Перейти до вмісту
Александр Василина

Бюджетні історії

Краща відповідь

22.09.17 08:49  Кабмін сьогодні представить у Раді проект Держбюджету-2018

 

censor_news_big3.jpg                            

Народним депутатам під час години запитань до уряду представлять проект Державного бюджету на 2018 рік.

Про це йдеться в порядку денному засідання парламенту на 22 вересня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
Крім того, нардепи продовжать розгляд законопроекту "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, кодекс адмінсудочинства України й інших законодавчих актів", який входить у пакет судової реформи.
 
Розгляд цього законопроекту триватиме вже шостий пленарний день.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

13.10.17 14:56  19 жовтня Рада розгляне проект Держбюджету-2018

 

censor_news_big3.jpg

 

 

Депутати до 16.00 планують розглянути близько 30 законопроектів і постанов, потім перейдуть до роботи в комітетах

Верховна Рада України планує розглянути проект державного бюджету на 2018 рік у четвер 19 жовтня, передає Цензор.НЕТ. Про це йдеться в порядку денному ВР на 17-20 жовтня, розміщеному на офіційному сайті парламенту.
 
Крім того, депутати розглянуть низку соціальних і зовнішньополітичних законопроектів. Рада планує розглянути питання призначення держстипендій талановитим студентам, також у першому читанні депутати розглянуть законопроект про державні фінансові гарантії у сфері охорони здоров'я.

Будуть розглянуті зміни до Податкового, Митного й Адміністративного кодексів України.
 
Народні обранці розглянуть питання перейменування населених пунктів.
 
Також планується проведення традиційної години запитань до уряду.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.10.17 21:48  Рада наступного тижня розгляне проект Держбюджету-2018 у першому читанні

 

censor_news_big3.jpg

 

 

На майбутньому пленарному тижні Верховна Рада розгляне в першому читанні проект Держбюджету-2018 і медичну реформу у другому читанні.

Згідно з попереднім порядком денним на пленарний тиждень, у вівторок, 17 жовтня, народні депутати почнуть засідання з розгляду законопроекту №6327 щодо медичної реформи в другому читанні, повідомляє Цензор.НЕТіз посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
Водночас на порядку денному на четвер, 19 жовтня, є проект закону №7000 про державний бюджет України на 2018 рік.

 
Регламент Верховної Ради передбачає, що проект держбюджету на наступний рік у першому читанні має бути прийнятий до 20 жовтня.
 
Документ вважається прийнятим у 1-му читанні, якщо не менше 226 народних депутатів підтримали за основу та загалом проект постанови Верховної Ради про висновки і пропозиції до законопроекту про державний бюджет на наступний рік. Затверджені парламентом висновки і пропозиції до проекту закону набувають статусу Бюджетних висновків Верховної Ради.
​​​​​​​Згідно з календарним планом, народні депутати працюють у пленарному режимі з 17 по 20 жовтня включно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Уряд пропонує перенести розгляд проекту Держбюджету-2018 на наступний пленарний тиждень, - Кубів

кубив

Кабмін пропонує Верховній Раді почати розгляд законопроекту про Державний бюджет на 2018 рік наступного пленарного тижня з 14 по 17 листопада.

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів на погоджувальній раді у Верховній Раді, передає Цензор.НЕТ.
 
"На цьому тижні ми вносимо на розгляд зміни щодо розподілу бюджетних коштів за субсидіями на 2017 рік, а розгляд законопроекту про бюджет на 2018 рік, після розгляду бюджетним і податковим парламентськими комітетами, пропонуємо перенести на наступний тиждень. Ми порадилися і вважаємо, що розгляд бюджету на 2018 рік можна перенести на наступний тиждень", - звернувся до нардепів Кубів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рада розгляне зміни до бюджету-2017 наступного тижня, - Ірина Луценко

луценко

Законопроект про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" Верховна Рада розгляне 14 листопада.

Про це повідомила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко в ефірі телеканалу "112 Україна", передає Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що це буде наступного вівторка, швидше за все. Депутати бюджетного комітету і багато інших депутатів падали поправки на додаткові витрати з бюджету на 10,5 млрд грн.

