Перейти до вмісту
service101

Україна = ЄС

Краща відповідь

15.06.17 20:05  Рада ЄС схвалить Угоду про асоціацію з Україною до 12 липня, - журналіст Йозвяк

 

censor_news_big3.jpg                         

 

 

 

Рада Європейського союзу схвалить Угоду про асоціацію з Україною до 12 липня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в Twitter написав брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Закон про ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію з Україною був опублікований учора і вступає в силу сьогодні. Рада ЄС затвердить Угоду до початку саміту Україна - ЄС, призначеного на 12 липня", - написав він.

Нагадаємо, 30 травня Сенат Нідерландів підтримав ратифікацію Угоди про асоціацію Україна - Європейський Союз.
 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11.07.17 12:57

 Євросоюз остаточно завершив ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС

 

censor_news_big3.jpg                 

 

 

Рада ЄС завершив процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Твіттері повідомив Президент України Петро Порошенко.

 

 

640x648.jpg

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Офіційний журнал Європейського Союзу опублікував повідомлення про набуття чинності Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною з 1 вересня 2017 року.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті законодавства Європейського Союзу.

 

"Угода про асоціацію між Європейським союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони, підписану в Брюсселі 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року (1), набуває чинності з 1 вересня 2017 року відповідно до статті 486 (2) Угоди, оскільки останній документ про ратифікацію був переданий на зберігання 11 липня 2017 року", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті законодавства Європейського Союзу у вівторок. 

 

Як повідомлялося, 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу завершила процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

 

Президент України Петро Порошенко зазначив, що з 1 вересня 2017 року розпочнеться "якісно новий етап нашого шляху до Європейського Союзу".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

12.09.17 10:16

 У Європарламенті запропонували скасувати плату за роумінг для України

 

censor_news_big3.jpg                          

 

Така пропозиція міститься в проекті доповіді з рекомендаціями Європарламенту іншим європейським інститутам за програмою "Східне партнерство".

У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг у мобільному зв'язку між ЄС і Україною, Молдовою і Грузією, створити трастовий фонд для інвестицій в Україну і, можливо, ввести нові санкції проти Росії. Як передає Радіо Свобода, такі заходи напередодні листопадового саміту програми ЄС "Східне партнерство" містяться в проекті доповіді з рекомендаціями Європарламенту іншим європейським інститутам за цією програмою, повідомляє Цензор.НЕТ.

 

Європарламент пропонує для цих трьох країн-учасниць програми подати привабливу модель "Східного партнерства-плюс", яка передбачала б, зокрема, введення для цих країн односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку з ними високої потужності.

 

У документі наголошується, що така модель "плюс" може бути запропонована і трьом іншим учасницям "Східного партнерства" - Вірменії, Білорусі і Азербайджану, "коли вони будуть готові для таких розширених можливостей".

 

Трастовий фонд для України повинен зосередитися на приватних і державних інвестиціях, зокрема в соціальну і економічну інфраструктуру, а також на тих, які мають на меті посилити здатність України освоювати інвестиції.

 

У документі також йдеться про підтримку відновлення повного суверенітету України в Криму, Грузії в Абхазії і Південній Осетії і Молдови в Придністров'ї.

 

Проект планується розглянути на засіданні комітету у закордонних справах Європарламенту 14 вересня. Документ може бути змінений.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

18.09.17 22:11  Порошенко про Угоду про асоціацію з ЄС: "Ми зламали російський сценарій"

 

censor_news_big3.jpg                      

Україна не дозволила Росії зірвати підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з українською діаспорою в Нью-Йорку.
 
"Ми не просто підписали Угоду про асоціацію, виконуючи волю українського народу, який вийшов на Майдан. Ми зламали російський сценарій, за яким через референдум у Нідерландах, через проплачені проросійські партії намагалися зупинити ратифікацію. Ми перемогли", - сказав він.
 
За його словами, велика роль у цьому належить українській діаспорі. "Це наша з вами перемога, тому що без української діаспори в європейських країнах цього б не могло статися", - підкреслив Президент.

Нагадаємо, Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, повністю набула чинності 1 вересня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

18.09.17 22:49  Молдова, Грузія та Україна попросять Європарламент затвердити план їх вступу в ЄС, - віце-спікер парламенту Молдови Лянке

 

censor_news_big3.jpg                          

Парламентарі Молдови, Грузії та України в рамках "Східного партнерства" планують звернутися до Європарламенту із закликом прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і про розробку Дорожньої карти їх вступу в Євросоюз.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив віце-спікер парламенту Молдови Юріє Лянке за підсумками зустрічі представників законодавчих органів Молдови, України та Грузії, яка відбулася в Італії.
 
