Перейти до вмісту
Александр Василина

Епідемії, віруси, отруєння...

Краща відповідь

 Рівень захворюваності на грип і ГРВІ серед дорослих зріс на 4,4%, - КМДА

здоровье эпидемия грипп

У столиці зафіксовано зниження показників захворюваності на грип та ГРВІ за рахунок дитячого населення. Інтенсивність епідемічного процесу перебуває на характерному для цього періоду рівні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу КМДА, про це повідомив заступник голови Київміськдержадміністрації Микола Поворозник під час щотижневого брифінгу.
 
За 44-му тижні в Києві зареєстровано 16 273 хворих на грип і ГРВІ. Якщо порівнювати з попереднім тижнем - відбувається зниження захворюваності на 4,4%. Показник захворюваності становить 556,2 і нижче за епідемічний поріг на 15,2%.
 
"Порівняно з попереднім тижнем спостерігають зниження захворюваності за рахунок дитячого населення. Зафіксовано зростання захворюваності серед дорослих на 4,4%, а серед дітей - зниження захворюваності на 8,3%. У структурі захворюваності діти становлять 69,7%, на попередньому тижні цей показник становив 72,3%. Серед школярів зареєстровано зниження захворюваності на 17,1%, 3680 випадків, що становить 32,5% від загальної кількості хворих дітей (за 43 тиждень 4309 - 35,1%) і 22,4% (за 43 тиждень - 25,4%) від загальної кількості осіб, які звернулися за медичною допомогою", - зазначив він.
 
За словами Поворозника, в установи охорони здоров'я міста за 44-й тиждень госпіталізовано 166 осіб, із них - 145 дітей.
 
"За поточний тиждень у прищепних кабінетах приватних клінік і комунальних закладів охорони здоров'я вакциновано проти грипу 1509 осіб, від початку епідемічного сезону - 2749 осіб, із них - 806 дітей", - додав Микола Поворозник і зазначив, що пік захворюваності прогнозують у січні-лютому 2018 року.
 
Він нагадав, що зараз щеплення можна зробити в 19 установах охорони здоров'я в кожному районі столиці.
 
"Вакцинуватися можна впродовж епідсезону. Одна з головних умов успішного проведення щеплення - попередній огляд лікаря, який ухвалює рішення про можливість вакцинації, враховуючи стан здоров'я пацієнта", - зазначив заступник голови КМДА.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яких штамів грипу українцям остерігатися в цьому сезоні?

За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, в епідсезоні 2017/2018 захворюваність на грип буде вищою за минулорічну: за оцінками медиків, перехворіють близько 7 мільйонів людей. Ми розібралися, які з циркулюючих в Україні штамів грипу становлять найбільшу небезпеку для людей.

За даними МОЗ, зараз найбільшу небезпеку становить вірус штаму А «Мічиган», вперше зареєстрований у 2015 році в Мексиці. В Україну він потрапив ще минулого року, але циркулював на низькому рівні й кількість хворих не перевалила за епідемічний поріг.

Однак на цей сезон прогнози лікарів не надто оптимістичні – на їхню думку, сезонної епідемії «Мічигану» уникнути не вдасться.

За спостереженнями медиків у країнах, які вже пережили епідемії цього штаму грипу в минулих сезонах, найчастіше вірус вражав маленьких дітей, вагітних і літніх людей. Лікарі прогнозують низьку смертність від «Мічигану», однак протікатиме у хворих він важче, ніж грип уже знайомих українцям штамів «Гонконг» і «Брісбен», до яких виробився імунітет.

Найсильніше ризикують отримати ускладнення від нового вірусу люди з низкою важких хронічних захворювань, наприклад, пневмонією, серозним менінгітом або енцефалітом.

Симптоми «Мічигану» у хворих будуть класичними грипом: висока температура, озноб, біль у м'язах і кістках, втома й сонливість, кашель, спітніння й відсутність апетиту разом із підвищеною сухістю слизових оболонок.

Також у сезоні 2017/2018 в Україні продовжать циркулювати штами А «Гонконг» і В «Брісбен»: епідемії вони не викличуть через наявність у населення імунітету. При цьому «Гонконг», який вперше «відловили» в 2014 році, протікає важче за «Брісбен» і становить певну небезпеку для дітей, вагітних і людей похилого віку.

Детальніше про кожен зі штамів – на інфографіці.

 

 
Слово і Діло розібралося, якими новими штамами грипу українці хворітимуть в епідсезоні 2017/2018.
 
 
Слово і Діло розібралося, якими новими штамами грипу українці хворітимуть в епідсезоні 2017/2018.
 
 
Слово і Діло розібралося, якими новими штамами грипу українці хворітимуть в епідсезоні 2017/2018.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 В Одеській області немає сироваток від чотирьох смертельних хвороб, - Степанов

степанов

В Одеській області немає 4 сироваток від смертельних хвороб. Йдеться про протиправцеву, протидифтерійну, протигангренозну сироватки і проти укусу каракурта.

