Перейти до вмісту
service101

Україна = НАТО

Краща відповідь

09.06.17 14:39  Україні немає сенсу поспішати з подачею офіційного запиту на вступ в НАТО, - Грібаускайте

 

censor_news_big3.jpg               

 

 

Україні потрібно продовжувати проводити реформи, спрямовані на європейську та євроатлантичну інтеграцію, і не поспішати подаватися на членство в НАТО.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Лігу, про це за підсумками зустрічі з Президентом Петром Порошенком у Харкові заявила на брифінгу його литовська колега Даля Грібаускайте.

"Більшість реформ, які ви здійснюєте для євроінтеграції, потрібні і для членства в НАТО", - сказала вона.

За словами литовської лідерки, Україна за останні роки, незважаючи на озброєну агресію Росії, "зробила більше, ніж за попередні 20 років", однак закликала Київ не поспішати з подачею на членство в Альянсі.

"Як я вже говорила пану Президенту (Порошенку. - Ред.), немає сенсу поспішати з подачею офіційного запиту на вступ у НАТО. У Литві це, наприклад, зайняло 10 років", - сказала вона.

Грібаускайте додала, що "тільки демократичні країни" можуть подавати заявки на членство в Альянсі, і запевнила, що Литва продовжить допомагати Києву в цих ініціативах.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року повідомлялося, що Рада повернула членство в Північноатлантичному альянсі в національні пріоритети України. У НАТО взяли до відома рішення парламенту, а в Кремлі знову перейнялися курсом України в НАТО і пообіцяли "заходи у відповідь".
 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

09.06.17 16:11  "Я, звичайно, підпишу Закон, яким закріплюється курс України на набуття членства в НАТО", - Порошенко

 

censor_news_big3.jpg                        

 

 

Критерії для того, щоб претендувати на членство в Альянсі є надзвичайно високими.

Як передає Цензор.НЕТ, про це Президент написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Я, звичайно, підпишу Закон, яким закріплюється курс України на набуття членства в НАТО, оскільки ця законодавча ініціатива була погоджена зі мною. Критерії для того, щоб претендувати на членство в Альянсі є надзвичайно високими. До речі, вони майже співпадають з критеріями для членства в ЄС. Україна вже багато зробила на цьому шляху. Це відзначають міжнародні організації та наші партнери. Зокрема сьогодні Президент Литви відзначила, що за останні 2,5-3 роки в нашій державі було зроблено набагато більше, ніж за попередні 20 років. Але попереду ще залишається багато роботи".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

09.06.17 18:52  Альтернативи вступу в НАТО для України зараз немає, - Божок

 

censor_news_big3.jpg            

 

Для України зараз не існує альтернативи вступу в Північноатлантичний альянс, щоб гарантувати безпеку.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", таку думку в ефірі телеканалу висловив тимчасовий виконувач обов'язків місії України при НАТО Єгор Божок.
 
За його словами, альтернативи вступу в НАТО для гарантування безпеки для України зараз немає, і події останніх років дуже переконливо про це свідчать.
 
"Ми були позаблоковими свого часу вимушено, я так розумію. До чого це призвело - ми всі знаємо. Тобто нейтралітет, позаблоковість і загравання не привели ні до яких результатів і українську безпеку не гарантували", - повідомив тимчасовий виконувач обов'язків місії України при НАТО.

Як повідомляли, 8 червня 2017 року Верховна Рада визначила поглиблення співпраці України з НАТО з метою набуття членства в цій організації як основу зовнішньої політики. Відповідний законопроект №6470 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зовнішньополітичного курсу України підтримали 276 народних депутатів.
 
Закон передбачає внесення змін до законів про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який був прийнятий 1 липня 2010 року, і до закону про основи національної безпеки України, прийнятого 19 червня 2003 року.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.06.17 17:52  Найбільш актуальним у міжнародній підтримці буде прискорення інтеграції України в НАТО, - Парубій

 

censor_news_big3.jpg              

 

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголошує на важливості прискорення інтеграції України в НАТО в контексті військової агресії Росії на Донбасі.

