Перейти до вмісту
service101

Підготовка до опалювального сезону

Краща відповідь


 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер провів робочу зустріч щодо забезпечення енергоресурсами. У нараді взяли участь віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Прем'єр-міністр зазначив, що ситуація щодо проходження опалювального сезону є абсолютно стабільною, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну.

 

"Сьогодні ситуація є абсолютно стабільною. Але треба сьогодні щоб ми дуже чітко тримали руку на пульсі для того, щоб ми нормально завершили прогнозовано опалювальний сезон і вже почали готуватися до наступного опалювального сезону з точки зору всіх тих запасів, не знижуючи їх, які нам необхідні для стабільності при будь-яких умовах проходження опалювального сезону та забезпечення всім необхідним", - заявив Гройсман.

 

Прем'єр-міністр подякував відповідальним за підготовку до опалювального сезону і забезпечення енергоресурсами. Він також наголосив на необхідності накопичення енергоресурсів до наступного опалювального сезону.

 

"Дякую за те, що фактично по всій території країни в людей було тепло, світло. А зараз потрібно вже думати про 2017 рік, про формування стратегічних запасів як на завершення року, так і фактичне накопичення з весни після завершення опалювального сезону", - зазначив Гройсман.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Заборгованість населення з оплати централізованого опалення і гарячого водопостачання в лютому 2017 року збільшилася на 6,7% в порівнянні з показником на кінець січня і сягнула 11,9 млрд грн.

Про це інформує Державна служба статистики України, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Еспрессо.ТВ.

 

Згідно з повідомленням, заборгованість за утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за звітний період не змінилася і становить 2,5 млрд грн, заборгованість за вивезення побутових відходів також не змінилася - 400 млн грн. Заборгованість за централізоване водопостачання і водовідведення зменшилася на 6,7% і становить 1,4 млрд грн.

 

За даними Держстату, в лютому українці сплатили за електроенергію 2,5 млрд грн (116,5% від нарахованих за цей період сум). При цьому заборгованість за електроенергію станом на кінець лютого становить 3,3 млрд грн.

 

Усього в лютому українці сплатили за житлово-комунальні послуги 9,8 млрд грн, що становить 88,8% нарахованих за цей період сум.

 

Найвищий рівень оплати спостерігався в Івано-Франківській, Чернівецькій і Тернопільській областях, а найнижчий - у Луганській, Харківській і Сумській областях.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Одним із зобов'язань українського уряду перед Міжнародним валютним фондом є скасування оплати за опалення частинами.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в одному з пунктів меморандуму МВФ.

 

"Ми також скасуємо схеми, за якими домогосподарства, які не одержують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців ("у розстрочку") (Постанови Кабінету Міністрів №№ 630 і 357) з 1 травня 2017 року", - йдеться в тексті документа.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Уряд має намір виділити 1,5 мільярда гривень на компенсації за програмою енергоефективності.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на UA Today, про це повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

 

Так, до 2 млн українських сімей зможуть отримати компенсацію за проведення заходів з підвищення енергоефективності власного житла.

 

"Ми передбачаємо, що таку компенсацію може отримати орієнтовно до 2 млн українських сімей ... Середній чек компенсації буде в районі 680-700 грн. На цю програму буде виділено близько 1,5 млрд грн", - сказав він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кабмин  в меморандуме с МВФ взял на себя обязательство ввести абонплату на отопление 

 

3_main_new.1489171604.jpg

 

 

 

Для некоторых украинцев абонплата на отопление – не новшество. Первым разделил тариф на тепло Львов еще в 2006 году. Горожанам пояснили: чтобы содержать инфраструктуру, по которой поступают Гкал в квартиры, деньги нужны круглый год. Фактически, абонентская плата – средства на содержание труб и системы распределения. В отопительный сезон львовяне платят за один Гкал тепла 1266,5 гривни, 53,4 гривни от этой суммы – стоимость абонентской платы в "холодный" сезон. В неотопительный сезон (с октября по март) абонплата обходится в 26,3 гривни.

В большинстве украинских городов действует единый тариф на отопление, а платить нужно только в отопительный сезон. В этот тариф уже включены все расходы, в том числе на содержание инфраструктуры. Уже вскоре, согласно меморандуму с МВФ, украинцы будут платить по двум тарифам. "Мы применим тариф на распределение газа и отопления на основе мощности, это позволит перенести некоторую часть стоимости на летние месяцы", – говорится в документе. Нововведение должно вступить в силу с августа этого года. 