Крім цього, лише на 20 відсотків забезпечено потреби населення області протиботулінічною сироваткою - 20%, антирабічним імуноглобуліном - 17%, антирабічною вакциною - 17%, протиправцевим анатоксином - 16%. Про це стало відомо під час апаратної наради Одеської облдержадміністрації. Упродовж п'яти місяців Міністерство охорони здоров'я України не постачає необхідні вакцини і не дає дозволу ввезти їх самостійно, повідомляє офіційний портал Одеської облдержадміністрації.
 
"Це питання дуже важливе. Мене обурює позиція Міністерства охорони здоров'я щодо забезпечення вакцинами й сироватками. Вони самостійно не здатні чомусь забезпечити все населення і не можуть надати цю можливість Одеській області. Проти 4 смертельних хвороб вакцин взагалі немає, і проти 4 - у недостатній кількості. Наприклад, якщо завтра, не дай Бог, спалах ботулізму - з п'яти осіб, які захворіють, четверо помруть", - зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
 
За попередніми розрахунками, для закупівлі імунобіологічних препаратів для екстреної профілактики ботулізму, дифтерії, гангрени, правця, сказу, укусів змій і павуків потрібно 5 млн гривень.
 
"Ще в червні ми звернулися до Міністерства охорони здоров'я з проханням надати нам можливість самостійно закупити ці вакцини для області. Я знаю, як їх ввезти. Йдеться про перелік вакцин від захворювань, які несуть смертельний характер. П'ять місяців ми не можемо отримати відповідь. Просто в іграшки граємо, а їх ціна - людські життя. Готуємо ще одне звернення до Міністерства охорони здоров'я України. Також я поспілкуюся з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, щоб отримати дозвіл закупити вакцини самостійно", - подчеркнул Максим Степанов.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 У Запорізькій області фіксують різке зростання рівня захворюваності на кір: вже зареєстровано 93 випадки, - МОЗ

корь

У Запорізькій області станом на понеділок кількість людей, які захворіли на кір, становить 93 випадки, в т.ч. 35 випадків у школі "Інтелект" у смт Кушугум Запорізького району.

Про це інформує відділ організації епідеміологічних досліджень ДУ "Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України", передає Цензор.НЕТ.

"Різке зростання рівня захворюваності відзначається з кінця вересня. У жовтні офіційно було зареєстровано 23 випадки, станом на 20.11.2017 кількість хворих на кір становить 93, в т.ч. 50 випадків - м.Запоріжжя, 43 - Запорізький район. З 93 випадків 70 зареєстровано в листопаді, в т.ч. 35 випадків у школі "Інтелект" у смт Кушугум Запорізького району", - йдеться у повідомленні.

Зазначають, що зростання рівня захворюваності на кір реєструють по всій Україні. Найбільші показники захворюваності - в Одеській та Івано-Франківській областях, де перші випадки захворювання на кір були ще в червні-липні. За 9 місяців поточного року в Одеській, Івано-Франківській, Закарпатській областях офіційно зареєстровано 627, 731 і 116 випадків кору відповідно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 29 осіб, у тому числі 14 дітей, захворіли на гепатит А на Харківщині, - Держпродспоживслужба

отравление

У Харківській області через спалах вірусного гепатиту А захворіли 29 осіб, у тому числі 14 дітей.

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі регіону, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.
 
Зареєстровано 7 сімейних осередків: із 4 хворими (з них 2 дітей), 3 осередки з 3 хворими (5 дітей) і 2 осередки з 2 хворими (1 дитина).
 
У ході епідрозслідування в селищі Андріївка виявлено порушення санітарного законодавства, не забезпечено виконання відповідних протиепідемічних заходів у повному обсязі, джерела водопостачання в населеному пункті перебувають у неналежному стані, населення не забезпечене якісною питною водою.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спалах кору в Україні триває - понад 2000 хворих, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Станом на 1 листопада на кір захворіли 2381 особа.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на МОЗ.

"Хоча в цілому хворіють діти, кір часто вражає дорослих. Тому ми продовжуємо посилену вакцинацію до кінця січня 2018. Незважаючи на посилену імунізацію, охопити вакцинацією проти кору за вересень-листопад вдалося лише 50% дітей. Як ми можемо зупинити спалах цього небезпечного захворювання обговорили сьогодні на науково-практичній конференції "Відповідь на спалах кору в Україні", - сказано в повідомленні МОЗ.

Найвищі показники захворюваності - в західних регіонах та Одеській області, і це поступово поширюється на інші регіони. 1804 хворих по Україні - це діти до 17 років. Вразливі діти до 1 року, 1-4 років та 5-9 років.

