Перейти до вмісту
service101

УПЦ КП

Краща відповідь

Томос буде надано Україні точно цього року, - Філарет

censor_news_big3.jpg

Константинополь надасть автокефалію Українській православній церкві після того, як патріарх поінформує про своє рішення всі помісні церкви.

Таку думку висловив патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Gordon.ua. 

"Було створено спеціальну комісію із трьох митрополитів Константинопольського патріархату, які й об'їжджають усі помісні церкви. Важливо розуміти: вони не просять згоди на надання томосу, а просто інформують про відповідний намір Константинополя", - розповів він.

Філарет зазначив, що Вселенський патріарх може надати томос самостійно, без попередньої згоди інших православних церков.

"Оскільки делегація ще не об'їхала всі помісні церкви, то оголошення рішення щодо томосу трохи затягується. Згідно з процедурою, за результатами об'їзду делегація має підготувати відповідний звіт, який розглядатиметься на засіданні Синоду. І вже за фактом ухвалюватиметься рішення. Згідно з інформацією, яка є зараз у нас, томос буде надано вже цього року. Коли саме - за місяць чи восени - конкретики немає, але точно цього року", - підкреслив глава УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко  заявив  про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату  закликала  УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що  спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату. 

19 квітня  Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія  про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що  Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України .

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рішення про надання томосу Україні можуть ухвалити наприкінці серпня або на початку вересня, - Філарет

censor_news_big3.jpg

Рішення про створення єдиної Української помісної православної церкви Священний Синод ухвалить наприкінці літа або на початку вересня.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "5 канал", про це заявив патріарх Філарет.

За його словами, після цього всі архієреї Київського патріархату, Української автокефальної церкви та Московського патріархату, які зверталися до Вселенського патріарха з проханням про автокефалію, мають зібратися на Об'єднавчий собор.

На ньому оберуть предстоятеля Української помісної православної церкви.

"Сподіваємося, що або наприкінці серпня, або на початку вересня на цьому засіданні Священного Синоду буде ухвалено рішення про надання томосу. Значить, ми маємо провести Об’єднавчий собор. Хто ми? Ті архієреї, які звенулися до Вселенського патріарха. Цей єпископат на архієрейському соборі має обрати єдиного предстоятеля Української православної церкви", - переконаний Філарет.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×