Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

"Газпром" в Україні

Краща відповідь

01.06.17 15:09

 Україна проситиме інші держави заарештувати майно "Газпрому" в рамках стягнення штрафу, накладеного АМКУ, - Петренко. ВIДЕО

 

Україна має намір просити іноземні держави заарештувати майно "Газпрому" (Росія) в рамках стягнення з нього штрафу Антимономольного комітету (АМКУ) у розмірі 172 млрд гривень.

Про це журналістам повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

"Ми напрацювали механізми, абсолютно легальні, стягнення коштів та іншого майна цієї компанії через механізми міжнародно-правооїу допомоги з іншими країнами ... Зрозуміло, що активів "Газпрому" на 172 млрд гривень на території України очевидно немає, але ми будемо рухатися в інші країни, де є відповідні активи й кошти, і будемо ставити питання про виконання рішень українських судів про стягнення заборгованості", - повідомив він.
 
При цьому міністр зазначив, що на території України вже арештовано майно підприємств, де "Газпром" є акціонером, і стягнуто перші кошти.
 
Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження зі стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) й арешту його майна, після того як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" в скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (більш як $ 7,1 млрд).

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Також у "Газпромі" підтвердили, що Росія може зберегти деякі обсяги транзиту газу через територію України після 2019 року.

Російський монополіст "Газпром" запросив представників Національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" в Москву для обговорення питання транзиту газу в Європу після 2019 року. Про це на прес-конференції в Москві повідомив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

 

"Ми готові розпочати переговори. Запрошуємо наших українських колег приїхати до нас. Оскільки вони надають послуги, в цьому немає нічого зловмисного - приїхати до нас", - сказав він.

 

Медведєв підтвердив, що Росія може зберегти деякі обсяги транзиту газу через територію України після 2019 року.

 

"Те, що певні обсяги можуть залишитися для транзиту через Україну - це так. Але масштаб цих обсягів буде залежати, в тому числі від умов, які можуть бути запропоновані й узгоджені українською стороною", - додав він.

 

Нагадаємо, транзит російського газу через українську газотранспортну систему в 2016 році виріс на 23% в порівнянні з 2015 роком - до 82,2 мільярда кубометрів. У січні-квітні 2017 року транзит збільшився в порівнянні з січнем-квітнем 2016 року у 23% - до 30,5 мільярда кубометрів. Чинний контракт "Нафтогазу" і "Газпрому" передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 НАК "Нафтогаз" насамперед керується комерційною логікою, - Коболєв про причини купівлі російського газу.

Україні на сьогодні потрібно 10 млрд кубометрів газу, і половину із цього обсягу вона зможе закупити у Росії.

Про це в ефірі сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 5 каналу, пише Цензор.НЕТ.

"Ми отримали остаточне рішення Стокгольмського трибуналу в частині контракту купівлі-продажу газу. Завдяки цьому рішенню ми зменшили обов'язковий обсяг купівлі газу з 52 млрд кубометрів до 5. Тобто приблизно в 10 разів. Приблизна річна потреба України в імпорті становить близько 10 млрд кубометрів. Це грубо оцінюючи. Тому що ринок змінюється, погода змінюється, але приблизно 10. Тобто ми говоримо приблизно про половину імпортної потреби нашої країни. Що, на мою думку, є раціональним і дуже ринковим співвідношенням ", - сказав Коболєв.

 

За його словами, за новим контрактом Україна зобов'язана закуповувати у Росії 4 млрд кубометрів газу. "Ціна як на 4, так і на 5 млрд кубометрів газу - нижча тієї, яку ми зараз отримуємо з європейського напрямку. Відповідно, з точки зору комерційної логіки, як виконання рішення трибуналу є обов'язковим, то вже точно отримання дешевшого газу, про що так часто у нас кажуть і вимагають, є логічним ", - зазначив глава НАК.

На запитання про політичний аргумент, Коболєв зауважив, що НАК - хоч і державна компанія, але комерційна. "Якщо є якісь політичні аргументи, якщо є політичні застереження, є механізм нам ці застереження донести з політичної точки зору. Якщо їх немає, то ми керуємось комерційною логікою. Насамперед виконуємо вимоги договору, який був змінений рішенням трибуналу" , - заявив Коболєв.

Контракт, за словами глави НАК, діятиме до кінця 2019 року.

download-mm.png Скачать видеоdownload-mm-settings.pngdownload-mm-close.png

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" з кінця 2015 року не поставляв газ із Росії. У зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити поставки мінімальних обсягів газу із Росії відповідно до положення контракту "бери або плати". Раніше Андрій Коболєв повідомив, що НАК "Нафтогаз України" цього року закупить близько 4-5 млрд кубометрів газу у Росії і далі імпортуватиме з європейського напрямку.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Газпром виплатить "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду. ІНФОГРАФІКА

Арбітраж постановив виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд дол. За підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен 2,56 млрд дол.

"Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. За рішенням Стокгольмського арбітражу, "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. США за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби "Нафтогазу".

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2.56 млрд дол. США на користь "Нафтогазу".

Арбітражний суд відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за нібито незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу, йдеться в повідомленні.

 

Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 01
Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 02
Газпром виплатить Нафтогазу 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту, - рішення Стокгольмського суду 03

Нагадаємо, на сьогодні між "Нафтогазом" та "Газпромом" діє два контракти: на постачання газу та на його транзит територією України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з них.