Головна причина спалахів кору - низький рівень охоплення вакцинацією.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Одеська міськрада заборонила відвідувати школи і дитсадки не щепленим від кору дітям

censor_news_big3.jpg

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) виконавчого комітету Одеської міської ради заборонила відвідини не щепленими від кору дітьми шкіл і дитячих садків.

Таке рішення комісія ухвалила 28 грудня 2017 року на позачерговому засіданні, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Комісія з питань ТЕБ і НС ухвалила рішення про необхідність заборони відвідування дитячих дошкільних закладів і шкіл не щепленими від кору дітьми з метою запобігання спалахам кору в організованих дитячих колективах", - ідеться в повідомленні мерії.

Крім того, міськрада створила при департаменті охорони здоров'я Одеської міськради оперативний штаб із реагування на ситуацію з поширенням кору та інших інфекційних захворювань.

Нині школярі перебувають на зимових канікулах. Тому міськрада з посиланням на медиків рекомендує батькам не щеплених від кору дітей використати цей час для проведення імунізації. Також у повідомленні зазначається, що вакцина КПК "Пріорикс" від кору, паротиту та краснухи є в усіх дитячих поліклініках Одеси.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності на 22 грудня 2017 року, діагноз "кір" підтверджено у 597 одеситів, з них 373 - діти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С начала года в Киеве госпитализированы 12 детей с корью, заболеваемость гриппом снижается, - КГГА

censor_news_big3.jpg

12 детей были госпитализированы с диагнозом "корь" с начала 2018 года в Киеве. Показатель заболеваемости гриппом за этот период снизился на 9,5%.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу КГГА.

"Сегодня в Киевской городской детской клинической инфекционной больнице находятся 14 детей, больных корью. Двенадцать из них поступили в стационар с начала этого года", - сообщила директор Департамента здравоохранения КГГА Валентина Гинзбург.

Также в Киеве зафиксировано снижение заболеваемости гриппом и ОРВИ на 9,5%, если сравнивать с предыдущей неделей. За 1-ю неделю эпидсезона 2018 показатель заболеваемости составил 454,7 и ниже эпидемического порога на 42,8%.

В Киеве зарегистрировано 13 304 больных гриппом и ОРВИ, интенсивность эпидемического процесса находится на характерном для данного периода уровне. Об этом сообщил первый заместитель председателя КГГА Николай Поворозник.

По его словам, в учреждения здравоохранения города за 1-ю неделю текущего года госпитализированы 208 человек, из них - 154 детей.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Число больных гепатитом А в Николаеве выросло до 62, источник до сих пор не установлен, - горсовет

censor_news_big3.jpg

Количество больных гепатитом А в Николаеве продолжает расти, а источник заражения пока установить не удается.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом говорится в сообщении в пресс-службы городского совета.

"По состоянию на утро 9 января 2018 года на территории города зарегистрированы 62 случая заболеваний вирусным гепатитом А, в том числе: средней тяжести – 56 человек, из них 9 детей и тяжелая форма – 2 человека, из них 1 ребенок. Лабораторно подтвержден диагноз у 24 человек, в том числе у 3 детей", - сообщает горсовет.

По результатам предварительного эпидрасследования установлен общий фактор, который мог способствовать распространению заболевания гепатитом А среди населения Заводского и Ингульского районов г.Николаева. А именно, все заболевшие употребляли доочищенную воду из пунктов разлива.

Проведено 7 бактериологических исследований на патогенную флору объектов питьевой воды из определенных пунктов разлива. Источник заражения пока не установлен. Эпидрасследование продолжается.

Ранее Цензор.НЕТ сообщал, что в Николаеве за период с 3 декабря 2017 года зафиксированы 37 случаев заболевания вирусным гепатитом А. По факту массового заражения граждан проводится расследование Нацполиции.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Заболеваемость корью в Украине за год выросла в 43 раза, - Минздрав

censor_news_big3.jpg

За 11 месяцев 2017 года заболеваемость корью в Украине выросла в 43 раза по сравнению с 2016 годом.

Об этом говорится в ответе Центра общественного здоровья МОЗ на запрос Укринформа, передает Цензор.НЕТ.

"По данным Центра общественного здоровья, за 11 месяцев 2017 года в Украине зарегистрированы 3 382 случая заболевания корью (интенсивный показатель на 100 тыс. населения 7,94), за аналогичный период 2016 года были зарегистрированы 78 случаев кори (интенсивный показатель 0,18), наблюдается рост заболеваемости в 43,3 раза", - говорится в ответе.

В ЦОЗ отметили, что рост заболеваемости корью происходит преимущественно за счет детского населения - 75,6% заболевших или 2 558 случаев кори зарегистрированы именно у детей. В 2016 году за 11 месяцев этот показатель составлял 61 случай.

