Перейти до вмісту

МОЯ ВЕРХНЬОДНІПРОВЩИНА

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.

МОЯ ВЕРХНЕДНЕПРОВЩИНА

Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
News Ticker
  • Моя Верхньодніпровщина
  • Моя Верхнеднепровщина
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Реформа освіти

Краща відповідь


 

Через три роки в Україні всі діти повинні мати безперешкодний доступ до дошкільної освіти.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна, про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час наради з міськими, селищними й сільськими головами.

 

"У нас із вами стоїть завдання через три роки, використовуючи можливості, ми повинні зняти чергу в дитячі садки в Україні. Уявіть собі, маленькі українці стоять у черзі і не мають доступу до дошкільної освіти. Це неприпустимо. Це наш виклик, і ми повинні це забезпечити", - зазначив він.

 

При цьому Гройсман додав, що також має бути приділено увагу питанням середньої та професійно-технічної освіти.

 

"У нас величезний дефіцит кваліфікованих виробничих кадрів. Ми сьогодні формуємо низку програм для підготовки трьох найкращих професій, які мають величезний попит на ринку праці", - наголосив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У школах долатимуть репетиторство вчителів – Гриневич

 

 

У школах долатимуть таке явище, як репетиторство, коли вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття.

 

26dd4ad-grynevych.jpg

 

Гриневич пропонує подолати репетиторство вчителів у школах. Фото mon.gov.ua

Про це на прес-конференції 27 березня сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

"Ми працюємо і з батьківським організаціями, щоб це вчасно виявляти. Ми розуміємо, що тут потрібно працювати над підвищенням соціального статусу вчителя. І те, що ми просунули в цьому році по єдиній тарифній сітці, підняли на два тарифні розряди соціальний статус вчителя, а також загальне підняття заробітної плати вчителів на 50%, – це є той крок назустріч учителеві", – сказала Гриневич.

Також щоб запобігти неналежному використанню коштів, які виділяються навчальним закладам, а також зловживанню батьківськими внесками у законі "Про освіту" закладено норму, згідно з якою заклади мусять оприлюднювати інформацію про свої видатки.

"У проекті закону про освіту, який ухвалений у першому читанні, ми записали обов'язкову норму для кожного навчального закладу України публікувати на своїх інтернет-сторінках чіткий звіт про їхні доходи як з бюджетних джерел, так і від батьків, і їхні видатки, і тому все стане прозорим і зрозумілим, і батьки зможуть контролювати і розуміти, скільки грошей цей навчальний заклад і на що саме отримав з бюджетів - як державного, так і місцевого рівня", – сказала Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Учасники зможуть визначити результати пробного тестування в онлайн-режимі.

В Україні 1 квітня пройде пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба УЦОЯО.

 

Згідно з повідомленням, пробне тестування розпочнеться об 11:00. Допуск до пунктів проведення пробного ЗНО триватиме з 10:15 до 10:50 і буде здійснюватися за паспортом (або іншим документом, що посвідчує особу), запрошенням.

 

Адреса пункту тестування вказано в запрошенні-реєстраційній картці, яка розміщена в особистому кабінеті кожного учасника пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру.

 

При цьому наголошується, що пробне зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбудеться 8 квітня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

30.03.17 18:03 Нацрада реформ розгляне питання реформування середньої освіти та розвитку інклюзивної 31 березня

 

Національна рада реформ проведе засідання з питання реформування середньої освіти та розвитку інклюзивної освіти 31 березня.
Про це Українським Новинам повідомив прес-секретар проектного офісу Нацради реформ Петро Іванов, передає Цензор.НЕТ.
 
"Засідання відбудеться завтра, після його закінчення заплановано брифінг", - сказав він.
 
На засіданні заплановано розглянути питання реформування загальної середньої освіти; розвитку інклюзивної освіти; системи інституційного догляду та виховання дітей і перспектив її реформування.
 
Як повідомляли раніше, Міністерство освіти й науки сподівається на розгляд Верховною Радою нової редакції закону "Про освіту" в другому читанні в квітні-травні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

5 квітня в Одесі голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував проект "Будь розумним\Be smart", мета якого - допомогти випускникам Одеської області якісно підготуватися до ЗНО в онлайн-режимі.

Про це повідомляє прес-служба Одеської обласної держадміністрації.