Бюджет розбалансований, якщо будуть запропоновані такі витрати, а депутати не запропонували досить обґрунтоване джерело отримання доходу, відповідно цей законопроект буде розбалансований, там же вводяться відповідні показники, рівень інфляції, валютний курс, доходи будуть із митниці, акцизні платежі, тобто джерела вже передбачені. Жодним чином це не балансується з наповненням Пенсійного фонду, тими субсидіями, які потрібно буде оплатити громадянам України.

Тому бюджетним комітетом зібрано низку цих пропозицій, відфільтровані зовсім популістські, і кілька пропозицій щодо додаткових витрат направлено до Кабінету Міністрів", - сказала вона.

Нагадаємо, що в понеділок, 6 листопада, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про внесення змін до бюджету-2017. Законопроект додатково розподіляє близько 10 млрд грн.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада сьогодні розгляне Держбюджет-2018 і законопроекти про реабілітацію інвалідів, сільську медицину і статус ветеранів війни

вр

Верховна Рада у вівторок, 14 листопада, планує розглянути законопроект "Про Державний бюджет на 2018 рік".

Про це йдеться в порядку денному Ради, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
Першим блоком у порядку денному - питання аграрної політики. Зокрема, в першому читанні Верховна Рада розгляне урядовий законопроект "Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" №5448, ініційований Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Документ передбачає вдосконалення основ правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.
 
Далі заплановано розгляд депутатських законопроектів №6049 і 6049-1, що стосуються внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення для запобігання рейдерству.
 
Рада також буде голосувати за включення до порядку проекту закону про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів України" щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції №7161, ухвалення якого зніме соціальну напругу серед бійців, у яких були ампутовані кінцівки.
 
До того ж, народні депутати планують розглянути законопроект №7125 "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України" Про Державний бюджет України на 2017 рік "(щодо забезпечення житлом військовослужбовців)". На такі цілі необхідно 18 700,0 тис. грн. Так, у законопроекті пропонується зменшити видатки розвитку за бюджетною програмою 6 381 130 "Виконання боргових зобов'язань за кредитом, залученим під державну гарантію для реалізації проекту" Створення Національної супутникової системи зв'язку "і установки на цю суму за програмою 6 381 100" Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Державного космічного агентства ".
 
Після цього нардепи спробують відкликати депутатський законопроект "Про антикорупційних судах" №6011, яким визначаються вимоги до кандидатів на посади суддів антикорупційних судів і порядок їх призначення.
 
У другому читанні Рада розгляне законопроекти №5697 (Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), №1242 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо врегулювання законодавства у сфері застосування заходів до особи, щодо якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування)), №7117 (Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості) і №4449 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги).
 
Потім депутати перейдуть до розгляду питань бюджету в першому читанні. Спочатку під час вечірнього пленарного засідання Рада планує розглянути законопроект №7116 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України", прийняття якого впорядкує здійснення витрат державного та місцевих бюджетів, сприятиме прискоренню реалізації нормативно-правових актів та відповідно своєчасного фінансування витрат держбюджету і місцевих бюджетів та забезпечить стабільність функціонування бюджетної системи України. Після цього нардепи голосуватимуть за законопроект №7000 "Про Державний бюджет України на 2018 рік".
 
Крім того, на розгляд сесії Верховної Ради у другому читанні виноситься законопроект №6565 "Про внесення змін до деяких законів України про тимчасові дозволи на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України", який за основу депутати підтримали 5 вересня.
 
В кінці пленарного засідання планується розгляд низки проектів постанов про перейменування населених пунктів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Гройсман закликав Раду ухвалити Держбюджет-2018: "Наступний рік має стати роком успіху України". ВIДЕО

У пріоритетах Держбюджету на 2018 рік освіта, охорона здоров'я, децентралізація і витрати на оборону.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у своєму відеозверненні, передає Цензор.НЕТ.
 
"Наступний рік має стати роком успіху України. Уряд спільно з парламентом і Президентом вже напрацювали чимало важливих для держави рішень, які очікують подальшого прийняття і впровадження. Одне з них - проект Держбюджету на 2018 рік. Ми будемо фінансувати освіту, охорону здоров'я, забезпечимо продовження децентралізації, будемо розвивати нашу енергонезалежність", - акцентував прем'єр.
 