Как изменится тариф на отопление, и какоай будет абонентская плата, зависит от методологии расчета, которую выберут в НКРЭКУ. К примеру, в тарифе "Киеэнерго" стоимость транспортировки и поставки занимает примерно 9%. Если тариф разделят на две составляющие, абонплата может составить примерно 100 гривен за Гкал.

Учитывая, что абонентскую плату разделят на весь год, в отопительный сезон тепло будет дешевле.

"Если смотреть на европейский опыт, там существуют компании, которые строят станцию, готовит инфраструктуру. Компания предлагает воспользоваться этой инфраструктурой. И платить нужно не только за газ, электроэнергию, тепловую энергию, но и за пользование инфраструктурой. Это позволит компании возместить потраченный на объекты средства. Что касается существующих систем, я не думаю, что до изменения прав собственности на эти системы кто-то из операторов должен получать плату за мощность. Если так дальше пойдет, украинский потребитель будет платить еще и за наличие унитаза в своей квартире", – уверен эксперт в энергетической сфере Геннадий Рябцев.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На українців чекає рекордно дорогий опалювальний сезон: що потрібно зробити влітку, щоб не платити взимку більше

978d97e.jpg

В Україні кілька днів тому прийняли закон “Про Фонд енергоефективності”. Гроші з фонду дозволять фінансувати роботи з утеплення житла. Однак, незважаючи на заяви уряду, багато експертів упевнені: Фонд цього року, швидше за все, так і не запрацює. Нацкомісія в травні вже підвищила тарифи на гарячу воду в деяких містах, з урахуванням зростання заробітних плат і подорожчання енергоресурсів, незабаром для українців може подорожчати і опалення. Крім того, Кабмін скоротив субсидії на опалення. В результаті опалювальний сезон 2017/2018 може виявитися для українців рекордно дорогим. Експерти прояснили, як правильно підготуватися до опалювального сезону.

Як платити менше

До 70% від суми в комунальних платіжках взимку – вартість опалення. У планах уряду – встановити теплові лічильники у всіх багатоповерхівках в найближчі кілька років. Уже зараз в Києві, у Львові, Запоріжжі та в інших обласних центрах в більшості багатоповерхових будинків стоять теплолічильники. Мешканці таких будинків платять тільки за використані Гкал тепла. У невтепленому будинку з високими тепловтратами і лічильником платіжки за опалення можуть виявитися навіть вище, ніж в будинках без лічильників. Однак, як кажуть експерти, після встановлення теплового пункту та утеплення свого будинку платити за тепло можна на 70% менше. Як розповідає експерт в сфері ЖКГ Тетяна Бойко, серед її знайомих є кілька людей, які в опалювальний сезон платили всього одну гривню за опалення квадратного метра. “Це добре термомодернізовані будинки. Є будинки ОСББ, які отримали 4-6 гривень за квадратний метр опалення. І є люди, які отримали платіжки по 33 гривні за квадратний метр, а є і ті, хто більше”, – розповідає експерт.

За словами голови одного з київських ОСББ Василя Рудницького, в його будинку опалення одного квадратного метра коштувало 6,85 гривні. Так, за тепло в квартирі площею 50 квадратів мешканці цього будинку платили всього 342,5 гривні. Водночас кияни, які живуть в такій же квартирі, але, наприклад, в будинку без теплового лічильника, платили 1648,5 гривні.

Оптимальний час для утеплення будинку, розповідає менеджер з комунікацій ДТЕК ЕСКО Антон Ковалишин, – літо. Влітку можна повністю утеплити стіни будівлі, замінити вікна на енергоефективні, безпечно утеплити цоколь на глибину промерзання ґрунту, підвал, горище, технічний поверх і дах будівлі. “У якісно утепленому будинку влітку буде не так жарко, а потреба в роботі кондиціонерів буде меншою”, – зазначає експерт в сфері енергоефективності.

Влітку роботи і матеріали дешевші, ніж напередодні або під час опалювального сезону. Для тих, хто задумався про енергоефективність зараз, план підготовки до зими може виглядати приблизно таким чином:

  • Червень – проведення енергоаудиту;
  • Липень – підготовка техзавдання для енергоефективних заходів;
  • Серпень, вересень – роботи з утеплення, монтаж обладнання, наприклад, індивідуального теплового пункту;
  • Вересень, початок жовтня – налагодження устаткування, підготовка інженерних комунікацій будівлі до опалювального сезону;
  • Середина жовтня – введення обладнання в експлуатацію, входження в опалювальний сезон.

