Перейти до вмісту
Александр Василина

Судова реформа

Краща відповідь

19.09.17 09:31  Рада сьогодні продовжить розгляд судової реформи

 

censor_news_big3.jpg                      

 

 

Народні депутати у вівторок продовжать розгляд законопроекту "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів", що входить у пакет судової реформи.

Про це йдеться в порядку денному парламенту на 19 вересня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
Наступним питанням передбачено затвердження порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
 
Передбачено також розгляд ще двох законопроектів, які стосуються судової реформи, - про внесення зміни до статті 540 Митного кодексу щодо примусового виконання постанови органу доходів і зборів або суду про накладення штрафу та про внесення зміни до статті 23 Бюджетного кодексу щодо бюджетних призначень на забезпечення діяльності Конституційного суду.

Згідно з порядком денним, заплановано також розгляд двох законопроектів із пакету пенсійної реформи. Це проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів про підвищення пенсій і про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо підвищення пенсій.
 
Передбачено розгляд законопроектів щодо реформування медицини, зокрема про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів та про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів.
 
Зазначимо, народні депутати 7 вересня почали розгляд законопроекту №6232, яким передбачається внесення змін до Господарського, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. Протягом двох днів були розглянуті 658 поправок з 4383. Тиждень з 11 до 15 вересня був непленарним, тому 19 вересня парламентарії продовжать розгляд законопроекту в другому читанні.

Відповідно до Регламенту Верховної Ради, розгляд одного законопроекту може тривати довше, ніж одне засідання, але не може перериватися розглядом інших питань.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.09.17 17:05  Парубій запропонував продовжити роботу Ради для голосування за судову реформу

 

censor_news_big3.jpg                              

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій запропонує продовжити пленарне засідання в середу, 20 вересня 2017 року, до прийняття судової реформи.

Про це він сказав у ході пленарного засідання, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

 

"Ми зараз вже можемо бачити, що динаміка розгляду поправок низька, ми бачимо, що дуже повільно йде розгляд... Цього тижня ми повинні розглянути також і пенсійну реформу. На сьогодні ми не встигаємо. Тому, колеги, у мене є прохання до фракцій, щоб зараз ви провели між собою консультації. Близько п'ятої години я поставлю на голосування пропозицію, щоб завтра ми не завершували робочий день о другій годині, а продовжили наше засідання до завершення розгляду всіх поправок. Це дасть нам можливість у середу завершити всі правки і в четвер перейти до пенсійної реформи, до кібербезпеки", - зазначив голова парламенту.
 
Парубій також наголосив на важливості розгляду законопроекту про кібербезпеку.
 
"Не буде чекати ворог, поки ми пройдемо всі поправки і будемо розглядати кібербезпеку. Це нагальне питання, яке стоїть перед воюючою країною", - додав голова ВР.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

17.10.17 16:10  Судова реформа відбувається в тісній співпраці з європейськими інституціями, - Порошенко

 

censor_news_big3.jpg                      

Судова реформа в Україні відбувається в тісній співпраці з Радою Європи і з Венеціанською комісією.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службуПрезидента, голова держави наголосив, що вся судова реформа в Україні відбувається в тісній співпраці з Радою Європи і з Венеціанською комісією.
 
За його словами, "Венеціанська комісія розглянула ті законопроекти (про антикорупційний суд, - ред.), які є у Верховній Раді. Обидва вона визнала такими, що неприйнятні для імплементації в судовій реформі".
 
"Хочу наголосити, що сам термін "антикорупційний суд" з'явився в моєму законопроекті про судову реформу. І сьогодні я чекаю від парламенту, щоб він розробив той законопроект, який буде ухвалено і виходитиме з кількох найважливіших принципів. Законопроект має відповідати Конституції, вимогам суверенітету Україна, передбачати абсолютно прозору процедуру відбору й абсолютно ефективних кандидатів, які викликатимуть довіру людей і суспільства", - наголосив Порошенко.
 
За словами Президента, якщо ці вимоги буде задоволено, він прийме відповідні напрацювання парламенту і внесе законопроект, який можна буде дуже швидко розглянути. "Але в будь-якому випадку я не хотів би, щоб цей процес загальмувався, і саме тому в проекті бюджету (на 2018 рік. - ред.), за моїм наполяганням, вже передбачено витрати на антикорупційний суд", - повідомив Президент.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20.10.17 17:30  Після підписання закону про судову реформу буде презентовано новий склад Верховного суду, - Порошенко

 

censor_news_big3.jpg                      

 

Після підписання закону про завершення судової реформи, який запустить роботу оновленого Верховного суду, буде презентовано склад цього суду, зазначає президент України Петро Порошенко.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
"Я сподіваюся, що найближчими днями, коли надійде мені на підпис закон про завершення судової реформи, - це дасть нам можливість презентувати суспільству і новий склад нового Верховного суду, в якому представлені і наукові діячі, і правозахисники, і відомі адвокати ..." - сказав він під час відвідування 10-го мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України в Бортничах (Київ) у п'ятницю.
 