"Держбюджет-2018 чітко пріоритезували. Передбачені витрати на оборону, нове озброєння для української армії. Буде можливість будувати дороги, школи, лікарні, садочки", - додав Гройсман.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада проголосує Держбюджет-2018 у першому читанні завдяки голосам мажоритарників, - Сюмар

сюмар

Проект державного бюджету України на 2018 рік удасться затвердити в першому читанні за допомогою голосів народних депутатів-мажоритарників.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це заявила заступниця голови фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар.
 
"Мажоритарників у залі більш як двісті. Усі вони зацікавлені в підтримці соціально-економічного розвитку своїх округів", - сказала вона.
 
При цьому заступниця голови фракції НФ допустила, що проект держбюджету можуть підтримати також депутати-мажоритарники з фракцій, які вирішили не голосувати за документ.
 
"Я майже впевнена, що уряд знайде сьогодні достатню кількість голосів для того, щоб проект бюджету проголосувати і, знову-таки, в першу чергу за рахунок мажоритарних депутатів", - заявила Сюмар.
 
Вона також зазначила, що фракція "Народного фронту" голосуватиме за проект держбюджету на 2018 рік.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рада проголосувала за бюджет у першому читанні

деньги бюджет госдолг

Верховна Рада України прийняла в цілому проект постанови №7000-П "Про висновки і пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік", таким чином бюджет на 2018 рік прийнято в першому читанні.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
 
За таке рішення проголосували 260 нардепів.
 
Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді прийняти державний бюджет на 2018 рік із доходами 877 млрд гривень і видатками 948,1 млрд гривень.
 
При цьому пропонується встановити в 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року - 1700 гривень, з 1 липня - 1 777 гривень, з 1 грудня - 1 853 гривні.
 
Планується прийняти державний бюджет на 2018 рік із граничним дефіцитом держбюджету в сумі 77,9 млрд гривень.
 
Також планується передбачити повернення кредитів до держбюджету на рівні 7,3 млрд гривень. Крім того, передбачається надання кредитів з держбюджету на рівні 14,2 млрд гривень.
 
Пропонується передбачити граничний розмір держборгу в сумі 1,999 трлн гривень. Проект держбюджету-2018 базується на прогнозі курсу 30,1 гривень за долар на кінець 2018 року.
 
Після цього прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував нардепам за голосування, а голова ВР Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Гройсман дав депутатам два тижні для узгодження показників бюджету, - Ірина Луценко.

Представник Президента у ВР Ірина Луценко оприлюднила інформацію про те, що бюджетний комітет Ради і Кабмін мають намір за два тижні узгодити параметри бюджету.

Про це вона заявила в коментарі журналістам, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.
 
За словами Ірини Луценко, Гройсман дав два тижні для того, щоб депутати і Кабмін погодили параметри бюджету.
 
За її словами, цього часу достатньо, оскільки ці два тижні не пленарні.
 
Говорячи про терміни прийняття бюджету в цілому, Ірина Луценко зазначила: "Я думаю, що ми не під ялинку... а вийдемо на початок грудня".


Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада найближчого пленарного тижня розгляне в другому читанні Держбюджет-2018 і законопроект щодо Донбасу, - Парубій

парубий

Верховна Рада України має намір на наступному пленарному тижні розглянути у другому читанні та в цілому проект державного бюджету на 2018 рік і законопроект про забезпечення суверенітету України на Донбасі (№ 7163), заявляє спікер українського парламенту Андрій Парубій

"Ми говорили з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, щоб перейти до прийняття бюджету України у другому читанні і в цілому вже на наступному пленарному тижні. Вважаю, це буде правильним, якщо не будемо відкладати прийняття бюджету на останній пленарний тиждень", - сказав Парубій журналістам у вівторок в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Крім того, спікер зазначив, що профільний комітет Ради з питань національної безпеки і оборони завершив підготовку до другого читання законопроекту про забезпечення суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей.

"Також закон про реінтеграцію, про деокупацію - один з пріоритетів, за яким я також буду переконувати депутатів, щоб ми розглянули на наступному пленарному тижні", - поінформував А.Парубій.

"Думаю, що ці законопроекти і визначатимуть логіку наступного пленарного тижня Верховної Ради", - додав він.

Наступне пленарне засідання українського парламенту відбудеться 5 грудня. До кінця поточного року у народних депутатів залишилися два пленарні тижні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проект Держбюджету-2018 відповідає вимогам МВФ, - Мінфін

кредит мвф долг транш фонд международный валютный

Закладений у бюджеті макропрогноз уряду узгоджується з прогнозом Нацбанку, а також прогнозами самого МВФ і Світового банку.