“Часте запитання, яке ставлять представники ОСББ, які задумалися про енергоефективність, чи можна проводити енергоаудит влітку. Адже тепловізором в спеку користуватися безглуздо. Енергоаудит влітку проводити можна. Тому що 90% енергоаудиту – це робота з документами, даними щодо споживання тепла, розрахунки і розробка плану енергоефективних робіт”, – розповідає Антон Ковалишин.

Де брати гроші на утеплення будинку

Тепломодернізація багатоповерхівки на 500 квартир в середньому може обійтися в п’ять мільйонів гривень. Щоб оплатити роботи і матеріали, кожній квартирі довелося б “виділити” по 10 тисяч гривень. Другий варіант – залучати кошти зі сторони.

“Теплі кредити” і міські програми. Будь-який українець може придбати негазовий котел, нові вікна, матеріали для утеплення житла і отримати від держави компенсацію в розмірі від 30 до 70% від витрачених коштів. Гроші на купівлю матеріалів видає державний банк (“Ощадбанк”, “Укрексімбанк” або “Укргазбанк”).

Як зазначають в Державному агентстві енергоефеектівності, ця програма користується великою популярністю серед українців. Тільки в 2016 році уряд витратив 884 мільйони гривень на компенсацію кредитів. Правда, великого ефекту це не дало – найчастіше українці купують нові вікна (на них видали 67% кредитів). Однак, без встановлення індивідуального теплового пункту в будинку, теплового лічильника, утеплення стін і швів – заощаджувати енергоресурси не вдасться. Крім того, сума “теплого” кредиту обмежена.

У деяких містах термомодернізацію фінансують за рахунок міських бюджетів. Наприклад, в Києві за програмою “70/30” можна заплатити за термомодернізацію всього 30% від її вартості, решту оплатить місто.

Приватні інвестори та гранти. Залучити кошти можна за рахунок гранту на утеплення від однієї з міжнародних організацій (наприклад, ЄБРРUSAIDIFC та ін.). Крім того, можна підписати угоду з енергосервісною програмою (ЕСКО). Вона виконає “роботи” під ключ, а інвестовані кошти поверне за рахунок досягнутої економії. Такі компанії фінансують 90% від вартості проекту, все обладнання передається у власність мешканців. Поки діє контракт з енергосервісною компанією, її експерти повинні обслуговувати встановлене обладнання, безкоштовно консультувати мешканців і стежити за економією енергоресурсів.

Опалення подорожчає навіть із субсидією

Кабмін прийняв рішення скоротити норми споживання газу, тепла та електроенергії на опалення з першого травня цього року. У минулому опалювальному сезоні субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За чинним тарифом – це ще 204 гривні.

У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.

“Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди мають платити самі”, – сказав експерт в енергетичній сфері Валентин Землянський.

Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А ось тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, вже в цьому році знижку нараховуватимуть з 15 жовтня по 15 квітня. Якщо почати топити раніше – за використані на опалення кубометри газу або кВт*год електроенергію доведеться платити самостійно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.06.17 11:06  "Наступний опалювальний сезон пройдемо нормально, стабільно і якісно", - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg              

Кабінет міністрів України почав підготовку до наступного опалювального сезону й обіцяє його стабільне проходження.

Про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на селекторній нараді з питань підготовки до опалювального сезону, передає Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал "112 Україна".
 
"Хочу підкреслити, що і наступний опалювальний сезон пройдемо нормально, стабільно і якісно", - сказав Гройсман.
 
"Залишилося чотири місяці - більш, ніж достатньо, щоб якісно підготувати весь комплекс", - додав Прем'єр.
 
Як повідомляли, "Київенерго" заговорили про ймовірність відсутності гарячої води в кількох мікрорайонах до початку опалювального сезону.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.06.17 13:42  Рівень підготовки соцоб'єктів до опалювального сезону - близько 30%, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg            

Сьогодні рівень підготовки до опалювального сезону 2017/2018 рр. на соціальних об'єктах (школи, лікарні, дитсадки) становить понад 30%, що відповідає плану.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це заявив під час селекторної наради з регіонами віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 

Він підкреслив, що місцеве самоврядування має чітко розуміти свою відповідальність за підготовку до наступного опалювального сезону. Це питання стосується не тільки підготовки будинків і соціальних об'єктів, а й розрахунків щодо заборгованості ТКЕ, і роботи з населенням місцевими комунальними підприємствами.