Про це він заявив на конференції "US-UA Working Group Yearly Summit V: Providing Ukraine with an Annual Report Card" у США, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Україна й українці опинилися на передовій, на форпості західної цивілізації і демократії. І щоб зрозуміти роль України та українських воїнів, треба усвідомити, що вони захищають на передовій увесь вільний світ. І в цей період для України особливо важлива міжнародна підтримка. Але, на моє переконання, найбільш актуальним у цій міжнародній підтримці є прискорення інтеграції України в Північноатлантичний альянс як найефективнішої світової системи безпеки", - сказав Парубій.

На думку голови українського парламенту, Росія є глобальною загрозою для всього цивілізованого світу.
 
За його словами, НАТО для України є перш за все цивілізаційним викликом. Зокрема, йдеться про громадянські свободи, а також боєздатну армію.
 
Як повідомляли, 8 червня український парламент на законодавчому рівні закріпив курс України в НАТО.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій перебуває з робочим візитом у США 12-16 червня.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

07.07.17 09:38  Членство України в НАТО сприятиме стабільності в світі, - голова СКУ Чолій

 

censor_news_big3.jpg            

 

 

Світ буде в більшій безпеці й буде більш стабільним, якщо Україна стане повноправним членом НАТО.

Таку думку висловив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
"Світовий конгрес українців підтримує рішення України щодо набуття членства в НАТО, що буде значною мірою сприяти миру і стабільності в світі", - сказав Чолій.
 
Таким чином він схвалив підписання Петром Порошенком закону про курс України на членство в Північноатлантичному альянсі.
 
Як повідомляли, 8 червня Верховна Рада прийняла проект закону № 6470 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зовнішньополітичного курсу України". Нею вносяться зміни в закони України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" і "Про основи національної безпеки України" для відновлення цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету держави.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1.gif 1.gif 1.gif

 

 

 

10.07.17 19:35

 Двері НАТО відкриті для України, але потрібно провести багато реформ, - Столтенберг

 

censor_news_big3.jpg                  

Україна зможе стати членом НАТО, тільки провівши реформи і запровадивши стандарти Альянсу.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час виступу у Верховній Раді України.
 
Він підкреслив, що для НАТО є фундаментальним принципом те, що кожна країна має право вибрати свій шлях, включаючи членство в організації. "Ніхто, жодна інша країна за межами 29 союзників і країни, яка попросила членство, не має права вирішувати це", - сказав генсек.
 
Столтенберг навів наприклад Чорногорії, яка недавно стала членом організації. "Ми бачили в ситуації з Чорногорією, що двері НАТО відкриті, ми проводимо політику відкритих дверей. Водночас Чорногорія нам показала, що це вимагає багатьох реформ, багатьох зусиль і досягнення стандартів НАТО. Рішення України зараз сконцентруватися на реформах, на посиленні інститутів безпеки, боротьбі з корупцією, модернізації - це правильний фокус. Особливо тому, що ви фокусуєтеся на тому, як ви можете досягти стандартів НАТО", - пояснив Столтенберг.
 
"Чим більше ви модернізуєте, чим більше ви досягаєте успіхів у боротьбі з корупцією, чим більше ви можете відповідати стандартам НАТО і бути взаємосумісними, працюючи разом із солдатами НАТО, тим краще це для України навіть поза рамками НАТО. І це краще для НАТО, незалежно від того, буде Україна членом НАТО чи ні пізніше. Але водночас це наближає вас до НАТО, і тому мій меседж: концентруйтеся на реформах, на досягненні стандартів НАТО, на боротьбі з корупцією. Це найкраще, що ви можете зробити, і це найкраще, що ви можете зробити, щоб наблизитися до НАТО", - заявив генсек Альянсу.

Нагадаємо, результати соціологічного дослідження, проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, "Рейтинг", Socis, Центр Разумкова), свідчать, що за вступ до НАТО сьогодні проголосували б 55,9% громадян України, проти висловилися б 44,1%.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

17.09.17 15:14  58% європейців підтримують вступ України в НАТО, - опитування

 

censor_news_big3.jpg                

 

Вступ України до Північноатлантичного альянсу підтримують 58% європейців, 48% - висловилися за вступ України в Європейський Союз.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Public, оприлюдненому на сайті Ялтинської європейської стратегії.