Зокрема, у транзитному спорі йдеться про недопостачання та недоплату за послуги транзиту в 2009-2016 роках. Як повідомляли в "Нафтогазі", транзитний контракт передбачає, що в разі зміни умов формування транзитних тарифів у Європі Україна має право вимагати перегляду тарифу. Після підписання контракту був ухвалений так званий Третій енергопакет, і умови формування транзитних тарифів у Європі суттєво змінилися. Тому "Нафтогаз" і вимагає привести транзитний тариф у відповідність з європейськими умовами. "Газпром" відмовляється переглядати тариф уже понад 5 років. Саме через це "Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу.

НАК також вимагає привести транзитний контракт у відповідність з європейським законодавством, яке Україна імплементувала у зв'язку з приєднанням до Енергетичного співтовариства. У цій справі "Нафтогаз" вимагає стягнути з "Газпрому" 12,3 млрд дол., зустрічна вимога російської компанії - 0,007 млрд дол.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" почав процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом", - Міллер

censor_news_big3.jpg

Голова Правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія була змушена почати процедуру розірвання контрактів з українським "Нафтогазом".

Про це повідомило управління інформації "Газпрому", передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Газета.ру. 

Зазначається, що рішення Стокгольмського арбітражу щодо контрактів на поставку і транзит газу було "асиметричним і порушило баланс інтересів сторін за контрактами".

"Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. В такій ситуації продовження дії контрактів для "Газпрому" є економічно недоцільним і невигідним", - заявив Міллер.

"Газпром" змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з НАК "Нафтогаз України" на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі", - цитує Міллера "Інтерфакс-Україна".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" продовжить постачати газ в ЄС через Україну

censor_news_big3.jpg

Незважаючи на заяву про розірвання всіх контрактів з Україною, "Газпром" не припинятиме найближчим часом транзит газу через Україну.

Про це заявив  РБК  офіційний представник компанії Сергій Купріянов, передає  Цензор.НЕТ. 

"Якби це було так, ми б так прямо сказали", - заявив РБК Купріянов, відповідаючи на запитання, чи означає початок процедури розірвання контракту з "Нафтогазом" у Стокгольмському арбітражі негайне припинення транзиту через Україну.

Джерело РБК у трейдерській "дочці" "Газпрому" "Газпром експорті" також підтвердило, що транзит через Україну продовжиться, оскільки для розриву контрактів необхідно пройти через юридичний процес. "Судова процедура вимагає часу. Ми не припиняємо просто зараз прокачування газу через Україну" , - сказав співрозмовник РБК.

Сам транзитний контракт "Газпрому" також не передбачає негайного припинення транзиту під час розриву угоди. Зокрема, стаття 8.2 прямо вказує, що за наявності протиріч для розірвання контракту сторони мають звернутися в Стокгольмський арбітраж. "У разі якщо сторони протягом 30 днів з моменту виникнення будь-якої суперечності або розбіжності не зможуть дійти взаємоприйнятного рішення, то будь-який спір, розбіжність або претензія у зв'язку з цим контрактом або його порушенням, розірванням або недійсністю будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу відповідно до регламенту Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма", - йдеться в тексті угоди.

Топ-менеджер Uniper, найбільшого споживача газу "Газпрому" з Німеччини повідомив, що не в курсі планів "Газпрому" припинити транзит газу через Україну та розірвати контракт з "Нафтогазом". "Жодних переговорів з нами не велося, нас ніхто не повідомляв про плани відмови від транзиту газу через Україну", - заявив. Він зазначив, що здивований і ошелешений такою заявою.

Раніше глава правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що  компанія почала процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом". 

1 березня прес-служба ПАТ "Укртрансгаз" повідомила, що  російський "Газпром" від початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході у ГТС України , відповідний хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Напередодні завершився багаторічний спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав  "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Запасів газу в нас на 3 млрд більше, ніж необхідно, вузьким місцем у роботі ГТС є обмежений темп його підйому із ПСГ, - Вітренко

censor_news_big3.jpg

Вузьким місцем у роботі ГТС України є обмежений темп підйому газу з підземних сховищ (ПСГ), а не накопичені в них обсяги палива.

Про це заявив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Зараз в наших сховищах понад 10 млрд куб.м газу - у нас немає проблеми з об'ємом газу в сховищах. Проблема, яка є, - скільки ми можемо підняти з них на добу. Це вузьке місце. В принципі ми б спокійно пройшли березень навіть якби в нас зараз було 6-7 млрд куб.м, а в нас за фактом 10 млрд куб.м! Тобто на 3 млрд більше, ніж необхідно", - сказав він.

Ю.Вітренко додав, що в "Газпрому" в березні планувалося закупити лише 0,5 млрд куб.м газу.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман поклав частину відповідальності за проблеми в газозабезпеченні країни на НАК "Нафтогаз України". На думку прем'єра, "Нафтогазу" необхідно було забезпечити великі запаси газу та активніше працювати з європейськими постачальниками.

Раніше глава правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що  компанія почала процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом". 

1 березня прес-служба ПАТ "Укртрансгаз" повідомила, що  російський "Газпром" від початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході у ГТС України , відповідний хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Напередодні завершився багаторічний спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав  "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.  