 

Проект розпочато в рамках реалізації Стратегічного плану дій губернатора Одещини на 2017-2019 роки, який отримав назву "Розумний регіон".

 

"Такий проект - унікальний для України, у нього немає аналогів в інших регіонах. Це перший випадок, коли підготовка до ЗНО в режимі онлайн стає доступною та безкоштовною. І мені дуже приємно, що цей проект стартував саме на Одещині", - зауважив Степанов.

 

Ініціатива "Будь розумним/Be smart" - це безкоштовна цілодобова онлайн-платформа для кожного бажаючого підтягнути прогалини у навчанні, систематизувати знання та належним чином підготуватися до тестів ЗНО. В рамках її реалізації було створено дві платформи EDUGET та "Osvita-Online". Це стало можливим завдяки залученню до проекту приватних інвестицій особисто Максима Степанова та групи педагогів Одеської області. Доступ до платформи випускники шкіл Одеської області зможуть отримати за посиланням Odessa.prozno.com.

 

Онлайн-курс охоплює і систематизує всю шкільну програму, відео-лекції з різних предметів проілюстровані схемами, картами, зображеннями. В рамках ініціативи передбачене щоденне навчання за індивідуальним графіком, а також тренування на всіх типах тестів, які зустрічаються на ЗНО.

 

В Одеській області працює понад 800 шкіл. Передбачається, що у 2017 році ЗНО в Одеській області складатимуть близько 12 тис. осіб. Понад 90% з них - цьогорічні випускники.

 

Проект "Будь розумним/Be smart" реалізується у рамках стратегічного плану дій голови ООДА "Розумний регіон". Зокрема, у планах Максима Степанова на 2017 рік будівництво стратегічно важливих доріг, у т.ч. трас Одеса-Рені, Кодима-Балта, Спаське-Вилково, початок реконструкції злітної смуги Одеського аеропорту (завершення до кінця 2018 року), модернізація інформаційного порталу Одеської області, створення бренду Одеської області, поліпшення інвестиційного клімату та збільшення обсягів залучення інвестицій, запуск медичної реформи - створення до 10 госпітальних округів в Одеській області, створення 77 груп швидкого реагування поліції, впровадження в області єдиної системи відеоспостереження.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.05.17 12:35

 Порошенко подав у Раду законопроект про інклюзивну освіту

10% дітей потребують врахування своїх особливостей в освітньому процесі.
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку Петра Порошенка у Фейсбук, Президент подав до Верховної Ради проект закону, який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

 

"Цей крок є надзвичайно актуальним, адже нині в Україні 10% дітей потребують врахування своїх особливостей в освітньому процесі. Переконаний, підтримка інклюзивного навчання на законодавчому рівні забезпечить доступ дітей з особливими освітніми потребами до навчального процесу в школах".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20.06.17 22:22  Міносвіти планує ввести використання методик LEGO в початковій школі, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                

 

 

У програми нової початкової школи, яка буде вводитися в 2017-2018 навчальних роках, планують інтегрувати педагогічні методики навчання LEGO.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"У реформуванні школи ми робимо акцент на діяльнісному навчанні, навчанні, яке виховує допитливість. Зараз ми думаємо над тим, як урізноманітнити програми і підтримати вчителя відповідними навчальними посібниками. І в цьому LEGO міг би бути нашим партнером", - зазначила міністр освіти й науки Лілія Гриенвич.

Такої домовленості було досягнуто під час її зустрічі з представниками ТОВ "ЛЕГО Україна" та ТОВ "ПРОЛЕГО".

Співпраця може відбуватися за двома напрямами: перенавчання вчителів та зміна навчального середовища.

"Ми зараз готуємо нове освітнє середовище в початковій школі, і робоча група якраз зможе визначити, чи можна буде там застосовувати розробки LEGO, як вони впишуться в цей процес. Крім того, для нас дуже важливе навчання вчителів, тому що будь-які нові методики та обладнання без відповідної підготовки педагогів не працюють. Ми повинні зрозуміти, що саме хочемо інтегрувати в НУШ і апробувати це на 100 пілотних школах, зокрема, стосовно підготовки вчителів - як і коли вони мають використовувати нові методики, працювати з дітьми з цим обладнанням", - пояснила Гриневич.

Робоча група розгляне два можливих рівні інтеграції методик LEGO в початковій школі: включення їх в обов'язкову програму або ж використання в позакласній роботі.