Параметри розробленого урядом і прийнятого Верховною Радою в першому читанні проекту державного бюджету України на 2018 рік відповідають вимогам програми з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомив заступник директора департаменту Міністерства фінансів Михайло Босак під час лекції "БюджетPro", передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Ми з ними зустрічалися, показники проговорювали. Норми всі, які були прописані в меморандумі, технічні, ми витримали", - сказав Босак, коментуючи заяву МВФ за підсумками роботи групи фахівців Фонду в Києві в період з 9 по 17 листопада про те, що обговорення проекту з українською владою продовжиться.

За словами представника Мінфіну, у Фонду були питання щодо проекту, хоча закладений у бюджеті макропрогноз уряду узгоджується з прогнозом Національного банку, а також прогнозами самого МВФ та Світового банку.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада 7 грудня може приступити до прийняття держбюджету-2018, - Парубій

бюджет госбюджет

Верховна Рада в поточному році прийме державний бюджет задовго до Нового року.

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
"Ми в цьому році маємо дуже амбітну мету, яку погодили з урядом - щоб не відкладати ухвалення бюджету на останні пленарні дні, щоб ми змогли перейти до розгляду бюджету в другому читанні вже наступного пленарного тижня", - заявив А.Парубій на прес- конференції у вівторок у Києві.
 
Він висловив припущення, що в четвер, 7 грудня, Верховна Рада розгляне зміни до Бюджетного та Податкового кодексів і перейде до розгляду державного бюджету на 2018 рік у другому читанні.
 
"Я не впевнений, чи вдасться це розглянути протягом одного робочого дня, але ми зробимо все можливе, щоб це не було о 4-5 (годині - ред.) ранку, як це стало традиційним в українському парламенті, щоб це не відбулося в останні дні року", - сказав спікер парламенту.
 
А.Парубій ще раз наголосив, що головним завданням парламенту на наступному парламентському тижні є ухвалення державного бюджету на 2018 рік.
 
Як повідомлялося, А.Парубій заявив, що Верховна Рада України має намір на наступному пленарному тижні розглянути у другому читанні та в цілому проект державного бюджету на 2018 рік та законопроект про забезпечення суверенітету України на Донбасі. "Думаю, що ці законопроекти і визначатимть логіку наступного пленарного тижня Верховної Ради", - сказав він.
 
Наступне пленарне засідання українського парламенту відбудеться 5 грудня. До кінця поточного року у народних депутатів залишилося два пленарні тижні.
 
Верховна Рада схвалила постанову (7000-п) про висновки і пропозиції до проекту держбюджету-2018, що є ухваленням проекту держбюджету в першому читанні, 226 голосами 14 листопада.
 
Крім того Верховна Рада цього дня схвалила в першому читанні два інших законопроекти з так званого "бюджетного пакета": "Про внесення змін до Бюджетного кодексу" (№7116) та "Про внесення змін до Податкової кодекс про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році "(№6776-д). За ці документи проголосували відповідно 251 і 260 народних обранців.
 
Згідно з Бюджетним кодексом і регламентом Верховної Ради, розгляд проекту держбюджету в першому читанні має тривати до 20 жовтня. Після цього Кабінет Міністрів за участю парламентського бюджетного комітету має в 14-денний термін, але не пізніше 3 листопада, подати Раді оновлений проект з урахуванням її бюджетних висновків з порівняльною таблицею з поясненнями про відмову від включення окремих пропозицій парламенту. Розгляд проекту держбюджету-2018 у другому читанні має завершитися до 20 листопада, а в третьому читанні і в цілому - до 1 грудня.
 
Згідно з урядовим проектом держбюджету-2018, його доходи запропоновано збільшити порівняно із запланованими доходами держбюджету-2017 на 13,8% - до 877,4 млрд грн, зокрема за загальним фондом - на 15,7%, до 811,66 млрд грн. Витрати намічено наростити на 12,7% - до 948,13 млрд грн, зокрема за загальним фондом - на 14,4%, до 878,48 млрд грн. Граничний розмір дефіциту при цьому збільшується лише на 0,4% - до 77,95 млрд грн.
 
