Перейти до вмісту
Александр Василина

Вступна кампанія

Краща відповідь

21.07.17 15:33  Абітурієнти подали понад 1,1 млн заяв до вишів, - МОН

 

censor_news_big3.jpg                    


Створено понад 152 тис. електронних кабінетів вступників.
Станом на ранок 21 липня зареєстрована понад 1,1 млн заяв абітурієнтів про допуск до участі в конкурсі на вступ до вищих навчальних закладів України, передає Цензор.НЕТ. Про це повідомляє прес-служба МОН.
 
"Станом на ранок 21 липня 2017 року на всі освітньо-кваліфікаційні рівні - молодший спеціаліст, бакалавр та магістр - абітурієнти подали 1 млн 194 тис. 628 заяв", - йдеться в повідомленні.
 
Традиційно в трійці лідерів за кількістю поданих заяв залишаються Київський національний університет імені Тараса Шевченка (41488), Львівський національний університет імені Івана Франка (32721), Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (27150).
 
Також у прес-службі зазначили, що зараз створено 151 тис. 481 електронних кабінетів вступників.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

23.07.17 13:32  "Особистий кабінет вступника" запущений у вигляді мобільного додатка

 

censor_news_big3.jpg                

 

 

У Міносвіти запустили мобільний додаток "Особистий електронний кабінет вступника".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба відомства.
 
За попередньою інформацією, за допомогою програми абітурієнти можуть відслідковувати статус своїх заяв і результати конкурсів на мобільних телефонах і планшетах.
 
"Сервіс доступний для користувачів операційної системи Android, проте також розпочато реєстрацію додатка в App Store. Щоб запустити програму, вступникові необхідно ввести логін і пароль особистого електронного кабінету", - сказано в повідомленні.
 
Мобільний додаток не дає можливості вносити зміни в подані заяви на вступ, подавати в онлайн-режимі заяви та складати вступні іспити.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

26.07.17 19:42  Сьогодні закінчилася реєстрація заяв охочих вступити до вищих навчальних закладів, - Міносвіти

 

censor_news_big3.jpg                        

 

26 липня закінчується реєстрація заяв вступників для отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного напряму).

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті Міністерства освіти України.
 
Сьогодні абітурієнти можуть перевірити в кабінетах статус поданих заяв і коректність відображення в них даних. Це можна зробити і в смартфонах, і планшетах за допомогою мобільного додатку Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) "Особистий електронний кабінет вступника".

Всі заяви, які надійшли до ВНЗ більш ніж три дні тому, приймальні комісії вже опрацювали до 10 години ранку. У кабінетах вступників має з'явитися статус "Допущено до конкурсу" або "Відмовлено". Заяви, які будуть надходити протягом сьогоднішнього дня, будуть відпрацьовуватися приймальними комісіями до 18 години 27 липня.
 
Ті абітурієнти, які не змогли подати електронні заяви, можуть подавати їх у паперовому вигляді - незалежно від наявності зареєстрованого особистого електронного кабінету. Подані паперові заяви будуть оброблені приймальними комісіями і внесені в єдину базу.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

14.08.17 11:22  Гриневич про заплановані зміни в правилах вступу до вишів у 2018 році: Один з варіантів - уніфікація переліку предметів ЗНО для кожної спеціальності

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що Міносвіти розглядає можливість введення з 2018 року уніфікованих переліків необхідних предметів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для вступу на одну і ту ж спеціальність у різні вищі навчальні заклади.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", говорячи про заплановані зміни в правилах вступу на 2018 рік.
 
"Один із варіантів - уніфікація переліку необхідних предметів для вступу на одну і ту ж спеціальність у різних ВНЗ, щоб абітурієнт не розривався від необхідності подавати різні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання", - сказала вона.
 
Міністр зазначила, що такі універсальні переліки предметів ЗНО для кожної спеціальності будуть обговорюватися з громадськістю.

За словами Гриневич, в 2017 році багато вишів самостійно виставили собі норму, що навчання за тією чи іншою програмою вони будуть проводити тільки в тому випадку, якщо у них буде, наприклад, п'ять абітурієнтів (могло бути і більше, і менше), які вступили на місця державного замовлення.
 
