Перейти до вмісту
service101

Медична реформа

Краща відповідь

У 2019 році в Україні відбуватиметься реформа спеціалізованої медичної допомоги, - Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

У 2019 році в Україні почнеться реформа у сфері надання спеціалізованої медичної допомоги, також зміни очікують службу екстреної медичної допомоги.

Про це в програмі "Свобода слова" заявив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ .

"Зміни в системі охорони здоров’я почалися і вони продовжаться. Майже кожен другий зміг вільно обрати свого лікаря. Це - абсолютно новий вибір лікаря, який подобається. Ми повністю змінили модель оплати роботи лікаря. Це вже стало практикою і ми бачимо реальний рівень доходів лікаря. Лікарі стали отримувати зарплату 10, 12 15 тисяч гривень, а було 4-5 тисяч. Вона була у всіх однакова, а тепер залежить від його роботи. На наступний рік закладено реформу спеціалізованої медичної допомоги. У 2019 році реформа відбуватиметься там", - зазначив Ковтонюк.

Він також наголосив, що наступного року розпочнуться зміни в системі надання екстреної медичної допомоги зокрема, щодо переобладнання автомобілів "швидких" та навчання медичних працівників.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З 1 жовтня в Україні змінюються правила оформлення лікарняних

censor_news_big3.jpg

1 жовтня 2018 року в Україні набули чинності зміни в порядку фінансування Фондом соцстрахування страхувальників (роботодавців) для надання ними застрахованим особам допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, на поховання, а також деяких виплат постраждалим на виробництві.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  УНІАН,  зміни спрямовані на посилення соціального захисту працевлаштованих в частині прискорення термінів отримання ними матеріального забезпечення, а також оптимізацію і спрощення для роботодавців взаємодії з Фондом, мінімізації перевірок і заміну санкцій на попередній контроль, йдеться в повідомленні прес-служби Фонду соцстрахування України (ФССУ).

Система попереднього контролю правильності нарахування виплат. Працівники Фонду здійснюватимуть попередній контроль правильності нарахування виплат та у разі виявлення помилок надаватимуть рекомендації страхувальнику щодо усунення недоліків ще до фінансування виплат. Це дозволить уникнути штрафів, які сьогодні можуть накладатись на роботодавця у разі виявлення неправомірного використання коштів ФССУ під час перевірок за фактом вже профінансованих заяв-розрахунків.

Нова форма заяви-розрахунку об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Оновлений документ розширено відомостями щодо виду зайнятості, страхового стажу, пільг постраждалих на ЧАЕС, більш повною інформацією щодо листка непрацездатності тощо.

Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Система інформування роботодавцем про здійснені виплати застрахованим особам повинна зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги з вагітності та пологів, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за визначеною формою необхідно подати упродовж місяця з дня здійснення виплат матеріального забезпечення, окремих виплат потерпілим на виробництві.

Строки подачі заяви-розрахунку. Окрім раніше затверджених термінів розгляду документів для призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, з 1 жовтня також передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії (рішення уповноваженого).

Можливість подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітів в електронному вигляді.

Поділитися повідомленням

Комітет Ради знову проголосував за відставку Супрун

censor_news_big3.jpg

У вівторок, 2 жовтня, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав звернення до уряду про звільнення виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і заступника міністра Олександра Лінчевського.

Про це заявила голова комітету, народний депутат Ольга Богомолець, передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  24 канал. 

Депутати пояснили необхідність відставки Супрун і Лінчевського "нездатністю правового статусу керівництва МОЗ і невідповідністю обійманим посадам".

Депутати, за словами Богомолець, одноголосно проголосували за документ.

Далі, згідно з процедурою, постанова, підтримана комітетом, має бути внесена головою комітету на Погоджувальну раду і якщо голова Верховної Ради внесе її до порядку денного, то за неї мають голосувати вже в парламенті.

Поділитися повідомленням

"Гроші йдуть за пацієнтом": Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов. ІНФОГРАФІКА

Уже три місяці медичні заклади первинної медичної допомоги отримують фінансування за новою моделлю - гроші йдуть за тими пацієнтами, які обрали своїх сімейних лікарів.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці в  Facebook. 

"За цей період Нацслужба здоров’я здійснила проплати для 161 медзакладу — тих, то долучився до трансформації у першій хвилі. Це понад 800 мільйонів гривень для всіх. Детально можна ознайомитися з тим, куди та скільки було перераховано коштів можна тут", - пише вона.

Загалом уже 623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я, виплати для решти почнуться з жовтня, підкреслила Супрун.

Вона відзначила якісну роботу команди Нацслужби здоров'я на чолі з Олегом Петренком: "Команда Нацслужби здоров’я на чолі з Oleg Petrenko показали дуже якісну роботу. Вони забезпечили старт прозорого, ефективного та сучасного механізму оплати послуг первинної медичної допомоги, який вже у 2020 році буде застосовано до медзакладів, що надають всі види послуг".

