Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Зовнішнє незалежне тестування (ЗНО)

Краща відповідь


 

Український центр оцінювання якості освіти в середу почав реєстрацію для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного тестування у 2017 році.

Реєстрація триватиме до 20 травня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українськi новини.

 

Здійснити реєстрацію можна за допомогою опції "зареєструватися" на офіційному сайті Центру оцінювання testportal.gov.ua.

 

На зовнішнє тестування під час додаткової сесії можуть зареєструватися особи, які: не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього тестування з причин, не залежних від їхніх дій; проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень; є учасниками антитерористичної операції; є засудженими до позбавлення волі або взяті під варту.

 

Додаткова сесія зовнішнього тестування відбудеться з 3 по 12 липня.

 

Тестування з української мови та літератури відбудеться 3 липня, з англійської та російської мов - 4 липня, математики - 5 липня, історії України - 6 липня, біології, іспанської, німецької, французької мов - 7 липня, географії - 10 липня, фізики - 11 липня і з хімії - 12 липня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Міністерство освіти і науки України спільно з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus представило нові онлайн-курси з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, історії України та математики.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення Prometheus.

 

Мета онлайн-курсів - допомогти випускникам підготуватися до ЗНО або до складання екстерном державної підсумкової атестації. Це в першу чергу стосується випускників, які проживають на тимчасово окупованій території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей і у яких немає можливості повноцінно підготуватися до тестування.

 

Як зазначено в повідомленні, відеоматеріали курсу, тестові завдання для самооцінки, конспекти лекцій, презентації, а також онлайн-консультації висококласних вчителів дозволять слухачам швидко перевірити, поліпшити або відновити свої знання з цих предметів.

 

Також курси будуть корисні всім учням 10-11 класів шкіл, ліцеїв, гімназій, які готуються складати ЗНО. Навчальні модулі і теми курсів відповідають затвердженій шкільній програмі, тому їх матеріали можуть успішно використовувати вчителі для проведення своїх уроків.

 

При цьому охочі розпочати підготовку до ЗНО-2018 вже зараз також можуть використовувати ці матеріали, оскільки вони будуть актуальні і наступного року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Украине запустили онлайн-курсы подготовки жителей оккупированных территорий к ВНО

 

На платформе Prometheus начал работу цикл бесплатных онлайн-курсов по подготовке к ВНО по двум предметам – украинскому языку и литературе, а также истории Украины. Открыта регистрация на курс по математике.

 

 

vno-490x245.jpg

 

 

Об этом сообщается на странице портала Prometheus в сети Facebook. 

Отмечается, что онлайн-курсы созданы по инициативе Министерства образования и науки Украины и нацелены на то, чтобы помочь подготовиться к ВНО или к сдаче экстерном государственной итоговой аттестации. 

Прежде всего, курсы ориентированы на учеников, проживающих на временно оккупированных территориях Крыма, Севастополя, Донецкой и Луганской областей. Воспользоваться ими могут все желающие. 

Как сообщают авторы проекта, видеоматериалы, тестовые задания для самооценки, конспекты лекций и онлайн-консультации профессиональных педагогов помогут быстро проверить, улучшить или возобновить свои знания по данным предметам. 

Записаться и прослушать курсы можно пр ссылкам:

украинский язык и литература

история Украины

математика 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Онлайн-платформу для підготовки до ЗНО BeSmart, раніше впроваджену в Одеській області, виведено на всеукраїнський рівень, - Степанов

З 5 лютого 2017 року безкоштовна освітня онлайн-платформа для підготовки до ЗНО BeSmart, раніше впроваджена в Одеській області, виведена на всеукраїнський рівень і доступна для вступників до вишів по всій країні.

 

Про це повідомив глава Одеської обласної держадміністрації Максим Степанов на презентації онлайн-платформи Be Smart у Києві.

"Онлайн-платформу BeSmart запустили в Одеській області минулого року, і учні, які системно використовували її для навчання, отримали на ЗНО на 20-25 балів більше за середній рівень. Дуже важливо, що BeSmart вирішує проблему рівного доступу до здобуття освіти, зокрема, у віддалених населених пунктах. Крім того, онлайн-платформа надасть можливість підготовки до вступу в українські виші дітям на окупованих територіях. Окремо хочу зауважити, що платформа BeSmart є безкоштовною і завжди залишатиметься безкоштовною", - зазначив Максим Степанов.