"Однак у такому випадку, якщо на програму надійшло тільки двоє бюджетників, то програма не відкривається. Тих двох бюджетників електронна програма автоматично розподіляє до вишів, які були нижче у них за пріоритетом", - сказала міністр.
 
Водночас, якщо абітурієнти подавали тільки одну заяву на одну програму підготовки, і вона не відкривалася - то вони втрачали можливість вступити до вишів.
 
Всього таких випадків у 2017 році було понад 400 і в кожному з них Міносвіти шукало можливість і пропонувало таким абітурієнтам місця на бюджеті в інших вишах.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Центри для спрощеного вступу абітурієнтів з окупованого Криму працюватимуть у 8 містах, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Міністерство освіти і науки України має намір створити освітні центри на базі 35 вищих навчальних закладів у 8 містах для спрощеного вступу абітурієнтів з окупованого Криму.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Якщо у абітурієнтів немає українського документа про освіту і вони не змогли скласти зовнішнє незалежне тестування, то в такому разі, як і в 2016-му та 2017 роках, у нас працюватимуть освітні центри "Крим - Україна", - повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час прес-брифінгу в середу.

Центри працюватимуть до вересня 2018 року, уточнила вона.

Там абітурієнти зможуть заповнити "освітню декларацію" про те, що вони вивчали, а потім протягом закінчення тримісячних курсів отримати документ про освіту.

"Окрім цього, для вступу до вишу їм необхідно буде скласти іспит з української мови, історії України, профільний іспит залежно від спеціальності", - уточнила міністр.

Як повідомлялося, в 2017 році абітурієнти з Криму і непідконтрольних територій Донбасу могли вступити до українських вишів за спрощеною системою завдяки центрам "Крим - Україна" і "Донбас - Україна".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Міносвіти оприлюднило обсяги держзамовлення на прийом до вищих навчальних закладів у 2018 році

censor_news_big3.jpg

Міністерство освіти і науки оприлюднило максимальні обсяги держзамовлення на прийом до установ вищої освіти в 2018 році.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Тепер кожен вступник зможе дізнатися скільки місць для прийому за держзамовленням зможе виділити кожен виш на 2018 рік. Відповідний документ розміщено на сайті МОН у розділі "Вступна кампанія-2018".

Загалом у ньому зібрано інформацію про програми бакалаврату та магістратури зі 161 ЗВО з усіх регіонів України.

Це, зокрема, ліцензійний обсяг – скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад; максимальний обсяг прийому абітурієнтів на місця держзамовлення та кваліфікаційний мінімум – скільки щонайменше "бюджетників" має бути на спеціальності, щоб заклад здійснив їх набір.

"Пороги" максимуму і мінімуму бюджетних місць на кожну спеціальність встановлюються вишами в зв’язку з тим, що в Україні вступ на бакалаврат та деякі спеціальності магістратури здійснюється за широким конкурсом.

Широкий конкурс передбачає, що бюджетне місце надається не конкретному ЗВО, а йде до закладу за вступником з найкращими балами. Тому максимальний обсяг відображає, скільки найбільше таких вступників зможе прийняти виш на певну спеціальність, а кваліфікаційний мінімум показує, скільки вступників з найкращими балами мають обрати навчання за конкретною спеціальністю у виші, щоб на цю спеціальність взагалі відбувся набір "бюджетників".

У межах системи широкого конкурсу виш може як отримати максимальний обсяг місць держзамовлення, передбачений документом, так і не отримати жодного бюджетного місця.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Вступати до українських вишів кримчанам допомагатимуть 35 освітніх центрів, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

Для вступу абітурієнтів з окупованого Криму в українські виші за спрощеною процедурою діятиме 35 освітніх центрів.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це йдеться в повідомленні  прес-служб и Міністерства освіти і науки України.

"Цього року освітні центри "Крим-Україна" діятимуть на базі 35 вишів у різних регіонах України - у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою - без складання ЗНО", - йдеться в повідомленні.

У Міністерстві також запевнили, що вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.

"У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, у 2017 - вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів (з 4 червня і до 28 вересня), строки подачі документів і зарахування на навчання",  - зазначила начальник сектору переміщених вищих навчальних закладів МОН Світлана Кретович.  