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Польська PGNiG готова поставляти в Україну 6 млн кубометрів газу на добу

censor_news_big3.jpg

Польська нафтогазова компанія PGNiG готова протягом року безперебійно постачати газ в Україну.

Про це в коментарі  Укрінформу  повідомив заступник голови правління PGNiG Мацей Возняк, передає  Цензор.НЕТ .

"З огляду на динамічну ситуацію на ринку газу та морозну зиму PGNiG уважно стежить за потребами й залишається в постійному контакті з українськими контрагентами щодо можливих додаткових поставок газу. За умови безперебійної роботи газопроводів в Україні та сприятливих умов транзакції, можливі поставки газу в Україну впродовж року", - заявив Возняк.

За його словами, технічні можливості пункту "Германовіце" на кордоні з Україною дозволяють постачати в Україну максимально 6 млн кубометрів газу на добу в зимовий період, за умови відсутності обмежень з боку операторів газотранспортних систем.

Нагадуємо, "Нафтогаз України" та PGNiG підписали контракт про постачання газу до кінця березня 2018 року. Загальний обсяг за ними становить 60 млн куб. м. Поставки газу почалися сьогодні о 6 годині ранку через ГРС "Германовіце", яка з'єднує польську ГТС із українською.

У лютому "Нафтогаз" здійснив передоплату обсягів газу в "Газпрому", очікуючи відновлення поставок у березні. "Газпром" повернув усю суму та відмовився поставляти газ. Через похолодання в Україні виник незначний дефіцит газу.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Газова криза-2018: пояснення зрозумілою мовою

 

В Україні на початку березня виник дефіцит газу. В енергетиці оголошено надзвичайну ситуацію, Міносвіти рекомендує припинити навчання, а «Нафтогаз» закликає користувачів газу зменшити температуру в оселях. Так що сталося, чим це нам загрожує, і які наслідки матиме?

Автор: Сергій Лук’янчук

Що взагалі сталося? Адже зиму Україна пройшла без жодних труднощів з газом. І тут раптом його не вистачає.

У проблеми три причини. Одна з них об’єктивна, дві інші – штучні, навмисно створені Росією. Об’єктивна причина – це аномальні, як на початок весни, холоди, які тривають вже понад 10 днів. У таких випадках суттєво зростає споживання газу. Зараз воно збільшилося приблизно на 30% - до 200 мільйонів кубометрів на добу.

І що? Адже в січні чи лютому можливі морози сильніші і триваліші. Ми що, ризикували замерзнути?

Ніякого ризику не було. Баланс споживання газу в Україні забезпечують три джерела – запаси в підземних сховищах, власне видобування та імпорт. Обсяги по кожному джерелу разом забезпечують потреби країни в газі за будь-яких сценаріїв.

thumbnail.php?file_guid=83279&size=large

 

Так чому зараз виникла проблема?

Вона не виникла – її нам штучно створили. І зробив це російський «Газпром». За 15 хвилин до 1 березня, часу, коли мало розпочатися постачання газу з Росії, монополіст заявив, що відмовляється це робити. І демонстративно повернув надану «Нафтогазом» передоплату.

Чекайте, так нам же говорили, що ми давно не купуємо газ у Росії?

Саме так. Але рішенням Стокгольмського арбітражу Україну зобов’язали відновити закупівлі газу в Газпрому у відповідності до чинного контракту. Правда, у значно менших обсягах, ніж вимагала Москва: лише 5 мільярдів кубометрів на рік, з можливістю зменшення до 4 мільярдів. Саме це постачання мало розпочатися з 1 березня.

Уявіть собі, що ви пішли увечері у магазин купити хліба, маючи впевненість, що магазин відкритий і хліб у ньому є. А продавець з незрозумілих причин закрив двері і відмовився торгувати. Так, завтра ви підете в інший магазин і купите хліб там. Але на цей вечір у вас, так би мовити, виник «хлібний дефіцит».

Але і це не єдина проблема, яку створив «Газпром». Протягом усієї зими він навмисно тримав на нижній межі тиск на вході в українську газотранспортну систему. Контрактом передбачені показники в діапазоні 60-65 кгс/см2, а по факту було 51-59 кгс/см2. А з 1 березня «Газпром» знизив тиск до найнижчого значення в цьому році - 50,3 кгс/см2.

І що це означає?

Те, що «Укртрансгазу» - газотранспортному підрозділу «Нафтогазу» - складніше балансувати обсяги споживання, «перекидаючи» газ в межах трубопровідної системи. Це може призвести до локального падіння тиску і дефіциту газу в споживачів. Або – на що теж розраховував Газпром – до несанкціонованого споживання газу, призначеного для транзиту. Європа недоотримала б законтрактовані обсяги, а «Газпром» мав би підстави вчергове звинуватити Київ у тому, що він, за висловом Путіна, «тирить газ».

Говорили, що в нас вдосталь газу в підземних сховищах. Так що, нас обманювали?

Станом на 28 лютого у підземних сховищах було 9,985 мільярдів кубометрів Рік тому на цю ж дату було 8 мільярдів кубометрів – на 2 мільярди менше. Для розуміння, ці два додаткові мільярди – це еквівалент споживання за півтора чи два березні. Тобто, газу в підземках не просто вистачає – його вистачає з солідним запасом.

Так чому ж тоді не використати цей газ?