В.о. голови МОЗ повідомила, що для багатьох установ, які отримували оплату від Служби, протягом цих трьох місяців прийшли суми істотно більше, ніж вони отримували раніше.

"Багато з них не обласні центри, а невеличкі міста, такі як Балта, Червоноград, Селидове, Дружківка, Овруч і Нова Борова — про приклади яких ми розповідали не раз. Управлінці та керівники медзакладів цих міст заохотили більше пацієнтів обрати своїх лікарів, швидше поліпшили сервіс та змогли краще оплачувати роботу своїх медиків", - написала Супрун.

За її словами, в Києві, де де багато медзакладів підписали договір з Нацслужбою та куди спрямовано найбільше фінансування від Нацслужби здоров’я, зарплати лікарям суттєво не підвищилися, дуже багато звернень від громадян щодо порушень порядку підписання декларацій та дотримання сервісних умов."Звертаємо увагу місцевої влади і Києва, і інших регіонів, на кожне звернення. Місцеві управлінці і керівники медустанов можуть стати як головним рушієм позитивних зрушень, так і їх гальмом. Зараз ми бачимо яскраві приклади обох варіантів", - пише Супрун.

На думку керівниці МОЗ, трансформація тільки набиратиме обертів.

"2019 року всі комунальні заклади, у яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, будуть отримувати оплати за послуги від Нацслужби здоров’я за тарифами. Це означає, що вони зможуть отримати фінансування лише після того, як підпишуть договір з НСЗУ. Третя хвиля укладання договорів розпочнеться наприкінці листопада. Точну дату Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом", - уточнила Супрун.Які зміни відбулися за півроку роботи НСЗУ у всіх областях України з переходом на нову форму фінансування:

Прихований текст

Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 01
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 02
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 03
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 04
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 05
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 06
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 07
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 08
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 09
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 10
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 11
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 12
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 13
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 14
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 15
Гроші йдуть за пацієнтом: Супрун відзвітувала про нову форму фінансування медустанов 16

Поділитися повідомленням

В українські аптеки почали надходити перші вакцини від грипу. Вартість дози - від 200 до 300 грн, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Протягом найближчих тижнів в аптеки доставлять усі 350 тис. доз вакцин проти грипу.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві зазначили, що українці зможуть придбати вакцину в аптеці за власний кошт і зробити щеплення в закладі охорони здоров’я. Вартість вакцин становитиме від 200 грн до 300 грн.

Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби.

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

У МОЗ також нагадали, що щороку в Україні реєструється майже 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону, в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти грипу.

Поділитися повідомленням

У 2019 держава закупить більше препаратів для лікування рідкісних захворювань, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося вивільнити додаткові кошти і перерозподілити їх на лікування найбільш пріоритетних напрямків, в тому числі - на рідкісні (орфанні) захворювання.

Як пише  Цензор.НЕТ  із посиланням на  сайт Міністерства охорони здоров'я, це кошти, зекономлені завдяки ефективним закупівлям і плануванню за іншою програмою. Фінансування за програмами орфанних захворювань наступного року збільшено на 226 млн грн і загалом становить 1,8 млрд грн.

У 2019 році на 10% буде збільшено фінансування закупівель ліків для громадян з орфанними захворюваннями. Серед них - хвороба Гоше, легенева артеріальна гіпертензія, бульозний епідермоліз, муковісцидоз дорослих. Передбачається, що у 2019 році пацієнти з фенілкетонурією, ідіопатичною сімейною дистонією будуть забезпечені необхідним лікуванням на 100% (згідно з потребою, яку декларували регіони), а пацієнти з мукополісахаридозом - на 85%.

Крім того, у бюджеті на 2019 рік вперше виділено кошти для дорослих з ювенільним ревматоїдним артритом (ЮРА) і первинними імунодефіцитами (ПІД). Раніше пацієнти з цими діагнозами забезпечувалися лікуванням лише до 18 років.

"Виділені у бюджеті на наступний рік 1,8 млрд грн, на жаль, не дозволять повністю забезпечити потребу в ліках абсолютно всіх орфанних хворих - для цього потрібно 4 млрд грн. Про це Міністерство охорони здоров'я повідомило Міністерство фінансів у бюджетному запиті на 2019-2021 роки, - сказано у повідомленні.

МОЗ України вже у 2018 році на 55% більше закупило ліків для лікування легеневої артеріальної гіпертензії, а за рахунок заощаджених коштів 2016 року вдалося на 100% забезпечити потребу за напрямом "Орфанні метаболічні захворювання та мукополісахаридоз".

Також повідомляється, що третій рік поспіль на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів виділяється 5,9 млрд грн. У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося вивільнити додаткові 321 млн грн та перерозподілити їх на лікування найбільш пріоритетних напрямів, в тому числі - на орфанні захворювання. Тож, якщо у 2017 та 2018 роках на лікування орфанних хворих виділялось по 1,6 млрд грн, то у 2019 за цим напрямом додатково виділено 226 млн грн і загалом буде закуплено ліків та медвиробів на суму 1,8 млрд грн.

