Перейти до вмісту
service101

РПЦ

Краща відповідь

 Священик УПЦ МП у Запоріжжі відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика через іншу конфесію.

censor_news_big3.jpg

У Запоріжжі до церков УПЦ Московського патріархату місцеві жителі приносять дитячі іграшки на знак протесту проти рішення священика цієї конфесії, який відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика, оскільки той був хрещений в Київському патріархаті.

Як інформує Цензоор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", в Запоріжжі в п'ятницю біля порога низки церков, що належать УПЦ Московського патріархату, з'явилися дитячі іграшки і плакати "Дитина ні в чому не винна". Таким чином місцеві жителі відреагували на відмову священика місцевого храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского у відспівуванні дитини, яка трагічно загинула 31 грудня (на малюка віком 1 рік і 9 місяців, який стояв біля будинку, з верхнього поверху впав самогубець).

Батьки загиблої дитини повідомили в соцмережах, що в день похорону священик Московського патріархату відмовився відспівувати їхнього хлопчика, заявивши, що він хрещений в Київському патріархаті, "а значить, зовсім нехрещений". Це посилило і без того їхній важкий стан.

Після того, як обурені запорожці поклали біля дверей храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского дитячі іграшки, його служителі поспішили їх прибрати, заявивши журналістам, що "люди образилися на Бога, а не на священиків, які діяли за канонами своєї церкви".

Оскільки випадок викликав великий резонанс, архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука провів брифінг, де заявив, що дії священика, який відмовився відспівувати дитину, правильні, оскільки хрещення в УПЦ Київського патріархату, яка, за його словами, "не має благодаті і є релігійно-політичною організацією, а не церквою", є недійсним.

Також він підкреслив, що, виходячи з церковних канонів, загибла дитина "не була членом церкви", тому священики не мають права її відспівувати.

"Якби священик відспівав (загиблого хлопчика), було б адміністративне покарання. Він не має права цього робити. Я людина. Я насварю і пробачу. А Бог покарає до 7 коліна. Священик діяв за канонами церкви, які він не має права порушувати. Я був свідком, у мене було кілька священиків, які відспівували самогубців, відспівували нехрещених. І після цього у них були проблеми з дітьми, вони страждали алкоголізмом, вони втрачали глузд. Тобто я священикам відразу сказав, що я не хочу зла", - заявив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Водночас архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій зазначив агентству, що священики не можуть відмовити в здійсненні чину відспівування покійного, і причиною драматичної ситуації стало те, що Московський патріархат не визнає Київського патріархату.

"Бог - це Любов. Він не злий, не караючий. Заява священика, що дитина нехрещена, безапеляційна, яка виникла з невизнання хрещення в церквах Київського патріархату. На якій підставі це сказано, якщо таїнство було здійснене в ім'я Отця, Сина і Святого Духа?" - зазначив архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій.

Як зазначають у соцмережах обурені запорожці, вони продовжать виставляти іграшки біля церков Московського патріархату і надалі.

При цьому митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука заявив, що всі принесені іграшки церковники віддаватимуть у подарунок дитячим установам.

download-mm.png Скачать видеоdownload-mm-settings.pngdownload-mm-close.png

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Мінкульт проведе оцінку майна УПЦ МП

censor_news_big3.jpg

Міністерство культури України створило комісію з оцінки майна Української православної церкви Московського патріархату.

Про це повідомляє  DW , передає  Цензор.НЕТ. 

Зазначається, що копію відповідного документа вже отримав Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

У відділі висловили стурбованість цією ініціативою.

"В останніх церковних подіях і активній підтримці державою процесу надання так званого томосу дії Мінкультури породжують занепокоєння щодо того, що ця ініціатива може бути першою ланкою в ланцюзі ініціатив із захоплення власності релігійних громад УПЦ на користь розкольників", - заявили в УПЦ МП.

Представники УПЦ МП зазначили, що подібні дії дозволяють "засумніватися в запевненнях керівництва української держави щодо недопущення тиску на вірян".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 УПЦ МП призупиняє спільне служіння з Константинопольським Патріархатом і вимагає, щоб екзархи Варфоломія покинули Київ

censor_news_big3.jpg

Священний Синод Української православної церкви у вівторок зажадав від екзархів Константинопольського патріарха Варфоломія покинути Київ.