Міністерство освіти і науки рекомендувало застосування онлайн-платформи в навчальному процесі шкіл під час підготовки до ЗНО.

Про це на презентації BeSmart заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Країна отримала чудову нагоду збагатити процес навчання в школі, сконцентрувавшись на підготовці до ЗНО, - зазначила Лілія Гриневич. - Над створенням курсів для платформи BeSmart працювали кращі викладачі країни, які по-справжньому живуть своєю справою. Школярі, які живуть на окупованих територіях, як і школярі по всій Україні, тепер отримали доступ до курсів найвищого рівня".

BeSmart - проект, який реалізується за підтримки голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова. Це єдина в Україні лінійка онлайн-курсів, на якій розміщено понад 20 тисяч тестів і 2 тисячі уроків. Онлайн-платформа була запущена в Одеській області в 2017 році. З кожного з предметів ЗНО Одеська область піднялася в рейтингу областей на 5-7 позицій, а з англійської мови - з 16 на 1 місце.

Раніше Міністерство освіти і науки повідомило, що реєстрація на ЗНО-2018 відбудеться 6 лютого 2018 року. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стартувала реєстрація на ЗНО-2018, яка триватиме до 19 березня, - УЦОЯО

censor_news_big3.jpg

У понеділок, 6 лютого, стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року, яка триватиме до 19 березня.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна , про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

"Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 6 лютого 2018 і триватиме до 19 березня 2018 року. Змінити реєстраційні дані буде можливо до 2 квітня", - йдеться в повідомленні.

Для окремих категорій осіб передбачено додатковий період реєстрації - із 3 до 21 травня 2018 року. Право на реєстрацію в цей період мають учасники антитерористичної операції та особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і не могли зареєструватися в основний період.

Особи, які зареєструються в додатковий період, проходитимуть  ЗНО під час додаткової сесії.

"Очікується, що для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році зареєструється 360 тис. осіб", - заявив директор УЦОЯО Вадим Карандій.

Основна сесія ЗНО відбудеться з 22 травня по 13 червня, додаткова - з 2 до 11 липня. Для проходження оцінювання, як і в попередні роки, абітурієнт може вибрати не більше чотирьох навчальних предметів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Уряд підтримав одеський проект онлайн-платформи з підготовки до ЗНО

censor_news_big3.jpg

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав освітній проект одеського губернатора Максима Степанова - безкоштовну онлайн-платформу для підготовки до ЗНО.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

"Гарна новина: зроблено ще один крок до якісної та доступної освіти для кожного українця - тепер по всій території України доступна онлайн-платформа з підготовки до Зовнішнього незалежного оцінювання BeSmart. Це важливий крок, який дозволить українським школярам якісно підготуватися до ЗНО та продовжити освіту за спеціальністю мрії", - наголосив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

В Одеській ОДА також зазначили, що лише за тиждень після презентації платформу відвідали 100 тисяч осіб. Із них 15 тисяч уже зареєструвалися та почали навчання й підготовку до ЗНО.

"Наш проект підтримано урядом України. Дякую прем'єр-міністру Володимиру Гройсману за високу оцінку", - написав Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 5 лютого безкоштовну онлайн-платформу з підготовки до ЗНО BeSmart за підтримки МОН вивели на всеукраїнський рівень. Раніше проект працював в Одеській області та продемонстрував позитивні результати. Зокрема, за підсумками 2017 року, результати учнів, які готувалися за допомогою BeSmart, виявилися на 20-25 балів вище, аніж середній бал по країні. Окрім того, Одеська область стала першою серед областей України з англійської мови. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Сьогодні останній день реєстрації на ЗНО-2018: заявки подали майже 300 тисяч учнів

censor_news_big3.jpg

19 березня - останній день надсилання реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як передає  Цензор.НЕТ  про це повідомляє сайт Українського центру оцінювання якості освіти. 

Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Регіональні центри оцінювання якості освіти продовжуватимуть опрацьовувати реєстраційні документи, отримані після 19 березня, однак за умови, що вони відправлені у встановлені терміни. Документи надіслані після 19 березня опрацьовуватися не будуть.

