Перейти до вмісту
service101

Земельна реформа

Краща відповідь


 

Абонплата на газ прописана в міжнародних зобов'язаннях України з МВФ і ЄС, так само як і впровадження ринку землі і проведення пенсійної реформи.

Про це заявив у кулуарах Ради заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

 

"Введення абонплати прописано в меморандумі з МВФ, введення абонплати на підключення додаткових потужностей прописано нами в угоді про асоціацію, в нашій угоді про членство в Європейському енергетичному співтоваристві. В ухваленому в 2015 році законі про ринок газу було закладено умову про поділ вартості газу і його транспортування. Сьогодні всі ці рішення імплементують. БПП висловилося, що поділ плати за транспортування газу і власне ціни на газ сумарно не повинні призвести до зростання тарифів для населення. Ось і все. Ми виконуємо ті умови, які ми визначили в нашій щоденній роботі з МВФ і з нашими європейськими партнерами. Коли ми кажемо про введення абонплати на газ, ми підтверджуємо співпрацю з європейськими партнерами", - прокоментував він введення абонплати на газ.

 

Зміни до земельного кодексу безумовно необхідні. Єдине, буде широка дискусія про те, який саме закон розглядатимуть. Є підготовлений урядовий законопроект. Є низка альтернативних законопроектів, зареєстрованих у парламенті. У держави сьогодні є 6 млн га, які де-факто обробляють тими чи іншими, зокрема і приватними, структурами. Ці землі не мають ніякого стосунку до землі простих українців. Середня ціна на таку землю від 1,5 до 2 тис. дол. США за гектар. Якби ми її продали тим структурам, які її обробляють, або виставили б на ринок, бюджет би отримав від 10 до 15 млрд дол. США прямих надходжень. При цьому, жоден інтерес простого фермера не був би зачеплений. Це величезний ресурс, який би ми могли отримати", - заявив Березенко.

 

Також нардеп висловився за проведення широкої приватизації в Україні, серед іншого - продаж Одеського припортового заводу.

 

Коментуючи пенсійну реформу, Березенко запевнив, що підвищення пенсійного віку не відбудеться.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені цікаво - скільки землі належить кожному жителю країни?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 


скільки землі належить кожному жителю країни?

 

Із чорного гумору - метр на два і два в глибину...

А якщо по темі - у Вас є гроші щоб купити клапоть землі? Земля буде належити тим у кого є гроші. Імхо.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 


Із чорного гумору - метр на два і два в глибину...

А якщо серйозно?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Кабінет міністрів підтримує відкриття ринку землі для українських громадян.

Про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав на прес-конференції з нагоди року роботи поточного складу уряду, повідомляє Цензор.НЕТ.

 

Також читайте: "90% українців відмовляються від лікування, тому що для них це дорого", - Гройсман

 

"Жоден сантиметр української землі не дістанеться іноземцям. Ми не підтримуємо відкриття ринку для великих компаній і холдингів. Потрібно запустити ринок для фізичних осіб ... Я хочу, щоб український фермер виробляв конкурентну продукцію", - сказав він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

В Україні підготовано інфраструктуру для запуску ринку землі й удосконалення Державного кадастру. Завершують роботу над відповідними законопроектами.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

 

"На сьогодні вже організовано консультації з громадськістю й іншими зацікавленими учасниками аграрного ринку щодо оптимальної моделі впровадження ринку землі", - зазначив Тарас Кутовий.

 

За його словами, завершують роботу над законопроектами "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", "Про консолідацію земель" і "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України, щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення".

 

Також Кутовий поінформував про впровадження інформаційних технологій у земельних відносинах. Так, уже діють 2 нові електронні послуги: видача витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (надано 135 тис. витягів) і замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку (замовлено 27,6 тис. витягів).

 

"Нагадаю, що минулого року було запроваджено принцип екстериторіальності у розгляді земельних питань. Таким чином, ми ввели нову антикорупційну практику, яка сильно скорочує усі маневри, пов'язані з будь-якими корупційними зловживаннями", - наголосив він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Модель земельної реформи, яку розробив Кабінет Міністрів, дозволить малим і середнім фермерам брати участь у торгах на земельні ділянки на пільгових умовах і уникнути конкуренції з великим бізнесом.

Про це в ефірі радіо "Ера" заявив Григорій Кукурудза, економіст незалежної групи макроекономічного аналізу і прогнозування IMF-Group: "Юридичних осіб та іноземців не буде допущено до ринку землі. Відповідно, малі і середні фермери зможуть викупити земельні фонди на більш лояльних умовах", - цитує його РБК Україна.

