Перейти до вмісту
Александр Василина

Інфляція

Краща відповідь

 Осучаснення пенсій прискорить інфляцію в 2018 році, - НБУ

censor_news_big3.jpg

Осучаснення пенсій, яке було запроваджене з жовтня 2017 року, незначно збільшить інфляцію у наступному році – на 0,3- 0,6 п.п.

Як зазначає ЦензорРеформ, з посиланням на УНІАН, ця інформація зазначена в останньому інфляційному звіті Національного банку України, датованому жовтнем 2017 року.

НБУ зазначає, що, за оцінками уряду, на осучаснення пенсій у четвертому кварталі 2017 року може знадобитись додатково 20 млрд грн.

За даними Мінсоцполітики, в результаті пенсійної реформи вже в жовтні був зроблений перерахунок пенсій і для 4,795 мільйона пенсіонерів з 10,2 мільйона перевищення не перевищило 200 гривень.

 "В результаті перерахунку пенсії було підвищено для 10,2 мільйона пенсіонерів. Доплату до 200 гривень одержали 4 мільйона 794,8 тисячі осіб. При цьому підвищення пенсій від 200 гривень до 500 гривень торкнулося 2 мільйонів 069,8 тисячі осіб. Ще 1,2 мільйона пенсіонерам пенсія буде підвищена від 500 гривень до 1000 гривень. Більше тисячі гривень підвищення пенсій стосувалось 2,082 мільйона пенсіонерів", - йдеться в повідомленні Мінсоцполітики.

"Враховуючи, що ефекти на бюджет від збільшення видатків на пенсії будуть компенсовані за іншими статтями (дефіцит бюджету зберігається менше 2,5% ВВП у 2017 і 2018 роках), за оцінками Національного банку підвищення пенсій матиме нейтральний вплив на реальні темпи зростання економіки, проте спричинить помірний тиск на рівень споживчих цін (додатково 0,3-0,6 п. п. у річну споживчу інфляцію в 2018 році)", - офіційно вказується в інфляційному звіті НБУ.

Нагадаємо, що Національний банк підвищив прогноз щодо інфляції на кінець 2017 року - до 12,2% із 9,1%, прогнозованих раніше, в 2018 році - до 7,3% із 6%, прогнозованих раніше.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×