Станом на 19 березня для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано 276 694 особи.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Розроблено чат-бот для підготовки до ЗНО, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

В Україні розробили чат-бот, який допомагатиме в підготовці до ЗНО.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ,  про це йдеться  в інформац ії прес-служби Міністерства освіти і науки.

Чат-бот розробили фахівці Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця.

У МОН додають, що зараз вже є додаток, який пропонує підготовку до тесту з математики. Скористатися перевагами сервісу можуть користувачі Telegram.

За даними міністерства, найближчим часом в ХНЕУ обіцяють презентувати боти і з інших предметів, загалом вони розраховані на підготовку до тесту за 30 днів.

Основна сесія зовнішнього тестування пройде з 22 травня по 13 червня. За результатами тестування випускники отримають можливість вступу до вищих навчальних закладів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 ЗНО-2018: найпопулярніші предмети серед випускників - українська мова і література, історія України та математика, - директор УЦОЯО Карандій

censor_news_big3.jpg

Понад 335 тис. випускників шкіл мають намір взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2018 році.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна,  про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій на прес-конференції в четвер у Києві.

"Загалом для участі в основній сесії зовнішнього незалежного тестування зареєструвалося 335 843 осіб", - повідомив В.Карандій на прес-конференції в четвер у Києві.

За його словами, найбільш масовий предмет - українська мова і література, на другому місці - історія України, потім - математика.

В.Карандій зазначив, що найменше бажаючих для проходження тестування зареєструвалися на предмет "хімія" - 21978 осіб.

Для проходження тестування з української мови і літератури зареєструвалася 333 171 особа, історії України - 168 927, математики - 112 023, англійської мови - 89312, біології - 82320, географії - 79 711 випускників.

Найчисельнішими за кількістю учасників ЗНО є Київ, Дніпропетровська та Львівська області.

За даними В.Карандія, найменша кількість учасників, зареєстрованих на проходження ЗНО, у Луганській області.

Директор УЦОЯО також зазначив, що в структурі зареєстрованих учасників ЗНО 55,24% - випускники цього року, 36,03% - учні профтехзакладів і 8,73% - випускники попередніх років.

Спеціальні умови для проходження ЗНО будуть забезпечені 495 особам, із них 10 осіб з порушеннями зору отримають адаптовані тести шрифтом Брайля.

Крім того, В.Карандій повідомив, що з 30 квітня на інформаційних сторінках всіх учасників будуть розміщені запрошення-перепустки для проходження тестування, які треба буде самостійно роздрукувати.

Додатковий період реєстрації для учасників антитерористичної операції, осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, буде проведено з 3 до 21 травня.

Додаткова сесія ЗНО запланована на липень.

Згідно з графіком проведення ЗНО, розміщеним на сайті УЦОЯО, у 2018 році ЗНО з математики відбудеться 22 травня, української мови та літератури - 24 травня, в цьому ж місяці заплановано ЗНО з іспанської, німецької, французької мов, а ЗНО з інших предметів триватиме з 1 до 13 червня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Абітурієнти з окупованих Криму і Донбасу зможуть вступати до вишів без ЗНО, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

Абітурієнти з Криму і непідконтрольної частини Донбасу зможуть вступати до українських вишів або ПТУ за спрощеною процедурою - без проходження ЗНО.

Про це  Цензор.НЕТ  повідомили в  прес-службі МОН. 

Також для вступу їм не потрібно буде мати при собі паспорт і шкільний атестат. Вступити за спрощеною процедурою можна буде з 4 червня до 28 вересня через освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна". Освітні центри "Донбас-Україна" створюються на базі підконтрольних українській владі ЗВО Донеччини та Луганщини та переміщених вишів. А центри "Крим-Україна" діятимуть на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах.

Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмету, визначеного ВНЗ, або творчий конкурс.

 Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку – її протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат).Також впродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, який закріплений за освітнім центром.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документа про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року.