Уряд побудував проект держбюджету-2018 на прогнозі зростання реального ВВП на 3% за інфляції 8,1%.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 У проекті Держбюджету-2018 загальні витрати на охорону здоров'я збільшуються на 11,7% - до 113,9 млрд грн. - Кабмін

бюджет госбюджет

У проекті закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік", поданому Кабінетом Міністрів до Верховної Ради, загальні витрати на охорону здоров'я збільшуються на 11,9 млрд грн (на 11,7%) до 113,9 млрд грн.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на урядовому порталі повідомляє Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату КМУ.

Наголошується,що фінансування враховує витрати на проведення реформи.
"У 2018 році видатки на первинну допомогу заплановані на рівні 13,28 млрд грн. Фінансування вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги становитиме 51,43 млрд грн. На створення та функціонування Національної служби здоров'я як єдиного національного замовника медичних послуг, - 211 млн гривень", - сказано в повідомленні.

Також зазначається, що Законопроект передбачає видатки на реалізацію пілотного проекту з трансплантації органів, який дозволить використовувати потужності діючих центрів та відділень з трансплантації органів в Україні, на суму 112 млн грн. У 2018 році буде продовжено програму "Доступні ліки", на яку спрямовується 1 млрд грн. Продовжиться робота з розширення мережі центрів серцево-судинної хірургії. До кінця 2017 року планується відкрити 13 нових кардіоцентрів, наступного року - ще 13 центрів, для оснащення яких буде закуплено агіографічне обладнання. На це в бюджеті на наступний рік передбачено 150 млн грн.

Проект Державного бюджету на наступний рік Верховна Рада має намір розглянути у другому читанні 7 грудня.

Детальніше про проект Держбюджету на 2018 рік - на сайті Бюджет економічного зростання.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Порошенко підписав зміни до Держбюджету-2017, спрямовані на вирішення нагальних і соціально важливих питань

порошенко указ подпись подписание

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 2 191 -VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

Повідомляється, що Закон забезпечує вирішення найнагальніших, зокрема соціально важливих питань. Документ також спрямований на ефективне та цільове використання бюджетних коштів у 2017 році, шляхом перерозподілу бюджетних призначень у межах затвердженого загального обсягу видатків та надання кредитів.

Законом, зокрема передбачається збільшення видатків на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, медичну субвенцію для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров'я.

Крім того, для продовження здійснення фінансування у 2018 році Законом передбачається збереження на рахунках загального фонду відповідних місцевих бюджетів залишків коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та на рахунках спеціального фонду - залишків коштів субвенції на заходи із розвитку системи охорони здоров'я у сільській місцевості.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Бюджет-2017 - це бюджет пріоритетів потреб людей", - Гройсман. ВIДЕО

гройсман

На засіданні Кабміну Володимир Гройсман розповів про пріоритети бюджетної політики на наступний рік.

Як інформує Цензор.НЕТ, сьогодні, 1 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів України прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував парламентарям за якісну роботу в бюджетному процесі. Сьогодні Бюджет-2017 розгляне Кабмін і підсумковий його варіант направлять у Раду.

 
"Я впевнений, що треба перестати давати подарунки у вигляді бюджету "під ялинку". Ми повинні формувати якісну державну політику і заздалегідь приймати рішення, які дозволять будувати якісну державну політику", - сказав прем'єр.
 
Він також спрогнозував зростання економіки на 2% у наступному році.
 
"Ми можемо прискорити економічне зростання в наступному році завдяки прийняттю необхідних і своєчасних рішень", - говорить Гройсман.
 
За словами прем'єра, цього року Україна провела "осінь реформ", а тепер країні потрібно готуватися до "весни реформ".
 
Уряд, за словами прем'єра, має намір знизити рівень інфляції до 9%, що дозволить уповільнити зростання споживчих цін.
 
Основними пріоритетами бюджету на наступний рік Гройсман назвав обороноздатність - на ці цілі виділять 165 млрд грн, а також соцзахист воїнів.
 
Крім того, серед пріоритетів у роботі прем'єр називає ремонт доріг. На оновлення трас країна виділить 44 млрд грн. На енергоефективність країна витратить 2 млрд грн, на підтримку аграрного сектора - 7,3 млрд грн, на посилення компонентів децентралізації - 12,9 млрд грн.
 