Також під час зустрічі обговорили питання впровадження в школах "Робототехніки" як факультативного курсу та розвиток співпраці LEGO з дитячою інженерною академією.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

22.06.17 16:19  9% абітурієнтів не склали зовнішнє тестування на мінімальний бал із географії, 19% - з хімії і 23% - з фізики, - Центр оцінювання якості освіти

 

censor_news_big3.jpg                

9% абітурієнтів не склали зовнішнє незалежне тестування на мінімальний бал із географії, 19% - з хімії і 23% - з фізики.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Українського центру оцінювання якості освіти, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українськi Новини.

 

"Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення встановити граничний бал з географії, відповідний 27 тестовими балами, з фізики - 10 тестовим балам, з хімії - 17 тестовим балам", - йдеться в ньому.

 

У зв'язку з цим, з географії пороговий бал "склав / не склав" подолали 91% учасників зовнішнього тестування, з фізики - 77%, з хімії - 81% учасників тестування.

 

Нагадаємо, цього року 8% абітурієнтів не склали зовнішнє тестування з української мови на мінімальний бал, 11% - з російської мови. Основна сесія зовнішнього тестування почалася 23 травня і тривала до 16 червня. 240 881 абітурієнт зареєструвався для участі в зовнішньому тестуванні в 2017 році.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

27.06.17 13:06  "Виші можуть самостійно встановлювати мінімальні прохідні бали ЗНО", - Міносвіти

 

censor_news_big3.jpg            

 

Вищі навчальні заклади можуть самостійно встановлювати мінімальні вступні бали із зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Про це під час прес-конференції заявив директор департаменту вищої освіти Міносвіти Олег Шаров, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.
 
"Мінімальний бал встановлюватимуть вищі навчальні заклади... Це право вищого навчального закладу", - зазначив він.
 
При цьому Шаров наголосив, що, якщо виш встановлює мінімальні бали, то це стосуватиметься як абітурієнтів на місця державного замовлення, так і на навчання за контрактом.
 
Водночас такий поріг не може бути менш ніж 100 балів, оскільки 100 балів - мінімальний бал, на який можна скласти ЗНО.
 
Тим часом міністр освіти й науки України Лілія Гриневич зазначила, що обсяг і розподіл державного замовлення готує Міністерство економічного розвитку й торгівлі України; його розглянуть на засіданні Кабінету міністрів України найближчими тижнями.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.07.17 13:04  Порошенко підписав закон про розвиток інклюзивної освіти в Україні

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Закон був підписаний у середу в ході відвідування главою держави загальноосвітньої школи №168 в Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
Відповідний закон регулює питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах. Він закріплює право на освіту осіб з особливими освітніми потребами та надає їм можливість здобувати освіту в усіх навчальних закладах, в тому числі безкоштовно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності".

Зміни передбачають дистанційну та індивідуальну форми навчання, створення для таких осіб інклюзивної та спеціальних груп (класів) у загальноосвітніх навчальних закладах.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада 297 голосами підтримала президентський законопроект №6437 "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" 23 травня.
П.Порошенко подав до Верховної Ради цей законопроект на початку травня поточного року. Президент розцінює цей законопроект як надзвичайно актуальний, зазначивши, що в Україні 10% дітей мають потребу в тому, щоб їх особливості враховувалися в освітньому процесі.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

09.07.17 21:42  На повноцінну реформу освіти нам треба 87 млрд грн, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Кабінет Міністрів розпочне реформу освіти в Україні у терміни, визначені раніше, а кошти для її реалізації шукатиме як всередині держави, так і у міжнародних партнерів.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.
 
"Щоб зробити повноцінну реформу освіти, нам потрібно 87 млрд грн. Ми будемо все робити для того, щоб знайти ці кошти як усередині країни, так і з зовнішніх джерел, - сказав глава Уряду. - Я хочу, щоб українська дитина мала доступ до якісного дитячого садочка, якісної повнокомплектної, з повними технологічними рішеннями школи, щоб вчитель мав нормальну заробітну плату і вища освіта була якісною з точки зору підготовки кадрів".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10.07.17 16:11  Новий формат підготовки IТ-фахівців впроваджують в Україні - навчання розпочнеться ще в школі

 

censor_news_big3.jpg                    

 

29 червня 2017 року понад 40 школярів розпочали навчання на літньому інтенсиві з програмування "JavaGR8 Summer Intensive". Дана програма є підготовчим етапом Нової освітньої моделі (НОМ) і тестом для дуальної ІТ-освіти в Україні.