Для вступників з Криму буде діяти спеціальна квота, а для абітурієнтів з Донбасу у вишах будуть передбачені фіксовані обсяги держзамовлення. Крім того, їх найперше забезпечуватимуть гуртожитками на період навчання.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні розпочалася реєстрація на додаткову сесію ЗНО

censor_news_big3.jpg

У четвер, 3 травня, в Україні почалася реєстрація на участь у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це йдеться в повідомленні прес-служби У країнського центру оцінювання якості освіти.

Право на реєстрацію в цей період мають:

- учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, і тому не мали змоги зареєструватися в основний період;

- особи, засуджені до позбавлення волі або взяті під варту; усю необхідну інформацію про процедуру зовнішнього незалежного оцінювання такі особи можуть отримати в представника адміністрації установи виконання покарань;

- особи, які у 2018 році мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації.

Рекомендації щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розміщено в розділі "Процедура реєстрації" на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Цього року додаткова сесія розпочнеться 2 липня тестуванням з української мови та літератури, 3 липня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики, 4 липня - з англійської та іспанської мов; 5 липня - з біології й німецької мови; 6 липня - з історії України; 9 липня - з географії й французької мови; 10 липня - з фізики. Завершиться додаткова сесія 11 липня тестуванням з хімії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Сьогодні в Україні стартує основна сесія ЗНО-2018

censor_news_big3.jpg

Сьогодні в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного тестування.

Першим предметом, який складатимуть абітурієнти, стала математика, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  lb.ua. 

22 травня об 11:00 починається тестування з математики, 24 травня пройдуть тести з української мови та літератури, 29 травня - тестування з іспанської, німецької та французької мов, 1 червня - з англійської мови. В основну сесію тестування також включено біологію, історію України, географію, фізику та хімію. Допуск учасників до пунктів тестування здійснюється за наявності сертифіката зовнішнього тестування, паспорта чи іншого документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті, і запрошення-перепустки.

Український центр оцінювання якості освіти рекомендує абітурієнтам мати 2-3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також за бажанням прозору пляшку з питною водою.

Під час тестування в абітурієнтів не повинно бути із собою засобів зв'язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження чи відновлення інформації, жодних друкованих і рукописних матеріалів, не передбачених процедурою тестування.

Учасникам тестування під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором.

Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10.15 до 10.50, початок безпосереднього тестування - 11.00.

Абітурієнти можуть бути допущені на іспит лише за наявності оригіналу сертифіката ЗНО, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті, а також запрошення-перепустки для участі в тестуванні.

За відсутності зазначених документів у допуску на тестування буде відмовлено.

Сьогодні в Україні стартує основна сесія ЗНО-2018 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 ЗНО з історії України успішно склали майже 90% абітурієнтів, - МОН

censor_news_big3.jpg

Міносвіти встановило граничні бали "склав/не склав" тестів Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України, географії, фізики та хімії.

Відповідне рішення ухвалено під час другого засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) 20 червня, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МОН.

За результатами обговорень комісія визначила граничні бали із 4 предметів:

  • історія України - 26
  • географія - 26
  • фізика - 12
  • хімія - 15.

Від загальної кількості осіб, які складали ЗНО з кожного предмета, пороговий бал подолали: з історії України - 89,51% учасників, з географії - 87,67%, з фізики - 83,18%, хімії - 89,51%.

"21 червня на інформаційних сторінках учасників будуть розміщені результати тестування із зазначених предметів, а також бланки відповідей. Цього ж дня у розділі "Керівникам навчальних закладів" розмістять відомості про результати ДПА у формі ЗНО", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше експертна комісія встановила порогові бали з української мови і літератури - 23 тестові бали, з математики - 10, з іноземних мов - 19, з біології - 22. Тому відомо порогові бали ЗНО з усіх предметів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 ЗНО-2018: 222 учасники отримали 200 балів, 12 з них - 200 балів із двох предметів, - директор УЦОЯО Карандій

censor_news_big3.jpg

Директор УЦОЯО Вадим Карандій повідомив, що 222 учасники зовнішнього незалежного оцінювання отримали 200 балів, а 12 з них отримали 200 балів із двох предметів.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це він написав на своїй сторінці в  Facebook .

"12 учасників (зірок) ЗНО 2018 року одержали оцінку 200 з двох предметів", - написав Карандій.

Також він додав, що 24 установи загальної середньої освіти (лідери) мають більше ніж два результати 200 балів.