Глава держави підкреслив, що "це буде якісно новий щабель щодо забезпечення судового захисту інтересів українських громадян".

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Більш як 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчетсності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.
 
29 вересня Вищий рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 "Сьогодні я підпишу указ про завершення формування Верховного суду", - Порошенко

порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що в п'ятницю підпише указ про завершення формування нового Верховного суду.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням наІнтерфакс-Україна.
 
"Сьогодні я підпишу указ про завершення формування Верховного суду", - заявив П.Порошенко, відкриваючи засідання Національної ради реформ у п'ятницю в Києві.
 
Як повідомляли, протягом 14-25 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула 120 матеріалів щодо внесення подань Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного суду.
 
29 вересня Вища рада правосуддя оголосила рішення, рекомендувавши Президентові України 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного суду.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Порошенко підписав закон про судову реформу

указ подпись подписал

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів (законопроект №6232), який забезпечить завершення судової реформи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

Цим законом вводяться нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни в правила кримінального процесу.

"Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів та покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність до найкращої європейської і міжнародної практики. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років", - сказано в повідомленні.

Як зазначається, норми цього закону розширюють способи судового захисту і засоби доказування в судовому процесі, забезпечують його відкритість і прозорість, сумлінність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ та правову визначеність тощо.

Також передбачено впровадження системи "електронного суду", яка спростить комунікацію із судом і зменшить витрати на утримання судової системи.

"Зміни, які вводяться, повинні забезпечити ефективне, швидке і зручне розгляд справ у суді. Нові правила судового процесу сприятимуть дієвішому захисту прав і свобод громадян та підприємців, які звертаються до суду", - зазначив заступник глави Адміністрації Президента України і координатор Ради по питань судової реформи Олексій Філатов.

Як повідомлялося, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів (законопроект №6232). 

Одним з основних нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і запровадження нового порядку розгляду ним справ. До другого читання в цей законопроект було подано 4383 правки, які Верховна Рада розглядала протягом трьох пленарних тижнів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав цей закон 30 жовтня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Голос України" опублікував текст Закону про судову реформу

иконка

У вівторок, 28 листопада, в газеті Верховної Ради "Голос України" опубліковано текст Закону "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету".

Ознайомитися з текстом закону про судову реформу можна за посиланням.

Нагадаємо, Рада ввела електронне судочинство судової реформи 3 жовтня. Документ підтримали 234 народні депутати, в судах функціонуватиме Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Зазначимо, що Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів та покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність до найкращої європейської і міжнародної практики. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, зокрема, передбачає обмін електронними документами між судами, між судом і учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу та участь учасників судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Також норми цього закону розширюють способи судового захисту і засоби доведення в судовому процесі.

Вона починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України в газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування системи.

Нагадаємо, Закон № 6232 був підписаний Президентом Петром Порошенком 22 листопада.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Судова реформа покликана вирішити проблему зловживання процесуальними правами у суді

censor_news_big3.jpg

Судова реформа має вирішити проблему зловживання процесуальними правами.

Як інформує ЦензорРеформ, таку думку висловилисудді нового Верховного Суду Лариса Рогач та Михайло Смокович.

За їхніми словами, зловживання процесуальними правами є однією з новел, яка є відповіддю на низку запитань, що виникали в судочинстві.

Смокович зазначив, що нові норми уніфіковані в новому законодавстві. При цьому він зазначив, що касаційна палата Верховного Суду ставитиметься до цих норм обережно, оскільки позивачами є фізичні особи, навідміну від господарського суду ВС.

"Ми будемо значно обачнішими, щоб не наштовхнутися на те, що людина боятиметься заявити клопотання, якщо вона без адвоката. Тому нам буде складніше. Але звичайно такий інститут необхідний, тому що є багато випадки, коли відбувається затягування справ", - сказав він.

У свою чергу Рогач заявила, що обмеження зловживання процесуальними правами є відповіддю на ту ситуацію, яка склалася у  судочинстві, зокрема господарському.

"У попередньому Господарсько-процесуальному Кодексі стаття 122 тако зазначала пр обо'язок сторони добросовісно користуватися своїми процесуальними правами. Тепер стаття 44 покладає обов'язок добросовісно користуватися своїми порцесуальними правами на учасників справи, а також на їхніх представників. Стаття не містить переліку, які дії і з якого разу будуть визнаватися зловживанням процесуальним правом. Саме це викликає багато питань у юристів і в суддів. Наприклад, двічі підряд подано відвід з одних і тих же підстав, це вже можна вваати зловиванням?", - повідомила вона.