У МОН зазначили: щоб вступити за гарантованою квотою на бюджет,  абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчалися раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі державної підсумкової атестації (ДПА) й один за фаховим спрямуванням.

При цьому у відомстві зауважили, що через освітні центри "Крим-Україна" можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють. Переглянути їх можна за посиланням.

Якщо абітурієнт бажає навчатися в будь-якому іншому виші України, то він може вступати і за загальною процедурою.

"Для цього слід здобути загальну середню освіту екстерном в одній зі шкіл материкової України. По закінченні - отримати атестат. Потім скласти ЗНО під час основної сесії (реєстрація проходила з 6 лютого до 19 березня 2018 року) або додаткової (реєстрація на неї триватиме з 3 до 21 травня 2018 року)", - додали в МОН.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 2 липня з реєстрації електронних кабінетів абітурієнтів в Україні розпочнеться вступна кампанія-2018, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів України розпочнеться 2 липня, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Другого липня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів і завантаження в них необхідних документів", - сказала Л.Гриневич на прес-конференції в понеділок у Києві, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

Вона також зазначила, що в понеділок і у вівторок, 25-26 червня, Міносвіти протестує цю систему.

"Саме сьогодні ми тестуємо (почнемо тестувати, - рнд.) цю систему, ми її відкриваємо для всіх, хочемо побачити, як вона працюватиме під час навантажень ... Це відбуватиметься з 15.00 до 16.00", - зазначила міністр.

Напередодні вступної кампанії, 25 і 26 червня, абітурієнти, їхні батьки та всі охочі зможуть протестувати електронні кабінети, через які відбуватиметься подачі заяв до вишів. Ця можливість буде відкрита на http://ez.osvitavsim.org.ua з 15.00 до 16.00 25 і 26 червня. Після тестового періоду електронні кабінети будуть видалені.

Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 2 липня і триватиме до 25 липня включно. Абітурієнтам, які створили е-кабінети минулого року, цього року процедуру потрібно повторити. Прийом заяв і документів почнеться 12 липня.

Гриневич уточнила, що на бюджетну форму навчання можна буде подати сім заяв на чотири спеціальності, тоді як кількість заяв на навчання за контрактом необмежена.

Міністр також повідомила, що цього року абітурієнт має самостійно розрахувати середній бал атестата.

"Нагадую, що відправлення повідомлень на електронні адреси російських провайдерів не проводиться. Увага: якщо у вас буде відкрита ваша персональна поштова скринька на mail.ru і на інших російських провайдерах, ви не можете нею скористатися для реєстрації в захищеній системі даних, щоб ви потім не дивувалися, що блокується ваш електронний кабінет", - звернула увагу глава Міносвіти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Гриневич - абітурієнтам: Перші завантаження документів в е-кабінет можуть відбуватися повільно - ви маєте бути терплячими

censor_news_big3.jpg

Міністр освіти України Лілія Гриневич просить абітурієнтів не турбуватися - перший етап завантаження документів в електронний кабінет для участі у вступній кампанії 2018 року буде нешвидким.

"Цього року ми повністю сертифікували все наше програмне забезпечення відповідно до закону про збереження персональних даних. Ми отримали всі необхідні сертифікати", - розповіла Л.Гриневич на прес-конференції в понеділок у Києві, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

За її словами, це означає, що перші завантаження документів можуть відбуватися повільно. "І це не тому, що "висить" база або недостатньо серверних потужностей", а для захисту інформації.

"Ви маєте бути терплячими на першому етапі. Потім, коли вже перші документи будуть завантажені, і ви вже в базі зареєстрували свій кабінет ... в цілому база в подальшому буде працювати значно динамічніше протягом вступної кампанії", - підкреслила Л.Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вступна кампанія до вишів матиме шість головних новацій, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, вступна кампанія 2018 буде мати 6 основних новацій

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба МОН.

