Перейти до вмісту
Александр Василина

Норми споживання газу

Краща відповідь

18.08.17 11:08  Кабмін планує на 25% зменшити соцнорми користування газом

 

censor_news_big3.jpg                    

 

 

 

 

Соціальні норми користування газопостачанням можуть бути знижені на 25%, відповідне питання внесене до порядку денного засідання Кабінету Міністрів України в п'ятницю.

Згідно з проектом рішення за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норму пропонується знизити з 4,4 до 3,3 куб. м на одну людину на місяць, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".
 
У разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового нагрівача - з 7,1 до 5,4 куб. м, а з газовим водонагрівачем - з 14 до 10,5 куб. м.

У період відсутності централізованого гарячого водопостачання норма споживання природного газу на плиту буде встановлена в 5,4 куб. м на людину на місяць, зазначено в проекті рішення.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кризовий комітет при Міненерговугілля пропонує відновити роботу навчальних закладів із 5 березня, - Білявський

censor_news_big3.jpg

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України запропонував Міністерству освіти України відновити роботу навчальних закладів з 5 березня 2018 року.

Про це на своїй сторінці в  Фейсбук  повідомив радник глави Міненерговугілля Максим Білявський, передає  Цензор.НЕТ .

"Комітет при Міненерговугілля вирішив зняти обмеження з газопостачання усіх закладів освіти та запропонував Міносвіти відновити їх роботу з 05 березня 2018 року", - написав чиновник.

Нагадуємо, раніше Міністерство освіти рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу до 7 березня включно з метою економії споживання газу.

 

Кризовий комітет при Міненерговугілля пропонує відновити роботу навчальних закладів із 5 березня, - Білявський 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Робота навчальних закладів у звичайному режимі відновиться із 5 березня, - Міносвіти. ДОКУМЕНТ

У зв'язку з оперативним вирішенням проблеми газопостачання, в понеділок, 5 березня, всі навчальні заклади - дитячі садки, школи, ПТУ і ВНЗ - працюватимуть у звичайному режимі.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОН.

Кризовий комітет Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 3 березня прийняв рішення про відновлення роботи навчальних закладів та їх газопостачання з 5 березня 2018 року.

Робота навчальних закладів у звичайному режимі відновиться із 5 березня, - Міносвіти 01

 

Беручи до уваги рішення Кризового комітету, Міністерство освіти і науки України надіслало відповідний лист-роз’яснення усім ВНЗ, а також місцевим органам самоврядування, у сфері управління яких розташовані інші заклади освіти.

Робота навчальних закладів у звичайному режимі відновиться із 5 березня, - Міносвіти 02

У листі, зокрема, йдеться, що виняток можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, що не стосуються газопостачання. Наприклад, такою причиною може бути карантин або інші обставини.

Також звертаємо вашу увагу, що безпосереднє рішення про призупинення або відновлення роботи закладів вищої освіти приймає сам заклад у межах власної автономії. Відповідні рішення також мають прийняти й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші заклади освіти.

Нагадуємо, що 1 березня 2018 року відбулося засідання Кризового комітету при Міненерговугілля, за результатами якого було складено протокол та прийнято низку рішень, зокрема тих, що стосуються призупинення роботи закладів освіти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Новые нормы потребления газа для населения (текст документа)

Обнародован проект постановления Кабмина. Платить придется больше.


  22.07.2018        
Gazovaya-plita-2-400x300-400x300.jpg

Речь идет об изменениях в постановление Кабмина №203 от 23.03.2016 г. Проект уже опубликован на сайте Министерства энергетики и угольной промышленности Украины и проходит процедуру общественного обсуждения.

В Пояснительной записке к документу сообщается, что в Кабинет министров Украины обратилась «Ассоциация газового рынка Украины». Она пожаловалась киевским чиновникам, что отсутствие индивидуальных приборов учета у потребителей приводит к необоснованным потерям газа.

Также газовики утверждали, что действующие нормы потребления газа ниже реальных. Что они не стимулируют потребителей экономить. Более того, приводят к тому, что многие люди, после поверки газовых счетчиков, отказываются от их установки. Переходят на модель оплаты за голубое топливо по нормам потребления (так выгодней). А это, в свою очередь, по информации, изложенной в Пояснительной записке, — мешает обеспечению 100% учета газа с помощью счетчиков.

Согласно официальным данным, которые приводит Министерство в сопроводительных документах к указанному проекту постановления Кабмина, — 3,3 млн. бытовых потребителей газа в Украине (а это 24,9%) еще не имеют счетчиков и рассчитываются по нормам потребления.

Если предложенные Кабмином изменения примут (а похоже, что так оно и будет), то платить за газ тем, у кого нет счетчиков, придется гораздо больше.

Кстати, такое увеличение норм потребления никак не скажется на увеличении выплат по субсидиям. Хотя «Репортер» поначалу так и предполагал. Однако, специалисты управлений соцзащиты объяснили журналисту – указанные изменения не позволят увеличить выплаты по субсидиям.

При разработке данного постановления Кабмин основывался на данных ЧАО «Проектный и научно-исследовательский институт по газоснабжению и комплексному благоустройству городов и сел Украины». То есть, насколько понял «Репортер», именно эта структура посчитала и пришла к выводу: нормы потребления газа для населения занижены.

А вот и конкретные цифры, которые предлагаются:

Нормы потребления

 

п/п

Вид потребления Действующие нормы Что предлагает Министерство
1 Плита газовая при наличии централизованного горячего водоснабжения 3,3 5,8 (апрель-сентябрь включительно);

 

8,8 (октябрь-март включительно);

2 Плита газовая в случае отсутствия централизованного горячего водоснабжения и газового водонагревателя 5,4 8,3 (апрель-сентябрь включительно);

 

13,7 (октябрь-март включительно);

3 Плита газовая и водонагреватель 10,5 20,0 (апрель-сентябрь включительно);

 

25,0 (октябрь-март включительно);

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оператори газорозподільних мереж незаконно нараховують споживачам додаткові обсяги газу, - "Нафтогаз"

censor_news_big3.jpg

В "Нафтогазі" України заявили про те, що оператори газорозподільних мереж незаконно донараховують споживачам додаткові обсяги газу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в Фейсбуці "Нафтогаз України".

У повідомленні наголошується: "Оператори ГРМ (приватні компанії, 70% яких належить одному відомому олігарху) ігнорують заборону Нацкомісії і продовжують незаконно донараховувати споживачам додаткові обсяги газу, застосовуючи коефіцієнт приведення до стандартних умов. 

Тож, Регулятор ініціює позапланові перевірки операторів газорозподільних мереж та перевірку облгазів за "приведення до стандартних умов" для населення і намагається отримати дозвіл на ці перевірки у Державній регуляторної служби.

В "Нафтогазі" описують процес отримання дозволів на такі перевірки: 1. Отримати рішення Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування (головує в цій раді - Ксенія Ляпіна) при Державній регуляторній службі 2. Отримати погодження Державної регуляторної служби (Ксенія Ляпіна) на проведення перевірки 3. Провести перевірку.

Рекомендуємо споживачам платити лише за спожите за лічильником. Якщо в платіжці є незрозумілі донарахування - варто написати скаргу до газзбуту з вимогою перерахувати обсяги газу.

Форма скарги за посиланням", - резюмують у "Нафтогазі".


Оператори газорозподільних мереж незаконно нараховують споживачам додаткові обсяги газу, - Нафтогаз 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×