Про це Цензор.НЕТ повідомили ініціатори і засновники проекту - освітня платформа SmartMe University, громадська організація "Фонд розвитку інновацій", фонд BrainBasket Foundation, Асоціація "ІТ України" та Державний Університет Телекомунікацій.

 

Як зазначають, учасниками пілотного запуску програми стали випускники українських шкіл, які є призерами та переможцями третього етапу олімпіад з математики, фізики, інформатики та інформаційних технологій.
 
Літній інтенсив базується на шкільній програмі, затвердженій МОН у 2015 році. Автор курсу - Сергій Іщеряков - кандидат технічних наук, Java-тренер, який уже підготував понад 40 сертифікованих фахівців.
 
Проходження курсу є важливим елементом НОМ, оскільки дає можливість компаніям взяти на стажування студента вже з базовими навичками програмування. За результатами фінального тестового іспиту і хакатонів випускники курсу почнуть навчання за денною формою Державного університету комунікацій зі стажуванням у найкращих ІТ-компаніях, таких як EPAM, Ciklum тощо.
 
"Сама нова модель включає елементи дистанційного навчання, індивідуального навчання, менторства, а також використовує курси кращих технологічних університетів світу й унікальні вітчизняні розробки. Так, планується вирішити проблему розриву теоретичних знань, які студенти отримують в університеті, до вимог, які висувають IT-компанії при відборі кандидатів. Мета програми - підготовка ІТ-фахівців рівня Solution-архітекторів", - зазначають організатори.
 
Вони нагадали, що Україна посіла 26 місце зі 130 за показником Human Capital Index серед інших країн. Одними з найкращих у світі вважаються саме українські ІТ-розробники. По суті, дуальна освіта - це можливість суміщення студентом навчання у вузі та роботи в компанії. Для європейського суспільства дуальна освіта - давно не ноу-хау, запевняють вони. Ця ідея отримала розвиток у Німеччині ще в 70-х роках минулого століття. Згодом ініціативу перейняли Канада, Австрія, Швейцарія і багато інших країн, де принципи дуальної освіти успішно реалізуються і сьогодні.
 
"Такі освітні проекти для українського ІТ-сектора - це, в першу чергу, шанс зупинити або хоча б зменшити відтік талановитої молоді за кордон і тим самим кадрово підсилити вітчизняні IT-компанії. Особливо це важливо для продуктових IT-компаній, зацікавлених у нових "мізках", здатних генерувати й апробувати креативні ідеї. Відповідно, компанії зможуть отримати перспективний продукт, а держава - нові надходження у бюджет", - додають вони.

Нещодавно міністр освіти й науки України Лілія Гриневич також оголосила курс на впровадження дуальної освіти, підкресливши, що в першу чергу це торкнеться виробничої, аграрної та ІТ-сфери.
 
Проект також підтримали багато вітчизняних вузів і провідних ІТ-компаній, представлених в Україні.
 
Участь у літньому інтенсиві забезпечує освітня платформа Smartme University.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10.07.17 23:12  Зарплата вчителів за рік зросла на 50%, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                  

 

 

За рік зарплату українським учителям підняли на 50%.

Про це в ефірі "5 каналу" заявила міністр освіти й науки України Лілія Гриневич, передає Цензор.НЕТ.

 

"Уже цього року ми підняли вчителям заробітну плату на 50% і просунули їх за єдиною тарифною сіткою. Тобто ми вже зробили крок, щоб іти до цієї планки (зростання зарплати вчителів у ході реалізації реформи освіти - 5.UA). Але темп цього просування покаже економічний розвиток країни", - сказала міністр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11.07.17 08:13  Гриневич про реформу середньої школи: Проект орієнтовно коштуватиме 6 млн євро

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, скільки коштуватиме Україні реформа середньої школи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона повідомила в ефірі 5 каналу.

 

"Цей проект орієнтовно буде мати вартість шість мільйонів євро. Він розрахований на чотири роки. Це не надто великі кошти на такий період часу, але ці кошти ми вкладемо саме у формування нової моделі педагогічної освіти. Тому що у нас сьогодні залишилася архаїчна модель педагогічної освіти, яка скоріше молодих вчителів забезпечує теоретичною підготовкою, але не дає їм практичних сучасних інструментів", - сказала міністр.