На фінансування системи освіти в бюджеті на наступний рік передбачено 219,1 млрд грн, науки - 8,2 млрд грн, охорони здоров'я - 115,2 млрд грн.
 
5,2 млрд грн направлять на підтримку українського кіновиробництва, також у майбутньому році буде профінансовано будівництво меморіалу Героям Небесної сотні, а також жертвам голодоморів в Україні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Кабмін схвалив проект бюджету, підготовлений Мінфіном до другого читання у ВР, - Данилюк

данилюк

Кабінет Міністрів затвердив проект закону про державний бюджет України на 2018 рік для його розгляду Верховною Радою в другому читанні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у Фейсбуці написавміністр фінансів Олександр Данилюк.
 
Він зазначив: "Кабмін схвалив проект бюджету на 2018 рік, підготовлений Мінфіном до другого читання у Верховній Раді.
Я вдячний всім членам Уряду за підтримку цього дуже важливого для країни документа.
 
Також дякую всій команді Мінфіну за проведену копітку роботу.
 
Ми опрацювали всі правки і пропозиції народних депутатів і намагалися врахувати більшість із них, виходячи з пріоритетності витрат і можливостей дохідної частини бюджету.
 
Тепер розраховуємо на підтримку парламенту і голосування за проект бюджету наступного тижня.
 
У новий рік країна має спокійно і впевнено увійти з прийнятим бюджетом, що забезпечує фінансування всіх основних реформ і стимулює розвиток економіки".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кому, на що і скільки: головні цифри Держбюджету-2018

 

groshi_gryvni_51737.jpeg


7 грудня парламент 273 голосами проголосував в цілому за законопроект «Про Державний бюджет України на 2018 рік». В Уряді називають документ «бюджетом економічного зростання» і зазначають: раніше державний кошторис приймали «під ялинку», а цьогоріч – дисципліновано і вчасно. У новому році українцям обіцяють зростання соціальних стандартів, продовження реформ.

Основні цифри кошторису держави оприлюднили в Кабміні під час презентації платформи «Єдиний голос» для регіональних журналістів. На заході побувала кореспондент IA ZIK.

 

biudzhet_ukrajina_2018_016.jpg

Видатки на армію зростуть на 25%
Видатки на оборону і безпеку зростуть майже на 23,1% до 170,5 млрд гривень або 5,1 % ВВП.

Зокрема, на 17,2 млрд грн (на 25%) до 86 млрд грн збільшено ресурс для Міноборони. На бюджетну програму «Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ» виділено 59,9 млрд грн. Як запевняють урядовці, ці кошти дозволять повністю забезпечити особовий склад продовольством, обмундируванням, а також всі види виплат, в тому числі – підвищених зарплат військовим в зоні проведення АТО.

У наступному році збільшаться на 462 млн гривень видатки на лікування військових (до 1,9 млрд гривень), а також на 106,6 млн гривень – на придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил (до 857,6 млн гривень). Це означає, що 1300 сімей військових у наступному році мають отримати ключі від нових квартир.

Україна має оновлювати технічне забезпечення армії. Тому майже на 65% (до 16,4 млрд гривень) зростуть видатки на розвиток, закупівлю і модернізацію військової техніки.

46,7 млрд грн – на нові дороги
У наступному році обіцяють продовжити масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури залишається серед пріоритетів бюджетного фінансування. У 2018 році на ремонт і будівництво доріг буде виділено рекордні 46,7 млрд грн. За ці кошти планують відремонтувати і побудувати щонайменше 4 тис. км доріг і 50 мостів. Зокрема, 4 млрд грн з державного бюджету буде виділено на будівництво і реконструкцію автомобільних доріг загального користування за маршрутом Львів – Тернопіль-Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон. Цільове фінансування передбачене на ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ – Харків – Довжанський, автомобільної дороги Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка та дороги Харків – Охтирка. На кожну з цих доріг виділено по 2 млрд грн. Ще 1 млрд піде на покращення стану автомобільної дороги Житомир – Чернівці. 357,6 млн гривень виділено на реалізацію державного інвестиційного проекту «Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області».