Не все так просто. Підземні сховища мають обмеження на потужність підйому газу. Більше того, наприкінці опалювального сезону, коли запаси вичерпуються, падає тиск у підземках, і швидкість відбору газу зменшується. Уявіть собі пляжний м’ячик – якщо він ретельно надутий повітрям, воно виходитиме з клапана швидше, ніж якщо м’ячик наполовину здутий. Нинішні темпи відбору максимальні – 115 мільйонів кубометрів на добу.

А скільки ще не вистачає?

Видобуток власного газу дає 57 млн куб м на добу. Решту необхідно покривати за рахунок імпорту, це ще 15-20 мільйонів кубометрів.

Так чому його не купили?

По-перше, тому, що купили – і перерахували гроші – за російський газ, який «Газпром» вирішив не постачати. По-друге, тому, що в Європі теж холодно, і вільних ресурсів мало. А спотові ціни на газ на європейських торговельних майданчиках зараз дуже високі – до 600 доларів за тисячу кубометрів.

Втім, «Нафтогаз» оперативно знайшов продавця. Польська державна компанія PGNiG підписала контракт про постачання 60 мільйонів кубометрів протягом березня. Цього має вистачити на покриття дефіциту.

Але чому Газпром пішов на такі дії? Хіба в компанії не розуміють, що це удар по їхній комерційній репутації – так само як і по планах будувати нові газопроводи до ЄС?

Так і є. Але в даному випадку «Газпром» діє не як комерційна компанія, а як політичний інструмент російської влади. Процитую російського газового експерта Михайла Крутіхіна: «Миллер действует по указанию Путина. А мотивацию Путина я обсуждать не могу. Там давно нет никакой логики и никаких сдерживающих факторов.»

Втім, нескладно здогадатися, що саме розлютило Путіна настільки, що він дав наказ створити Україні максимальні проблеми в газовій сфері. Цього тижня стало відомо, що «Нафтогаз» виграв позов до «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі щодо контракту на транзит газу. Суд зобов’язав Росію виплатити $4,63 млрд - як компенсацію за менші обсяги поданого для транзиту газу, ніж це було передбачено контрактом. З вирахуванням грошей, які Україна мала віддати за вже отриманий в 2014 році російський газ, «Газпром» залишився винен українській компанії $2,56 млрд. Імовірно, що від такого розвитку подій Путін оскаженів. І дав «Газпрому» команду «фас».

Росія заявила, що не визнає рішення Стокгольмського арбітражу і буде розривати контракти, щодо яких це рішення винесено. Це як?

Це безпрецедентно. В контракті про постачання і транзит газу чітко і недвозначно записано: «Решение Арбитражного института Торговой палаты г. Стокгольма является окончательным, не подлежащим обжалованию и имеющим для Сторон обязательную силу.» Ніяких оскаржень чи невиконань не може бути в принципі – це все одно що ви взяли товар і не розплатилися, бо вам не хочеться платити. І наслідки для Росії будуть дуже серйозні: йдеться про штрафи в мільярди доларів. Механізм стягнення відомий: наприклад, арешт російського майна в інших країнах за рішенням міжнародного суду.

І чим це все завершиться?

Російський газовий шантаж - такий же, як і російський бунт: наскільки безжалісний, настільки ж і безглуздий. Конкретно цей триватиме максимум три дні. Два з яких – вихідні, коли споживання газу падає. А вже з 3-4 березня в Україні починається потепління. Ніяких драматичних наслідків не буде в принципі. Для нас не буде. А от для Росії вони можуть бути дуже серйозними. Бо намагаючись створити проблему нам, вона показала, що може стати значно більшою проблемою для головних покупців свого газу – Європи. А там такі речі помічають і не забувають про них.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Нафтогаз": Україна запобігла спробі Росії створити штучну кризу з газом

censor_news_big3.jpg

"Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що розбіжності між "Газпромом" і Україною не загрожують транзиту газу з Росії до Євросоюзу. Про це інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН. 

"Для Європи ризики зникли. Ми зробили все можливе, щоб штучна криза, яку намагалась створити Росія, не відбулася", - сказав Коболєв.

На його думку, "Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи. Через це Україні нібито довелося збільшити витрату енергії з метою забезпечення транзиту газу в ЄС.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Часи газового шантажу РФ вже в минулому", - Порошенко повідомив про стабільну ситуацію з газопостачанням

Завдяки зростанню поставок із країн Європейського Союзу ситуація з постачанням газу в Україну нормалізувалася.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Президент України Петро Порошенко написав на сторінці уFacebook.

"Часи газового шантажу РФ вже в минулому. Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням: маємо достатньо газу у сховищах, газ власного видобутку та імпорт.

Ми маємо різке збільшення постачання газу з Європейського Союзу, з Польщі, Словаччини, Угорщини. Весь дефіцит наразі повністю покритий", - написав Президент.

 

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" регулярно порушує контрактні умови тиску газу, - "Нафтогаз"

censor_news_big3.jpg

Станом на 1 березня тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до найменшого цього року значення - 50,3 кгс/см2.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це повідомляє  "Дзеркало тижня". 

Як стверджує "Нафтогаз", російська газова монополія "Газпром" регулярно порушує контрактні умови тиску (а значить, і обсягу), передбачені транзитним контрактом і технічною угодою. За даними "Укртрансгазу", з початку року "Газпром" продовжує ігнорувати технічні зобов'язання за контрактом на транзит газу з "Нафтогазом" про дотримання тиску газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, розташованих на російсько-українському кордоні.