"І зірки, і лідери отримали свою перемогу на полях математики, фізики, хімії, біології. Всього маємо 222 учасники ЗНО, які отримали свої 200 балів", - підкреслив Карандій.

ЗНО-2018: 222 учасники отримали 200 балів, 12 з них - 200 балів із двох предметів, - директор УЦОЯО Карандій 01

Як повідомлялося, ЗНО 2018 року стартувало в Україні з 22 травня тестом з математики і завершилося 13 червня тестуванням з хімії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ЗНО з української мови та літератури в 2018 році склали гірше, ніж у 2017, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Показники зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури в 2018 році гірші, ніж в минулому, зазначає міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Ми маємо цього року зниження загальних показників складання тесту з української мови та літератури. Не подолали поріг трохи більше 14% наших випускників", - сказала Л.Гриневич на прес-конференції в понеділок у Києві, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс -Україна. 

Міністр пояснила це тим, що в поточному році ЗНО з української мови та літератури вперше стало обов'язковим і "торкнулося випускників, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах".

Л.Гриневич нагадала, що вперше на ЗНО з англійської мови було введено аудіювання і всього чотири людини будуть проходити повторне аудіювання.

"В усій країні щодо аудіювання було подано 66 апеляційних заяв, однак (...) результати з аудіювання були абсолютно доречними до загального рівня оцінки тесту ... Лише чотири учасники тестування будуть проходити на основі своїх апеляцій його повторно, на додатковій сесії 4 липня", - розповіла Л.Гриневич.

Вона також зазначила, що випускників, які отримали 200 балів (максимальний показник), цього року менше, ніж минулого.

"Кількість тих, хто склав на 200 балів, менше, ніж минулого року. 222 учасники ЗНО отримали 200 балів, а в минулому їх було 303", - поінформувала Л.Гриневич.

За словами міністра, 12 осіб отримали по 200 балів з двох предметів. "На жаль, цього року немає жодного випускника школи, хто б отримав 200 балів по кожному з трьох предметів, як це було минулого року", - сказала Л.Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов'язковим для всіх випускників із 2020 року

censor_news_big3.jpg

Цього року математика стала для випускників найменш успішним іспитом.

Через два роки всіх школярів перевірять на знання математики: тестування з цього предмету стане обов'язковим. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "ТСН". 

Причина цього рішення - погані результати цьогорічного ЗНО та невтішна динаміка останніх років.

Раніше своє занепокоєння прогалинами учнів у математиці висловив навіть очільник МЗС Павло Клімкін. Він розкритикував погану підготовку школярів у соцмережі: "Це ж тотальна катастрофа! Про які перспективи розвитку українського ІТ-сектору та інжинірингу ми говоримо? Про які технологічні прориви ми мріємо? Ми свідомо прирікаємо себе на периферію життя".

У МОН визнали, що Україна відстає у методиках викладання математики. Цьогоріч майже половина випускників шкіл на тестуванні з математики не змогла розв’язати задачу за 8-й клас. 10% учасників ЗНО взагалі не здолали прохідний бар’єр. Математика стала найменш успішним предметом у ЗНО-2018.

У відомстві заявили, що з осені змусять вчителів давати учням кращі знання з математики і посилять вимоги до кваліфікації вчителів.

Від 2020-го Міносвіти хоче зробити ЗНО з математики обов’язковим.

"Можливо ми будемо розглядати - зараз є дискусія, збільшення кількості обов'язкових предметів зовнішнього незалежного оцінювання, серед іншого з математики", - сказала Л.Гриневич у ході конференції "Нова українська школа - старт реформи, участь громад" у вівторок в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Також міністр підкреслила, що такі зміни не будуть прийняті з наступного року, бо на підготовку до них потрібен час. "Але я бачу абсолютно зважену політичну обґрунтованість такого рішення", - підкреслила вона.

