Перейти до вмісту
Александр Василина

Газотранспортна система України

Краща відповідь

 Уряд розпочав процедуру пошуку партнерів для спільного управління українською ГТС, - Кістіон

censor_news_big3.jpg

Уряд проведе консультації з іноземними операторами газотранспортної системи, і на основі цього будуть сформульовані умови для Конкурсу на залучення одного або кількох партнерів для спільного управління українською ГТС.

Як передає Цензор.НЕТ, Уряд України офіційно розпочав процедуру добору міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС, ухваливши відповідну Постанову.

Це рішення є продовженням переговорів з Європейською Комісією - паном Шефчовичем і Клаусом-Дітером Борхардтом, що відбулися минулого тижня в Брюсселі.

"Займатися пошуком і добором міжнародних партнерів буде спеціально створена Урядом України робоча група, яку я мав честь сьогодні очолити, - каже віце-прем'єр міністр Володимир Кістіон. - Наше завдання знайти партнера для Магістральних газопроводів України, який буде гарантувати Україні максимальне завантаження української труби".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - "Укртрансгаз". ІНФОГРАФІКА

censor_news_big3.jpg

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) в 2017 році досяг рекордного з 2011 року показника - 93 млрд куб. м, що на 13% більше, ніж в 2016 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Укртрансгазу".

"Обсяг транзиту газу територією України сягнув рекордного значення за останні 8 років. В цілому за звітний рік українською ГТС протранзитовано 93,5 млрд м3 природного газу для європейських споживачів, що на 13,7% перевищує аналогічний показник 2016 року.

Філія "Оператор ГТС України" вчасно та в повному обсязі виконує заявки на транспортування газу, незважаючи на систематичне протягом всього 2017 року недотримання Газпромом контрактних тисків в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську газотранспортну систему", - йдеться в повідомленні.

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 01

 

Україна ввійшла в 2018-й з найбільшими, порівняно з початком 5 останніх років, запасами газу в підземних сховищах – 14,7 млрд м3.

Укртрансгаз закачав до підземних сховищ 9,2 млрд м3 газу постачальників та виробників блакитного палива, що на 43,2% більше ніж в 2016 році. За січень-грудень 2017 року з українських ПСГ відібрано 6,4 млрд м3, це на 23,2% менше ніж торік.

 

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 02

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Об'єкти ГТС України взято під посилену охорону, - Вітренко

censor_news_big3.jpg

Силові структури на прохання НАК "Нафтогаз України" взяли під посилену охорону об'єкти газотранспортної системи України.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Радіо Свобода  про це повідомив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Зараз всі об'єкти критичної інфраструктури посилено охороняються, зокрема Національною гвардією України", - сказав Вітренко.

Сьогодні стало відомо, що  "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на поставку  і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна запросила комісію ЄС для дослідження ситуації з газовою кризою, - Міненерговугілля

censor_news_big3.jpg

Українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості офіційно запросило в Україну комісію з Європейського Союзу для оцінки ситуації з дефіцитом газу в газотранспортній системі України (газової кризи), який виник 2-3 березня. Про це заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталя Бойко заявила в інтерв'ю "5-му каналу", повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН .

"Україна офіційно звернулася до Європейського Союзу з проханням, щоб незалежна комісія приїхала в Україну з метою дослідження ситуації", - повідомила Бойко.

За її словами, українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія змушена буде піти на переговори з Україною, якщо "Північний потік-2" не побудують у 2019 році, - Зеркаль

censor_news_big3.jpg

Якщо будівництво газопроводу "Північний потік-2" (NordStream2) не завершиться до кінця 2019 року, Росія змушена буде піти на переговори з Україною щодо нового контракту з транзиту газу.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Чи сильні у нас позиції? Це залежатиме також від того чи буде до кінця 2019 року "Північний потік -2 ". Якщо його не буде, то Росія змушена буде піти з нами на переговори і вести їх, з огляду на наше законодавство", - сказала вона.

Заступник голови МЗС уточнила, що термін діючого контракту з "Газпромом" про постачання газу через територію України закінчується в 2019 році.

"Nord Stream -2, думаю, не існуватиме в ті терміни, які малює собі Росія, чи існуватиме він взагалі - не можу сказати", - висловила думку дипломат.

За словами О.Зеркаль норми європейського енергетичного законодавства були впроваджені в українське законодавство.