 

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що на повноцінну реформу освіти України треба 87 млрд грн.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11.07.17 09:12  Рада сьогодні розгляне законопроект про КС, зміни до Держбюджету і реформу освіти

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Верховна Рада у вівторок планує розглянути в другому читанні законопроект №6427-д "Про Конституційний Суд України".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
Крім того, серед питань на вівторок - ухвалення в другому читанні законопроекту №3491-д про реформування освіти.
Також депутати розглянуть у другому читанні зміни до державного бюджету (законопроект №6600).

Заплановано також розгляд вето Президента до закону України "Про внесення зміни до розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".
 
Крім того, парламент затвердить календарний план проведення наступної сесії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

12.07.17 15:00  Заплановане зменшення держзамовлення на підготовку у вишах пов'язано з демографією і відсутністю набору на рівень "спеціаліст", - Міносвіти

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Заплановане Кабінетом Міністрів України зменшення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% порівняно з 2016 роком пов'язане з демографією і відсутністю набору на освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
У відомстві зазначають, що відповідно до закону "Про вищу освіту" останній набір абітурієнтів на освітній рівень "спеціаліст" проводився в 2016 році.
 
Також у 2017 році кількість випускників 11 класів зменшилася на 4,3% порівняно з минулим роком.
 
Таким чином, близько 54% випускників шкіл цього року матимуть можливість потрапити до ВНЗ на місця державного замовлення.

У 2017 році будуть збільшені обсяги держзамовлення за спеціальностями: фізика і астрономія; прикладна фізика і наноматеріали; математика; мікро- і наносістемной техніка; біотехнології і біоінженерія; атомна енергетика.
 
Зменшаться обсяги держзамовленняз економіки; права (в тому числі міжнародного); туризму; готельно-ресторанної справи.
 
У сфері "Освіта" у 2017 році планується виділити 12315 бюджетних місць, зокрема 7405 місць за фахом "Середня освіта (за предметними спеціальностями)".
 
Як повідомлялося раніше, уряд у середу має намір зменшити держзамовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% порівняно з 2016 роком до 212 тис. осіб.

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" планується встановити на рівні 57,2 тис. осіб; "Бакалавр" - 82,2 тис. осіб; "Магістр на підставі рівня бакалавра" - 62,2 тис. осіб, "магістр на підставі повної середньої освіти" - 5,9 тис. осіб. Прийом до аспірантури і докторантури за державним замовленням планується встановити на рівні 4,4 тис. осіб і 468 осіб відповідно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

13.07.17 10:37  Міносвіти пропонує в новому законі зобов'язати школи звітувати за витрачені на ремонт гроші, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Міністерство освіти і науки України пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати за витрачені кошти.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це міністр освіти Лілія Гриневич заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".
 
"У законі про освіту, який сьогодні поставлено на голосування в парламенті, для нас він неймовірно важливий, тому що без цього закону ми не можемо здійснювати реформування освіти. Так ось, в цьому законі є стаття, яка буде зобов'язувати всі навчальні заклади в обов'язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи, і як вони витрачаються. Тоді стане ясно, і батьки зможуть запитати тих, хто заохочує їх здавати гроші, - якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді не зрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків", - заявила Гриневич.

Також Гриневич пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити.
 
"Дуже важливо, щоб ці фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одна з новел закону про освіту, яка повинна показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. Внаслідок фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості - в них збільшилася доходна частина бюджету в кілька разів. Вони зараз мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним", - заявила Гриневич.
За словами міністра освіти, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші в шкільні фонди, що позначається на ставленні до дітей.
 
"Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум. З цим можна боротися тільки таким чином, що ми повинні вивести на світло все внески батьків до бюджету кожного навчального закладу і вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються", - заявила Гриневич.
 
Як повідомлялося, на виконання закону "Про освіту", який у Верховній Раді України планують ухвалити на цьому сесійному тижні, знадобиться близько 87 млрд грн, ці кошти повинні бути освоєні до 2030 р.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

14.08.17 11:45  Міносвіти пропонує Кабміну закласти 1,8 млрд грн на реформу шкіл у проекті держбюджету на 2018 рік

 

censor_news_big3.jpg                

 

 

 

Міністерство освіти і науки України пропонує Кабінету міністрів України передбачити в проекті державного бюджету на 2018 рік на реформу шкіл 1,848 млрд грн.