Міністр зазначила, що, одним з пріоритетів відомства є підвищення рівня викладання математики на всіх рівнях, оскільки в Україні є дуже гарна, елітарнеа математична освіта, середній рівень викладання цього предмета низький. "Якщо порівняти всі предмети ЗНО, то найбільша кількість 200-бальників ми маємо з математики, і найбільша кількість учнів, які мають найгірші результати, ми маємо саме з математики", - пояснила Л.Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Реєстрація на пробне ЗНО відбуватиметься з 8 по 31 січня, а пробне тестування - 16 та 23 березня, - УЦОЯО

censor_news_big3.jpg

Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна з 8 до 31 січня 2019 року на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це  повідомляє  Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

"У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета: 16 березня - з української мови і літератури, а 23 березня - з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання мають можливість:

- ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

- виконати пробний тест, що відповідає вимогам програм ЗНО, характеристиці і структурі сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року;

- попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

- навчитись ефективно розподіляти час на виконання тесту;

- отримати правильні відповіді та дізнатися результат тестування;

- оцінити власний рівень готовності до проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

"Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою. Вартість тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти. Докладніше про проходження пробного тестування, у тому числі про вартість, можна дізнатися на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти", - йдеться в повідомленні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 В Україні розпочалася реєстрація на пробне ЗНО

censor_news_big3.jpg

У вівторок, 8 січня, в Україні стартувала реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це повідомляється на  сайті  Українського центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація проводиться на сайтах регіонального центру оцінювання якості освіти та триватиме до 31 січня.

Всі учасники пробного тестування отримають можливість ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, виконати пробний тест, відпрацювати заповнення бланків, а також отримати правильні відповіді та результат тестування.

Тестування буде проводитися в два етапи: українська мова і література - 16 березня, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови - 23 березня.

Також наголошується, що участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою. Вартість тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для участі в ЗНО-2019 вже зареєструвалися 185 тис. осіб, - Міносвіти

censor_news_big3.jpg

Станом на 6 березня на зовнішнє незалежне оцінювання вже зареєструвалися 185 535 учасників.

Про це інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  Міносвіти.

Це близько половини від очікуваної кількості учасників із числа випускників шкіл, студентів і учнів (слухачів) установ вищої та професійної освіти.

Як зазначили в міністерстві, найактивніше реєструються в Дніпропетровській, Харківській, Львівській областях та Києві. Серед предметів традиційно найбільше обирають українську мову і літературу, історію України та математику. Також у ТОП-5 входять англійська мова та географія.

Нагадуємо, що реєстрація на ЗНО-2019 розпочалася 5 лютого і триватиме до 25 березня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цього року учні закладів профосвіти складатимуть два обов'язкові ЗНО, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Уперше учні закладів професійної освіти та коледжів цього року складатимуть два обов'язкові ЗНО.

Про це розповіла на засіданні уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

"Цього року ми маємо дві основні новації. По-перше, дві обов'язкові Державні підсумкові атестації у формі ЗНО складатимуть учні закладів професійної освіти. Раніше вони лише українську мову складали, а тепер ще й математику або історію на вибір вони також мають скласти. І так само ті, які навчаються в коледжах. Це дуже важливо, що всі випускники, які здобувають повну загальну середню освіту, мають скласти ЗНО, і ми матимемо реальну картину якості освіти в країні", - зазначила Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Університети цього року не прийматимуть сертифікати ЗНО з іноземної мови за 2017 рік, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Цього року випускники українських шкіл не зможуть подавати під час вступу до університету "сертифікат ЗНО з іноземної мови за 2017 рік, однак можуть використовувати сертифікати зразка 2018 і 2019 років.

Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент  Цензор.НЕТ. 

"Цього року будуть прийматися сертифікати і 2017 років, і 2018 року. За винятком (сертифікатів. - Ред.) 2017 року з іноземної мови. Тому що в 2018 році ми додали окрему частину в це сертифікаційне тестування", - пояснила Гриневич.

Вона також додала, що  цього року, як минулого, випускники зможуть подавати до вишів сім заяв на чотири спеціальності.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 354 тисячі осіб зареєструвалися на ЗНО, - Гриневич. ВIДЕО

Для складання зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалися понад 354 тисячі учнів українських шкіл.

Про це розповіла на засіданні уряду міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає  Цензор.НЕТ. 