Станом на 1 березня тиск у транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до найменшого цього року значення - 50,3 кгс/см2. Транзитним контрактом передбачено дотримання російською стороною тиску газу на вхідний точці ГВС "Суджа" в діапазоні 60-65 кгс/см2.

Згідно з інформацією центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгазу", в період січня-лютого 2018 року "Газпром", систематично не виконуючи технічні умови, подавав газ до українського кордону при фактичному тиску на рівні 51-59 кгс/см2. Протягом останніх п'яти років оператор ГТС України неодноразово повідомляв про систематичне порушення "Газпромом" своїх зобов'язань за контрактом на транзит газу територією України, а також регулярно інформував постійно діючу моніторингову групу Європейської комісії про те, що дії "Газпрому" провокують істотні ризики щодо забезпечення безперебійного транзиту газу в країни ЄС.

"Шантажувати перекриттям вентиля і дискредитувати партнерів "Газпром" вміє добре, - зазначають автори. - Наочно продемонстроване останніми днями несумлінне ставлення російської компанії до виконання своїх контрактних зобов'язань перед "Нафтогазом" про постачання газу в Україну і транзит газу через українську територію - з очевидним порушенням уже діючих і остаточних арбітражних рішень від 22 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року - підтверджує, що виконання цих арбітражних рішень відповідає інтересам не лише "Нафтогазу" і України, але і їхніх європейських партнерів. Як і те, що протиправній поведінці російської газової монополії можна і потрібно покласти край спільними зусиллями. Забезпечення виконання обов'язкових і остаточних арбітражних рішень є одним із проявів принципу верховенства права - базової цінності України, ЄС і США".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні Україні компенсуватиме "Газпром", - Вітренко

censor_news_big3.jpg

"Нафтогаз" повідомив "Газпром" про необхідність компенсувати Україні 34% переплати за імпортний газ у березні, оскільки російський монополіст відмовився виконувати свої зобов'язання за контрактами.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Цензор.НЕТ.

"34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні компенсуватимуть не українці, а "Газпром". Нагадаю, що "Газпром" підступно, без попередження, у період аномальних холодів, не виконав контрактні зобов'язання та не став поставляти газ. Хоч до цього сам виставив рахунок за березень, який "Нафтогаз" повністю оплатив. "Нафтогаз" протягом фактично однієї доби повністю замістив обсяги газу від "Газпрому" на газ від європейських постачальників. Ми вже пояснювали, чому не "підстрахувалися". Зокрема, через те, що ціни на газ у Європі в ті конкретні дні доходили до 1 тис. дол. за тис. куб. м (а іноді й перевищували), і якби ми купували газ на ті дні "для підстраховки", то вся вартість газу лягла б нам на збитки, які нам ніхто не мав компенсувати. Тому ми й не купували по 1 тис. дол. Українці проявили солідарність, відгукнулися на заклик "прикрути", зменшили споживання, що дозволило нам не відбирати газ із транзитних потоків. Ми разом показали Європі, що Україна - надійний транзитер, а Росія - ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від "Північного потоку-2"", - заявив Вітренко.

"Тепер "Газпром" має нам виплатити компенсацію за невиконання контрактних зобов'язань із поставки газу в березні, про що він уже був офіційно попереджений. За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від "Газпрому" (після її зниження відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу) на 33,9%. Уся ця переплата буде виставлена "Газпрому" для компенсації", - акцентував він.

"Для України ситуація була складною. Але ми гідно з неї вийшли. Не втратили кошти (ті, хто "прикрутили", ще й додатково зекономили:). Заробили репутацію. І, головне, показали самі собі та всім навколо, що в нас є згуртована нація, яка здатна адекватно відповідати на зовнішні загрози. Для Росії картина виглядає іншою. Не продали свій газ (який їм дівати нікуди). Мають тепер ще й компенсувати нам збитки. Показали світу свою ненадійність як постачальника газу. І що газ використовується Росією як політична зброя. Ну і що до України, принаймні нинішня влада Росії, може ставитися лише як до колонії - бо як тільки міжнародний арбітраж наближає контрактні відносини між "Газпромом" і "Нафтогазом" до європейських норм, то вони відразу стають "невигідними" для Росії", - резюмував Вітренко.

 

34-відсоткову переплату за імпортний газ у березні Україні компенсуватиме Газпром, - Вітренко 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" направив повідомлення в "Нафтогаз" про розірвання контрактів, - Міллер

censor_news_big3.jpg

Російський газовий монополіст ПАТ "Газпром" у понеділок, 5 березня, офіційно направив повідомлення в "Нафтогаз України" про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна,  про це журналістам сьогодні заявив глава російської компанії Олексій Міллер.

"Стокгольмський арбітражний суд, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення щодо контрактів на поставку і транзит газу з "Нафтогазом України". Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу суттєво порушило баланс сторін за даним контрактом", - заявив глава "Газпрому".

"При цьому арбітраж своє рішення аргументував різким погіршенням економічного стану справ в Україні. Ми категорично проти, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми в Україні. У такій ситуації для "Газпрому" продовження дії цих контрактів є економічно невигідним і недоцільним. "Газпром" змушений негайно почати процедуру розірвання цих контрактів у судовому порядку", - нагадав О.Міллер.

