Перейти до вмісту
Александр Василина

Газотранспортна система України

Краща відповідь

 Уряд розпочав процедуру пошуку партнерів для спільного управління українською ГТС, - Кістіон

censor_news_big3.jpg

Уряд проведе консультації з іноземними операторами газотранспортної системи, і на основі цього будуть сформульовані умови для Конкурсу на залучення одного або кількох партнерів для спільного управління українською ГТС.

Як передає Цензор.НЕТ, Уряд України офіційно розпочав процедуру добору міжнародного партнера для спільного управління українською ГТС, ухваливши відповідну Постанову.

Це рішення є продовженням переговорів з Європейською Комісією - паном Шефчовичем і Клаусом-Дітером Борхардтом, що відбулися минулого тижня в Брюсселі.

"Займатися пошуком і добором міжнародних партнерів буде спеціально створена Урядом України робоча група, яку я мав честь сьогодні очолити, - каже віце-прем'єр міністр Володимир Кістіон. - Наше завдання знайти партнера для Магістральних газопроводів України, який буде гарантувати Україні максимальне завантаження української труби".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - "Укртрансгаз". ІНФОГРАФІКА

censor_news_big3.jpg

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) в 2017 році досяг рекордного з 2011 року показника - 93 млрд куб. м, що на 13% більше, ніж в 2016 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Укртрансгазу".

"Обсяг транзиту газу територією України сягнув рекордного значення за останні 8 років. В цілому за звітний рік українською ГТС протранзитовано 93,5 млрд м3 природного газу для європейських споживачів, що на 13,7% перевищує аналогічний показник 2016 року.

Філія "Оператор ГТС України" вчасно та в повному обсязі виконує заявки на транспортування газу, незважаючи на систематичне протягом всього 2017 року недотримання Газпромом контрактних тисків в магістральних газопроводах на вхідних точках в українську газотранспортну систему", - йдеться в повідомленні.

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 01

 

Україна ввійшла в 2018-й з найбільшими, порівняно з початком 5 останніх років, запасами газу в підземних сховищах – 14,7 млрд м3.

Укртрансгаз закачав до підземних сховищ 9,2 млрд м3 газу постачальників та виробників блакитного палива, що на 43,2% більше ніж в 2016 році. За січень-грудень 2017 року з українських ПСГ відібрано 6,4 млрд м3, це на 23,2% менше ніж торік.

 

Транзит газу через Україну побив семирічний рекорд, - Укртрансгаз 02

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Об'єкти ГТС України взято під посилену охорону, - Вітренко

censor_news_big3.jpg

Силові структури на прохання НАК "Нафтогаз України" взяли під посилену охорону об'єкти газотранспортної системи України.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Радіо Свобода  про це повідомив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Зараз всі об'єкти критичної інфраструктури посилено охороняються, зокрема Національною гвардією України", - сказав Вітренко.

Сьогодні стало відомо, що  "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів на поставку  і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж  зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"  $ 4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $ 2,56 млрд.

Зі свого боку,  "Газпром" підтвердив, що має виплатити  НАК "Нафтогаз України" $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром"  відмовився почати в березні поставки газу  для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до діючого контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року  не виконує технічні умови,  подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це  запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні  3-4 березня 2018 року

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Україна запросила комісію ЄС для дослідження ситуації з газовою кризою, - Міненерговугілля

censor_news_big3.jpg

Українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості офіційно запросило в Україну комісію з Європейського Союзу для оцінки ситуації з дефіцитом газу в газотранспортній системі України (газової кризи), який виник 2-3 березня. Про це заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталя Бойко заявила в інтерв'ю "5-му каналу", повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН .

"Україна офіційно звернулася до Європейського Союзу з проханням, щоб незалежна комісія приїхала в Україну з метою дослідження ситуації", - повідомила Бойко.

За її словами, українська сторона готова надати комісії всю необхідну інформацію.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Росія змушена буде піти на переговори з Україною, якщо "Північний потік-2" не побудують у 2019 році, - Зеркаль

censor_news_big3.jpg

Якщо будівництво газопроводу "Північний потік-2" (NordStream2) не завершиться до кінця 2019 року, Росія змушена буде піти на переговори з Україною щодо нового контракту з транзиту газу.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Чи сильні у нас позиції? Це залежатиме також від того чи буде до кінця 2019 року "Північний потік -2 ". Якщо його не буде, то Росія змушена буде піти з нами на переговори і вести їх, з огляду на наше законодавство", - сказала вона.

Заступник голови МЗС уточнила, що термін діючого контракту з "Газпромом" про постачання газу через територію України закінчується в 2019 році.

"Nord Stream -2, думаю, не існуватиме в ті терміни, які малює собі Росія, чи існуватиме він взагалі - не можу сказати", - висловила думку дипломат.

За словами О.Зеркаль норми європейського енергетичного законодавства були впроваджені в українське законодавство.

"Ми зараз працюємо над тим, щоб були нові контракти і щоб ці нові контракти відповідали третьому європейському енергопакету і давали доступ усім до нашої труби, включно з "Газпромом"... Європа може створити рівні умови для всіх, щоб "Газпром" не користувався жодними привілеями, до яких він звик", - додала заступник міністра.

Старт будівництва газопроводу "Північний потік-2" заплановано на 2018 рік. Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво 3-ї і 4-ї гілок балтійської магістралі з доведенням її потужності до 110 млрд куб. м на рік. Газ "Північного потоку-2" має йти до австрійського Баумгартена. Запуск "Північного потоку-2" є частиною проекту "Газпрому" на шляху до відмови від українського транзиту.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кістіон: "Уряд шукає партнера для максимального завантаження української ГТС у 2019 році"

censor_news_big3.jpg

Стратегічне завдання Уряду знайти такого партнера для ПАТ "МГУ", який разом із членами уряду забезпечить високий рівень довіри в Європі до української газотранспортної системи і підземних газових сховищ.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал , про це під час відкритих слухань Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки сказав Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

Це, за його словами, надасть можливість більшій кількості європейських постачальників купувати російський газ на сході України без будь-яких обмежень і самостійно оплачувати послуги українських операторів газотранспортної системи (ГТС) та підземних сховищ газу (ПСГ) з транспортування і зберігання газу, які діють у відповідності до зрозумілих і звичних для представників ЄС кодексів транспортних мереж і правил газових ринків.

 "Перед Україною стоять серйозні виклики, які мають прямий вплив на долю нашого стратегічного активу - національної ГТС. Будівництво обхідних газопроводів, міфи про ненадійність української труби та неготовність до забезпечення стабільного транзиту після 2019 року тощо. Тому пошук надійного партнера для ПАТ "МГУ", імплементація європейського енергетичного законодавства та створення міжнародного газового хабу більш ніж пріоритетні завдання", - зауважив В. Кістіон.

Він додав, що серед головних вимог до міжнародного партнера є насамперед забезпечення завантаженості ГТС та ПСГ України, перенесення точок обліку на східний кордон, а в перспективі сприяння утворенню газового хабу та інтеграції до європейської мережі. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз


  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×