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море завдовжки понад 1200 км, є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно наявному магістральному газопроводу. Про згоду на будівництво "Північного потоку-2" на своїх територіях вже заявили земля Мекленбург - Передня Померанія в Німеччині та Фінляндія.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Україна не прийме пропозицію "Газпрому" про транзит до 15 млрд кубометрів газу на рік, це невигідно, - Насалик

censor_news_big3.jpg

Україна не погодиться на пропозицію російського "Газпрому" про транзит 10-15 млрд кубометрів газу на рік через газотранспортну систему (ГТС).

Про це в середу, 11 квітня, заявив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  РБК-Україна. 

"Заяви Міллера (глава правління "Газпрому" Олексій Міллер. - Ред.), що вони залишать 10-15 млрд кубометрів і прокачуватимуть їх через Україну... Наша країна не піде на такі обсяги. Для України це невигідно... При обсязі транзиту близько 40 млрд кубометрів - економічні показники такі ж, як у "Північного потоку". При збільшенні обсягу понад 40 млрд кубометрів - транспортування через ГТС України економічно вигідніше, ніж через "Північний потік", - сказав він.

Також Насалик додав, що в такому випадку проект української ГТС для європейців економічніший.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія запевнила в готовності постачати газ через Україну після 2019 року, - Єврокомісія

censor_news_big3.jpg

Глава Міністерства енергетики Російської Федерації Олександр Новак запевнив віце-голову Європейської комісії Мароша Шефчовича в готовності Москви постачати газ до Євросоюзу через Україну після 2019 року.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це  ТАСС  повідомила представник ЄК Анна-Кайса Ітконен за підсумками їхньої телефонної розмови.

"Він (Новак) висловив готовність Росії здійснювати безперебійні поставки природного газу в Європу через Україну після 2019 року", - сказала вона.

За її словами, Марош Шефчович "наголосив на необхідності збереження комерційно вигідних обсягів газу, що поставляється українським маршрутом". "Він також знову заявив про необхідність пошуку рішень відповідно до Стокгольмського арбітражу і готовності взаємодіяти з обома сторонами як на двосторонній, так і на тристоронній основі. У цьому контексті після двосторонньої зустрічі "Газпрому" і "Нафтогазу" можуть відбутися подальші контакти", - додала Ітконен.

Раніше в Міненерго РФ повідомили, що Новак і Марош Шефчович провели телефонну розмову, під час якої обговорили поточну ситуацію навколо поставок російського газу на європейський ринок.

"Зокрема, зауважено про готовність російської сторони розглянути можливість залучення газотранспортної системи України після 2020 року з урахуванням економічно обґрунтованих і конкурентних умов її використання. У зв'язку з триваючими консультаціями між ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" в контексті рішень Стокгольмського арбітражу глава Міненерго Росії та віце-голова Європейської комісії домовилися провести двосторонню зустріч, дату якої буде узгоджено додатково", - йдеться в повідомленні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, після 2019 року, в тому числі, - Порошенко

censor_news_big3.jpg

Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубічних метрів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням  на  Адміністрацію Президента .

"Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі. Після 2019 року, в тому числі. Друга позиція – "Північний потік-2" є абсолютно політичним проектом. Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова", - сказав Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

За його словами, Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубічних метрів.

"Тобто будівництво "Північного потоку-2" - викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в даному випадку, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос так само як і голос України дуже добре почутий", - зазначив Президент.

Глава держави розповів, що під час переговорів з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель було домовлено про низку практичних кроків.

"Результатом переговорів було те, що Німеччина вперше заявила: перший пункт, що "Північний потік-2" є не лише економічним, а політичним проектом. Що ми доводили багато місяців. І друге, що він не може бути реалізований, не враховуючи інтереси України", - наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що під час переговорів з великим другом України – Прем’єр-міністром Данії паном Ларсом Лекке Расмуссеном також було задекларовано в якості важливої умови – захист інтересів України. "Послухайте, коли це було, щоб більшість Європейських країн у своїх переговорах по внутрішнім рішенням по енергетичній безпеці ЄС кожний раз наголошували на необхідності врахування інтересів України?", - зазначив він. За його словами, це стало результатом підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, здійснених Україною реформ, які визнані ЄС і є фактично фундаментом для розширення напрямків співпраці в так зване "Східне партнерство +".

На уточнююче запитання, як саме інтереси України будуть враховані, Президент зауважив: "Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано не зниження обсягу транзиту".