 

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Єврокомісія поки не втручатиметься в конфлікт "Нафтогазу" і "Газпрому", - спікер ЄК Ітконен

censor_news_big3.jpg

Європейська комісія поки не робитиме жодних дій і очікує наступних кроків від НАК "Нафтогаз України" і російського монополіста ПАТ "Газпром" у рішенні газового конфлікту.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  ZN.UA,  про це в понеділок у Брюсселі на брифінгу повідомила речник ЄК Анна-Кайса Ітконен.

"Наступний крок - побачити, що дві сторони хочуть робити, як вони продовжуватимуть, і потім ми всі в кінцевому підсумку будемо за столом для переговорів", - сказала вона.

Ітконен зазначила, що роль Єврокомісії полягає в тому, щоб бути готовою допомогти спростити переговори, коли цього запросять обидві сторони.

"Про те, що Росія і Україна планують робити з їхнього боку, треба говорити з ними. Ми зробили наші пропозиції: ми готові виступити посередником у переговорах", - додала спікер ЄК.

Водночас сьогодні стало відомо, що "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" уже винен "Нафтогазу" 2,5 млн дол. відсотків за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу, - Вітренко

censor_news_big3.jpg

Російській компанії "Газпром" щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тис. дол., поки вона не виконає рішення Стокгольмського арбітражу про виплату Україні 2,56 млрд дол.

Про це повідомив у ході прес-конференції головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН 

"Перше запитання, яке у нас зараз є до "Газпрому", - коли вони виконають рішення арбітражу на користь "Нафтогазу", яке зобов'язує "Газпром" сплатити "Нафтогазу"2,56 млрд дол.? До речі, 2,5 млн дол. - це сума відсотків, які за ці п'ять днів вони нам вже винні, оскільки вони нам ще не сплатили цю суму", - сказав Вітренко.

 

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" запропонував "Нафтогазу" зустрітися для обговорення розірвання контрактів, - заступник голови правління Медведєв

censor_news_big3.jpg

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що "Газпром" запропонував "Нафтогазу України" провести зустріч для обговорення питання розірвання контрактів між компаніями.

Про це повідомляє кореспондент  Газеты.Ru , передає  Цензор.НЕТ. 

"Щодо питання розірвання контрактів на поставку і на транзит газу я хотів би прокоментувати, що "Газпром" не лише направив 5 березня цього року повідомлення "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів, а й запропонував дату необхідної для цього зустрічі сторін", - сказав Медведєв.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна почала опис і арешт українських активів "Газпрому", - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що позиція України в нинішній ситуації з "Газпромом" має бути жорсткою і послідовною.

 Про це він повідомив у  Facebook , інформує  Цензор.НЕТ. 

"Сьогодні розмовляв про наші кроки з Міністром юстиції України Павлом Петренком. Домовилися, що Державна виконавча служба зараз активізує свої дії щодо стягнення штрафу з російського газового монополіста "Газпрому" за порушення українського монопольного законодавства", - написав Гройсман.

Він нагадав, що формування пакету позовів "Нафтогазу" проти "Газпрому" в суді Стокгольма 2014 року зумовило цілу низку рішень антимонопольних органів Євросоюзу й України про порушення монопольного законодавства з боку російської компанії.

"Так, в січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на "Газпром" штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні у розмірі майже 86 млрд грн. За рік - через пеню - сума подвоїлася. Таким чином підлягає стягненню загалом 171,859 млрд грн. Після відповідного рішення суду Україна почала опис і арешт українських активів "Газпрому". Тепер ми діятимемо жорсткіше", - зазначив Прем'єр.

Раніше головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що в разі невиплати боргу, "Нафтогаз" може домогтися арешту газу, який поставляється "Газпромом", з його подальшою реалізацією.

Нагадаємо, "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу"  заявив про початок процедури розірвання контрактів  з українською компанією на поставку і транзит газу.

Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $2,56 млрд за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Україна почала опис і арешт українських активів Газпрому, - Гройсман 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Я не маю жодного сумніву, що Україна отримає все до копійки", - Порошенко про рішення Стокгольмського арбітражу

censor_news_big3.jpg

Президент України Петро Порошенко переконаний, що російський "Газпром" у повному розмірі виплатить НАК "Нафтогаз України" $2,56 млрд за підсумками двох арбітражних суперечок у Стокгольмському арбітражі, і вважає, що саме це питання має геополітичне значення.

"Перш за все, я не маю жодного сумніву, що Україна отримає все до копійки. Я заявляю, що це питання абсолютно не про гроші. Це питання має геополітичне значення... Позиція Російської Федерації про те, що вона не платитиме - це слабка позиція. Як у нас кажуть: після бійки кулаками не махають", - сказав він в інтерв'ю українським телеканалам у середу ввечері, відповідаючи на запитання щодо рішення Стокгольмського арбітражу, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

При цьому Порошенко додав: "Головний підсумок нашої перемоги полягає в тому, наскільки була об'єднана нація".

Президент нагадав, що Росія, влаштовуючи останню кризу, домагалася того, щоб Україна порушила свої зобов'язання із транзиту газу до ЄС. Після його призову до українців приєднатися до ініціативи "Нафтогазу" "прикрутити" і менше використовувати газ, Україна цього ж дня скоротила споживання цього ресурсу на 14%, але не скоротила його транзит до ЄС. Цим Україна показала себе відповідальним і надійним партнером.