"Ми домовилися розробити спільне звернення Молдови, України та Грузії до Європарламенту, закликавши європейських законодавців прийняти резолюцію про політичну підтримку наших держав і про розробку Дорожньої карти вступу в Євросоюз. Було також досягнуто домовленості про те, що парламенти Молдови, України та Грузії розроблять план спільних заходів тристороннього співробітництва в сфері гармонізації національних законодавств відповідно до європейських стандартів і реалізації спільних інфраструктурних проектів тощо у сфері енергетичної безпеки", - сказав він.
 
Парламентарі трьох країн прийняли спільну декларацію про необхідність переосмислення формату "Східного партнерства".

Як відомо, до складу "Східного партнерства" входять шість країн: Україна, Молдова, Грузія, Азербайджан, Вірменія і Білорусь.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 ЄС готовий запропонувати країнам Східного партнерства інвестиційний план, а не "план Маршалла", - "Інтерфакс-Україна"

евросоюз

Європейський Союз на саміті Східного партнерства, який відбудеться в Брюсселі 24 листопада, не порушуватиме тему "плану Маршалла" для України, однак готовий запропонувати Україні та іншим партнерам доступ до Європейського зовнішнього інвестиційного плану.

Про це повідомляють два високопоставлені європейські чиновники, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Європейський план зовнішніх інвестицій є ключовим новим інструментом, вигідним для країн Східного партнерства", - сказав один із них журналістам у Брюсселі.

Чиновник також додав, що план містить, серед іншого і мобілізацію приватних інвестицій.

За словами другого співрозмовника, в порядку денному зараз - фінансова та інвестиційна підтримка країн регіону.

Чиновник уточнив, що Україна може порушити питання, серед іншого і про "план Маршалла" якщо захоче. "Мета будь-якого саміту такого роду в тому, що кожен партнер може порушувати ті питання, які йому важливі. У нас немає обмежень... Якщо представники України захочуть порушити це питання, ми будемо раді вислухати", - додав він.

Чиновник нагадав, що ЄС надавав і продовжує надавати фінансову допомогу Україні.

Як відомо, проект "плану Маршала" для України, який пропонують схвалити Євросоюзу, розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 роки) передбачає виділення по $ 5 млрд на рік. Кошти підуть на інфраструктурні проекти, напрямки енергоефективності, цифрової економіки. Конференцію донорів для фінансування проекту планується провести в лютому-березні 2018 року.

Резолюцію про розробку "плану Маршалла" для України схвалила 31 березня 2017 року Європейська народна партія (ЄНП).

Як повідомлялося раніше, європарламентарі підтримують створення так званої моделі "Східне партнерство+" для країн, які досягли істотного прогресу в проведенні реформ, спрямованих на зближення з ЄС, з метою створення можливостей у приєднанні до митного та енергетичного союзу, до Шенгенської зони, скасування тарифів за роумінг, а також залучення до спільної політики безпеки та оборони ЄС.

Крім цього, в проекті документа йдеться про створення трастового фонду для України, Грузії і Молдови, який повинен забезпечити приватні і державні інвестиції в соціально-економічну інфраструктуру цих країн.

"Східне партнерство" - проект Євросоюзу, що має основною заявленою метою розвиток інтеграційних зв'язків ЄС з шістьма країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, Вірменією і Білоруссю.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна очікує на визнання перспективи повноправного членства в ЄС на саміті "Східного партнерства", - Зеркаль

зеркаль

Україна хоче отримати визнання перспективи повноправного членства в Європейському Союзі в рамках саміту "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Про це заявляє заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
"Саміт Східного партнерства (СП), який відбудеться на цьому тижні, пов'язаний з особливими очікуваннями в Україні, зокрема через історію з непідписанням Угоди про асоціацію чотири роки тому. Головний меседж СП "more for more"- більше інтеграції у разі великих реформ - в основному розуміється як необмежена можливість інтегруватися в ЄС, аж до повноправного членства. І ми хочемо визнання такої перспективи в документах саміту СП", - написала О.Зеркаль на сторінці в Фейсбуці у вівторок.
 
Вона нагадала, що "Східне партнерство" об'єднує "дуже різні країни". "Три з шести країн регіону уклали угоди про асоціацію з ЄС. Дві - входять в ЄАЕС і ОДКБ з Росією. Дві країни постраждали від безпосередньої агресії з боку Росії. Тому, наприклад, неможливо знайти консенсус щодо визнання в декларації саміту СП очевидного факту - агресії Росії проти України", - з жалем констатує О.Зеркаль.
 