"Соціальні об'єкти знаходяться безпосередньо у власності місцевого самоврядування. І з цього року комунальні видатки і їх оплата також знаходяться у зоні вашої відповідальності. Крім того, що об'єкти потрібно готувати до наступного опалювального сезону, також відповідно до №76 Наказу проводити їх комісійне обстеження", - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр наголосив, що урядом ухвалив порядок обстеження стану будівель і їхньої підготовки до опалювального періоду.

"На сьогодні з 11 360 об'єктів вже підготовано до наступного опалювального сезону понад 28,7%. Тому я ще раз акцентую увагу на підсиленні роботи місцевого самоврядування в підготовці комунальних систем, котелень, котлів і водовідведення до початку опалювального сезону", - наголосив віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше Зубко заявив, що українці платять за "комуналку" 105% і витримують такий фінансовий тиск.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

17.08.17 13:07  Підготовка житлового фонду до опалювального сезону завершиться до 15 вересня, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg                    

Підготовка житлового фонду до опалювального сезону 2017-2018 буде завершена до 15 вересня.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це повідомив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час всеукраїнської селекторної наради з підготовки до опалювального сезону 2017/2018 року.
 
"Технічну підготовку об'єктів соціальної сфери облдержадміністрації повинні завершити до 1 вересня, житлових будинків (підготовка і здача паспортів) - до 15 вересня. В умовах децентралізації місцева влада має достатньо фінансованого ресурсу і можливостей для своєчасної та належної підготовки житлового-комунального господарства до зимового періоду", - зазначив Зубко, звертаючись до представників регіонів.

"Підготовка до опалювального сезону на контролі Уряду, та відбувається згідно з планом-графіком. Створені і працюють регіональні штаби. З об'єктів соціальної сфери вже підготовлено 80,3% - шкіл, 81% - дитсадків і 70,1% - лікарень", - зазначив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

06.09.17 12:00  Майже 96% об'єктів в Україні готові до опалювального сезону, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg                        

 

До 1 жовтня житлові й соціальні об'єкти мають бути готові до опалювального сезону.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це на засіданні Кабінету міністрів України в середу заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
 
"Загальний стан підготовки: на сьогодні по Україні він становить 95,6%, сьогодні 6 вересня, а на 1 вересня було 95%", - сказав Зубко.
 
Віце-прем'єр зазначив, що в Тернопільській, Черкаській, Чернівецькій, Львівській областях і Києві необхідно прискорити підготовку до опалювального сезону дитячих садків і шкіл.
 
Він наголосив, що до 1 жовтня житлові й соціальні об'єкти мають бути готові до опалювального сезону.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

06.09.17 13:36  Гройсман про підготовку до опалювального сезону: Все готово, запаси всі є, треба тільки не проспати

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Влада на місцях повинна завершити підготовку до нового опалювального сезону і з настанням холодів ретельно вивчати прогноз погоди, щоб перший сніг не став проблемою і не призвів до колапсу.

Про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив у середу на засіданні уряду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".
 
"Скажіть усім на місцях, щоб вони не забували дружити з прогнозом погоди, щоб перший сніг не став несподіваним, не став черговим випробуванням, тому що раптом так сталося. Все ж готове, запаси всі є, треба тільки не проспати - і все буде добре" , - сказав Гройсман.
 
Він закликав владу на всіх рівнях зробити все необхідне для того, щоб завершити підготовку до зими і просто очікувати зміни погодних умов.

"Ми нормально почнемо і пройдемо черговий опалювальний сезон. У нас достатньо запасів газу, у нас буде все нормально з електричною енергією, хоча це далося нам нелегко. У нас все нормально буде з теплом в оселях українців", - сказав прем'єр.
 
Водночас він підкреслив, що забезпечення житла громадян теплом і світлом - у компетенції місцевої влади.
 
Нагадаємо, раніше Гройсман повідомив, що 15 вересня проведе селекторну нараду з питання підготовки до опалювального сезону.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

26.09.17 09:06  Готовність України до опалювального сезону - 97,6%, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg              

 

Віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко розповів, що на сьогодні Україна на 97% готова до опалювального сезону

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він повідомив в ефірі 5 каналу.
 