Наиболее часто вспышки кори фиксировались в детских дошкольных заведениях - 10 случаев и в средних учебных заведениях - 40 случаев, а также в быту - 45 случаев. В высших учебных заведениях была зарегистрирована 1 вспышка кори, в лечебно-профилактических учреждениях - 4 случая, в детских оздоровительных учреждениях - 1 случай, другие заведения - 1 случай.

В 2017 году зарегистрированы 5 летальных случаев от кори в Одесской области: два среди детей и три среди взрослых.

За указанный период 2017 года заболевание корью регистрировалась в 24 регионах страны, больше всего в Ивано-Франковской области - 1049 случаев, Одесской - 931 случай, Закарпатской - 416 случаев, Тернопольской - 198 случаев, Черновицкой - 176 случаев, Запорожской - 127 случаев. Наименьшее количество больных корью было в Хмельницкой, Полтавской областях - 10 случаев, Кировоградской и Сумской - 8 случаев, Харьковской - 7 случаев, Житомирской - 6 случаев, Ривненской, Херсонской, Черниговской и Черкасской областях - по 1 случаю. В Луганской области случаи заболевания корью не регистрировались. В г. Киеве в 2017 году зарегистрированы 75 случаев заболевания корью.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Из-за вспышки кори в Одессе на неделю продлили школьные каникулы

censor_news_big3.jpg

В Одессе из-за вспышки кори руководителям школ рекомендовано продлить зимние каникулы на неделю, до 21 января.

Такое решение 9 января принял оперативный штаб по кори, созданный при городском Департаменте здравоохранения, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на Радио Свобода.

Свободная от занятий неделя, по мнению специалистов, позволит уменьшить контакты между детьми в вероятный инкубационный период заболеваемости корью, а также предоставит родителям возможность сделать прививку.

"Речь идет о рекомендации школам всех форм собственности. Пропущенная неделя будет компенсирована за счет уплотнения учебного материала, отрабатывать его не придется ", - отметила директор городского департамента образования и науки Елена Буйневич. По ее словам, в Одессе действовует решение комиссии по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуаций при горсовете о том, что без прививки от кори дети не смогут посещать учебно-воспитательные учреждения.

Как сообщила главный врач одесской городской инфекционной больницы Светлана Лаврюкова, по состоянию на утро 9 января на стационарном лечении в медицинском учреждении находятся 112 больных корью (на 5 января больных было 94). Из 75 детей, проходящих лечение в инфекционной больнице, 16 - это дети первого года жизни.

По данным главного внештатного педиатра городского департамента здравоохранения Анны Луневой, пока уровень охвата вакцинацией от кори в Одессе детей до одного года жизни составляет 95,6%, 2 - 5 лет - 76,8%, 6 лет - 91%, 7 лет - 92,1%. Медики отмечают, что для создания коллективного иммунитета против кори охват профилактическим прививкам должна достигать 95%.

Рост заболеваемости корью было зафиксировано в Одессе весной 2017 года. С тех пор лабораторно подтверждено 744 случая болезни, в том числе - 466 детей. Пятеро одесситов (трое детей и двое взрослых) умерли от осложнений кори.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Запорожской области корью заболели 33 сотрудника больниц, из них 27 врачей

censor_news_big3.jpg

В Запорожской области в период с 3 октября по 15 декабря 2017 года корью заболели 33 сотрудника местных лечебно-профилактических учреждений (в основном г. Запорожье), из которых 27 - врачи.

Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Интерфакс-Украина.

Как сообщили в ГУ "Запорожский областной лабораторный центр" Минздрава, по состоянию на январь 2018 года в Запорожской области зарегистрировано 256 случаев заболевания корью.

Наибольшее число заболевших в Запорожье - 137 человек, а также в Запорожском районе – 94 человека.

Как пояснили в Департаментае охраны здоровья Запорожского горсовета, все местные медики привиты от кори, однако вакцинация проходила много лет назад, и возможно потеряла эффективность из-за особенностей иммунитета.

Напоминаем, первые случаи заболевания корью зарегистрированы в Запорожье в конце сентября 2017 года в семьях ромов, массово проживающих в поселке Шевченковского района. После этого заболевание опасной вирусной инфекцией было зафиксировано в других районах города Запорожье, а также в области. Так, в поселке Кушугум Запорожского района корью заболели 40 учащихся и сотрудников школы "Интеллект".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 В Одесі діти без щеплень від кору зможуть навчатися онлайн, - міськрада

censor_news_big3.jpg

З наступного тижня в низці шкіл Одеси почнуть впроваджувати практику відеоуроків для дітей, яких із 22 січня не допускатимуть до шкільних занять через відсутність щеплень від кору.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "Думську",  про це повідомила директор департаменту освіти і науки міськради Олена Буйневич. За її словами, з подібною ініціативою виступили керівники низки шкіл, що мають технічні можливості.