Президент наголосив, що всі газові угоди РФ з усіма країнами ЄС мають застереження про Стокгольмський арбітраж. Глава держави підкреслив: "Сьогодні ми бачимо, що Росія не виконує рішення Стокгольмського арбітражу не лише в частині сплати нам 4,6 млрд доларів як компенсації збитків, які виграла Україна, так і в частині постачання нам газу, де росіяни зобов’язані були виконувати контракт. І суд це підтвердив".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Контракт щодо транзиту через Україну продовжено не буде, але це не означає, що транзиту не буде", - заступник голови правління "Газпрому" Медведєв

censor_news_big3.jpg

"Газпром" і "Нафтогаз України" поки не починали переговорів про майбутнє транзиту російського газу через Україну - є лише консультації на цю тему, заявив журналістам у Берліні заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Поточний контракт ні за яких умов, навіть при зміні Сонця і Місяця, не продовжуватиметься. Контракт щодо транзиту через Україну продовжено не буде, але це не означає, що транзиту не буде. Близько двох років тому Путін доручив провести переговори щодо транзиту газу через Україну по закінченні контракту", - сказав він.

"Україна стала членом європейського енергопростору, але досі вимоги з розділення ГТС не відбулося, при цьому незрозуміло, за яким принципом буде організовано транзит, який буде тариф. На запитання, скільки буде транзит, зараз відповісти неможливо. Україна має обґрунтувати економічну привабливість транзиту своєю територією. Поки немає переговорів, є консультації. Підсумком міг би стати не лише обсяг, а й умови транзиту. З урахуванням зсуву нашого центру газовидобутку, треба, щоб Україна зробила свою пропозицію, але це стосується не тільки ставок і обсягів тарифу - дуже багато економічних умов транзиту", - пояснив О.Медведєв.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Інвестиції та участь міжнародних компаній в управлінні ГТС України підвищать її конкурентоспроможність, - посол ФРН Райхель

censor_news_big3.jpg

Участь міжнародних компаній в управлінні газотранспортною системою (ГТС) України може підвищити її конкурентоспроможність, заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

"Ми віримо, що участь та інвестиції міжнародних компаній могли б відіграти велику й позитивну роль у підвищенні конкурентоспроможності ГТС. Ми вступаємо в фазу, де ймовірність більшої конкуренції за українську ГТС зростає, тому газотранспортна система України потребує ініціативи, щоб зробити її більш життєздатною і рентабельною", - сказав він у спільному інтерв'ю з послом Франції Ізабель Дюмон  "Інтерфакс-Україна" , передає  Цензор.НЕТ .

Е.Райхель додав, що Європейська комісія внесе свої пропозиції щодо залучення міжнародних компаній до управління українською ГТС.

У свою чергу І.Дюмон зазначила, що обов'язковими умовами для значних інвестицій з боку європейських компаній в ГТС України є зрозумілі та прозорі умови роботи та сприятливий бізнес-клімат.

"Усе можливо. Визначальним для них (європейських компаній - Ред) в ухваленні рішення буде довіра до українських інституцій, умов бізнес-клімату, прозорість і зрозумілість пропозицій щодо приватизації. Враховуватиметься безліч показників", - сказала вона.

Як повідомлялося з посиланням на Кабінет Міністрів України, Єврокомісія візьме участь у розробці умов конкурсу із залучення міжнародного партнера для ПАТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ"). На сьогодні інтерес до участі в управлінні ГТС України проявили 10 компаній: Eustream (Словаччина), Snam (Італія), Gazunie (Голландія), GRTgaz (Франція), GAZsystem (Польща), Desfa (Греція), Reganosa (Іспанія), Verbunddnelz Gaz AG (Німеччина), Fluxys (Бельгія), Transgaz (Румунія). Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Німеччина вважає за необхідне надання Росією гарантій щодо збереження транзиту газу через Україну після запуску "Північного потоку-2", - посол ФРН Райхель

censor_news_big3.jpg

Німеччина вважає за необхідне надання Російською Федерацією гарантій з приводу продовження транзиту газу територією України після завершення будівництва газопроводу Nord Stream-2

Про це заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель під час спільного з послом Франції в Україні Ізабель Дюмон інтерв'ю агентству  "Інтерфакс-Україна" , передає  Цензор.НЕТ .