Про це  повідомляє  сайт УПЦ за підсумками засідання, передає  Цензор.НЕТ. 

""Екзархи" Константинопольського патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл і єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української православної церкви", - йдеться в рішенні Синоду.

В УПЦ МП впевнені, що діяльність представників Константинопольського патріарха в Україні є антиканонічною і порушує міжконфесійний мир у країні.

У зв'язку з цим, єпископат Української Православної Церкви ухвалив рішення призупинити спільне служіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Синод Болгарської церкви відкинув ідею РПЦ провести Всеправославний собор щодо автокефалії української церкви

censor_news_big3.jpg

Болгарська православна церква провела Синод, який відкинув пропозиції РПЦ щодо проведення Всеправославного собору у зв'язку з ініціативами Константинополя надати автокефалію Україні. Кількість прихильників цієї ідеї серед членів болгарського Синоду показує, якою є реальна підтримка в УПЦ МП у цій Церкві.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  блогер Ілля Бей , який опублікував переклад рішення Синоду

Рішення Св. Синоду від 04.10.2018 р.

На черговому засіданні Св. Синоду БПЦ-БП розглянув лист вх. № 599 від 03.10.18 р Московського і всієї Русі патріарха Кирила, в якому той повідомляє про тривожні події, пов'язані з церковним життям канонічної єпархії УПЦ МП.

Після заслухання пропозиції Пловдівського митрополита Миколая і після проведення голосування Св. Синод вирішив передати лист Московського і всієї Русі патріарха Кирила на розгляд спеціально створеної комісії з питання, пов'язаного з церковним розколом на території України при Св. Синоді БПЦ-БП.

"ЗА" цю пропозицію проголосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Неврокопський Серафим, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян і Врачанський Григорій.

"ПРОТИ" цього рішення голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

У зв'язку зі згаданим листом Св. Синод заслухав усну пропозицію Ловчанського митрополита Гавриїла, який вніс проект рішення Св. Синоду, а саме: "З питання надання автокефалії УПЦ Св. Синод БПЦ-БП вважає, що слід скликати Всеправославний собор, який вирішить це питання".

"ЗА" це рішення митрополита Гавриїла голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

"ПРОТИ" голосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян.

Особливу думку з цього питання висловили: Неврокопський Серафим і Врачанський Григорій.

Після проведення голосування Св. Синод не прийняв запропонований митрополитом Гавриїлом проект рішення".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 РПЦ висунула ультиматум Єрусалимському патріархату, погрожуючи припинити служіння в храмі Гробу Господнього і вимагаючи виступити проти Вселенського патріархату

censor_news_big3.jpg

Російська православна церква погрожує призупинити служіння в храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат вирішить надати підтримку рішенню Вселенського патріархату про автокефалію для України.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про ультимативну вимогу РПЦ пише " Сноб " із посиланням на секретаря Російської духовної місії в Єрусалимі ігумена Никона.

Священик РПЦ зазначив, що поки Єрусалимський патріархат взагалі ніяк не відреагував на рішення Синоду РПЦ про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом, проте рано чи пізно йому все ж доведеться це зробити. І якщо Єрусалим вирішить підтримати рішення Вселенського патріархату про автокефалію, то "це буде продовження скандалу" - в цьому випадку РПЦ негайно розірве відносини і з Єрусалимом.

Це, звичайно, не завадить віруючим РПЦ бути присутніми на щорічній церемонії сходження Благодатного вогню - а от причащатися або правити служби там вони вже не зможуть, додав Никон.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 УПЦ МП має змінити назву на РПЦ, - Євстратій (Зоря). ВIДЕО

Українською православною буде офіційно називатися помісна церква, впевнені в УПЦ КП.

Верховна Рада має ухвалити закон про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на Російську православну церкву. Про це на прес-конференції заявив голова Інформаційного управління Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє   Цензор.НЕТ   із посиланням на  "Обозреватель" .

За словами архієпископа, після надання Томосу помісна церква офіційно буде називатися Українською православною церквою. Це рішення, як стверджує Зоря, обговорено й узгоджено з представниками Вселенського патріархату.

За його словами, зміна назви не означатиме гонінь, утисків або обмежень, проте вивіска УПЦ не має вводити в оману.

"Чи їм соромно називатися російськими? Якщо не соромно, хай називаються російською церквою, якщо ж хочуть бути українською, то нехай будуть українською по суті", - заявив Зоря.

