Перейти до вмісту
service101

Зброя

Краща відповідь

Українцям обіцяють право на збройний самозахист

 

 

Українські громадяни повинні мати право не лише володіти, а й захищати себе за допомогою вогнепальної зброї. За внесення відповідних змін до законодавства відтепер виступатиме міжфракційне парламентське об’єднання «Право на захист», яке днями створили в парламенті. Власники зброї вітають таку ініціативу, наголошуючи, що зараз відповідне законодавство є вкрай недосконалим. Натомість противники вільного доступу до зброї кажуть: такі ініціативи можуть призвести до протилежних очікуванням результатів, а саме до сплеску злочинності із застосуванням зброї.

До міжфракційного об’єднання «Право на захист» увійшли депутати з різних фракцій, які в багатьох питаннях є антагоністами. Але тут їх об’єднала мета на законодавчому рівні врегулювати право громадян на захист із застосуванням зброї.

Читайте статтю: «Право громадян на зброю – pro et contra»: про право громадян на володіння бойовою вогнепальною зброєю

«Мета нашого об’єднання – щоб кожен громадянин України мав законодавчо врегульований механізм захисту себе за рахунок вогнепальної зброї. Щоби конституційна норма – кожен громадянин має право на захист – передбачала, що цю норму можна реалізувати зокрема із застосуванням вогнепальної зброї. Україна сьогодні залишається однією з небагатьох європейських країн, де такого законодавства немає», – каже позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко.

Народний депутат Тетяна Ричкова з фракції «Блоку Петра Порошенка» зауважила, що йдеться не лише про особистий захист, а й про питання територіальної оборони.

«Абсолютно ненормальною є ситуація, коли в умовах колосального зростання злочинності законослухняним громадянам забороняють володіти короткоствольною зброєю. Ми нічим не гірші від наших сусідів молдаван, в яких давно вже діє ліберальний режим володіння зброєю, в яких набагато нижча злочинність. І в них немає жодних проблем – статистично значимих показників – які б були пов’язані із тим, що там дозволено володіти короткостволом», – наголошує Ігор Луценко з «Батьківщини».

Ненормальною є ситуація, коли в умовах колосального зростання злочинності законослухняним громадянам забороняють володіти короткоствольною зброєю

Ігор Луценко

Читайте статью: Что делать, если на вас напали вооруженные люди?

Узаконити обіг зброї заважає корупція – експерт

У січні цього року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що не заперечує проти «запровадження права на володіння та носіння короткоствольної бойової нарізної зброї для цивільних осіб з низкою жорстких обмежень». Утім, речник МВС Артем Шевченко в інтерв’ю Радіо Свобода не став коментувати депутатську ініціативу щодо законодавчого закріплення права на захист за допомогою вогнепальної зброї. За його словами, «МВС виконуватиме всі закони, які будуть ухвалені парламентом і набудуть чинності».

У свою чергу, голова Асоціації власників зброї Георгій Учайкін в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що проект закону «Про цивільну зброю та боєприпаси» вже два роки перебуває на розгляді парламенту.

«Сьогодні все те, що стосується обігу зброї серед населення, не регулюється жодним законом. А нормативні акти МВС не просто застарілі, а фактично скасовані Мін’юстом. Тож, МВС мало би саме ініціювати розгляд відповідного закону», – наголошує він.

Сьогодні все те, що стосується обігу зброї серед населення, не регулюється жодним законом. А нормативні акти МВС не просто застарілі, а фактично скасовані Мін’юстом

Георгій Учайкін

Зволікання із ухваленням відповідного закону Георгій Учайкін пояснює тим, що довкола обігу зброї вибудовані корупційні схеми, які повністю влаштовують МВС.

Пользуйтесь консультацией: Регистрация оружия онлайн: как, где, сколько

Особливості збройної самооборони по-українськи

Правозахисник Володимир Чемерис вважає, що подібні законодавчі ініціативи не на часі і можуть призвести до зворотного очікуванням результату – загострення криміногенної ситуації.

«Йдеться про перекладання функцій від правоохоронних органів на самих громадян. Ми бачимо зараз величезний сплеск злочинності, і поліція просто нічого не може з цим вдіяти. Але цей сплеск стався у значній мірі тому, що у нас, фактично, уже є вільне володіння зброєю. І дарма хтось думає, що він буде якимось Рембо, який перестріляє всіх злочинців. Скоріш за все, ця зброя буде використана саме проти звичайних громадян. Відомий випадок із Пашинським, коли представник влади використав зброю проти громадянина», – каже Володимир Чемерис.

І дарма хтось думає, що він буде якимось Рембо, який перестріляє всіх злочинців. Скоріш за все, ця зброя буде використана саме проти звичайних громадян

Володимир Чемерис

На початку року народний депутат Сергій Пашинський (фракція «Народний фронт»), який застосував вогнепальну зброю під час сварки на дорозі, пообіцяв «серйозно вивчати проблему надання дозволів на короткоствол... Людина повинна мати можливість захистити свою родину. Будемо над цим працювати».

