Перейти до вмісту
service101

УПЦ МП

Краща відповідь

Священик УПЦ МП у Запоріжжі відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика через іншу конфесію.

censor_news_big3.jpg

У Запоріжжі до церков УПЦ Московського патріархату місцеві жителі приносять дитячі іграшки на знак протесту проти рішення священика цієї конфесії, який відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика, оскільки той був хрещений в Київському патріархаті.

Як інформує Цензоор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", в Запоріжжі в п'ятницю біля порога низки церков, що належать УПЦ Московського патріархату, з'явилися дитячі іграшки і плакати "Дитина ні в чому не винна". Таким чином місцеві жителі відреагували на відмову священика місцевого храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского у відспівуванні дитини, яка трагічно загинула 31 грудня (на малюка віком 1 рік і 9 місяців, який стояв біля будинку, з верхнього поверху впав самогубець).

Батьки загиблої дитини повідомили в соцмережах, що в день похорону священик Московського патріархату відмовився відспівувати їхнього хлопчика, заявивши, що він хрещений в Київському патріархаті, "а значить, зовсім нехрещений". Це посилило і без того їхній важкий стан.

Після того, як обурені запорожці поклали біля дверей храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского дитячі іграшки, його служителі поспішили їх прибрати, заявивши журналістам, що "люди образилися на Бога, а не на священиків, які діяли за канонами своєї церкви".

Оскільки випадок викликав великий резонанс, архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука провів брифінг, де заявив, що дії священика, який відмовився відспівувати дитину, правильні, оскільки хрещення в УПЦ Київського патріархату, яка, за його словами, "не має благодаті і є релігійно-політичною організацією, а не церквою", є недійсним.

Також він підкреслив, що, виходячи з церковних канонів, загибла дитина "не була членом церкви", тому священики не мають права її відспівувати.

"Якби священик відспівав (загиблого хлопчика), було б адміністративне покарання. Він не має права цього робити. Я людина. Я насварю і пробачу. А Бог покарає до 7 коліна. Священик діяв за канонами церкви, які він не має права порушувати. Я був свідком, у мене було кілька священиків, які відспівували самогубців, відспівували нехрещених. І після цього у них були проблеми з дітьми, вони страждали алкоголізмом, вони втрачали глузд. Тобто я священикам відразу сказав, що я не хочу зла", - заявив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Водночас архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій зазначив агентству, що священики не можуть відмовити в здійсненні чину відспівування покійного, і причиною драматичної ситуації стало те, що Московський патріархат не визнає Київського патріархату.

"Бог - це Любов. Він не злий, не караючий. Заява священика, що дитина нехрещена, безапеляційна, яка виникла з невизнання хрещення в церквах Київського патріархату. На якій підставі це сказано, якщо таїнство було здійснене в ім'я Отця, Сина і Святого Духа?" - зазначив архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій.

Як зазначають у соцмережах обурені запорожці, вони продовжать виставляти іграшки біля церков Московського патріархату і надалі.

При цьому митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука заявив, що всі принесені іграшки церковники віддаватимуть у подарунок дитячим установам.

download-mm.png Скачать видеоdownload-mm-settings.pngdownload-mm-close.png

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.