"На сьогодні - 97,6% готовність. Але я хотів би розділити готовність об'єктів і готовність узагалі до опалювального сезону - сьогодні, коли ми говоримо про 97%, то ми говоримо про житловий сектор, коли будинки готові прийняти тепло, про соціальні об'єкти, а це дитячі садки, школи, лікарні, а також котельні, які мають подати це тепло, - це наявність регламентних робіт, це наявність того, щоб котли були готові до роботи. І найголовніше тепер запустити газ там, де потрібно його подати на котли і потім подати теплоносій у будинки і соціальні об'єкти. І тут виникає складне питання, тому що взаємини між муніципалітетами, "Нафтогазом", компаніями, які виробляють тепло, укладання договорів сьогодні відбувається не так потужно, як хотілося б. Практично з 1,5 тисячі договорів підписано близько 400", - розповів Зубко.
 
Як повідомляли раніше, субсидію на індивідуальне опалення призначатимуть із 15 жовтня до 15 квітня, а на централізоване - за розпорядженням мерії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

26.09.17 11:09  Опалювальний сезон може розпочатися раніше через очікуване похолодання, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg                

 

За метеорологічними прогнозами 27 вересня в Україні очікується зниження температури. Тому припускають, що опалювальний сезон почнеться раніше, ніж планували.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.
 
Він нагадав, що торік він розпочався 5 жовтня і закінчився 15 квітня.
 
Чиновник вказав на складність відносин між муніципалітетами, НАК "Нафтогаз" і компаніями, які виробляють тепло. "Укладання договорів відбувається недостатньо активно. З понад дві тисячі договорів поки підписані близько 400. Цю роботу необхідно посилювати. Уже набув чинності Закон про ринок газу, де визначено взаємовідносини між суб'єктами, які отримують газ і теплопостачальними компаніями, які виробляють тепло, продають, після чого - розраховуються за газ", - зазначив Геннадій Зубко.
 
Він наголосив на важливості посилення конкурентності ринку. "Нафтогаз" поки має монопольне становище. Від нього залежать усі суб'єкти ринку. Важливо, щоб цей ринок розвивався в бік конкурентності. Для цього потрібно розрахуватися з боргами перед "Нафтогазом" за минулі періоди. Цього року ухвалили Закон, який зупиняє нарахування штрафів і пені і дозволяє на 5 років реструктуризувати борги. Цей процес також рухається повільно, оскільки "Нафтогаз" неохоче відпускає зі своїх рук ці процеси. Крім того, очікуємо ухвалення постанови про виплату державою підприємствам субсидій живими коштами, що зменшить залежність від "Нафтогазу". Але головне - очікуємо приходу на цей ринок компаній, які конкуруватимуть із "Нафтогазом" не тільки на ринку для населення, але і для бюджетних організацій і комерційних підприємств", - підкреслив Геннадій Зубко.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

26.09.17 11:20

 Споживачі, які платитимуть за опалення по лічильнику, зможуть заощадити від 150 до 180 гривень щомісяця, - Зубко. Відео.

 

Прибудинкові лічильники тепла встановлюватимуть за рахунок теплопостачальної компанії.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це в інтерв'ю одному з українських каналів повідомив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
 
Споживачі, які платитимуть за витрачені гігакалорії за лічильником зможуть заощадити від 150 до 180 гривень щомісяця під час опалювального сезону. Надалі кошти компанії-постачальнику повернуться упродовж п'яти років через тариф, у який їх буде закладено. Витрати на кожну квартиру встановленого лічильника становитимуть до 18 гривень на місяць.
 
"Це важливо як із точки зору зростання економіки, так і суспільного розвитку. Українці починають рахувати, скільки тепла вони витрачають і як його заощадити", - наголосив чиновник.
 
Він вказав на важливість ухвалення закону про ЖКГ, який визначає права і відповідальність споживача і компанії, яка надає послуги.
 
"Важливо, щоб базові закони працювали в комплексі. Зокрема, це закон про комерційний облік, який визначає порядок встановлення та експлуатації лічильників. Таким чином обслуговування мереж до їх входу в будинок - відповідальність постачальника. Той повинен довести здатність модернізувати їх, зменшивши витрати і збільшивши ефективність", - зазначив Зубко.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

09.10.17 13:00  Україна на 100% технічно готова до опалювального сезону, - Зубко

 

censor_news_big3.jpg                      

Україна на 100% готова до проходження опалювального сезону 2017-2018 років.

Про це повідомив журналістам віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.
 
"Сьогодні Україна на 100% технічно готова - це передовсім соціальні об'єкти, житловий сектор і найголовніше - котельні", - сказав Зубко.
 