Вспомните новость: Эксперт рассказал, как в Украине получить разрешение на покупку оружия для защиты жилья

Днями великий резонанс мала історія, коли підприємець у селі Сухолуччя на Київщині застрелив із рушниці одного з чотирьох нападників, які вдерлися до нього в будинок. Причому поліція за погодженням з прокуратурою закрила кримінальне провадження за фактом вчинення умисного вбивства при можливому перевищенні меж необхідної оборони. Як зазначив із цього приводу радник міністра МВС народний депутат Антон Геращенко (однопартієць Сергія Пашинського), «сьогодні поліція захищає тих, хто законно захищає себе та членів своєї родини».

За даними МВС, за підсумками 2016 року в Україні 878 739 осіб володіють вогнепальною зброєю і ще 189 643 – мають травматичну.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Давно пора. Зброя повинна бути у кожного. Візьміть за приклад Ізрайль.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как приобрести оружие в Украине (10 простых шагов):

1. Убедитесь, что вам исполнился 21 год (гладкоствольное) либо 25 лет (нарезное), у вас отсутствуют непогашенные судимости и нет проблем с соседями и участковым.

2. Идете в лучший оружейный магазин и выбираете оружие, которое вас интересует. Выбор обычно очень большой (

). Чтобы иметь возможность ознакомиться с конкретной моделью и взять ее в руки в магазине, надо иметь разрешение на покупку. Но этот момент можно обойти, если прийти с товарищем, у котого оружие и разрешение на него уже имеются.

3. Если уже уверены в своем выборе - имеет смысл дать задаток либо целиком оплатить покупку, чтобы за период оформления документов выбранное вами оружие никто не выкупил до вас. Ходовые модели часто разбирают за неделю-две, после чего придется долго ждать следующей поставки. Если вы вдруг почему-то не сможете оформить документы - деньги вам вернут.

4. Приобретаете оружейный сейф, либо надежный металлический шкаф для надежного хранения оружия и патронов, и устанавливаете его по месту жительства.

5. Обращаетесь в отделение разрешительной системы МВД по месту жительства (адрес выясните в магазине, приемные дни вт, чт, сб). Там вы пишете заявление о выдаче разрешения на приобретение оружия, заполняете карточку-заявление, и начинаете собирать необходимые документы.

6. Необходимые документы: 
- две фотографии 3х4 см
- медицинская справка по форме №127/о (там же, где медсправка для водителей)
- справка об отсутствии судимостей (в последнее время подавать не требуется, они запрашивают ее сами)
- страховка гражданской ответственности для владельцев оружия (любая страховая)
- если вы впервые приобретаете оружие, необходимо пройти лицензированные курсы по обучению материальной части оружия и получить справку об этом (адреса ближайших курсов уточните в разрешительной).

7. Оплачиваете услуги разрешительной системы и ждете. Будьте готовы к визиту участкового инспектора - он может наведаться к вам домой, чтобы убедиться в наличии условий для хранения оружия (сейфа)

8. На протяжении 1 месяца вы получите разрешение на приобретение оружия, так называемую "зеленку" - бланк строгой отчетности. Срок его действия 3 месяца.

9. В магазине вы оформляете приобретение выбранного вами оружия. Половинка бланка разрешения остается в магазине, вторую вам необходимо занести в разрешительную систему в течение 10 дней.

10. В разрешительной вы пишете заявление на постановку на учет одной единицы гладкоствольного (нарезного) охотничьего оружия, и через некоторое время получаете окончательный документ: разрешение на хранение и ношение оружия, которое действительно 3 года.

Вот, собственно, и всё. Не намного сложнее оформления водительских прав! Поделитесь со знакомыми, кому может быть интересна эта тема.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

06.06.17 15:47  Більшість громадян України проти вільного доступу до зброї, - Аваков

 

censor_news_big3.jpg                 

 

Ухвалюючи відповідний закон необхідно зробити так, щоб зброя не потрапила в руки осіб із нестабільною психікою, злочинців, людей із залежностями і психічними розладами.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації МВС, про це сьогодні, 6 червня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час брифінгу в Запоріжжі.
 
За його словами, є багато перешкод для ухвалення Верховною Радою України закону про вільний обіг короткоствольної вогнепальної зброї.
 
"Соціологія показує, що більшість громадян України проти того, щоб був вільний доступ до такої зброї. Це питання дискусійне. Нацполіція і МВС готові виконати будь-яке рішення парламенту", - наголосив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наказ МВС про травматичну зброю №379ДСК розсекретили

 

З наказу МВС №379ДСК про травматичну зброю знято гриф секретності

Про особливості травматичної зброї, або, як її називають, «пристроїв, призначених для відстрілу метальних снарядів несмертельної дії» (насправді офіційна назва так званих «травматів» набагато довша, майже на цілий абзац), йшлося вже неодноразово, то ж мова не про це.