"Зараз на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися 354 051 осіб. Це дещо більше, ніж минулого року. У нас починає зростати контингент випускників. Традиційно популярна українська мова, тому що він є обов'язковим. Але якщо подивитися вибір між історією і математикою, то з історії - це 232 тисячі, з математики - 146, 5 тисяч. Також ми бачимо зростання кількості дітей, які складають англійську мову, географію і фізику", - зазначила міністр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Іспит з математики буде обов'язковим для всіх випускників українських шкіл із 2021 року, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Усі випускники українських шкіл із 2021 року складатимуть обов'язковий іспит з математики, анонсувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"З 2021 року ми плануємо ввести обов'язковий іспит з математики для всіх випускників. І я хочу сьогодні це анонсувати на засіданні Верховної Ради завчасно. Це означає, що випускники дев'ятих класів цього року готуватимуться до такого іспиту", - сказала вона під час Години запитань до уряду в українському парламенті в п'ятницю, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна .

Л.Гриневич пояснила, що міністерство міркує з огляду на те, що базові математичні навички необхідні кожній людині.

При цьому вона наголосила, що всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал, вводять обов'язковий іспит з математики.

Міністр також зазначила, що іспит буде дворівневим – таким, що підтверджує базові знання та поглиблені.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для випускників з угорських і румунських шкіл спростять ЗНО з української мови, - Гриневич

censor_news_big3.jpg

Для випускників 11 класів шкіл з угорською та румунською мовами навчання буде встановлено адаптивний поріг з державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО з української мови.

Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ .

"Цьогоріч ми запровадили розумне пристосування до цільової категорії випускників шкіл з мовами національних меншин, мова яких не належить до групи слов'янських мов. Тому що дітям з угорських, румунських шкіл, мова яких дуже відрізняється від української, складно опановувати українську мову. Як ви знаєте, до недавнього часу в них було мало можливостей вивчати українську мову, для них буде встановлено адаптивний поріг, нижчий за звичайний, який дасть їм можливість брати участь у відборі до закладів вищої освіти", - сказала Гриневич.

Вона нагадала, що випускники 11 класів усіх шкіл в Україні складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО з української мови або математики чи історії України на вибір. Також цього року ДПА складають учні закладів профтехосвіти та студенти коледжів.

Державна підсумкова атестація з української мови та математики також відбудеться в 4 класах. У школах з національними мовами викладання, за рішенням педагогічної ради, може бути проведено ДПА для четвертокласників з рідної мови. Гриневич наголосила, що в 4 класах ДПА проводиться лише як моніторингова і не впливає на зарахування дитини до 5 класу. На відміну від ДПА у 9 класах, оцінки за яку будуть враховуватися під час зарахування учнів до 10 класу профільної школи.

Гриневич зазначила, що протягом останніх трьох років уряд модернізує матеріальну базу закладів професійно-технічної освіти, і випускники 9 класів можуть обрати для себе вступ або до 10 класу, або до закладу профтехосвіти.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 В Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання

censor_news_big3.jpg

У вівторок розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Понад 160 тисяч абітурієнтів складатимуть ЗНО з математики.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  Український центр оцінювання якості освіти .

"21 травня понад 160 тисяч осіб розпочнуть основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року тестуванням з математики", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме з 10:15 до 10:50.

Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться об 11:00.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

- оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання,
- паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено в Сертифікаті;
- запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

"У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде", - зазначено в повідомленні.

Також повідомляється, що маршрути до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

"Рекомендуємо взяти із собою дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою", - йдеться в повідомленні.

Також в УЦОЯО нагадали, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо.

Також не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання речі (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнуті мобільні телефони, інші засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, засоби, предмети, прилади) учасники ЗНО залишають у спеціально відведеному місці, на яке вкаже інструктор в аудиторії тестування.

На виконання сертифікаційної роботи з математики відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті - 33. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання, - 62.

Сертифікаційна робота містить завдання різних форм:

- з вибором однієї правильної відповіді (№ 1–20); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
- на встановлення відповідності("логічні пари") (№ 21–24); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
- відкритої форми з короткою відповіддю, що містять два типи завдань: структуроване (№ 25, 26) і неструктуроване (№ 27–30); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
- відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 31–33); розв’язок на них потрібно записати у бланку Б.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

Ви можете опублікувати зараз і зареєструватися пізніше. Якщо у вас є обліковий запис, авторизуйтесь щоб опублікувати з облікового запису.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...