"Це буде повноцінний урок у класі, який учитель проводитиме для віртуальної аудиторії, використовуючи наочні матеріали, класну дошку тощо, - зазначила Олена Буйневич. - Посилання на ці відеоуроки публікуватимуться на моїй сторінці у Facebook, а також на офіційному сайті департаменту osvita-omr.gov.ua. Це стосується пропущених тем із основних предметів - математики, англійської мови, української та російської мов у тих школах, де вони є основною мовою навчання".

Нововведення є абсолютно добровільним проектом, однак взяти участь у ньому вже виявили бажання школи №2, 5, 13, 35, 117, гімназія №8 і юридичний ліцей. Оцінювати знання дітей, які пропустять частину занять, будуть за допомогою тестів і контрольних робіт.

"Якщо, як ми сподіваємося, недопуск через кір буде нетривалим, наприклад не більше двох тижнів, то діти зможуть легко надолужити згаяне, прийшовши в школу і написавши контрольні або в індивідуальному онлайн-спілкуванні з учителем. Якщо ж ця ситуація затягнеться, то діти зможуть приходити в спеціально виділені класи, де проводитиметься системне кварцування, і там показувати свої знання", - повідомила Буйневич.

Проте батьки дітей, які не мають щеплень, незгодні  з рішення комісії ТЕБ виконкому міськради , збираються 17 січня в бібліотеці ім. М.С. Грушевського на зустріч, під час якої вони планують направити письмові скарги в державні органи влади.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нужен комплексный подход, - ВОЗ обеспокоена скоростью распространения кори в Украине. ВИДЕО

В Европейском региональном бюро Всемирной организации здравоохранения обеспокоены тем, что в Украине есть условия для эндемического распространение вируса.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщает украинская служба "Голоса Америки".

В ВОЗ подчеркнули, что корь - чрезвычайно заразная болезнь и риск эпидемий этой болезни возникает каждые несколько лет. Сезон эпидемий кори приходится на зиму и весну, пояснили в ВОЗ.

Отмечается, что Украине нужно определить, какие именно факторы ограничивают вакцинацию в стране и действовать ради их преодоления, убеждены в ВОЗ.

В ВОЗ подчеркнули, что возможно, понадобится комплексный подход, который включает информирование общественности, обучение медицинских работников в сфере донесения информации о вакцинах родителям детей, изменения в предоставлении услуг, чтобы обеспечить легкий доступ родителей к вакцинации своих детей и обеспечить финансирование и поставки вакцины.

Среди причин, почему корь в европейском регионе еще не преодолена, в ВОЗ отметили несколько факторов:

- большое количество уязвимых лиц, которые не были включены в график прививок или пропустили прививку в детстве;

- наличие регионов с низким уровнем вакцинации из-за недостатка равноправного, или удобного доступа к медицинским услугам;

- сопротивление иммунизации из-за недостатка осведомленности относительно важности болезни и неосведомленности о рисках и преимуществах вакцинации;

- недостаток упорной рекомендации со стороны врача о вакцинации при встрече с пациентом;

- проблемы с финансированием, организацией и наличием услуг по иммунизации.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Минздрав рекомендует гражданам Украины вакцинироваться от дифтерии

censor_news_big3.jpg

В связи с опасностью болезни и низким уровнем охвата прививками в Украине Минздрав рекомендует вакцинацию для детей и ревакцинацию для взрослых. Для лечения дифтерии в Украине имеется противодифтерийная сыворотка.

Как информирует Цензор.НЕТ, об этом сообщает пресс-служба Минздрава.

"Единственный способ защититься от дифтерии и предупредить развитие опасных осложнений - вакцинация для детей и ревакцинация для взрослых (каждые 10 лет)", - сказано в сообщении.

Во время эпидемии дифтерии в Украине с 1991 до 1998 года, вызванного низким охватом детей вакцинацией и отсутствием ревакцинации взрослых, дифтерией заболели около 20 000 человек 696 из них умерли.

В ведомстве напомнили, что вакцинация от дифтерии предназначена не только детям, но и взрослым.

Отмечается также, что в Украине прививки от дифтерии детям можно сделать бесплатно цельноклеточной вакциной против коклюша, дифтерии и столбняка АКДС, которая обеспечивает наилучшую защиту. Также имеется бесплатная вакцина для профилактики дифтерии и столбняка АДС и вакцина для профилактики дифтерии и столбняка с уменьшенным содержанием антигена АДС-М, которую применяют для взрослых.

Как и любой лекарственный препарат, вакцины могут вызвать реакции, однако риск умереть от дифтерии намного выше, чем риск серьезной реакции на вакцину. Серьезные реакции на вакцины крайне редки. Побочные эффекты, такие как болезненные ощущения и припухлость в месте инъекции или небольшое повышение температуры, это обычное явление.

На 1 января 2018 в Украине есть 2 700 000 доз вакцины АКДС, 700 тыс доз АДС и 6 100 000 доз АДС-М.