"Ми зараз працюємо над тим, щоб були нові контракти і щоб ці нові контракти відповідали третьому європейському енергопакету і давали доступ усім до нашої труби, включно з "Газпромом"... Європа може створити рівні умови для всіх, щоб "Газпром" не користувався жодними привілеями, до яких він звик", - додала заступник міністра.

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" має йти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кістіон: "Уряд шукає партнера для максимального завантаження української ГТС у 2019 році"

censor_news_big3.jpg

Стратегічне завдання Уряду знайти такого партнера для ПАТ "МГУ", який разом із членами уряду забезпечить високий рівень довіри в Європі до української газотранспортної системи і підземних газових сховищ.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал , про це під час відкритих слухань Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки сказав Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

Це, за його словами, надасть можливість більшій кількості європейських постачальників купувати російський газ на сході України без будь-яких обмежень і самостійно оплачувати послуги українських операторів газотранспортної системи (ГТС) та підземних сховищ газу (ПСГ) з транспортування і зберігання газу, які діють у відповідності до зрозумілих і звичних для представників ЄС кодексів транспортних мереж і правил газових ринків.

 "Перед Україною стоять серйозні виклики, які мають прямий вплив на долю нашого стратегічного активу - національної ГТС. Будівництво обхідних газопроводів, міфи про ненадійність української труби та неготовність до забезпечення стабільного транзиту після 2019 року тощо. Тому пошук надійного партнера для ПАТ "МГУ", імплементація європейського енергетичного законодавства та створення міжнародного газового хабу більш ніж пріоритетні завдання", - зауважив В. Кістіон.

Він додав, що серед головних вимог до міжнародного партнера є насамперед забезпечення завантаженості ГТС та ПСГ України, перенесення точок обліку на східний кордон, а в перспективі сприяння утворенню газового хабу та інтеграції до європейської мережі. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Комітет Європарламенту схвалив директиву, яка блокує "Північний Потік - 2"

censor_news_big3.jpg

Комітет Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики схвалив поправки до газової директиви, запропонованої ЄК, згідно з якими правила Третього енергопакету мають поширюватися на морські газопроводи, які з'єднують ЄС із третіми країнами.

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України" в  Facebook , передає  Цензор.НЕТ. 

"Комітет Європарламенту схвалив поправки до газової директиви, які уточнюють, що вимоги Третього енергопакету поширюються на морські газопроводи, які йшли до ЄС. Таку пропозицію в листопаді висунула Єврокомісія. Цікаво, що депутати не тільки підтримали пропозиції Єврокомісії, але й зробили їх жорсткішими", - інформує Нафтогаз.

Зокрема, депутати обмежили вилучення із законодавства для нових газопроводів терміном на п'ять років і зобов'язали при узгодженні будь-яких винятків залучати до процесу третіх країн, на ринки яких ці виключення можуть вплинути.

"Тепер зі своєю позицією щодо запропонованих уточнень має визначитися Рада Європи. Після цього Європарламет, Єврокомісія і Рада Європи мають виробити спільну позицію. Для нас добре, що два з трьох відповідальних за цю справу органів вже визначилися в підтримку права об'єднаної Європи захищати себе в енергетичних питаннях", - додали в Нафтогазі.

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" мав прийти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Комітет Європарламенту схвалив директиву, яка блокує Північний Потік - 2 01

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Газпром" і "Нафтогаз" почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит, - заступник голови правління Медведєв

censor_news_big3.jpg

"Газпром" і "Нафтогаз України" офіційно почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит.

Про це повідомив журналістам заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"Так, дійсно, минулого тижня відбулася зустріч "Газпрому" і "Нафтогазу України", переговорний процес у рамках процедури з розірвання контрактів на поставку і транзит газу почався", - сказав він.

"Крім того, "Газпром" ще раз повідомив "Нафтогаз", що оскаржуватиме рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту - апеляція у цій справі буде подана до кінця березня", - ще раз підтвердив заступник голови "Газпрому".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Крапку в історії з "Північним потоком-2" не поставлено. Жодної реакції Європарламенту, - Іонова про видачу Німеччиною дозволу на будівництво газопроводу

censor_news_big3.jpg

У Верховній Раді готують відповідь на наміри Німеччини брати участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Про це в коментарі   LB.ua  заявила заступник голови Комітету Ради з питань європейської інтеграції, народний депутат фракції БПП Марія Іонова, передає  Цензор.НЕТ. 