Він нагадав, що місцеві органи влади повинні ухвалити рішення про подачу тепла, якщо середньодобова температура протягом трьох діб буде нижчою за +8 градусів.
 
"Для нас сьогодні важливо, щоб опалювальний сезон розпочався не 15 жовтня, а відслідковували температурний режим ... Там, де буде більш ніж три доби температура нижча за +8 градусів, опалення мають запустити. Якщо на соціальних об'єктах внутрішня температура приміщень буде нижчою за +16 градусів, також мають увімкнути опалення", - сказав Зубко, додавши, що відповідальність за своєчасний початок опалювального сезону лежить повністю на місцевих органах влади.
 
"Україна сьогодні має величезний потенціал до залучення інвестицій у сонячну, вітрову енергетику, перехід на альтернативні види палива. Є можливість переходу на децентралізоване енергопостачання в містах: питання заміщення газових котелень на альтернативне паливо. Тому сьогодні завдання держави - створити умови для зменшення споживання енергоресурсів і модернізації систем енергопостачання, вже маючи відповідні умови і фінансування", - цитує Зубка Урядовий портал.
 
За його словами, сьогодні в Україні експерти, виробники, народні депутати працюють над тим, щоб Україна створила конкурентні умови для роботи ринку відновлюваної енергетики. "Важливі дві речі - зацікавити інвесторів вкладати в Україну і створити конкурентне середовище між українськими виробниками, що дасть можливість розвитку галузі в цілому", - наголосив Геннадій Зубко.
 
"18 млрд кубів газу сьогодні споживає житловий сектор. Бачимо перспективи до зменшення вдвічі за рахунок відновлюваної енергетики та зменшення споживання через термомодернізацію і санацію будинків", - зазначив Зубко.
 
"Крім того, ми розраховуємо на розвиток в Україні вітрової енергетики. Ми говоримо про промисловий та житловий сектори, зміни в законодавстві, які дозволять прискорити ці процеси", - підкреслив урядовець.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Блокування роботи НКРЕКП призведе до збільшення ціни вугілля в тарифі, - Паращій

шахта добыча уголь горняки руда шахтёр

Керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій припускає, що викликане демаршем одного з членів НКРЕКП, перенесення рішення про зміну ОРЦ (оптової ринкової ціни електроенергії) з листопада на грудень може привести до зростання вартості вугілля в тарифах.

"Якщо НКРЕКП прийме рішення зараз, то використовує ціну з листопада 2016 року по жовтень 2017-го. Якщо вони будуть приймати рішення в грудні, то доведеться враховувати ціни з грудня 2016-го по листопад 2017-го. При такому підході ціна вугілля в Роттердамі буде десь на долар вище. Відповідно, вартість вугілля, яка буде закладена в ціні, буде на долар вище", - прокоментував експерт можливе перенесення рішення НКРЕКП про перегляд ОРЦ, пише Главком.
 
Олександр Паращій підкреслив, що блокування роботи НКРЕКП веде до негативних наслідків для енергетичного сектора.
 
"Ми бачимо, що робота комісії вже припинилася, тому що з 4 членів на засідання приходять тільки троє. Що відбувається з четвертим, незрозуміло. Виникнуть складності. НКРЕКП, в тому числі, визначає тарифи щомісяця для тих же теплових електростанцій, алгоритми розподілу коштів на всьому ринку. Є великі ризики", - сказав він.
 
На думку аналітика, органи влади повинні втрутитися в ситуацію і розблокувати роботу регулятора.
 
"Зрозуміло, що щось потрібно робити. Перше - можна поміняти закон, аж до того, щоб дозволити НКРЕКП приймати рішення двома членами. Можна продовжити повноваження до весни, до літа, як завгодно. Але все, що стосується зміни законодавства, мені здається, це не так просто буде зробити", - підсумував Паращій.
 
Нагадаємо, НКРЕКП складається з семи осіб. Зараз працюють лише 4 члени з 7 - мінімально можливу кількість комісіонерів, необхідних для прийняття рішень. При цьому з 13 листопада робота Комісії повністю заблокована в зв'язку з "виходом на лікарняний" Бориса Циганенко.
 