"Зараз подивіться, як реагує світ. Україна, яка повністю виконує свої обов'язки і відповідально ставиться до своїх обов'язків, Україна яка заздалегідь попередила всіх європейських партнерів, що це може бути, але ми зробимо все, щоб виконати свої зобов'язання, і Росія, яка відмовилася виконувати рішення Стокгольмського арбітражу і навіть намагалася у звичній для себе манері сісти на газовий шантаж. Скажіть мені, будь ласка, хто далі довірятиме Росії як надійному газопостачальнику, хто підтримуватиме "Північний потік-2", якщо Росія намагається продовжувати використовувати газ... як хабар або інструмент політичного тиску?", - сказав П.Порошенко.

Глава держави висловив переконання, що в цьому питанні Україна перемогла.

"Ми блискуче продемонстрували нашу єдність. Боротьба не закінчилася, але кризу подолано і ми в ній перемогли", - зазначив П.Порошенко.

Президент наголосив, що Україна "робитиме максимум можливого, щоб диверсифікувати свої енергопостачання, так само має зробити і ЄС".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Заяви "Газпрому" про розірвання контрактів - політична гра, - Зеркаль

censor_news_big3.jpg

Зеркаль вважає, що "Газпром" змінить свій нинішній курс у питанні газових боргів після виборів президента Росії, запланованих на 18 березня.

Про це заявила в ефірі  "5 каналу"  заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає  Цензор.НЕТ. 

"Чи справді "Газпром" хоче цього арбітражу? Чи це політична гра? На мій погляд, це політична гра, бо обидва контракти, що підписані між "Нафтогазом" і "Газпромом", передбачають до арбітражу проведення переговорної процедури. В одному випадку – 45 днів на проведення переговорної процедури, в іншому – 30 днів. Крім того, якщо ми пригадаємо, коли почалися арбітражний розгляд "Газпром"–"Нафтогаз" і "Нафтогаз"–"Газпром", то це було влітку 2014 року. Скільки років пройшло? Вони виконуватимуть, мають виконувати умови контрактів, попри те, що вони в арбітражі. Крім того, для чого це робилося, ми прекрасно розуміємо. Вони не могли це пропустити повз себе як рішення, яке їх не влаштовувало. Якщо дивитися на те, що вони зараз збираються виходити з Європейської конвенції з прав людини, основоположних, то чому взагалі не зневажати рішення Стокгольмського арбітражу?", - зазначила Зеркаль.

Політик також заявила: "Я не думаю, що все це буде в цьому самому руслі продовжено після виборів. По-перше, їм треба вирішувати питання транзиту і дійсно забезпечувати свою надійність як постачальника в Європу…"

Вона також додала: "Це економіка з Німеччиною, але політика для України, бо це стосується в тому числі наших двосторонніх відносин і питання, що вони (Німеччина – ред.) не хочуть бачити в цьому загрози, – це питання знову-таки закрити очі на дуже очевидні факти. І не зневажати питання того, що вони просто можуть перекрити вентиль у будь-яку мить, воно не тільки нас стосується".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Росія винна Україні за газовими справами 8,5 млрд дол., - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Російська Федерація в особі "Газпрому" винна Україні за різними газовими справами понад 8 млрд дол.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал. 

"Ми виграли Стокгольмський арбітраж. Це 2,5 млрд дол. Ще майже 6 млрд дол. (172 млрд грн) - за позовом Антимонопольного комітету України (за порушення антимонопольного законодавства). Це 8,5 млрд дол. Вони не хочуть цього робити, але куди вони дінуться", - сказав глава уряду.

"У нинішній ситуації ми маємо об'єднати всі наші зусилля для того, щоб змусити "Газпром" виконувати всі свої зобов'язання. За невиконання зобов'язань російський монополіст має нести жорстку відповідальність", - підкреслив Гройсман.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

 "Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу"  заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше, в січні 2016 року, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року  Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн  (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Все, що було у Газпрому на території України, було описано, арештовано і стягнено до держбюджету - це понад 100 млн грн, - Петренко

censor_news_big3.jpg

Усі кошти російського Газпрому, які були на території України, вже стягнено до державного бюджету.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам у вівторок, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Можу сказати, що Міністерство юстиції стягує з Газпрому ще так само 6 млрд доларів за рішенням українського суду по штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету. Ми вже стягнули частину коштів - усе, що було у Газпрому на території України, було описано, арештовано і стягнено до державного бюджету. Це понад 100 млн грн, які вже потрапили до українського бюджету", - зазначив Петренко.

Він зауважив, що Міністерство юстиції співпрацюватиме з колегами по інших рішеннях для того, щоб змусити Росію виплатити до копійки всі борги, які є на сьогодні. Як уточнив міністр, "йдеться про 8,5 млрд грн".

"Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і ми зараз маємо хороші перспективи і хороші напрацювання щодо виконання цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими в України є відповідні договори", - повідомив міністр юстиції.

Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна, після того як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" в скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ЄК чекає виконання "Газпромом" рішення Стокгольмського арбітражу, - Шефчович

censor_news_big3.jpg

Стокгольмський арбітраж зіграв важливу роль у відносинах "Газпрому" і "Нафтогазу України", заявив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович на слуханнях у середу в Брюсселі в комітеті Європейського парламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Європейська комісія тільки вітає рішення Стокгольмського трибуналу за контрактом про постачання і транзит газу між "Нафтогазом" і "Газпромом". Єврокомісія очікує, що обидві сторони поважатимуть це рішення і що різні положення цього рішення дозволять запустити торговельні відносини між "Нафтогазом" і "Газпромом", - сказав заступник голови Єврокомісії.

"Але ми не можемо не відчувати занепокоєння у зв'язку з останнім розвитком ситуації між "Газпромом" і "Нафтогазом" після рішення арбітражу 29 лютого. Відомо, що "Газпром" подав ініціативу щодо розірвання газового контракту як з постачання, так і транзиту. Якщо це відбудеться, ми вважаємо, що треба буде діяти згідно з передбаченою процедурою, враховуючи права та обов'язки обох сторін і беручи до уваги наслідки для третіх сторін, зокрема, для держав-членів", - продовжив М.Шефчович.

"Ми вважаємо, що в інтересах, як "Газпрому", так і "Нафтогазу", а також Росії і Європейського союзу, поважати рішення Стокгольмського суду. Слід уникати ескалації і треба також стежити за тим, щоб "Газпром" поважав це рішення, включно з виплатою 2,6 млрд доларів "Нафтогазу" і щоб "Газпром продовжував енергопостачання", - підкреслив заступник голови ЄК.

М.Шефчович висловив сподівання, що будь-які заходи, які вживаються різними владами, не торкнуться транзитного газу.

"Це було б цілком контрпродуктивно і завадило би будь-якому вирішенню нинішньої ситуації. І обидві сторони обіцяли мені, що цього не буде", - пояснив він.

"Комісія, звісно, готова сьогодні зіграти свою роль у переговорах", - запевнив М.Шефчович.

Він нагадав, що Україна активувала 1 березня механізм раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці згідно з Угодою про асоціацію з ЄС після того, як замовлений газ не було поставлено.

"Це вперше, коли цей механізм було активовано і комісія негайно відреагувала. У мене були двосторонні розмови з українським прем'єр-міністром Гройсманом, з генеральним директором "Нафтогазу" Коболєвим і з російським міністром енергетики Новаком", - повідомив М.Шефчович.

Він зазначив, що також мали місце технічні консультації, і Єврокомісія теж активувала всі відповідні механізми.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Газпром" звернувся до суду Швеції з клопотанням про часткове скасування рішення у справі з "Нафтогазом"

censor_news_big3.jpg

"Газпром" 21 березня подав до Апеляційного суду округу Свеа клопотання про часткове скасування остаточного рішення щодо арбітражного розгляду з "Нафтогазом України" щодо поставки.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ , про це пише " Інтерфакс-Україна " із посиланням на російську компанію.

"Оскільки остаточне рішення арбітрів щодо цього спору засноване на тих же висновках, що і раніше ухвалене окреме рішення щодо арбітражного розгляду, клопотання подано на аналогічних підставах, а саме - через перевищення арбітрами своїх повноважень під час ухвалення рішень і допущені ними серйозні процесуальні помилки", - йдеться в повідомленні.

7 листопада 2017 року "Газпром" подав до Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) заяву про оскарження окремого рішення арбітражного розгляду з "Нафтогазом України" з постачання і його часткове скасування.

Наприкінці лютого завершився багаторічний спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Контракти на поставку і транзит газу між компаніями діють із 2009 по 2019 рік.

Раніше "Газпром" заявляв, що "Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення". Щоб не платити штрафи в 2018 та 2019 роках, "Газпром" почав процедуру розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Україну.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Що стосується активів на території інших країн, у нас вже є план, це має бути сюрпризом для боржника, - Петренко - про рішення арбітражу щодо "Газпрому"

censor_news_big3.jpg

Російський Газпром повністю розрахується з Україною, виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це розповів міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ .

"Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, увесь пафос Газпрому, що вони не будуть виконувати рішення суду, це повна нісенітниця. Тому що такого роду рішення виконуються на підставі відповідного міжнародного договору по всьому світу. У Газпрому дуже багато активів і ми про них знаємо, ми їх ідентифікували... Нам відомі ті країни, де є набагато більший борг, аніж є у Газпрому перед Нафтогазом і перед Україною. Процес виконання такого роду рішень досить чіткий і нескладний. Крім того, кожен день невиконання такого рішення тягне пеню: якщо не помиляюся, півмільйона доларів кожного дня "капає" додатково на суму боргу. Тому вся ця бравада Газпрому не має нічого спільного з юриспруденцією. Я просто переконаний, що Газпром розрахується до копійки. В іншому випадку є можливість отримати їхні активи у вигляді того самого газу в Європі, багато в них нерухомого майна, грошових коштів", - зазначив Петренко.

Окрім того, він нагадав, що 100 млн грн уже стягнено з Газпрому в державний бюджет. 

"Що стосується активів на території інших країн, у нас вже є план, який я не озвучуватиму, бо це має бути сюрпризом для боржника", - сказав міністр юстиції.

Він також підкреслив, що рішення Стокгольмського арбітражу – "не останній процес, в якому Україна виграватиме в Росії".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

 "Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу"  заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше, в січні 2016 року, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року  Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн  (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...