"Як і сказала канцлер Меркель (федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель - Ред), нам потрібна ясність і з боку Росії, що вони й надалі використовуватимуть українську ГТС. Дискусія з цього приводу, як ви можете уявити, триває... Мають бути гарантії, на які можна покластися. В якій формі це буде зроблено, буде зрозуміло згодом", - сказав він.

Е.Райхель нагадав, що А.Меркель обговорювала це питання з президентом РФ Володимиром Путіним. "Потрібно почекати, що з цього буде, яку реакцію ми отримаємо від Росії", - додав він.

Посол Німеччини зазначив, що необхідно докласти зусиль із мінімізації ризиків для України, пов'язаних із будівництвом Nord Stream-2.

"Заперечення, які, зокрема, є в України, стосуються того, що він (газопровід Nord Stream-2 - Ред) може зробити непотрібним транзит її територією. Тож, якщо ми зможемо уникнути цього наслідку, це може зробити майбутнє України кращим. Це те, до чого ми прагнемо. І інвестиції іноземних компаній в українську ГТС є частиною цього", - сказав Е.Райхель.

Також посол Німеччини в Україні висловив упевненість, що США не застосовуватимуть санкції до європейських компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream-2.

"Це було б дуже незвично для друзів і союзників, якби санкції були введені США проти компаній, які займаються бізнесом за межами США і які базуються в країнах-союзниках, наприклад, у Франції та Німеччині... Я, як і раніше, впевнений, що цього не відбудеться в кінцевому рахунку, і ми прийдемо до рішення, яке поважає законні інтереси України щодо продовження транзиту газу і, можливо, зробить дискусію більш раціональною, ніж це було в минулому", - підсумував він.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" та "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться в десять разів. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що  втрати України у разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік. 

Першою країною, у якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною  видала повний пакет дозволів  на будівництво "Північного потоку-2". Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Швеції, Росії та Данії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Спікери шести країн підписали листа про неприпустимість будівництва "Північного потоку-2", - Парубій

Під час перебування Голови Верховної Ради України А. Парубія в Литві, з нагоди історичного свята - річниці Конституції 3 травня, спікер оприлюднив інформацію, що шість спікерів парламентів європейських країн підписали листа проти будівництва "Північного потоку-2".

Як повідомляться  Цензор.НЕТ  про це йдеться в  твітері Верховної Ради. 

Зокрема, спікер зазначив: "Підписання листа спікерами шести країн про неприпустимість будування проекту "Північний потік-2" продемонструвало однаковий спільний підхід і розуміння енергетичної небезпеки з боку РФ для тиску на Європу та поширення свого впливу".

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мета тристоронніх газових переговорів - визначення параметрів транзиту і гарантій після 2019 року, - віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович

censor_news_big3.jpg

Тристоронні переговори України, Росії та ЄС з питання транзиту російського газу через Україну після 2019 року повинні бути сфокусовані на встановленні термінів нової угоди й основних параметрів транзиту, заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, який днями виступив з ініціативою якнайшвидшого їх проведення.

У ході дискусії про український газотранспортний маршрут після 2019 року в Брюсселі в п'ятницю він зазначив, що серед цих параметрів - мінімальний річний обсяг транзиту, рівень тарифу і можливі гарантії, тоді як інші деталі повинні відпрацювати між собою безпосередньо компанії, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

М.Шефчович наголосив, що Україна є одним із найважливіших транспортних маршрутів для транспортування російського газу до Європи. Він нагадав, що у 2017 році в складних умовах ним було транспортовано 93 млрд кубометрів, що стало найбільшим показником за останні сім років.

Віце-президент Єврокомісії зазначив, що останні роки підтвердили надійність цього маршруту та професіоналізм у його управлінні, незважаючи на виклики, що стояли перед Україною.

"Єврокомісія займає позицію, що Україна має залишатися важливою транзитною країною після завершення 1 січня 2020 року контракту з "Газпромом". Продовження довгострокового транзиту російського газу через Україну стратегічно важливе і має величезний вплив на енергетичну безпеку ЄС і України, з точки зору і чинників економіки, і чинників безпеки постачань", - сказав М.Шефчович.

Він додав, що з цього питання існує повний консенсус серед країн-членів ЄС, водночас зазначивши, що російський газ залишається важливим джерелом для Євросоюзу.

"Тому тристоронні переговори з цього питання необхідно розпочати якомога раніше, щоб досягти згоди", - пояснив віце-президент ЄК.