 
Як інформує Цензор.НЕТ, про це глава Міносвіти Лілія Гриневич повідомила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
 
"Нам вдалося домовитися з Мінфіном про те, щоб запланувати фінансування певних кроків запровадження нового стандарту початкової освіти, незалежно від того, чи буде ухвалено закон ("Про освіту". - Ред.)", - повідомив вона.

Міністр пояснила, що стандарт початкової освіти затверджує Кабмін, а не парламент, і, оскільки немає зміни тривалості навчання в школі, немає потреби в ухваленні окремого закону.
 
Гриневич також зазначила, що в 2018 році для запуску навчання дітей у молодших класах за новим стандартом необхідно підготувати близько 20 тис. вчителів.
 
За її словами, Верховна Рада не змогла на попередній сесії розглянути в другому читанні проект закону "Про освіту", але спікер парламенту Андрій Парубій і керівництво коаліції запевнили міністра в тому, що цей законопроект буде розглянуто на сесії у вересні.
 
При цьому на реалізацію положень реформи освіти в 2018 році, Міносвіти пропонує виділити 1,85 млрд грн.
 
"Загальна сума - 1 млрд 847 млн 941,3 тис. грн за попередніми підрахунками. Це ті суми, які ми подаємо Мінфіну на розгляд. 373 млн 341,3 тис. грн повинні піти на підручники, близько 600 млн грн - на оснащення класів і матеріали для роботи учнів, приблизно 520 млн грн - на перенавчання вчителів, 54,6 млн грн - на створення національної електронної платформи Нової української школи (НУШ), де будуть розміщуватися освітні матеріали для учнів і вчителів", - сказала Гриневич.
 
Ще 300 млн грн, за її словами, пропонується передбачити на розширення мережі інклюзивних класів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

14.08.17 11:50  Гриневич: Фінансування вишів треба прив'язати до якості наданої освіти

 

censor_news_big3.jpg                    

Міносвіти виступає за прив'язку обсягів фінансування вищих навчальних закладів з державного бюджету до якості наданої ними освіти.

Як передає Цензор.НЕТ, про це міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла в інтерв'ю агентствуІнтерфакс-Україна.
 
"Ми розуміємо, що систему фінансування вишів необхідно міняти, роблячи прив'язаною до показників їхньої роботи. Ті, хто надають освіту вищої якості, мають отримувати більше фінансування", - сказала вона.
 
За словами міністра, відомство зараз працює над відповідними змінами закону "Про вищу освіту" в частині фінансування вишів.
 
Крім того, цього року місця державного замовлення у вищих навчальних закладах розподіляли шляхом широкого конкурсу, коли бюджетні місця концентруються в найкращих вишах, які вибирають абітурієнти з високими балами.
 
Зокрема, зазначила Гриневич, спеціальність "Право" раніше була "майже в кожному університеті, а цього року бюджетні місця на цю спеціальність отримали тільки найкращі виші".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 12:59  Цього року ми плануємо закупити 275 шкільних автобусів, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                    

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що в поточному році планується закупити 275 шкільних автобусів.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив у ході селекторної наради з питання підготовки до початку нового 2017-2018 навчального року у вівторок в Дніпрі.
 
"Цього року ми спільно з місцевою владою плануємо закупити 275 шкільних автобусів", - сказав прем'єр.
 
Водночас Гройсман наголосив на необхідності забезпечити дітей шкільними підручниками до 1 вересня.

Як повідомлялося раніше, в Херсонській області в 2017-2018 навчальному році всі першокласники навчатимуться державною мовою, в тому числі і діти в 26 школах з російською мовою навчання.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 14:36  Цього року в перший клас піде понад 408 тис. дітей, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Першокласниками у 2017 році в Україні стане 408 тис. дітей.

Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич заявляє, що у 2017 році в перший клас піде понад 408 тис. дітей, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
"З 1 вересня в перший клас підуть наші діти, це 408 тис. 206 першокласників. Найбільше першокласників у Дніпропетровській області - 34 тис. 767 осіб. Найбільший набір першокласників у сільській місцевості прогнозують у Львівській і Закарпатській областях", - сказала міністр на селекторній нараді з питання підготовки до початку нового 2017-2018 навчального року у вівторок у Дніпрі.
 