 

Також Кукурудза зауважив, що формування повноцінної власності на землю дозволить зупинити негативні тенденції в АПК, зокрема деградацію ґрунтів через виснажливе ​​землекористування. На сьогодні в Україні 50% земель сільськогосподарського призначення здають в оренду, більша частина з них - це короткострокова оренда до трьох років. За словами експерта, це не створює стимулу зберігати ґрунт у хорошому стані або інвестувати в нього. Водночас отримання землі у власність спонукатиме до більш обачного ставлення до неї, тому від зняття мораторію виграють не тільки фермери, а й АПК України в цілому.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

27.05.17 16:09  Мінагрополітики закликає узгодити земельну реформу до початку червня, - "Дзеркало тижня"

 

censor_news_big3.jpg

 

 

Деталі земельної реформи, яка передбачає запуск в Україні ринку землі, мають бути узгоджені до початку червня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в статті для "Дзеркала тижня" пише Юлія Самаєва, посилаючись на джерело в Міністерстві аграрної політики і продовольства.
 
Згідно з наявною інформацією, в Кабміні є робоча група, яка розробляє проект земельної реформи. "Купити землю зможуть лише фізособи-резиденти і лише 200 га в одні руки, мінімальною ціною продажу буде нормативна оцінка землі. Крім того, відразу після запуску ринку в кожному адміністративному районі на аукціонах продадуть невеликі (в 20 га) земельні ділянки, що належать державі, щоб показати людям, яка вартість є актуальною і ринковою", - йдеться в статті.
 
Самаєва також вказує на варіант проведення земельної реформи від Мінагрополітики, що входить упрограму "3+5" міністра Тараса Кутового, який заявив про свою відставку. У центрі цього проекту - пропозиція продавати не землю, а право її оренди. Подібна практика, за словами автора, фактично використовується вже зараз.
 
"У Мінагрополітики вміло розповідають про неготовність ринку, про те, що, крім як права оренди, ми більше нічого продавати не можемо, але не пояснюють, чому відомство нічого не робить, щоб цю ситуацію змінити. Принаймні, на запит "Дзеркала тижня" про те, які регуляторні акти, що потрібні реформи, вже прийняті, а до яких руки чиновників так і не дійшли, в Мінагрополітики вирішили не відповідати", - зазначає автор.
 
Ситуацію у відомстві прокоментувало джерело видання: "Технічно міністерство готове підготувати будь-які необхідні нормативні документи в найкоротші терміни. Крім того, багато які з них вже практично готові. Але ми чекаємо єдиної позиції влади, політичного рішення. Ми маємо розуміти, що готуємо. А це залежить від багатьох речей: вироблення єдиної позиції в самому Кабміні, переговорів із депутатським корпусом, окремо з аграрним лобі. І часу вже немає. Питання має бути узгоджене до початку червня".
 
"Реформа без реформи дуже влаштовує великі агропідприємства, які не зацікавлені у відкритті ринку, адже тоді їм доведеться платити більше, водночас взяти участь у безпрецедентному переділі з непередбачуваним результатом. Природно, ніхто в нині стабільно процвітаючому світі АПК не хоче таких потрясінь. Не пропонує їх і профільне міністерство, відкладаючи на ніколи підготовку ринку до його відкриття", - пише Самаєва.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

01.06.17 10:13  Земельна реформа повинна зупинити відтік активного населення із сільської місцевості, - експерт

 

 

censor_news_big3.jpg

 

 

За словами експерта, приховане безробіття пояснюється самозайнятістю місцевого населення.

Скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення і пов'язана з цим активізація підприємницької діяльності повинні зупинити відтік економічно активного населення із сільської місцевості. Як передає РБК, таку думку в коментарі журналістам висловив член Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Александер Шкурла.

За його словами, поточний стан сільських територій характеризується високим рівнем безробіття, яке змушує людей переїжджати у міста в пошуках роботи.

"При цьому офіційна статистика свідчить, що в селі рівень безробіття 9,7 % активного населення, а в місті 9,5 %, тобто розрив мінімальний. Але на практиці ми знаємо, що стан речей зовсім інший - села втрачають своє активне населення", - сказав він.

Шкурла додав, що приховане безробіття пояснюється самозайнятістю місцевого населення. За його словами, це резонує із обсягами експорту збіжжя за кордон, які щорічно зростають, та високим рівнем прибутків, які генерують АПК.

На думку експерта, ситуацію може змінити стимулювання фермерства, необхідною умовою чого є скасування мораторію, оскільки орендні відносини роблять довгострокові проекти високоризикованими.