Він повідомив, що на початку цього тижня написав листа російському й українському уряду з пропозицією розпочати таку тристоронню дискусію в найближчі тижні й особисто передав його українському прем'єру Володимиру Гройсману вранці у п'ятницю в Брюсселі.

М.Шефчович також зазначив, що Німеччина і Франція, які є учасниками чотиристороннього "нормандського формату", підтримують таку позицію.

Коментуючи підсумки зустрічі з В.Гройсманом, що відбулася вранці, віце-президент Єврокомісії припустив, що такі тристоронні переговори можуть минути конструктивно й завершитися хорошою угодою.

Говорячи про гарантії, він назвав європейське законодавство й арбітраж. У зв'язку з цим М.Шефчович висловив думку, що нещодавні рішення Стокгольмського арбітражу стосовно судових спорів між "Нафтогазом" і "Газпромом" є хорошою основою для відновлення відносин між компаніями.

"Ми схвалили рішення Стокгольма. Вважаємо, що це в інтересах усіх - виконувати його", - сказав віце-президент Єврокомісії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія і Туреччина домовилися про прокладання нитки газопроводу "Турецький потік" до кордонів ЄС

censor_news_big3.jpg

Російська енергетична корпорація "Газпром" і уряд Туреччини в суботу, 26 травня, підписали протокол про прокладання сухопутної ділянки газопроводу "Турецький потік" від узбережжя Чорного моря до кордону Туреччини з сусідніми європейськими країнами.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  DW .

"Підписання документів дозволяє перейти до практичних кроків з реалізації проекту. Будівництвом сухопутної ділянки  займатиметься спільна проектна компанія TurkAkim Gaz Tasima A.S.", - повідомили в прес-службі "Газпрому".

Крім того, повідомляється про врегулювання арбітражного спору дочірньої компанії "Газпром експорт" із турецькою енергокорпорацією Botas. Конфлікт виник навколо умов поставок російського газу турецьким споживачам. Суперечливі моменти вдалося вирішити в позасудовому порядку.

Нагадаємо, 30 квітня "Газпром" повідомив про  завершення прокладання морської ділянки першої нитки  газопроводу "Турецький потік", який постачатиме газ із Росії до Туреччини.

"Турецький потік" - проект газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга - для країн Південної і Південно-Східної Європи.

Потужність кожної нитки - 15,75 млрд кубічних метрів на рік. Будівництво морської ділянки газопроводу почалося 7 травня 2017 року. Другу нитку "Турецького потоку" планують завершити в 2019 році.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Північний потік-2" є різновидом гібридної зброї проти європейських споживачів, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Проект побудови газопроводу "Північний потік-2" не є комерційним проектом, він є різновидом гібридної зброї проти європейських споживачів.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал , про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання іноземних ЗМІ.

"Мета побудови "Північного потоку - 2" - знищити незалежну газотранспортну систему (України), побудувати за мільярди доларів нову систему, яка в рази менша за потужностями (порівняно з українською ГТС), і поставити в залежність усіх європейських споживачів. Іншої мети немає. Це не бізнес-проект. Це спроба поставити європейців у залежність", - сказав Гройсман.

Він наголосив, що українська ГТС наразі побудована і працює надійно.

"Вона (ГТС) політично незалежна від РФ і доброзичлива до європейських споживачів", - сказав Гройсман.

Він додав, що спільне управління ГТС буде запорукою незалежності та надійності транзиту ресурсу в Європу.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Занепокоєння України тим, що вона перестане бути транзитером після будівництва "Північного потоку-2", безпідставне, - Штайнмаєр

censor_news_big3.jpg

Занепокоєння України тим, що з будівництвом "Північного потоку-2" вона не буде транспортувати газ до країн Європи, є безпідставними, вважає федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

"Стурбованість з боку України, що вона перестане бути транзитером у майбутньому, я думаю, це безпідставні переживання", - заявив Ф.-В.Штайнмаєр на спільній з президентом України Петром Порошенком прес-конференції у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що Німеччина докладає зусиль для забезпечення транзиту природного газу через Україну, і для цього ведуться переговори.