"Підготовку до цьогорічної вступної кампанії ми розпочали ще восени 2017-го. 13 жовтня минулого року ми затвердили відповідні Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти. Цього року новацій найменше, якщо порівнювати за останні кілька років, але вони є. Здебільшого вони спрямовані на вдосконалення чи відшліфовку тих нововведень, які ми впровадили торік", – зазначила Лілія Гриневич.

Ідеться про такі 6 новацій:

 1. Для спеціальностей уніфіковано обов’язкові предмети ЗНО.

Так, якщо попередні роки виші самі обирали, за якими предметами зараховувати в заклад, то цього року все уніфіковано під кожну конкретну спеціальність. Тобто вже не може бути так, що для вступу на "Журналістику" в ЗВО в Києві потрібно один перелік результатів ЗНО, а для вишу в Миколаєві – інший

Така новація потрібна для того, щоб полегшити вступнику свідомий вибір того, з яких предметів він складає ЗНО, залежно від спеціальності, на яку він прагне вступити.

"Умовами прийому визначено перелік конкурсних предметів у форматі "Українська мова та література" – обов’язковий для всіх вступників, другий предмет – фіксований, третій предмет – вступник обирає з двох альтернативних. Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій (тобто пропозицій для вступу лише на "контракт". – Ред.), для яких перелік конкурсних предметів визначили виші", – пояснила міністр.

 

2. Зараховуватимуться сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років (з іноземних мов – тільки 2018-го).

"Останні роки Український центр оцінювання якості освіти робить тести таким чином, щоб вони були порівнювані між собою. Це дозволило нам у цьогорічній вступні кампанії зараховувати результати одразу 3 років – 2016, 2017, 2018. Винятком буде лише ЗНО з іноземної мови, оскільки цього року формат тесту було змінено – до нього додано аудіювання", – повідомила Гриневич.

 

3.Регіональний, сільський та галузевий коефіцієнти змінено за результатами вступної кампанії 2017 року.

Конкурсний бал розраховуватиметься традиційно, за формулою. Механізм коефіцієнтів працює таким чином, що він домножується на загальний результат вступника.Так, коефіцієнти встановленні таким чином:

Регіональний коефіцієнт:

для вишів Києва становитиме 1 (тобто в разі вступу в заклади столиці абітурієнт не отримуватиме жодних додаткових балів)

для ЗВО у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04

в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт (для вступників, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах, що розташовані на території сіл):

збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05

на інші спеціальності дорівнюватиме 1,02.

Галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким надається особлива підтримка):

становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

 

4 .Зменшено кількість заяв, які вступник може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце – з 9 заяв на 4 спеціальності у 2017-му, до 7 заяв на 4 спеціальності у 2018 році.

"Цьогоріч для конкурсу на бюджетне місце вступники на бакалаврат подаватимуть 7 заяв на 4 спеціальності, що на 2 заяви менше, ніж торік. Ми це зробили для того, щоб вступники свідоміше ставилися до свого вибору. Досвід 2017-го року показує, що вступники часто відмовляються від бюджетного місця, яке отримали за 9 пріоритетом, і обирають контракт", – роз’яснила міністр.

5. Встановлено мінімальну кількість балів – 150 – з другого та третього конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія".

"Це була дуже конкретна вимога Міністерства охорони здоров’я, що відповідальне за всі медичні виші. Як ви,можливо, пам’ятаєте, цю новацію хотіли запровадити ще торік, але оголосили про неї пізно, і вступники не мали можливості враховувати цю вимогу під час планування того, які ЗНО складати та які спеціальності обирати. Тому минулого року ми відтермінувати цю новацію на рік і всіх завчасно попередили, що поріг в 150 балів для профільних предметів обов’язково діятиме на вступній кампанії 2018", – підкреслила Гриневич.

6. Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки.

"Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами винятково зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути низки зловживань, а також зняти зайве навантаження з вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають напруженому стані, а протягом півроку до неї", – розтлумачила міністр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Стартувала реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів, - Міносвіти. ІНФОГРАФІКА

censor_news_big3.jpg

В Україні з 2 по 25 липня відбуватиметься реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів, а з 12 липня стартує подання електронних заяв на вступ до вищих навчальних закладів.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це на офіційному  сайті  повідомляє Міністерство освіти і науки.