На її думку, єдиний вихід із ситуації - "тверезо оцінити інтереси один одного і позбутися від надмірних очікувань".
 
"Наша вимога перспективи членства в ЄС обгрунтована амбіціями українського суспільства і неймовірно сильним запитом на проєвропейські реформи. Багатьом в Європі не подобається думка, що українці буквально воюють за європейські цінності. Потрібно визнати, що не варто очікувати зміни настроїв відсторонених бюрократів, які формують позицію ЄС щодо України", - прогнозує заступник голови МЗС.
 
О.Зеркаль також підкреслила, що факт неповного використання українською стороною технічних і фінансових можливостей для підтримки внутрішніх реформ і впровадження Угоди про асоціацію з ЄС, які дає "Східне партнерство", "свідчить не тільки про нашу повільність і неефективність, це повною мірою стосується і ЄС, який довго і гіпербюрократічно визначає формати надання допомоги".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Саміт Східного партнерства зробить перший крок до "плану Маршалла", - Ірина Луценко

луценко

Саміт Східного партнерства зробить перший крок до так званого плану Маршалла - економічної та матеріальної підтримки з боку європейських партнерів, переконана представник президента у Верховній Раді України, народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Луценко.

"Ми знаємо, що європейці стоять на позиції" реформи в Україні в обмін на інвестиційні проекти". Це не буде повноцінний план Маршалла, уведений після Другої світової війни, але це буде серйозна підтримка наших партнерів - економічна й матеріальна - щоб ми і далі проводили реформи", - сказала вона "Інтерфакс-Україна" в середу, повідомляє Цензор.НЕТ.

І.Луценко припустила, що Україні, Молдові та Грузії, можливо, будуть запропоновані додаткові механізми взаємодії.

Представник президента в парламенті також повідомила, що на саміті буде "серйозно розглядатися фактор безпеки".

"Росія готується до виборів, і вчорашні події говорять про те, що Путін (президент Росії Володимир Путін. - Ред.) буде посилювати свої гру м'язами на території України", - зазначила вона.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна виконала Угоду про асоціацію на 11%, - дані моніторингу

censor_news_big3.jpg

В українське законодавство імплементовані лише 10 з 86 зобов’язань в десяти сферах по Угоді про асоціацію, час виконання яких настав 1 листопада 2017 року.

Про це повідомляє ЦензорРеформ, з посиланням на дані незалежного моніторингового звіту виконання Угоди про асоціацію, проведеного ГО "Український центр європейської політики".

Виконано 5 зобов’язань щодо усунення технічних бар’єрів в торгівлі, 2 – щодо захисту прав споживачів, 2 – щодо соціальної політики та одне – щодо діяльності компаній.

Найбільш успішною є сфера технічного регулювання, найменш успішною – морський транспорт, в якій не розроблено майже жодного проекту нормативного рішення.

"Виконання зобов’язань України щодо імплементації горизонтального законодавства ЄС у сфері технічного регулювання отримало найвищу оцінку, оскільки вимоги відповідних нормативно-правових актів ЄС до одиниць виміру, вимог для акредитації та ринкового нагляду, безпечності продукції, відповідальності за дефектну продукцію та системи маркетингу продукції були повністю імплементовані до національного законодавства. Нові норми вже почали застосовуватись на практиці", - йдеться в моніторинговому звіті.

У сфері захисту прав споживачів в законодавстві прописані норми щодо товарів, які представляють загрозу для здоров’я та безпеки споживачів, а також захисту прав споживачів під час зазначення цін на товари, що пропонуються споживачам. 

У сфері, яка стосується діяльності компаній, є прогрес щодо європейських норм, які стосуються спрощення фінансової звітності.

Експерти відзначають певні успіхи у енергетиці, охороні довкілля та сфері оподаткування.

Надто повільними є спроби імплементації законодавства в аспекті митниці, нафти та нафтопродуктів, транспорту.

Великою проблемою, на думку експертів, є відсутність імплементації директив щодо служби крові та не прийняття Стратегії розвитку національної системи крові. 

"Стримують процес виконання Угоди брак кадрів, бюрократія у прийнятті законодавства, конфлікти інтересів між різними державними органами стосовно розподілу повноважень, а також між різними зацікавленими сторонами", - повідомляють експерти ГО "Український центр європейської політики".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×