На думку судді, відповідь на це питання дає стаття 2 ГПК. 

"Це є те, на що такі дії спрямовані. Чи спрямовані вони на швидкий, ефективний і якісний розгляд справи? Чи спрямовані вни на відновлення права, чи в них є інша мета? Тако важливим є застосування принципу пропорційності, який вказує, чи є адекватною процесуальна дія, яку просить вчинити сторона, тому, до чого овна звернулася", - уточнила Рогач.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Букіккіо підтримав ініціативи України в питанні судової реформи, - АП

censor_news_big3.jpg

Голова Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційської комісії) Джанні Букіккіо запевнив президента України Петра Порошенка в продовженні співпраці і підтримці української держави в її європейських прагненнях.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба глави держави.

На зустрічі з Порошенком Дж. Букіккіо зазначив, що комісія продовжить співпрацювати з Україною у підтримці її європейських устремлінь, а також наголосив, що впровадження судової реформи загалом, та запровадження нового Верховного Суду зокрема, має велике значення не лише для українських громадян, але й для іноземних інвесторів.

Порошенко зазначив, що сьогодні видатний день для судової системи України, коли "стара корумпована, неефективна і несправедлива судова система повинна піти геть".

Дж. Букіккіо підтримав слова Порошенка і зазначив, що цей день став можливим і завдяки ініціативі президента України щодо проведення судової реформи.

Голова Венеційської комісії також зазначив ефективну співпрацю України і комісії, вказавши, що стежить за розвитком ситуації в Україні з 1996 року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Президент передав до ВР проект закону про Антикорупційний суд

censor_news_big3.jpg

Проект закону про Вищий антикорупційний суд від Президента Петра Порошенка зареєстровано у Верховній Раді.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про Антикорупційний суд, повідомляє Цензор.НЕТ.  За інформацією офіційного сайту парламенту, документ внесений 22 грудня і зареєстрований під №7440.

Повідомляється, що документ позначений Президентом як невідкладний. Однак наразі текст законопроекту ще недоступний.

Ініціатором документа є Президент, до розробки та узгодження залучено Комітет із питань правової політики і правосуддя, Комітет із питань запобігання та протидії корупції, Комітет із питань бюджету і Комітет із питань європейської інтеграції.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Судова реформа практично завершена. Наступне завдання - зробити її ефективною і результативною, - Данішевська

censor_news_big3.jpg

Перед делегатами з'їзду суддів виступили голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, а також голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це повідомляє  прес-служба  РСУ.

Відкриваючи з'їзд Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко повідомила, що зареєстровано 300 делегатів.

Нагадаємо, загалом було обрано 308 делегатів. Тому кворум на зборах є, і голова Ради суддів Валентина Сімоненко відкрила з'їзд і запросила до почесної президії Голову Верховного Суду Валентину Данішевську, Голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, Голову Конституційного Суду України Станіслава Шевчука.

Голова РСУ Валентина Симоненка зачитала вітання Президента, який зазначив, що завдяки проведенню судової реформи вперше в історії України політичні органи позбавлені важелів впливу на судову систему.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя та Рада суддів України тепер відіграють головну, а не декоративну роль", - зазначається у зверненні до з'їзду. Очільниця органу суддівського самоврядування й від свого імені привітала делегатів та побажала їм плідної роботи. 

У свою чергу Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначила, що вже другий рік судова система живе за новими правилами і судді отримали гарантії незалежності.

"Два з половиною місяці працює новий Верховний Суд. Є успіхи, бачимо і проблеми", - зазначила Валентина Данішевська.

За її словами, судова реформа в частині законодавчого забезпечення практично завершена.

"Наступне завдання - зробити її ефективною і результативною", - підкреслила Голова Верховного Суду. На її думку, повернути довіру до судової влади - це робота не тільки судів, а й Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України та Державної судової адміністрації України.

Валентина Данішевська також зазначила, що нинішній з'їзд має поповнити кадрами ВРП і ВККС, а також обрати новий склад РСУ.

Вона висловила сподівання, що до цих органів потраплять професіонали високого рівня,  котрі здобули довіру колег у судах, в яких вони працюють чи працювали; здатні ефективно працювати не лише у вирішенні спорів, а також можуть комунікувати з громадськістю, чути один одного та суспільство.