"Сьогодні, 2 липня 2018 року, почалася реєстрація електронних кабінетів вступників - вона буде відкрита до 18:00 25 липня. Із 12 липня через кабінети можна буде подавати заяви на вступ до вишів. Їх прийом триватиме до 18:00 26 липня", - повідомляє прес-служба міністерства.

Зазначається, що цього року заяви в електронній формі мають подавати вступники на бакалавра, магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування, а також молодшого спеціаліста на базі 11 класів.

Для реєстрації потрібно зайти на сторінку і вказати таку інформацію: адресу електронної пошти, пароль, дані сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та дані атестата про повну загальну середню освіту.

Стартувала реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів, - Міносвіти 01

У міністерстві також нагадали, що з 25 червня для вступників працюють гарячі телефонні лінії та приймальня громадян - номери і адреси розміщені за цим посиланням.

У разі виникнення проблем з реєстрацією електронних кабінетів вступники можуть звернутися на пошту ez@inforesurs.gov.ua, надіславши повідомлення за формою:

ПІБ (повністю)
Дата народження
Номер та рік сертифіката
Номер атестата
Стислий опис проблеми
Контактний телефон

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стартувало подання електронних заяв на вступ до вищих навчальних закладів, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

В Україні в четвер, 12 липня, стартувало подання електронних заяв на вступ до вищих навчальних закладів, повідомляє Міністерство освіти і науки країни.

"Подавати заяви через електронні кабінети можна буде з 12 липня до 18:00 26 липня... Крім цього, звертаємо увагу, що реєстрація електронних кабінетів не завершується 12 липня - вона триватиме до 18:00 25 липня", - йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти, передає  Цензор .НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

Водночас міністерство звертається до вступників із проханням не поспішати подавати електронні заяви в перший день - "для цього більше ніж достатньо часу. Подавати заяви через електронні кабінети можна буде до 18.00 26 липня, тобто понад два тижні".

Також Міносвіти наполегливо просить абітурієнтів, які вже зареєстрували електронні кабінети й завантажили в них документи, перед поданням заяв до вишу перевірити правильність внесеної інформації, оскільки після подання першої заяви виправити її самостійно можливості не буде.

Згідно з правилами вступу, абітурієнти можуть подати до семи заяв на місця бюджетного та регіонального замовлення в закритих (фіксованих) і відкритих конкурсних пропозиціях. Кількість заяв на контрактну форму навчання не обмежується.

Зазначається, що вступники можуть подати заяви не більш ніж за чотирма спеціальностями на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв на спеціальності на контрактну форму навчання не обмежується.

Цього року прийом заяв завершується о 18:00 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, і о 18:00 26 липня - для осіб, котрі вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Зазначається, що творчі конкурси проводяться в кілька сесій із 14 до 26 липня включно, вступні іспити проводяться з 21 до 26 липня включно, а співбесіди проводяться з 21 до 23 липня включно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Міносвіти назвало ТОР-10 спеціальностей за кількістю бюджетних місць

censor_news_big3.jpg

Міністерство освіти назвало 10 спеціальностей, на які у 2018 році виділено найбільшу кількість бюджетних місць для абітурієнтів.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МОН.

Так, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:

 • "Середня освіта" (за всіма предметними спеціальностями) - 7 475 місць;
 • "Медицина" - 4 507;
 • "Комп'ютерні науки" - 3 216;
 • "Правознавство" - 3 090;
 • "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" - 2 736;
 • "Будівництво та громадянська інженерія" - 2 650;
 • "Філологія" (всі мовні напрямки) - 2 210;
 • "Галузеве машинобудування" - 2 025;
 • "Комп'ютерна інженерія" - 1 951;
 • "Правоохоронна діяльність" - 1 910

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику. ТАБЛИЦЯ

censor_news_big3.jpg

Охочих вступити на філологічні спеціальності виявилося в 49 разів більше, ніж, наприклад, на математику.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це на сторінці у  Facebook  повідомляє народний депутат, перший заступник голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

"На жаль чи на щастя, але найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон’юнктурні та "популярні серед вступників" спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдине виключення з переліку), менеджмент, туризм. На превеликий жаль, і результати працевлаштування про це свідчать, більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі під час працевлаштування за спеціальністю. Дуже шкода, що знову-таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни, не користуються попитом у нашої молоді", - заявив він.