За інформацією, оприлюдненою діловим порталом БізнесЦензор, Борис Циганенко представляє інтереси бізнесмена Костянтина Григоришина. До призначення в НКРЕКП Циганенко працював директором ТОВ "Енерджі Консалтинг", яке контролюється олігархом. Саме Циганенко займався в Комісії питаннями, пов'язаними із закупівлею трансформаторів держкомпанією "Укренерго" у "Запорізького трансформаторного заводу" (ЗТР) Костянтина Григоришина. Скандал з цією закупівлею розгорівся влітку 2015 року. В результаті менеджмент "Укренерго" був змінений, а трансформатори були куплені за ціною, в два рази нижчою від заявленої.
 
Аналогічну думку висловлює і енергоексперт Юрій Корольчук. За його словами, робота НКРЕКП може блокуватися в зв'язку з боргами Луганського енергетичного об'єднання (належить Григоришину) перед Енергоринком на суму понад 5 млрд грн, які олігарх не хоче повертати.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зубко про підготовку до опалювального сезону: Є відставання від графіка. ВIДЕО

censor_news_big3.jpg

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що зараз спостерігається відставання від графіка підготовки регіонів до опалювального сезону.

Про це він сказав під час селекторної наради, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на " Укрінформ ".

"Ті цифри, які ми маємо на сьогодні, поки що мене не вражають, є відставання від графіка", - прокоментував Зубко дані щодо підготовки до майбутньої зими.

Водночас він наголосив, що до кінця липня таке відставання повинно бути скорочено.

Крім того, Зубко зауважив, що досі існує заборгованість органів місцевого самоврядування за газ і електроенергію. Так, за його словами, у порівнянні з початком червня рівень розрахунків за газ збільшився на 4%, проте й нині залишається "критичним".

У зв'язку з наявністю такої заборгованості віце-прем'єр-міністр висловив переконання, що зима буде "не простою".

Зі свого боку заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк поінформував, що технічну підготовку житлового фонду до опалювального сезону пройшли 51,8% будинків, а серед закладів соціальної сфери - 51,5%.

Водночас він додав, що із 1 млрд 936 млн 962 тисяч гривень, які передбачено на підготовку житлового фонду до зими, профінансовано 42,7%.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підготовка до опалювального сезону відбувається за планом, 67 відсотків практично готово, - Зубко.

Близько двох третин об'єктів соціального сектора і теплопостачальні підприємства вже підготовлено до опалювального сезону 2018/2019 років.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в ефірі каналу "Україна", інформує Цензор.НЕТ.

 

"Триває планова підготовка до опалювального сезону. Нас цікавлять і підприємства, які мають постачати теплову енергію, так і ті, хто має її споживати. Це насамперед дитячі садки, школи та медичні заклади. Питання - в житловому секторі. Ми зараз рухаємося згідно з планом. 67 відсотків практично готово. Передусім нас цікавить підготовка навчальних закладів, адже там практично іде здача до 1 вересня", - зазначив він.

За його словами, моніторинг підготовки до опалювального сезону соціальних об'єктів проводиться наприкінці кожного місяця.

Він поскаржився, що витрати на підготовку до опалювального сезону нижчі, ніж у минулі роки. Водночас розрахунки за газ і електроенергію підприємства ТКЕ здійснюють за плановим графіком. Також він подякував тим українцям, які не отримують субсидії, за своєчасно сплачені комунальні платежі. 

Нагадаємо, 25 липня віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що  спостерігається відставання від графіка підготовки регіонів до опалювального сезону. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Опалювальний сезон розпочнеться вчасно: запаси газу в сховищах є, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевняє, що опалювальний сезон 2018-2019 рр. почнеться вчасно.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час відповідей на запитання нардепа Олени Бабак ("Самопоміч"), яка в ході "години запитань до уряду" у Верховній Раді заявила, що якщо уряд лише 1 жовтня прийме рішення про нову ціну на газ, або змінить формулу, або зробить інші зміни, то не буде вчасно розпочато опалювальний сезон, передає парламентський кореспондент  Цензор.НЕТ. 