"Вони відбуваються не тільки між Німеччиною та Україною, але також і з Європейським Союзом, і, я сподіваюся, що ці переговори принесуть результати в найближчому майбутньому", - зазначив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ЄС сподівається запустити до літніх канікул тристоронні переговори про долю української ГТС, - віце-президент Єврокомісії Шефчович

censor_news_big3.jpg

Транзит російського газу через Україну є дуже важливим для енергетичної безпеки ЄС та потенційно конкурентоспроможний, проте необхідно якнайшвидше розпочати реальну дискусію, як гарантувати його безпеку на період після 2019 року, коли завершується контракт на транзит газу між "Газпромом" та "Нафтогазом", заявив віце -президент Єврокомісії Марош Шефчович.

"Ми зараз інтенсивно працюємо з українським урядом, з нормандським форматом, тобто з Німеччиною та Францією, щодо запуску (kick-starting) нового процесу тристоронніх переговорів. Ми все ще сподіваємося, що ми матимемо перший їх раунд до літніх канікул", - сказав він у Вашингтоні 25 червня на конференції Atlantic Council щодо енергетичної безпеки в Центральній та Східній Європі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами віце-президента, на цих переговорах за участю України, Росії та ЄС необхідно обговорити обсяги транзиту, які мали б комерційну цінність, тарифи, необхідні інвестиції в українську газотранспортну систему (ГТС), а також інтерес до управління нею з боку провідних європейських компаній з високою репутацією.

"Це все в порядку денному. Я сподіваюся, що ми зможемо знайти вдале рішення на довгостроковий період, яке гарантуватиме, що цей маршрут залишиться важливим у забезпеченні Європи російським газом", - заявив М.Шефчович.

Він повідомив, що має намір обговорити питання тристоронніх переговорів на зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком, яка запланована на 26 червня, а також під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня.

Посилаючись на спілкування з українськими колегами, віце-президент Єврокомісії зазначив, що вони розуміють необхідність забезпечити конкурентні переваги української ГТС порівняно з іншими маршрутами, тобто запропонувати хороші тарифи і сервіс, а також грамотне управління і безперебійну роботу.

М.Шефчович додав, що Україна має великі підземні сховища газу (ПСГ) на заході країни, які є дуже важливим стратегічним активом для управління таких великих газових систем.

У зв'язку з цим віце-президент позитивно оцінив перспективи залучення однієї з провідних європейських газових компаній з високою репутацією до управління ГТС України на період після 2019 року.

На його думку, додаткову впевненість цьому проекту могли б дати США і міжнародні фінансові організації, які могли б "увійти в гру" і забезпечити гарантії фінансування необхідної модернізації компресорних станцій і газопроводу.

"Я вірю, що така коаліція може бути побудована", - заявив М.Шефчович.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Представники РФ, України та ЄС домовилися розробити графік переговорів щодо газу, - міністр енергетики ФРН Альтмайєр

censor_news_big3.jpg

Росія, Україна та ЄС домовилися розробити графік подальших зустрічей у рамках переговорів про транзит російського газу через Україну.

Про це повідомив журналістам міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Сьогодні був важливий момент, представники ЄС, України та Росії за участю Німеччини обговорили майбутнє газового транзиту через Україну", - сказав він.

"Інтенсивно й активно говорили про те, щоб знайти рішення в спільних інтересах", - додав міністр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Транзиту газу через Україну нічого не загрожує, - міністр енергетики ФРН Альтмайєр про тристоронні переговори

censor_news_big3.jpg

Організація тристоронніх переговорів Росії, України та Єврокомісії з питань транзиту газу через Україну показує бажання учасників переговорів домогтися спільного прийнятного рішення, заявив віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович на прес-конференції в Берліні.

За його словами, зустріч слугує для того, щоб визначити частоту переговорів і їхні основні теми, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

М. Шефчович заявив, що запропонує РФ і Україні провести зустрічі високопоставлених експертів з енергетики після літніх канікул і вирішити, як бути далі.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сказав журналістам: "Ми обговорили питання щодо транзиту газу, починаючи з 2020 року, за обсягами поставок газу, які буде споживати Європа в принципі. Ми обмінялися думками (щодо обсягів споживання. - Ред.), домовилися, що ці питання додатково обговорять експерти", - сказав російський міністр.

Міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр на прес-конференції зауважив: "Не думаю, що газовий транзит через Україну зараз під загрозою, цього не було і в минулому. Переговори щодо газу в Берліні покликані позначити позиції сторін, йшлося про те, як продовжувати переговори в довірчому ключі, в цьому питанні ми просунулися вперед".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

Ви можете опублікувати зараз і зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь щоб опублікувати з облікового запису.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...