«Теплі» кредити зможуть отримати 120 тис. родин
Продовжиться державна підтримка енергоефективних програм. Загалом на енергоефективність в наступному році буде витрачено 2 млрд грн. З цих коштів 1,6 млрд грн отримає Фонд енергоефективності. Окремо 400 млн грн передбачено на фінансування державної програми «теплих» кредитів. Це означає, що в наступному році державну допомогу на утеплення осель зможуть отримати ще принаймні 120 тис. родин.

1 млрд грн – на підтримку малих і середніх фермерів
У наступному році видатки на агропромисловий комплекс збільшаться порівняно з 2017 роком на 15% і складуть 7,3 млрд гривень. З цих коштів понад 1 млрд гривень буде направлено на підтримку малих і середніх фермерських господарств. Дотація сільгоспвиробникам в бюджеті-2018 передбачена на рівні 2 млрд гривень. Окремо 4 млрд грн буде виділено на підтримку розвитку тваринництва. Також в 1,7 рази збільшиться обсяг коштів, що направляються на здешевлення вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. На цю програму в 2018 році в проекті бюджету передбачено майже 1 млрд гривень.

Кошти на 2 тис. нових інфраструктурних проектів в областях
Продовжиться процес децентралізації. У наступному році ресурс місцевих бюджетів складе 556,1 млрд грн, що на 15,1% більше, ніж цього року. Доходи місцевих бюджетів збільшаться на 22,3% до 253,1 млрд грн.

У головному кошторисі країни на наступний рік враховані міжбюджетні трансферти в обсязі 308,4 млрд грн для 1288 місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом (з них 665 бюджетів об’єднаних територіальних громад).

Обсяги державної підтримки об’єднаних територіальних громад збільшені до 12,9 млрд грн: 5 млрд грн. складе субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіонів, 1,9 млрд грн – субвенція для розвитку інфраструктури ОТГ, 6 млрд грн буде направлено на фінансування ДФРР. Ці кошти дозволять реалізувати більше 2 тис. нових інфраструктурних проектів.

Зарплати вчителів зростуть на 25%
У наступному році освіта залишиться одним із пріоритетів соціальних видатків. Тому у 2018 році видатки зведеного бюджету на освіту збільшаться майже на 20% і складуть 219Д млрд грн.

Депутати підтримали пропозицію уряду підвищити вчительські зарплати на 25%. Підвищені зарплати отримають понад 406 тис. українських вчителів.

В бюджеті-2018 також закладені видатки на проведення освітньої реформи. Зокрема, 1 млрд гривень виділено на модернізацію початкової школи, 386,6 млн гривень – на підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, 373,3 млн гривень – на підручники для учнів перших класів. Також гроші будуть виділені на створення національної електронної платформи для розміщення навчальних ресурсів. Розмір видатків за цією статтею – 54,6 млн гривень.

Видатки на науку зростуть на 28%
У наступному році на науку буде виділено 8,2 млрд грн, що на 28% більше, ніж цього року. Загалом на фундаментальні і прикладні дослідження заплановано витратити 7,7 млрд грн.

1 млрд грн – на програму «Доступні ліки»
У наступному році загальні видатки на охорону здоров’я зростуть на 13,2 млрд грн. (майже на 13%) до 115,2 млрд грн. Збільшується фінансування програми «Доступні ліки». У бюджеті-2018 на цю програму передбачено 1 млрд грн, що на 300 млн грн більше, ніж нинішнього року. Планується розширити перелік ліків, які включені до програми, та зробити лікування хронічних захворювань доступнішим.

Майже 6 млрд грн буде спрямовано на централізовану закупівлю ліків та вакцин, яка проводиться через міжнародні організації.

Вперше буде виділено кошти на розвиток в Україні послуг з трансплантації – 112 млн грн передбачено на реалізацію пілотного проекту з трансплантації органів. Програма лікування громадян за кордоном буде профінансована на 389,9 млн грн.

Продовжиться робота з розширення мережі центрів серцево-судинної хірургії. На це в бюджеті на наступний рік передбачено 150 млн грн. Завдяки цьому людям, у яких стався інсульт або інфаркт, надаватимуть своєчасну якісну медичну допомогу, що має зменшити рівень смертності і інвалідності від серцево-судинних захворювань.