Також він переконаний, що відкриття ринку землі стане поштовхом для впорядкування своїх земельних ресурсів місцевими громадами, що в результаті призведе до збільшення надходжень земельного податку та інших платежів.

"Польща є прикладом зваженої аграрної політики. Вони зробили акцент на сімейних фермах, які завжди мають більшу зайнятість ніж великі агрохолдинги оскільки орієнтуються на складнішу продукцію, яка потребує більше людської праці. Польща зуміла використати цей потенціал - сьогодні 12% робочої сили працюють у сільському господарстві, з них майже всі фермери віком до 35-ти років", - підкреслив він.

Зазначимо, на сьогодні в Україні налічується близько 13,5 млн сільського населення, але цей показник має тенденцію до стрімкого зменшення. Щорічно з мапи України зникає декілька десятків сіл.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

07.07.17 12:30  Україна обговорить із МВФ виключення земельної реформи з програми співпраці, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що має намір обговорювати з Міжнародним валютним фондом (МВФ) виключення пункту про земельну реформу з нинішньої програми співпраці з Фондом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтефракс-Україна.
 
"Я не очікую, що МВФ прибере, це буде рішення МВФ, ми будемо вести діалог і дискутувати", - сказав прем'єр під час інвестиційної конференції в Лондоні в п'ятницю, відповідаючи на питання про те, чи очікує він виключення пункту про земельну реформу з нинішнього варіанту програми співпраці.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20.07.17 20:05  МВФ згоден із відстрочкою земельної реформи в Україні

 

censor_news_big3.jpg                          

 

Ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми EFF із Міжнародним валютним фондом (МВФ) є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив офіційний представник Фонду Вільям Мюррей.
 
"Четвертий перегляд програми радою директорів можливий після того, як необхідні в рамках цього перегляду реформи будуть імплементовані. Основними з них є пенсійна реформа, заходи щодо прискорення приватизації і конкретні результати в боротьбі з корупцією", - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні в четвер.
 
Крім цього, додав В. Мюррей, у рамках четвертого перегляду важливими також є продовження фіскальної реформи і реформа енергетичного сектора.
 
Що стосується земельної реформи, за словами представника МВФ, вона як і раніше є важливою умовою програми. Разом із тим, щоб досягти консенсусу з ключових питань, необхідно відстрочити її до кінця року.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Про запуск ринку землі без 100% оцифрування земельного кадастру ми говорити не можемо, - Порошенко

Президент Петро Порошенко заявив, що запуск ринку землі буде відкладено ще мінімум на рік.

Про це він сказав на зустрічі з представниками бізнесу в п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Поки не вдалося прорвати оборону популістів, які несамовито протидіють вільному обігу землі сільськогосподарського призначення, але я хочу підкреслити принципово свою політичну позицію: я за ринок землі", - заявив президент.

Він вважає, що поки потрібно займатися супутньою роботою, такою, як наповнення електронного земкадастру. "Послухайте, 25 років займалися тим, щоб створити земельний кадастр і зуміли зробити тільки більше половини. Ні про який запуск ринку без того, що існує 100% оцифрованого земельного кадастру, ми говорити не можемо", - сказав президент.

Порошенко доручив завершити цю роботу за один рік.

"Ми зробимо зараз вирішальний крок у правильному напрямку, якщо наповненість електронного Державного земельного кадастру доведемо з нинішніх близько 60%... Я ставлю завдання, щоб за рік вони це закінчили", - цитує Порошенка Інтерфакс-Україна.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Час запровадити ринок землі вже настав: чекаємо подання законопроекту про масштабну земельну реформу до Верховної Ради, - постпред МВФ в Україні Люнгман

censor_news_big3.jpg

Глава представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман розповів, що обов'язкову вимогу про земельну реформу довелося перенести у зв'язку з необхідністю більш тривалого періоду для її підготовки. Разом з тим, земельна реформа залишається одним із ключових елементів програми реформ, які підтримуються МВФ.

"В середині минулого року ми погодилися з тим, що для підготовки земельної реформи потрібно більше часу, адже вона має бути успішною", - пояснив він в інтерв'ю  НВ , передає  Цензор.НЕТ. 

При цьому, за словами Люнгмана, земельна реформа залишається одним із ключових елементів програми реформ, які підтримуються МВФ.

"Час запровадити ринок землі вже настав, і ми чекаємо подання законопроекту про масштабну земельну реформу до Верховної Ради", - резюмував він.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.
×