Під час дослідження опитали громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну). 

"Більшість опитаних європейців - 58% - підтримують вступ України до НАТО, водночас, як її вступ до Євросоюзу - всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців", - сказано у повідомленні. 

Сьогодні найбільшу підтримку ідеї вступу України в ЄС отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних. Соціологи пояснили, що ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами.

Третина опитаних вважає, що ЄС на цьому етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі. 40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. 

А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні. Що стосується вступу України до НАТО, майже в кожній країні, де проводилося дослідження, більшість виступає за те, щоб прийняти Україну в члени Північноатлантичного альянсу. 

"Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього "комуністичного табору" забезпечують найсильнішу підтримку вступу України до НАТО", - зазначають автори дослідження. 

Головним аргументом на користь інтеграції України в НАТО європейці вважають її протистояння з Росією (40% від числа тих, хто підтримує вступ). Крім того, 28% вважають, що вступ України до НАТО посилить здатність Європи чинити опір російській агресії.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Україна продовжує послідовно реформувати сектор безпеки й оборони відповідно до стандартів НАТО, - Порошенко

нато

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом у Брюсселі підтвердив зацікавленість країни в подальшому поглибленні співпраці з Альянсом.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Було підтверджено зацікавленість української сторони у подальшому поглибленні співпраці з НАТО шляхом ефективного виконання відповідних Річних національних програм та використання Комплексного пакету допомоги НАТО для України", - сказано в повідомленні.

Глава держави відзначив, що Україна продовжує реалізовувати визначений на законодавчому рівні курс євроатлантичної інтеграції та послідовно реформувати сектор безпеки й оборони відповідно до стандартів НАТО.
 
"Президент Порошенко подякував генеральному секретареві Столтенбергу за чітку позицію щодо збереження відкритих дверей Альянсу для країн, які відповідають необхідним вимогам", - наголошують у повідомленні.
 
У свою чергу генеральний секретар НАТО відзначив, що партнерство з Україною є надійним і міцним.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У Дніпрі обговорювали переваги НАТО

 

У Дніпрі обговорювали переваги НАТО

Які переваги вступу до НАТО для України та її громадян? Яку допомогу ця організація надає нашій державі? Які важливі стандарти північноатлантичного альянсу вже виконуються Україною? Ці та інші питання обговорили на семінарі, що пройшов у ДніпроОДА. У ньому взяли участь понад 80 держслужбовців, вчених, військових, силовиків та представників громадськості з усієї Дніпропетровщини. 

22.jpg
«Понад три роки поспіль Україна змушена всіма силами захищати власну територію. На часі – питання національної безпеки. Тому для нас дуже важлива підтримка світового співтовариства, зокрема, міжнародних організацій», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко. 
Спектр діяльності альянсу дуже широкий – охоплює і військову, і політичну сфери. Наразі до НАТО входять 29 країн – жодна з них не воює. «Альянс створювали заради підтримання миру, а не для того, щоб воювати. Політичний діалог із НАТО допомагає Україні посилити її національну безпеку», – підкреслив голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж. 
НАТО має близько тисячі стандартів – у військовій, політичній, правовій сферах. Україна активно впроваджує їх, зокрема, у діяльність збройних сил. Має  досягнення у сфері зв’язку – під час операцій, військові підрозділи взаємодіють за стандартами альянсу. 

23.jpg
«У нас вже десять батальйонів підготовлені за стандартами НАТО. Вони здатні виконувати більш складні завдання. Плануємо продовжити військове співробітництво – це і взаємообмін інструкторами, і спільні навчання», – зазначив заступник начальника управління Генштабу Збройних сил України Віталій Голота. 
Члени альянсу активно допомагають українським військовим, у тому числі – у реабілітації поранених бійців АТО. За три роки понад 600 українських військовослужбовців пройшли лікування у медзакладах 19 країн НАТО. Також близько 20 мільйонів доларів члени організації та країни-партнери передали Україні для підтримки переселенців. 
Цьогоріч, Україна відзначає 20-ту річницю особливого партнерства з НАТО. 

24.jpg

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз


  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×