Перейти до вмісту
service101

РПЦ МП

Краща відповідь

 Священик УПЦ МП у Запоріжжі відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика через іншу конфесію.

censor_news_big3.jpg

У Запоріжжі до церков УПЦ Московського патріархату місцеві жителі приносять дитячі іграшки на знак протесту проти рішення священика цієї конфесії, який відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика, оскільки той був хрещений в Київському патріархаті.

Як інформує Цензоор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", в Запоріжжі в п'ятницю біля порога низки церков, що належать УПЦ Московського патріархату, з'явилися дитячі іграшки і плакати "Дитина ні в чому не винна". Таким чином місцеві жителі відреагували на відмову священика місцевого храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского у відспівуванні дитини, яка трагічно загинула 31 грудня (на малюка віком 1 рік і 9 місяців, який стояв біля будинку, з верхнього поверху впав самогубець).

Батьки загиблої дитини повідомили в соцмережах, що в день похорону священик Московського патріархату відмовився відспівувати їхнього хлопчика, заявивши, що він хрещений в Київському патріархаті, "а значить, зовсім нехрещений". Це посилило і без того їхній важкий стан.

Після того, як обурені запорожці поклали біля дверей храму Святого праведного Іоанна Крондштадтского дитячі іграшки, його служителі поспішили їх прибрати, заявивши журналістам, що "люди образилися на Бога, а не на священиків, які діяли за канонами своєї церкви".

Оскільки випадок викликав великий резонанс, архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука провів брифінг, де заявив, що дії священика, який відмовився відспівувати дитину, правильні, оскільки хрещення в УПЦ Київського патріархату, яка, за його словами, "не має благодаті і є релігійно-політичною організацією, а не церквою", є недійсним.

Також він підкреслив, що, виходячи з церковних канонів, загибла дитина "не була членом церкви", тому священики не мають права її відспівувати.

"Якби священик відспівав (загиблого хлопчика), було б адміністративне покарання. Він не має права цього робити. Я людина. Я насварю і пробачу. А Бог покарає до 7 коліна. Священик діяв за канонами церкви, які він не має права порушувати. Я був свідком, у мене було кілька священиків, які відспівували самогубців, відспівували нехрещених. І після цього у них були проблеми з дітьми, вони страждали алкоголізмом, вони втрачали глузд. Тобто я священикам відразу сказав, що я не хочу зла", - заявив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.

Водночас архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій зазначив агентству, що священики не можуть відмовити в здійсненні чину відспівування покійного, і причиною драматичної ситуації стало те, що Московський патріархат не визнає Київського патріархату.

"Бог - це Любов. Він не злий, не караючий. Заява священика, що дитина нехрещена, безапеляційна, яка виникла з невизнання хрещення в церквах Київського патріархату. На якій підставі це сказано, якщо таїнство було здійснене в ім'я Отця, Сина і Святого Духа?" - зазначив архієпископ Запорізький УПЦ Київського патріархату Фотій.

Як зазначають у соцмережах обурені запорожці, вони продовжать виставляти іграшки біля церков Московського патріархату і надалі.

При цьому митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука заявив, що всі принесені іграшки церковники віддаватимуть у подарунок дитячим установам.

download-mm.png Скачать видеоdownload-mm-settings.pngdownload-mm-close.png

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Мінкульт проведе оцінку майна УПЦ МП

censor_news_big3.jpg

Міністерство культури України створило комісію з оцінки майна Української православної церкви Московського патріархату.

Про це повідомляє  DW , передає  Цензор.НЕТ. 

Зазначається, що копію відповідного документа вже отримав Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

У відділі висловили стурбованість цією ініціативою.

"В останніх церковних подіях і активній підтримці державою процесу надання так званого томосу дії Мінкультури породжують занепокоєння щодо того, що ця ініціатива може бути першою ланкою в ланцюзі ініціатив із захоплення власності релігійних громад УПЦ на користь розкольників", - заявили в УПЦ МП.

Представники УПЦ МП зазначили, що подібні дії дозволяють "засумніватися в запевненнях керівництва української держави щодо недопущення тиску на вірян".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 УПЦ МП призупиняє спільне служіння з Константинопольським Патріархатом і вимагає, щоб екзархи Варфоломія покинули Київ

censor_news_big3.jpg

Священний Синод Української православної церкви у вівторок зажадав від екзархів Константинопольського патріарха Варфоломія покинути Київ.

Про це  повідомляє  сайт УПЦ за підсумками засідання, передає  Цензор.НЕТ. 

""Екзархи" Константинопольського патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл і єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української православної церкви", - йдеться в рішенні Синоду.

В УПЦ МП впевнені, що діяльність представників Константинопольського патріарха в Україні є антиканонічною і порушує міжконфесійний мир у країні.

У зв'язку з цим, єпископат Української Православної Церкви ухвалив рішення призупинити спільне служіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Синод Болгарської церкви відкинув ідею РПЦ провести Всеправославний собор щодо автокефалії української церкви

censor_news_big3.jpg

Болгарська православна церква провела Синод, який відкинув пропозиції РПЦ щодо проведення Всеправославного собору у зв'язку з ініціативами Константинополя надати автокефалію Україні. Кількість прихильників цієї ідеї серед членів болгарського Синоду показує, якою є реальна підтримка в УПЦ МП у цій Церкві.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  блогер Ілля Бей , який опублікував переклад рішення Синоду

Рішення Св. Синоду від 04.10.2018 р.

На черговому засіданні Св. Синоду БПЦ-БП розглянув лист вх. № 599 від 03.10.18 р Московського і всієї Русі патріарха Кирила, в якому той повідомляє про тривожні події, пов'язані з церковним життям канонічної єпархії УПЦ МП.

Після заслухання пропозиції Пловдівського митрополита Миколая і після проведення голосування Св. Синод вирішив передати лист Московського і всієї Русі патріарха Кирила на розгляд спеціально створеної комісії з питання, пов'язаного з церковним розколом на території України при Св. Синоді БПЦ-БП.

"ЗА" цю пропозицію проголосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Неврокопський Серафим, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян і Врачанський Григорій.

"ПРОТИ" цього рішення голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

У зв'язку зі згаданим листом Св. Синод заслухав усну пропозицію Ловчанського митрополита Гавриїла, який вніс проект рішення Св. Синоду, а саме: "З питання надання автокефалії УПЦ Св. Синод БПЦ-БП вважає, що слід скликати Всеправославний собор, який вирішить це питання".

"ЗА" це рішення митрополита Гавриїла голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

"ПРОТИ" голосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян.

Особливу думку з цього питання висловили: Неврокопський Серафим і Врачанський Григорій.

Після проведення голосування Св. Синод не прийняв запропонований митрополитом Гавриїлом проект рішення".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×