"Ми вже обговорювали це питання (про те, що компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво й експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій економічній зоні, - ред.). І можу сказати, що від імені парламенту будемо ще раз робити заяву з цього приводу. Але я переконана, крапки в цій історії з "Північним потоком-2" ще не поставлено. Жодної реакції Європарламенту. Звичайно, позиція Німеччини в цьому контексті важлива. Але без консолідованої позиції ЄС реалізація цього проекту неможлива", - заявила вона.

Іонова повідомила, що перебуває на переговорах у Женеві.

"Українська делегація продовжуватиме порушувати це питання на переговорах з нашими європейськими колегами", - запевнила вона.

Перший заступник голови Комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, нардеп фракції БПП Ольга Бєлькова, своєю чергою, додала, що члени комітету вже звернулися до НАК "Нафтогаз" для отримання детальнішої інформації.

"Адже поки що ми бачимо інформацію тільки від самої компанії Nord Stream 2 AG. Тоді як минулого тижня Європарламент прийняв рішення, згідно з яким цей проект повинен відповідати всім нормам третього енергетичного пакету. А це означає, що сам проект може бути реалізований на таких умовах, які ніколи не будуть прийнятні для Росії. Тому, дійсно, ще рано ставити крапку. Тільки коли з боку Німеччини буде зроблено офіційні заяви, можна буде говорити про підготовку офіційної реакції України", - сказала вона.

Раніше Компанія Nord Stream 2 AG заявила, що отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій виключній економічній зоні. Раніше, 31 січня, Гірське відомство Штральзунда дозволило будівництво та експлуатацію морської ділянки газопроводу "Північний потік-2" у територіальних водах Німеччини (в межах 12 морських миль) і його сухопутної частини. Таким чином, всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримано.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 44% поставок російського газу в ЄС у 2017 році були забезпечені ГТС України

censor_news_big3.jpg

За підсумками 2017 року 44% поставок російського газу в країни ЄС припали на газотранспортну систему України. Це на 1% більше, ніж роком раніше.

Про це свідчать дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  ЛІГА. 

Поставки через "Північний потік" становили 30% проти 28% в 2016 р., поставки через Білорусь - 24% проти 26% роком раніше.

Загалом у 2017 р. поставки газу з Росії в ЄС по газопроводах виросли на 12%, а загальна частка в імпорті з-за меж Євросоюзу збільшилася з 42% в 2016 р. до 43% в 2017 р.

У четвертому кварталі 2017 року постачання російського газу через ГТС України знизилися на 7%  порівняно з третім кварталом: з 46% до 39%. На таку ж величину зросли поставки через "Північний потік": з 27% до 34%.

Проти четвертого кварталу 2016 року постачання російського газу в ЄС через "Північний потік" виросли на 31%.

Нагадуємо, раніше компанія Nord Stream 2 заявила, що отримала дозвіл Німеччини на будівництво газопроводу "Північний потік-2" в своїй винятковій економічній зоні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то ми втратимо приблизно $3,5 млрд, - Коболєв

censor_news_big3.jpg

Якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то країна втратить приблизно $3,5 млрд, близько 2-3% від ВВП.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв повідомив в інтерв'ю  DW .

"Три-чотири роки тому заступник пана Міллера пан Медведєв (Олександр Медведєв. - Ред.) сказав щось на кшталт "швидше сонце та місяць поміняються місцями, ніж ми продовжимо транзит газу через Україну" (насправді: "Газпром" припинить транзит через Україну, навіть якщо сонце поміняється місцями з місяцем", червень 2015 року. - Ред.). Тобто Росія хоче будь-якими способами обійти Україну. Ми розуміємо, що за цим проектом стоїть частково геополітична, частково військова логіка. Пан Міллер надто оптимістичний щодо спроможності "Газпрому" завершити згадані проекти", - сказав він.

Коболєв зазначив, що якщо Росія припинить транзит газу через Україну, то наша держава втратить приблизно $3,5 млрд.

"Приблизно 2-3 відсотки від ВВП. Це буде дуже болісно", - сказав він.

Зазначимо, що "Північний потік-2" - проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море завдовжки понад 1200 км, є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно наявному магістральному газопроводу. Про згоду на будівництво "Північного потоку-2" на своїх територіях вже заявили земля Мекленбург - Передня Померанія в Німеччині та Фінляндія.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Україна не прийме пропозицію "Газпрому" про транзит до 15 млрд кубометрів газу на рік, це невигідно, - Насалик

censor_news_big3.jpg

Україна не погодиться на пропозицію російського "Газпрому" про транзит 10-15 млрд кубометрів газу на рік через газотранспортну систему (ГТС).