За 11 месяцев 2017 45,4% детей в возрасте 18 месяцев получили три дозы вакцины АКДС, 38,7% взрослых защищены от дифтерии вакциной АДС-М.

"Для лечения дифтерии в Украине есть 900 доз противодифтерийной сыворотки, которые в качестве гуманитарной помощи Украина получила в конце 2017 года. Препараты имеют сертификат качества GMP, гарантирует, что продукция постоянно производится и контролируется по стандартам качества, которые соответствуют ее назначению и в соответствии с требованиями регистрационного досье. Также на 2018 МЗ заложил в бюджет 40 200 000 гривен для закупки сывороток и иммуноглобулинов для лечения больных опасными инфекционными заболеваниями, сопровождающиеся высоким уровнем смертности, среди которых и дифтерия. Препараты будут приобретены через международные организации и соответствующим образом зарегистрированы, сейчас идет планирование закупок", - говорится в сообщении.

В Минздраве также подчеркнули, что дифтерия опасна тем, что без немедленного введения сыворотки около 50% больных могут умереть, даже с сывороткой остается риск смерти до 20%.

Инфекция передается воздушно-капельным путем. Когда дифтерийная бактерия попадает в дыхательную систему, она вырабатывает токсин, разрушающий ткани дыхательной системы. Заболевание проявляется в виде ангины, когда в горле образуются пленки, которые могут затруднять дыхание и глотание. Токсин может вызвать: слабость, боль в горле, лихорадку, отек желез в шее

Токсин также может попасть в кровь и поразить сердце, почки и нервную систему.

Осложнения от дифтерии могут включать: блокирование дыхательных путей, повреждения сердечной мышцы (миокардит), повреждения нерва (полиневропатия), легочную инфекцию (дыхательную недостаточность или пневмонию).

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Прививки от кори в Киеве сделали более 23 тыс. человек, - КГГА

censor_news_big3.jpg

В Киеве более 23 тыс. человек сделали прививки против кори.

Об этом сообщил первый заместитель председателя Киевской городской государственной администрации Николай Поворозник в эфире одного из телеканалов, сообщает  Цензор.НЕТ  со ссылкой на  Радио Свобода .

"На сегодня зарегистрировано 109 случаев заболевания корью, среди которых - 81 ребенок. На стационарном лечении в медицинских учреждениях находятся 14 человек, из них 5 взрослых и 9 детей.

В то же время по состоянию на 19 января в столичных учреждениях здравоохранения провакцинировано более 23 тыс. человек. Преимущественно прививки сделали детям ", - сказал Поворозник.

Он заявил, что ситуация с некачественными вакцинами, которые поставляли в предыдущие года в медицинские учреждения, привела к отказу родителей прививать детей.

"Однако сейчас в столичных медучреждениях для вакцинации используют качественную вакцину "Приорикс" (Бельгия), срок годности которой до конца 2018", - отметил чиновник.

Напоминаем, 16 января в Минздраве сообщили, что в течение первых двух недель нового года корью в Украине заболели 1 285 человек - 856 детей и 429 взрослых.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Минздрав назвал противопоказания к вакцинации от кори

censor_news_big3.jpg

Вакцинацию не делают, если есть высокий риск серьезной реакции и когда иммунный ответ на введенную вакцину не сформируется.

Министерство здравоохранения Украины опубликовало список противопоказаний, при которых не стоит делать прививки от кори, передает  Цензор.НЕТ . Список опубликован на странице Минздрава в  Facebook .

"По мировым стандартам, легкие простуды с температурой до 38°С не являются такими противопоказаниями. 
Вакцинацию не делают, если есть высокий риск серьезной реакции, и при состояниях, когда иммунный ответ на введенную вакцину не сформируется", - сказано в сообщении.

Не стоит делать прививку при остром заболевании, которое сопровождается температурой, выше 38,5°С.

Противопоказанием является также серьезная аллергическая реакция (анафилактический шок) на предыдущую дозу вакцины или известная аллергическая реакция на один из компонентов вакцины (например, на желатин, неомицин, куриный белок и т. п).

Нельзя делать прививки от кори беременным. Вакциной КПК не прививают беременных, ведь она содержит живые вирусы. Прививки против кори необходимо сделать на этапе планирования беременности.

Также нельзя делать прививку при заболеваниях и состояниях организма, при которых после введения вакцины иммунитет может не сформироваться (например, в условиях химиотерапии у онкологических больных; при употреблении больших доз стероидных гормонов; при приеме лекарств, подавляющих иммунитет, при СПИДе).

В случае возникновения временных противопоказаний к вакцинации ребенок получает так называемый медотвод от прививок.

Противопоказания на больший срок, чем две недели, может определить только иммунологическая комиссия, которая обычно собирается в районной больнице или городской или областной поликлинике. Потом пропущенные по календарю прививки нужно наверстать.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Кількість хворих на кір у Києві збільшилася до 121 особи

censor_news_big3.jpg

Повідомляється, що серед хворих 86 - діти.