За її словами, зростають і внески держави в освіту, зведений бюджет на освіту цього року становить 168,6 млрд грн проти 129,4 млрд у 2016 році.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 21:02  Усі першокласники з 2018 року будуть вчитися за новим стандартом початкової освіти, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

З 2018 року за новим державним стандартом початкової освіти вчитимуться всі першокласники України.

Про це міністр освіти й науки Лілія Гриневич повідомила сьогодні на селекторній нараді в Дніпрі з питань підготовки до нового навчального року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

 

"До масштабного запровадження стандарту повинні пройти перепідготовку понад 22 тис. учителів. Зараз іде доопрацювання модельного курсу для цих учителів, а також розробка дистанційної складової їх навчання. Однак слід пам'ятати, що досить значна частина обов'язків щодо організації перепідготовки ляже на плечі інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО), які перебувають під керівництвом місцевих органів влади", - сказала міністр.

 

Також Гриневич зазначила, що більшість областей відповідально поставилися до підготовки початкових класів у 100 школах, які будуть пілотувати новий держстандарт початкової освіти цього року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

16.08.17 10:48  На стипендії студентам вишів у проекті держбюджету-2018 планується передбачити 6,3 млрд грн, - заступник голови Мінфіну

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Заступник міністра фінансів України Сергій Марченко заявляє, що на виплату стипендій студентам вищих навчальних закладів у проекті державного бюджету на 2018 рік планується передбачити 6,3 млрд грн.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
 
"Зі свого боку Мінфін виконує взяті на себе всі фінансові зобов'язання: в ході розрахунку граничних обсягів видатків на 2018 рік ми врахували додаткові витрати на виплату стипендій, загальний обсяг яких становить 6,3 млрд грн", - написав Марченко в своїй статті для одного з українських видань.

За його словами, Міністерство фінансів виступає за збільшення розміру академічних стипендій, які будуть призначатися на підставі результатів навчання студентів, а також за надання права на стипендії студентам-контрактникам.
 
Марченко відзначає, що також планується зменшити ліміт студентів, яким може бути призначена академічна стипендія з 40-45% до 15% від загальної кількості студентів до 2020 року.
 
При цьому планується розширювати перелік студентів, які мають право на соціальну стипендію.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

16.08.17 12:19  У Міносвіти спростували інформацію про зміну шкільних канікул

 

censor_news_big3.jpg                    

 

У Міносвіти спростували інформацію про зміну розкладів шкільних канікул.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться в сюжеті одного з українських телеканалів.
 
Таким чином чиновники відреагували на численні публікації в інтернеті про те, що нібито наступного навчального року канікули будуть частіше, але будуть коротшими. Поки батьків заспокоює радник міністра освіти Іванна Коберник - жодного рішення міністерство не ухвалювало, тому що просто не має на це повноважень.
 
Вона зазначила, що Міністерство освіти і науки регламентує три речі: "1. старт навчального року 1 вересня, 2. кінець - до 30 червня (увага, до 30 червня - це ніяк не означає, що всі будуть вчитися цілий червень. Це означає, що всі тести, іспити практики тощо мають закінчитися не пізніше ніж 30 червня) 3. канікули упродовж навчального року (не враховуючи літні) повинні тривати щонайменше 30 днів. Решта - за рішенням школи за погодженням із місцевим органом. Тобто коли канікули, скільки днів восени, скільки навесні - вирішує школа, за погодженням із місцевою владою, а не міністерство".
 
Те саме стосується семестрів або триместрів - це право школи визначати структуру навчального року.
 
Як повідомляли раніше, з 2018 року за новим стандартом початкової освіти вчитимуться всі першокласники.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.08.17 21:42  "Новий закон "Про освіту" має бути проголосований в парламенті до Дня вчителя", - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                            

 

Новий законопроект "Про освіту" повністю готовий до розгляду у другому читанні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
 
"За моєю інформацією, новий закон "Про освіту" має бути проголосований у парламенті до Дня вчителя - професійного свята наших педагогів. Його мали розглянути раніше, в останній тиждень попередньої сесії, але у депутатів не вистачило часу. До другого читання депутати подали понад тисячу поправок, але вони повністю були опрацьовані, і щодо них було досягнуто згоди", - розповіла вона.
 
За її словами, закон "Про освіту" є базовим у законодавчому забезпеченні освіти. Його ухвалення розблокує оновлення законів "Про середню освіту" та "Про професійну освіту", а також створення закону "Про національну систему кваліфікацій".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...