Перейти до вмісту
service101

Важливо знати

Краща відповідь

19.06.17 22:09  Печатки в Україні відтепер використовувати необов'язково: досить підпису

 

censor_news_big3.jpg                

 

19 червня набув чинності закон №1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з приводу використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями".

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Еспресо",до Господарського кодексу внесено зміни, згідно з якими відтепер печатка не може бути обов'язковим реквізитом документа, який подається до органу державної влади від імені підприємства. При цьому державним органам забороняється вимагати наявності печатки на документах.
 
Закон також виключив вимоги про обов'язкове використання печатки з багатьох нормативних актів. Відтепер документи вважаються достовірними при підписі уповноваженої на це особи.
 
За вимогу проставлення печатки на документах вводиться адміністративна відповідальність - штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн). 

 

Нагадаємо, Верховна Рада скасувала вимоги щодо обов'язкового використання печаток на документах у березні 2017 року. 14 квітня Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.07.17 09:49  Набрав чинності закон про скасування печаток на документах

 

censor_news_big3.jpg                      

Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки в бізнесі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, у середу, 19 липня, в Україні набрав чинності закон № 1982 VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

 

Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки в бізнесі. Очікується, що його впровадження допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Business на два пункти.

 

Закон вносить зміни в низку законодавчих актів, вилучаючи згадки про обов'язкове використання печатки. Коли він набуде чинності, документи будуть вважатися достовірними у разі підпису уповноваженої на це особи.

 

Крім того, передбачається штраф від 850 до 1700 грн за вимагання посадовою особою документа з печаткою або нотаріального засвідчення (останнє - в разі якщо це не передбачено законодавством).

 

Автори законодавчої ініціативи додали в пояснювальній записці до законопроекту під час подання в Раду, що три роки тому був здійснений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, який спричинив багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували необхідність використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством.

 

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон в цілому 23 березня 2017 року. Закон був опублікований у виданні "Голос України" 19 квітня.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

25.09.17 18:37

 Тепер замовити довідку про відсутність судимості можна швидко, цілодобово і безкоштовно, - Аваков. 

 

Міністерство внутрішніх справ вводить новий онлайн-сервіс - замовлення довідки про відсутність судимості. Сервіс буде безкоштовним і працюватиме в цілодобовому режимі.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
 
"Послуга, яка забирала десятки годин, була "розсадником" корупції, викликала злість та обурення - трансформована в 2 кліки і посмішку на вашому обличчі. Довідка про відсутність судимості - документ, за яким знемагали в чергах, вишукували будь-які "зв'язки" для прискорення отримання заповітного підпису невловимого начальника і "дякували" купі міліцейських чиновників! Але при цьому це вкрай важливий документ, який неможливо просто скасувати, як ми це зробили з недоброї пам'яті довідкою-рахунком на автомобілі. Довідку про несудимість щорічно в Україні отримують близько 800 тисяч осіб. Вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанції, для участі в тендері, усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, відновлення втрачених документів і так далі", - нагадує міністр.

"З іншого боку, це інформація, що належить до категорії персональних даних. Тому "посадити достатню кількість дівчаток", які будуть їх "штампувати", не можна - інформація зберігається в єдиній інформаційній системі МВС і може бути оброблена тільки відповідним адміністратором. До речі, довідки про несудимість в ходу в більшості країн світу, і далеко не скрізь процедура її замовлення організована у форматі онлайн-сервісу. Наприклад, у високотехнологічному Сінгапурі такий сервіс ввели тільки минулого року", - повідомляє Аваков.
 
За його словами, МВС пропонує можливість замовити довідку в онлайн-режимі "в 2 кліки" та електронну систему інформування про готовність документа. Отримати готову довідку можна в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації.
 
"Сьогодні вже працює 153 СЦ по всій країні, і ця система весь час розвивається. У запуску такої послуги Міністерством внутрішніх справ України нам дуже допомогли наші партнери з Державного агентства з питань електронного уряду України і програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та яку виконує Фонд Східна Європа", - зазначає міністр.
 
Він також виклав докладну інструкцію отримання такої довідки:

 

Як замовити довідку про несудимість онлайн?

 
Ви заходите на сайт http://mvs.gov.ua/ або http://hsc.gov.ua/, вибираєте спосіб зареєструватися, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank. (Клік 1).
 

 

640x522.jpg

 

 

Заповнюєте електронну форму, вказавши, в якому із сервісних центрів МВС (зі списку) вам зручно забрати готову довідку. (Клік 2).

 

640x615.jpg

 

 

Відправляєте форму.

 
Все, ваша заявка обробляється та формується в автоматичному режимі! Потім ви отримуєте повідомлення на електронну пошту, що документ готовий, приїжджаєте і забираєте!
 

640x278.jpg

 
"І це ще не все! Оскільки довідка про відсутність судимості необхідна учасникам державних тендерів, тепер понад 200 000 учасників системи закупівель ProZorro можуть, не виходячи з дому чи офісу, замовити за допомогою електронного цифрового підпису та подати її в режимі онлайн. Жителі сільської місцевості, зрозуміло, можуть отримати довідку про відсутність судимості в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район. Крок за кроком ми відкриваємо нові Сервісні центри, розширюємо кількість сервісів МВС, впроваджуємо онлайн технології. Крок за кроком МВС стає комфортним і дружнім цивільним офісом. Крок за кроком ми йдемо по шляху реформи, орієнтованої на ваші інтереси! До Ваших послуг! - підсумовує голова МВС.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×