Станом на ранок понеділка, 22 січня, в Києві зареєстровано 121 випадок захворювання на кір, з них - 86 дітей, передає  Цензор.НЕТ.  Про це повідомив директор ДУ "Київського міського лабораторного центру" Сергій Чумак в ефірі телеканалу  "112 Україна". 

"Щодня хворіють 4, 5, 6 осіб. Станом на сьогоднішній ранок (22 січня, - ред.) у нас уже зареєстровано 121 випадок захворювання на кір, з них 86 дітей. Слід зазначити, що з усіх, хто захворів, 93 людини не мають щеплень або у них відсутні довідки чи інформація про щеплення. У 10 випадках порушені терміни проведення щеплень згідно з календарем щеплень", - сказав він.

Нагадаємо, що в Україні з початку 2018 року на кір захворіли 1 тис. 285 осіб. Найбільше випадків захворювання зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській та Київській областях. Також повідомлялося, що з початку року в Україні від кору померло 8 осіб. Минулого року було зафіксовано чотири смертельні випадки.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Через спалах кору та негоду в 14 районах Одеської області продовжили шкільні канікули

censor_news_big3.jpg

Не щеплених від кору дітей до занять допускати не будуть.

В Одеській області через спалах кору та негоду в 14 районах і 6 окремих територіальних громадах (ОТГ) продовжили шкільні канікули, передає  Цензор.НЕТ . Про це повідомили в  прес-службі  Одеської обласної державної адміністрації.

"Через спалах кору відповідне рішення (про продовження шкільних канікул) ухвалили в установах 4 районів, а саме: Біляївському, Любашівському, Миколаївському, Ширяївському. Не навчаються учні в Красносельській, Новокальчевській і Ширяївській ОТГ. У зв'язку з негодою відповідні рішення ухвалили ще 10 районів, 3 ОТГ та 2 міста", - йдеться в повідомленні.

Директор Департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак заявив, що не щеплених проти кору дітей до занять допускати не будуть.

"Відпрацювання навчального матеріалу з дітьми, які не вакциновані, має бути забезпечено. Зокрема, шляхом викладення його (навчального матеріалу) на сайті закладу; проведення індивідуальних занять, консультацій", - додав Лончак.

За інформацією Департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА, в області лише за останній тиждень захворюваність на кір зросла майже на 30%. Загалом від початку року виявлено 265 хворих на кір, з них 160 - діти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Україні кількість хворих на кір людей продовжує зростати - понад 2000 осіб заразилося інфекцією, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Про це повідомив головний директор "Центру громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта.

Про це він розповів на брифінгу у вівторок, 23 січня, в "Українському кризовому медіа-центрі", передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  112.ua .

"З кором ситуація залишається напруженою в Україні. Станом на 22 січня на кір в Україні захворіли 2 тис. 84 людини. З них 1 тис. 375 дітей та 709 дорослих. Протягом першого тижня захворіли 626 осіб, протягом другого - 659. І за третій тиждень зареєстровано  804 випадки захворювання. Загалом за цей період госпіталізовано 1 тис. 398 осіб. Серед них 750 дітей, і лабораторно діагноз підтверджено в 169 осіб", - сказав він.

За словами Курпіти, загалом від початку року зареєстровано три летальні випадки, два серед дітей і один серед дорослих.

Нагадаємо, 19 січня повідомлялося про 1 тис. 285 хворих на кір від початку 2018 року. Найбільше випадків захворювання зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській та Київській областях. Також повідомлялося, що від початку року в Україні від кору померло 8 осіб. Минулого року було зафіксовано чотири смертельні випадки.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 МОЗ проводить службове розслідування щодо нестачі вакцин від кору в низці областей

censor_news_big3.jpg

В Україні від початку 2018 року на кір захворіли понад 2 тис. осіб.

Міністерство охорони здоров'я України проводить службове розслідування щодо нестачі вакцин від кору в низці областей, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  112 Україна . Про це на брифінгу заявив переможець конкурсу на посаду гендиректора "Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я" Володимир Курпіта.

За його словами, рівень планової вакцинації істотно зріс, порівняно з минулим роком. Курпіта зазначив, що згідно з календарем щеплень, вакциною КПК було вакциновано 93,4% дітей 1 року по всій Україні і 90,7% дітей 6 років.

У МОЗ зазначають, що вакцини в регіонах використовуються значно швидше, ніж було заплановано.  Тому відомство проводить перерозподіл вакцин між областями.

Курпіта повідомив, що було ухвалено рішення передати в Закарпатську область до 10 тис. вакцин.