За попередніми даними, усього в Україні на філологію подано 58 964 заяви, право - 58 964 заяви, менеджмент – 36 537 заяв, а на фізику й астрономію – лише 764 заяви, на математику – 1 214 заяв.

"Сумна статистика станом на сьогодні вступної кампанії, будемо сподіватися, що вона зміниться до 26 липня і більше нашої талановитої молоді зробить свій вибір на користь природничо-технічних спеціальностей", - написав він, опублікувавши статистичні дані.

Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 01
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 02
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 03
Вступна кампанія-2018: На філологію зареєстровано в 49 разів більше заяв, ніж на математику 04
 

 

Зі свого боку колишній глава українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук у себе на  сторінці у Facebook , реагуючи на пост Співаковського, дає свої пояснення такій тенденції. Серед причин він назвав той факт, що значна кількість потенційних математиків, фізиків, інженерів не пройшли тест з української мови та літератури і не змогли претендувати на вступ до українських університетів на фізико-математичні та технічні спеціальності.

"І все тому, що УЦОЯО не запропонував тест з української мови двох рівнів складності, тому що його підготувати й адмініструвати набагато складніше, ніж тест одного рівня. Тому дали майбутнім філологам і математикам тест одного рівня складності, закривши тим самим для майбутніх інженерів або математиків вступ до українських університетів", - зазначив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Вступники до вишів 25 липня мають останній шанс зареєструвати електронний кабінет, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

Сьогодні, 25 липня 2018, завершується реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це йдеться в  повідомленні  Міністерства освіти і науки України.

Подавати через них заяви для вступу на бакалавра та магістра на основі повної загальної середньої освіти можна буде до 18-ї години 26 липня, зазначають у міністрстві.

Натомість для вступників на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів можливість подавати заяви через електронні кабінети буде відкрито до 8 серпня. Ті, хто вступатиме на молодшого спеціаліста не лише за сертифікатами ЗНО, а на основі творчих конкурсів, мають подати електронні заяви до 1 серпня, уточнюють у МОН.

Також повідомлено про те , що наразі вступники вже створили понад 161 000 електронних кабінетів та подали більш ніж 900 тис електронних заяв.

"Відстежити свій рейтинг за поданими заявами вступники можуть на САЙТІ. Зокрема, там можна подивитися не тільки своє місце серед інших вступників у певному вузі на конкретну спеціальність, а й подивитися, як було розраховано конкурсний бал. Є також інформація про загальну кількість заяв, кількість заяв на бюджет, середній, мінімальний і максимальний конкурсні бали", - повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

МОН також радить абітурієнтам, які подали заяви на бюджет і беруть участь у широкому конкурсі, не поспішати подавати оригінали документів на контракт, а дочекатися результатів розподілу місць державного замовлення, які стануть відомі 1 серпня 2018.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні виші опублікують списки рекомендованих до зарахування на бюджет, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

У середу, 1 серпня, вищі навчальні заклади України опублікують рейтингові списки абітурієнтів, які вступають після школи на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування, і рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це йдеться в повідомленні  прес-служби  Міністерства освіти і науки.

"1 серпня 2018 року стане відомо, хто зі вступників отримав рекомендацію на бюджет. Йдеться про вступників, що вступають після школи на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування. Розподіл бюджетних місць відбуватиметься за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в тих вступників, які будуть рекомендовані на бюджет, в електронному кабінеті навпроти однієї із заяв з’явиться статус "Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)".

Таким вступникам треба буде подати оригінали документів до 18:00 6 серпня.

Після цього статус електронної заяви має змінитися на "Включено до наказу".

Якщо ж абітурієнт не подасть оригінали, то його рекомендація анулюється, а статус електронної заяви змінюється на "Виключено зі списку рекомендованих".

У тих, хто не отримає 1 серпня рекомендацію на бюджет, навпроти всіх заяв залишиться статус "Допущено до конкурсу".

Такі вступники автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.