Насамкінець Валентина Данішевська побажала делегатам успіхів у роботі та зробити гідний вибір.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Аналогічні процеси за кордоном тривають десятки років, а не 2-3 роки, як в Україні, - заступник голови АП Філатов про судову реформу

censor_news_big3.jpg

Головне досягнення судової реформи полягає в законодавчому забезпеченні незалежності суду і розриві зв'язку судової системи з іншими гілками влади.

Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов LB.ua після презентації результатів судової реформи в Україні в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні, передає  Цензор.НЕТ. 

"Велика частина законодавчої роботи виконана. На цьому етапі судової реформи залишилося прийняття законів про адвокатуру та про юридичну освіту... Але головне, що реформа максимально обмежила вплив на судову владу з боку влади законодавчої і виконавчої. Систему стримувань і противаг, яку реформа заклала до Конституції щодо судової системи, буде важко змінити. Якщо вона залишиться, в Україні існуватиме незалежна судова влада. Це найголовніше. Водночас незалежність суду - перш за все, в головах. Закон тільки створює умови", - зазначив він.

На запитання про те, чому результати судової реформи сприймаються краще на міжнародній арені, ніж в Україні, Філатов сказав:

"Іноземні експерти і спостерігачі сприймають результати судової реформи з позитивним подивом, бо аналогічні процеси в їхніх країнах тривають десятки років, а не 2-3 роки, як в Україні. Плюс - діалог з іноземними експертами, за деякими винятками, не обтяжений політичними або особистими інтересами його учасників".

"В Україні ми вважаємо, що в нас все погано, тому що порівнюємо з абстрактним ідеалом, часто недосяжним, а не з реальними альтернативами і навіть не з самими собою в недавньому минулому. Треба бути реалістами і займатися конструктивною роботою, а не скаргами на життя і політичним піаром", - додав Філатов.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розраховую, що Рада зможе розглянути законопроект про Антикорупційний суд наступного пленарного тижня, - Парубій

censor_news_big3.jpg

Верховна Рада розгляне законопроект про Вищий антикорупційний суд (№7440) наступного пленарного тижня, тобто у квітні, прогнозує голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Я дуже розраховую, що законопроект про Антикорупційний суд ми зможемо розглянути ще до початку травня, тобто наступного квітневого пленарного тижня", - сказав він на брифінгу в Києві в понеділок, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

Спікер зазначив, що цей законопроект, а також проект Виборчого кодексу зараз у профільному комітеті з питань правової політики і правосуддя, який готує документи до другого читання.

А.Парубій знову зазначив, що до проекту Виборчого кодексу подали понад 4 тис. поправок.

"Розуміючи навантаження, яке є в комітеті, я розраховую, що з Виборчим кодексом ми не зможемо вийти в квітні (на розгляд. – Ред.), швидше за все це буде травень або червень", - заявив він.

За його словами, першочерговим є законопроект про Антикорупційний суд, проте як цей документ, так і Виборчий кодекс, у другому читанні будуть розглянуті на поточній сесії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Антикорупційний суд має запрацювати вже на початку 2019 року, - Луценко в інтерв'ю Reuters

censor_news_big3.jpg

Новий антикорупційний суд України, створення якого є ключовою умовою західних донорів, має бути готовий до розгляду перших справ вже на початку наступного року.

Про це в інтерв'ю  Reuters  повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко, інформує  Цензор.НЕТ. 

За словами Луценка, він очікує, що закон про створення Антикорупційного суду, який пройшов перше читання, буде остаточно ухвалено в парламенті до літніх канікул.

"(Потім) через шість або вісім місяців можна буде слухати перші справи", - сказав Луценко в кулуарах аналітичного центру Chatham House у Лондоні.

На цей момент закон доопрацьовується з урахуванням вимог, висунутих Венеціанською комісією та МВФ.

"Ми обговорюємо, якою буде система тестування суддів, тому що МВФ висунув дуже високі вимоги", - уточнив Луценко.

Також, за його словами, вирішується, які категорії справ будуть розглядатися в новому суді.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Рада на наступному пленарному тижні має розглянути законопроект про Антикорупційний суд, - Парубій

censor_news_big3.jpg

На наступному пленарному тижні Верховна Рада розгляне законопроект про Вищий антикорупційний суд.

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій під час відкриття засідання Погоджувальної ради, передає кореспондент  Цензор.НЕТ. 

"Хочу зазначити, що занадто затягнулося питання. Тому я зараз даю доручення комітету з питань правової політики, щоб невідкладно вже цієї середи був завершений огляд усіх правок, і наступного тижня ми перейшли до його розгляду. Там справді майже 2 тисячі поправок", - заявив Парубій.

За його словами, розгляд законопроекту може зайняти до трьох днів.

"Я впевнений, що це буде головний законопроект на наступному пленарному тижні", - заявив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×