Про це в середу, 11 квітня, заявив журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  РБК-Україна. 

"Заяви Міллера (глава правління "Газпрому" Олексій Міллер. - Ред.), що вони залишать 10-15 млрд кубометрів і прокачуватимуть їх через Україну... Наша країна не піде на такі обсяги. Для України це невигідно... При обсязі транзиту близько 40 млрд кубометрів - економічні показники такі ж, як у "Північного потоку". При збільшенні обсягу понад 40 млрд кубометрів - транспортування через ГТС України економічно вигідніше, ніж через "Північний потік", - сказав він.

Також Насалик додав, що в такому випадку проект української ГТС для європейців економічніший.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія запевнила в готовності постачати газ через Україну після 2019 року, - Єврокомісія

censor_news_big3.jpg

Глава Міністерства енергетики Російської Федерації Олександр Новак запевнив віце-голову Європейської комісії Мароша Шефчовича в готовності Москви постачати газ до Євросоюзу через Україну після 2019 року.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це  ТАСС  повідомила представник ЄК Анна-Кайса Ітконен за підсумками їхньої телефонної розмови.

"Він (Новак) висловив готовність Росії здійснювати безперебійні поставки природного газу в Європу через Україну після 2019 року", - сказала вона.

За її словами, Марош Шефчович "наголосив на необхідності збереження комерційно вигідних обсягів газу, що поставляється українським маршрутом". "Він також знову заявив про необхідність пошуку рішень відповідно до Стокгольмського арбітражу і готовності взаємодіяти з обома сторонами як на двосторонній, так і на тристоронній основі. У цьому контексті після двосторонньої зустрічі "Газпрому" і "Нафтогазу" можуть відбутися подальші контакти", - додала Ітконен.

Раніше в Міненерго РФ повідомили, що Новак і Марош Шефчович провели телефонну розмову, під час якої обговорили поточну ситуацію навколо поставок російського газу на європейський ринок.

"Зокрема, зауважено про готовність російської сторони розглянути можливість залучення газотранспортної системи України після 2020 року з урахуванням економічно обґрунтованих і конкурентних умов її використання. У зв'язку з триваючими консультаціями між ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" в контексті рішень Стокгольмського арбітражу глава Міненерго Росії та віце-голова Європейської комісії домовилися провести двосторонню зустріч, дату якої буде узгоджено додатково", - йдеться в повідомленні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, після 2019 року, в тому числі, - Порошенко

censor_news_big3.jpg

Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубічних метрів.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням  на  Адміністрацію Президента .

"Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі. Після 2019 року, в тому числі. Друга позиція – "Північний потік-2" є абсолютно політичним проектом. Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова", - сказав Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

За його словами, Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані в 2017 році, а 150 млрд кубічних метрів.

"Тобто будівництво "Північного потоку-2" - викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в даному випадку, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос так само як і голос України дуже добре почутий", - зазначив Президент.

Глава держави розповів, що під час переговорів з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель було домовлено про низку практичних кроків.

"Результатом переговорів було те, що Німеччина вперше заявила: перший пункт, що "Північний потік-2" є не лише економічним, а політичним проектом. Що ми доводили багато місяців. І друге, що він не може бути реалізований, не враховуючи інтереси України", - наголосив Глава держави.

Президент зауважив, що під час переговорів з великим другом України – Прем’єр-міністром Данії паном Ларсом Лекке Расмуссеном також було задекларовано в якості важливої умови – захист інтересів України. "Послухайте, коли це було, щоб більшість Європейських країн у своїх переговорах по внутрішнім рішенням по енергетичній безпеці ЄС кожний раз наголошували на необхідності врахування інтересів України?", - зазначив він. За його словами, це стало результатом підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, здійснених Україною реформ, які визнані ЄС і є фактично фундаментом для розширення напрямків співпраці в так зване "Східне партнерство +".

На уточнююче запитання, як саме інтереси України будуть враховані, Президент зауважив: "Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано не зниження обсягу транзиту".

Президент наголосив, що всі газові угоди РФ з усіма країнами ЄС мають застереження про Стокгольмський арбітраж. Глава держави підкреслив: "Сьогодні ми бачимо, що Росія не виконує рішення Стокгольмського арбітражу не лише в частині сплати нам 4,6 млрд доларів як компенсації збитків, які виграла Україна, так і в частині постачання нам газу, де росіяни зобов’язані були виконувати контракт. І суд це підтвердив".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз


  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×