Після зарахування на бюджет - 7 серпня - відбуватиметься надання рекомендації до зарахування на контракт.

У разі її отримання статус електронної заяви вступника змінюється з "Допущено до конкурсу" або "Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)" на "Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)".

Після 7 серпня також відбудеться переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Воно має пройти до 18 серпня.

Право на переведення за всіма спеціальностями є у вступників, які мають спеціальні умови на участь у конкурсі.

Перевестися мають право також вступники, що не були рекомендовані за широким конкурсом на бюджетні місця, однак лише за тими спеціальностями, яким надається особлива підтримка.

Для переведення вступники попередньо мають бути зараховані на навчання на контракт.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Майже 59 тисяч абітурієнтів рекомендовано до зарахування на бюджет, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

58 тисяч 875 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного спрямування) отримали рекомендації на бюджет.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  Міносвіти, розподіл місць відбувся сьогодні, 1 серпня 2018 року, за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

"Відповідна інформація – хто отримав бюджетні місця – вже вивантажується та поступово відображається в електронних кабінетах вступників. Так, в них навпроти однієї з заяв з’являється статус "Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)". Таким вступникам треба буде виконати вимоги до зарахування до 18-ї години 6 серпня. Саме зарахування за державним або регіональним замовленням проводиться до 12-ї години 7 серпня.

Незабаром інформація про розподіл бюджетних місць також буде оприлюднена на офіційному ресурсі, де відображається хід вступної кампанії https://vstup.edbo.gov.ua/", - сказано в повідомленні.

Також наголошується, що якщо після розподілу бюджетних місць у вступників виникнуть питання щодо його справедливості, вони можуть звернутися в першу чергу до приймальних комісій або скористатися алгоритмами верифікації, викладеними в Умовах прийому.

Крім того повідомляється, що до 18 серпня відбудеться переведення на вакантні бюджетні місця.

За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є спеціальні умови на участь у конкурсі. Зокрема, першою категорією переведення незалежно від конкурсного бала є діти загиблих захисників України. Наступні категорії, переведення яких залежить від конкурсного бала, – діти учасників АТО, особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, внутрішньо переміщені особи тощо.

За тими спеціальностями, яким надається особлива підтримка, право на переведення мають вступники, що не були рекомендовані за широким конкурсом на бюджетні місця.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Міносвіти назвало топ-10 спеціальностей із найвищим прохідним балом у 2018 році

censor_news_big3.jpg

Міністерство освіти і науки України опублікувало перелік спеціальностей із найвищим прохідним балом у 2018 році.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  прес-служба  Міносвіти.

Йдеться про вступ з широкого конкурсу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

Так, в топ-10 спеціальностей з найвищим прохідним балом потрапили "Стоматологія", "Міжнародне право", "Міжнародні відносини", "Міжнародні економічні відносини", "Журналістика", "Політологія", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Історія та археологія".

Також у цьому переліку низка спеціалізацій "Філології" – китайська, шведська, японська та інші мови. На зазначені спеціальності потрібно було набрати понад 185 балів.

Отже, перелік ТОП-спеціальностей за прохідним балом виглядає так:

- Стоматологія 193,494 (МОЗ) та 188,552 (МОН)

- Міжнародне право 193,35

- Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії 192,066

- Менеджмент соціокультурної діяльності (МОН) 188,598

- Міжнародні економічні відносини 186,711

- Журналістика (МОН) 186,252

- Політологія 186,05

- Історія та археологія 184,55

- Фармація, промислова фармація (МОЗ) 184,391

- Культурологія (МОН) 184,288

"Торік  найбільший прохідний бал був на "Стоматологію" – майже 197.  У лідерах також була низка міжнародних спеціальностей, "Фармація", "Політологія", окремі спеціалізації "Філології". Цього року ми бачимо певні зміни, але вони незначні – в лідерах здебільшого залишаються ті ж спеціальності. Однак хочу підкреслити, що цього року в ТОП-спеціальності увійшла "Журналістика", на якій було скасовано творчий конкурс. Тобто вступ відбувався за сертифікатами ЗНО, що забезпечило приріст конкурсного бала за цією спеціальністю", – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

 • Зараз на сторінці   0 користувачів

  Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×