"Я кілька років працюю і щороку чую, що не почнеться опалювальний сезон. Забудьте про це і не лякайте людей. Україна готова до опалювального сезону. І відповідальність за своєчасний запуск - це відповідальність муніципалітетів. Я не бачу в цьому ніяких проблем. Що стосується ціни (на газ. - Ред.), то ви знаєте, що ми ведемо складні дискусії з міжнародними партнерами, оскільки багато років тому були взяті певні зобов'язання України щодо формування єдиної ціни в Україні. Сьогодні ціна газу для промисловості - це 11 тис., а для населення ми обмежилися 7 тис. Ми зараз працюємо над пошуком оптимальних рішень, але найголовніше для мене в цих рішеннях є те, як захистити кожного українця. Я просив би нікого там руками не піднімати. Я 8 років був міським главою і пройшов не один опалювальний сезон і можу вам сказати наступне, що відповідальність за гарячу воду, тепло, за нормальну електрику, за чисті вулиці, за освітлення на вулицях лежить на міському голові та міській владі. А сьогодні, коли йде фінансова децентралізація, ці всі повноваження і відповідальність підкріплені десятками мільярдів гривень, чого не було до 2014 року. Тому опалювальний сезон почнеться вчасно, запаси газу в сховищах є. Щодо електроенергії - вся система працює в штатному режимі. Ніяких проблем я не бачу", - заявив Гройсман.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Кабмін наступного тижня ухвалить рішення про запуск опалювального сезону. Проблем я не бачу, крім Коцюбинського, Шепетівки та Сміли, - Зубко

censor_news_big3.jpg

Кабінет міністрів наступного тижня прийме рішення, необхідні для запуску опалювального сезону в Україні.

Про це на прес-конференції сказав віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ .

"Наступного тижня ми приймемо рішення про запуск опалювального сезону на засіданні уряду", - сказав Зубко.

За його словами, інфраструктура практично повністю готова до початку сезону.

"Наступного тижня ми проведемо остаточну селекторну нараду щодо технічної готовності. На сьогодні соціальний сектор повністю готовий, житловий сектор іде за графіком, готовність 99%", - підкреслив Зубко.

Він зазначив, що багато будинків готуються до опалювального сезону не ЖЕКами, а керуючими ОСББ.

"Основне питання - це готовність підприємств теплокомуненерго. Після підписання договорів з Нафтогазом і сплати грошей вони отримають газ. Проблем я не бачу, крім Коцюбинського, Шепетівки та Сміли. На жаль, реформа децентралізації не завжди призводить до того, що компетенція людей, які керують, відповідає їхнім повноваженням", - додав Зубко.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кабмін ухвалив рішення почати опалювальний сезон з 15 жовтня, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Уряд України ухвалив рішення про початок опалювального сезону в країні з 15 жовтня, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми сьогодні ухвалюємо рішення про початок опалювального сезону з 15 жовтня", - сказав він на засіданні уряду в середу, після чого рішення було ухвалено, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на Інтерфакс-Україна. 

В.Гройсман додав, що потрібно дивитися не на календарні дати, а на поточну температуру.

"Для людей дуже важливо вчасно отримати в своїх будинках гарячу воду, тепло, і це все має бути максимально оперативно", - наголосив він.

"У нас залишилося більш ніж 10 днів, щоб почати опалювальний сезон вчасно. Я розумію, що можна підійти нормативно - з 15 жовтня, але я вважаю, що потрібно дивитися не в календар, а на термометр і розуміти", - цитує Гройсмана  lb.ua .

За його словами, для місцевих органів влади це буде "тест на небайдужість".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Нафтогаз" повністю готовий до опалювального сезону, - Перелома

censor_news_big3.jpg

НАК "Нафтогаз України" підготовлений до початку опалювального сезону і готовий забезпечити Україну газом.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна,  про це заявив перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома.

"Компанія повністю готова до виконання покладених на неї зобов'язань", - сказав він на селекторній нараді з регіонами щодо готовності до опалювального сезону 2018-2019 років у четвер у Києві.

За його словами, на сьогодні в підземних газових сховищах 16 млрд 315 млн куб. м. природного газу.

"У разі якихось аномальних холодів в опалювальному сезоні маємо можливості постійно збільшувати імпорт для того, щоб підтримувати необхідну кількість газу і тиску в системі", - додав він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Опалювальний сезон запущено в 95% міст України, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Опалювальний сезон почався в 95% міст України.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на " Укрінформ ", про це під час Години запитань до уряду сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Там, де є загроза надзвичайних ситуацій, нехай запускають тепло. Але за умови, що вони сплатять борги, що накопичилися. У людей взяли гроші, але чомусь не заплатили. Куди йдуть ці гроші?" - сказав Гройсман.

Він нагадав, що було ухвалено закон про реструктуризацію боргів підприємств теплокомуненерго.

"Є всі можливості. У 95% міст тепло запущено, а в решті - ні. Усі в рівних умовах", - резюмував прем'єр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість
Ви не авторизовані. Якщо у вас є акаунт, будь ласка, увійдіть.
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.

Завантаження...

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×