За словами архієпископа, законопроект про перейменування УПЦ МП вже давно поданий до Верховної Ради.

"У Верховній Раді вже другий рік перебуває на розгляді законопроект №5309, який зобов'язує релігійні організації, центр яких міститься в країні-агресорі, в своїй повній офіційній назві відображати назву тієї релігійної організації, частиною якої вони є", - додав він.

Зоря сказав, що Москва переймається через цей закон, і тому минулого року архієрейський собор РПЦ прийняв постанову про зміни в статуті російської церкви, куди вписав, що центр УПЦ МП розташований у Києві.

При цьому в статуті написано, що УПЦ МП входить до РПЦ, рішення її соборів є обов'язковими для виконання в Україні.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

УПЦ МП в Україні більше не існує, - архієпископ Тельміський Іов (Геча)

censor_news_big3.jpg

Ієрархи всіх українських церков із 11 жовтня 2018 року в очах Фанару мають однаковий статус - ієрархів Вселенського престолу.

Про це заявив представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю "  ВВС Україна  ", передає  Цензор.НЕТ. 

За словами Іова, одним із пунктів історичного рішення Вселенського престолу від 11 жовтня було скасування синодального акта про передачу Київської митрополії - тобто фактично території України - в управління Російській церкві.

"Скасуванням акта 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні… З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер мають чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування та існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні", - пояснює архієпископ Іов.

Архієпископ Іов наголосив, що вирішуючи українське питання, Вселенський патріархат "нічого не набуває".

"Якби Вселенський патріархат хотів щось отримати, він міг би просто відродити свою митрополію, яка існувала в Києві до кінця XVII століття. Але Константинополь цього не бажає. Константинополь бажає подарувати Україні автокефалію, щоб в Україні була своя церква", - сказав він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Якщо РПЦ засумнівалася в правах Вселенського патріарха, вона має зректися власної автокефалії, - архієпископ Тельміський Іов (Геча)

censor_news_big3.jpg

Щодо РПЦ будуть застосовані "певні рішення" в разі продовження спротиву автокефалії Української церкви.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це заявив в інтерв'ю " ВВС Україна " представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов.

Зокрема, архієпископ Іов наголосив, що на світовому рівні суддею або арбітром є Константинополь і ніхто інший.

Юридично Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається стосовно цього, вона має зректися власної автокефалії.

"Патріарший статус їй був даний у XVI столітті Вселенським патріархом Єремією ІІ, і в цьому документі чітко сказано, що московському архієрею дається право називати себе патріархом при тому, що він має визнавати Константинопольського патріарха як свого главу", - сказав архієпископ.

Він додав, що деякі каноністи вважають, що, оскільки ці нові патріархати, нові автокефалії були створені Вселенським патріархатом, то в певний момент, якщо Вселенський патріархат визнає це за потрібне, він може і скасувати цей статус.

На запитання журналіста, чи означає це, що в певний момент Константинополь може просто скасувати Російську церкву (її автокефалію), владика Іов відповів дипломатично:

"Ми сподіваємося, що Православна церква Росії прийде до розуму і повернеться в єднання зі Вселенським престолом, бо Вселенський престол не бажає рвати з нею відносин. Але якщо така ситуація продовжуватиметься довгий час, звичайно, Вселенський престол буде змушений приймати певні рішення, щоб забезпечити єдність церкви", - сказав архієпископ.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Дорогі мої, вам тут нічого робити. Додому, до Росії, - Порошенко вказав РПЦ на двері

censor_news_big3.jpg

Російській православній церкві нічого робити в Україні.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Лігу , про це заявив президент України Петро Порошенко на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що потрібно знати для успішного руху вперед".

"Хіба це нормально, коли в Кремлі збирається терміново Рада безпеки Росії на чолі з Путіним з одним питанням на порядку денному - як захистити Російську православну церкву в Україні. Дорогі мої, вам тут нічого робити. Нічого робити вашій церкві. Нічого робити вашим збройним силам. Нічого робити вашому озброєнню. Додому, до Росії", - заявив президент.

Порошенко наголосив, що держава не втручається в справи церкви, але й іноземним державам цього робити не дозволить.

Як повідомлялося, 3 листопада, Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі  угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом. 

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×