Закону про цивільну зброю в Україні немає. Тому офіційно вогнепальну зброю можна купити лише керуючись положеннями сумнівновідомої інструкції, затвердженої наказом №622 від 21.08.98 р.

А от на підставі чого можна купити «травмат»? На це питання відповіді немає. В наказі №622 про це анічичирк.

В так званій дозвільній системі згадують наказ МВС №379ДСК від 13.06.2000 р., але показати його категорично відмовляються. Бо він для службового користування. А про те, кому дозволено купувати «пристрої для відстрілу», можна прочитати лише на дошці оголошень цієї самої дозвільної системи, на листівках незрозумілого походження.

Згідно з цими листівками, купувати «травмати» можна лише працівникам суду і правоохоронних органів, їхнім близьким родичам і журналістам.

На якій підставі такі привілеї? Чому існує наказ, що суперечить ст. 24 Конституції, яка проголошує, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом?

Звісно, цей наказ має бути скасованим. Але для цього попередньо бажано мати його текст. Власне, саме для цього мною було надіслано відповідний запит до товаріща Авакова.

Перший запит надіслав його звичайним листом. Марно. Як і варто було сподіватися, ніякої відповіді на нього не надали.

Інша справа – лист з повідомленням про вручення. На нього вже досить швидко надійшла відповідь, з якої витікало, що питання про надання копії наказу №379ДСК дуже складне. І що цей «запит потребує пошуку інформації серед значної кількості даних», а тому треба чекати 20 робочих днів.

Прихований текст

Запит щодо наказу №379ДСК потребує пошуку інформації серед значної кількості даних

 

Як не дивно, за ці 20 днів якусь інформацію в МВС все ж таки вдалося зайти, але, звісно, не ту, що треба. Бо, як повідомив Департамент юридичного забезпечення МВС, вони б з радістю надали зазначений наказ, але… не можуть, бо він «має гриф «Для службового користування» і, більш того, знаходиться в Галузевому державному архіві МВС.

При цьому відмітки про скасування грифу «Для службового користування»… надана копія вищезазначеного наказу не містить, що унеможливлює її надання за запитом».

Прихований текст

Виявляється, наказ №379 не лише ДСК, а й знаходиться на зберіганні десь в архіві - 1

 

Прихований текст

Виявляється, наказ №379 не лише ДСК, а й знаходиться на зберіганні десь в архіві - 2

 

Водночас в цьому листі було запропоновано звернутися з відповідним запитом до Галузевого державного архіву МВС. З посиланням на постанову Кабміну, якою затверджено перелік платних послуг, які можуть надаватися архівними установами. (Останнє, напевно, щоб відлякати від такого звернення.)

Але одразу ж виникло питання: що означає твердження, що «відмітки про скасування грифу «Для службового користування»… надана копія вищезазначеного наказу не містить»?

Невже, це означає, що існує інша копія, яка таку відмітку містить?

Звісно, відразу ж було надіслано черговий запит вже до Галузевого державного архіву МВС. І відповідь не забарилася, але надійшла вона зовсім не від архіву, де, начебто, зберігався цей самий наказ №379ДСК, а від Департаменту з питань режиму та службової діяльності.

Прихований текст

Виявляється, гриф ДСК з наказу №379 давно знято!

 

В товстому конверті містилася і сама відповідь, і наказ №379ДСК, а також «Тимчасова інструкція», затверджена цим наказом.

З надісланого листа випливало, що ще 17 серпня 2017 року з зазначеного наказу гриф «ДСК» було знято. Але на копії самого наказу ця відмітка була відсутня.

До речі, на Інтернет-сайті «Законодавство України», даний наказ, як і раніше, містить гриф «Для службового користування» і переглянути його неможливо.  І це незважаючи на те, що з моменту скасування цього грифу минуло вже (на кінець березня 2018 року) понад сім місяців.Що ж до самого наказу №379, то він практично не містить ніякої цікавої інформації. Єдине, на що він проливає світло – зазначає, що «травмати» можна набувати у власність тільки повнолітнім особам, тобто, з 18-річного віку.

Прихований текст

 

Наказ №379ДСК - 1

Наказ №379ДСК - 2

Наказ №379ДСК - 3

Наказ №379ДСК - 4

 

 

Але звертає на себе увагу той факт, що даний наказ не лише був зареєстрований в Мінюсті, але й погоджений заступником Голови Верховного суду України.

На які висновки це наводить? Схоже, що даний наказ МВС видало з однією єдиною метою: незаконно забезпечити суддів і їхніх родичів (а заодно своїх співробітників і їхніх родичів) травматичною зброєю. Напевно, щоб судді «правильно» розглядали всі справи, що стосуються як МВС, так і співробітників так званих «правоохоронних органів».

Що ж до журналістів, то їм, на мій погляд, дозволили купувати «травмати» лише з тією метою, щоб вони менше про це патякали.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×