"Наразі триває службове розслідування в МОЗ щодо ситуації з нестачею вакцин в окремих областях. Про що ми повідомимо додатково", - сказав він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Через негоду і карантин у Донецькій області не працюють понад 50 шкіл, - ОДА

censor_news_big3.jpg

28 шкіл не працюють через погоду, ще стільки ж - через карантин.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили в прес-службі Донецької облдержадміністрації.

"За оперативною інформацією, через складні погодні умови 23 січня 2018 у Донецькій області не працюють 28 закладів загальної середньої освіти (Слов'янськ, Костянтинівський і Слов'янський райони, Іллінівська і Черкаська громади). Також призупинено навчальний процес у 28 закладах загальної середньої освіти через карантин (Костянтинівка, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський райони)", - йдеться в повідомленні.

Напередодні повідомлялося, що в багатьох школах Донецької області через перевищення епідеміологічного порогу захворюваності на ГРВІ на тиждень ввели карантин. Також повідомляється, що в школах, де рівень захворюваності не високий, на карантин можуть закривати окремі класи.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У Дніпропетровській області досить динамічно поширюється кір. Щодня реєструється до 10 нових випадків, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Фахівці Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України повідомляють про динамічне поширення кору в області.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  Інтерфакс-Україна .

Як розповіла заступник директора з дослідження біологічних факторів Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ Валентина Рєзвих, в області на кір захворіли вже 126 осіб.

"В області кір поширюється досить динамічно. Щодня реєструється до 10 нових випадків", - розповіла вона на прес-конференції в середу.

"Із жовтня 2017 року і до сьогодні в Дніпропетровській області на кір захворіли 126 осіб, лише в Дніпрі - 40. Із загальної кількості захворілих осіб 78% були вакциновані. За цей період летальних випадків не зареєстровано", - додала вона.

За даними департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обладміністрації, на сьогодні в лікарнях області з діагнозом кір перебувають  5 осіб.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям департаменту Наталія Шмалько розповіла, що хворі на кір проходять лікування в трьох інфекційних лікарнях та інфекційних відділеннях, які є в кожній районній лікарні області.

За її словами, в області є 59 тис. доз щеплень від кору. "На перший квартал Дніпропетровська область повністю забезпечена вакциною від кору. Наразі триває  планова вакцинація. У квітні чекаємо велику партію нової вакцини", - розповіла Н.Шмалько.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Українські діти отримують надійну вакцину від кору, - Супрун розповіла, як батьки можуть перевірити препарат. 

У МОЗ впевнені в якості та безпечності вакцин, які закуповують за допомогою UNICEF Ukraine.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook..

"Ми впевнені у якості та безпечності вакцин, які закуповуємо за допомогою UNICEF Ukraine. Сьогодні українські діти отримують надійну вакцину КПК від кору, паротиту та краснухи - Пріорікс, виробництва Бельгії. Якість вакцини підтверджена ВООЗ" - написала вона.

Крім того, Супрун зазначила, що безпечність вакцини також контролюється під час її доставки в Україну, регіони та поліклініки.

 "Розумію, що батьки можуть хотіти особисто впевнитися в надійності вакцини перед тим, як робити дитині щеплення. Для цього можна перевірити термоіндикатори, які показують, чи був дотриманий оптимальний температурний режим під час транспортування вакцини. Вони є на флаконі вакцини та в картці-індикаторі контролю холодового ланцюга. Термоіндикатор на флаконі - білий квадрат. Він демонструє, що під час зберігання вакцини не було підвищення температури. Термоіндикатор у картці - сіра позначка біля червоного вказівника ColdMark. Він показує, що вакцина не була заморожена. Якщо вони такого ж кольору, як на зображеннях, ваша вакцина в нормі. Робіть щеплення та отримайте свій захист". - додала в.о. голови МОЗ.

Українські діти отримують надійну вакцину від кору, - Супрун розповіла, як батьки можуть перевірити препарат 01

 

Українські діти отримують надійну вакцину від кору, - Супрун розповіла, як батьки можуть перевірити препарат 02
 

Українські діти отримують надійну вакцину від кору, - Супрун розповіла, як батьки можуть перевірити препарат 03

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "МОЗ" окупованого Криму: кількість хворих на алкоголізм на півострові "жахає"

censor_news_big3.jpg

За даними 2017 року, понад 27 тисяч кримчан страждають на алкоголізм, і ця цифра "жахає", заявила на прес-конференції в Сімферополі головний позаштатний спеціаліст-нарколог підконтрольного Кремлю "Міністерства охорони здоров'я Криму" Марина Шоренко.

За її словами, виведення із запою і лікування алкоголізму без сторонньої допомоги "майже неможливе і небезпечне", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

У Севастополі також ситуацію з алкоголізмом вважають загрозливою. За словами в.о. начальника головного управління споживчого ринку та ліцензування міста Маріетти Чернічкіної, в місті "значно зросло споживання алкоголю і кількість злочинів в стані алкогольного сп'яніння".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×