71 млрд грн – на житлово-комунальні субсидії
Бюджет на наступний рік передбачає чергове зростання мінімальної заробітної плати – до 3723 грн (з цього року міні малку було збільшено вдвічі – до 3200 грн) або на 16,3%. Загалом середня зарплата зросте до 10 тис грн. Як запевняють урядовці, у бюджет-2018 закладено достатній ресурс для виплат осучаснених пенсій і відновлення виплат пенсій у повному обсязі працюючим пенсіонерам.

У наступному році 71 млрд грн. з державного бюджету будуть спрямовані на адресні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Загалом видатки на соціальні допомоги, пільги і субсидії в 2018 р складуть 126,8 млрд грн проти 117,6 млрд грн у цьому році.

1 млрд грн – на підтримку вітчизняного кіно
Видатки на культуру за останні два роки виростуть майже вдвічі. Особлива увага – до програм, спрямованих на збереження національної пам’яті та історії. Зокрема, в наступному році 200 млн грн буде скеровано на організацію та проведення архітектурного конкурсу, проектування та будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності; 330,5 млн грн – на добудову Національного музею «Меморіал жертв голодомору».

Близько 1 млрд грн передбачено в бюджеті на наступний рік на розвиток вітчизняного кінематографу. Додаткове фінансування отримають національні театри, збільшаться видатки на забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів.

Мінімальна зарплата – 3753 грн
На 2018 рік передбачене подальше зростання мінімальної заробітної плати з 3200 грн до 3753 грн. Як запевняють урядовці, підняття «мінімалки» не спричинить проблем для українського бізнесу, щодо цього проводяться консультації з представниками малих підприємств.

Водночас Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє: вже наступного року середня зарплата українців має зрости до 10 тис. грн.

Прогнозний показник зростання економіки в наступному році – 3%.

biudzhet_ukrajina_2018_017.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Порошенко підписав Закон "Про Державний бюджет на 2018 рік"

censor_news_big3.jpg

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про державний бюджет на 2018 рік" (№2246-VIII).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це повідомив в Фейсбуці прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

Він зазначив:"Президент підписав Закон про Державний бюджет України на 2018 рік.

У наступному році створено Державний дорожній фонд з обсягом видатків у 32,9 млрд грн. Всього на розвиток доріг передбачено спрямувати 47,7 млрд грн. На функціонування Фонду енергоефективності передбачені кошти у сумі 1,6 млрд грн, ще 0,4 млрд грн - на реалізацію Державної цільової економічної програми з енергозбереження.

У 2018 році продовжується надання підтримки місцевим бюджетам для реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку: 6,0 млрд грн - за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку; 5,0 млрд грн - субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; 1,9 млрд грн - субвенції на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Закон про Держбюджет на 2018 рік опублікований в "Голосі України"

censor_news_big3.jpg

Закон України №2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" опубліковано в газеті "Голос України" від 30.12.2017 в № 249-250 (6754-6755) і набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос України"

Доходи державного бюджету на 2018 рік визначені у сумі 917,9 млрд грн, видатки - на рівні 991,7 млрд грн.

Граничний обсяг дефіциту держбюджету пропонується передбачити у розмірі 80,6 млрд грн або 2,4% ВВП.Такий показник відповідає програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Граничний обсяг державного боргу встановлено у розмірі 1999,3 млрд грн, що складатиме 60% ВВП. ,

Планові обсяги державних гарантій визначені на рівні 24 млрд грн.

Надходження від приватизації прогнозується у обсязі 21,3 млрд грн.

Розмір прожиткового мінімуму зросте на 9% та мінімальної заробітної плати - на 16,3%.

З 1 січня 2018 року розмір мінімальної зарплати становить 3 723 грн.

Видатки на допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом І чи II групи передбачено у сумі 59,9 млрд грн.

На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг передбачено 71 млрд. гривень.

Обсяг освітньої субвенції врахований у сумі 61,7 млрд грн, медичної субвенції - 57,4 млрд грн.

У 2018 році створено Державний дорожній фонд з обсягом видатків у 32,9 млрд грн.

Всього на розвиток доріг передбачено спрямувати 47,7 млрд грн. На функціонування Фонду енергоефективності передбачені кошти у сумі 1,6 млрд грн, ще 0,4 млрд грн - на реалізацію Державної цільової економічної програми з енергозбереження.

Також в "Голосі України" були опубліковані закони "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України", "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості", "Про внесення зміни до розділу X" перехідні положення "Земельного кодексу України", "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×