Поділитися повідомленням

Сімейних лікарів навчатимуть наданню послуг у сфері психічного здоров'я, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Сімейних лікарів у межах реформування системи охорони психічного здоров'я навчатимуть розпізнаванню найпоширеніших психічних розладів, а також наданню базових послуг у цій сфері.

Про це повідомила  прес-служба  Міністерства охорони здоров'я України, передає  Цензор.НЕТ. 

"Щоб забезпечити якісну допомогу українцям, фахівці усіх ланок мають уміти працювати із наслідками психічних травм та іншими поширеними психічними розладами (тривожними, депресивними тощо), а також пацієнтами із хронічними психічними розладами у стадії ремісії. Йдеться не лише про медикаментозне лікування, а й про освоєння психологічних методів. Разом із Всесвітньою організацією охорони здоров’я починаємо впроваджувати систему навчання фахівців, що надають первинну медичну допомогу. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр, зокрема, зможе пройти курс та навчитися розпізнавати розлади психічного здоров’я. За необхідності, він здійснюватиме базові втручання чи направлятиме пацієнта до вузького фахівця. Українських сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів навчатимуть за програмою mhGAP, розробленою ВООЗ та успішно апробованою у 90 країнах світу. Вже цього року відбудуться пілотні проекти на Сході країни, і після цього досвід і систему буде поширено на всю країну. Окрім медичних працівників, навчання проходитимуть і соціальні працівники, поліцейські, волонтери, вчителі та інші", - наголошується в повідомленні.

Також Міністерство охорони здоров'я України ініціювало створення Національної лінії життя - єдиного телефонного номеру, на який може зателефонувати кожен у моменти відчаю чи безнадії. Вона створюватиметься за одним із кращих прикладів у світі - лінії психологічної підтримки БО Australia Lifeline. Минулого року МОЗ України організував в Україну візит представників цієї організації, під час якого вони поділилися досвідом зі своїми українськими колегами та дали рекомендації щодо розвитку такої форми допомоги в Україні. Наразі ведемо перемовини з Австралійським урядом щодо перекладу протоколів та проведення тренінгів для українських організацій від Australia Lifeline".

Поділитися повідомленням

"Завдяки медичній реформі лікарі почали отримувати значно більші зарплати", - Гройсман

Завдяки медичній реформі збільшилися зарплати лікарів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує Цензор.НЕТ.

"Завдяки медичній реформі лікарі почали отримувати значно більші зарплати. Принцип "гроші ходять за пацієнтом" працює просто: чим більше лікар підписав декларацій з пацієнтами, тим вищий його дохід", - написав прем'єр.

Прихований текст

Завдяки медичній реформі лікарі почали отримувати значно більші зарплати, - Гройсман 01

Завдяки медичній реформі лікарі почали отримувати значно більші зарплати, - Гройсман 02

Завдяки медичній реформі лікарі почали отримувати значно більші зарплати, - Гройсман 03

Поділитися повідомленням

Україну забезпечено вакцинами, що входять до Національного календаря щеплень, - Супрун

censor_news_big3.jpg

В Україні є всі вакцини, зазначені в Національному календарі щеплень. Вони надаються безкоштовно.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, інформує  Цензор.НЕТ. 

"Усі вакцини, необхідні для імунізації згідно з календарем щеплень, у країні є", - написала чиновник.

Супрун наголосила, що за кошти державного бюджету закуповуються вакцини, що входять до Національного календаря щеплень. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.

В.о. міністра нагадала, що всі вакцини згідно з календарем є безкоштовними для дітей і дорослих.

Поділитися повідомленням

Супрун про медреформу: Сімейного лікаря вже обрали 19,5 млн українців, працює принцип "гроші ходять за пацієнтом" і буде ще низка нових програм

censor_news_big3.jpg

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун анонсувала нові програми в рамках медичної реформи.

Як повідомляє  Цензор.НЕТ,  про це вона заявила на засіданні уряду в середу, 17 жовтня.

Вона нагадала, що сьогодні виповнюється рік з моменту, коли Верховна Рада проголосувала за документ, який дав старт медичній реформі.

Супрун поінформувала, що за півроку 19,5 млн українців обрали своїх лікарів. Також Супрун зазначила, що запрацював принцип "гроші ходять за пацієнтом".

За її словами, завдяки цьому процесу зарплата лікарів в Україні зросла. Вона навела приклад зростання зарплати лікаря міста Бахмут. За словами в. о. міністра, якщо ще у вересні лікар Бахмута отримував трохи більше 7 тисяч, то в жовтні - понад 17 тисяч.

Також вона анонсувала низку нових програм у рамках реформи охорони здоров'я. Зокрема, забезпечення вакцинами приватних медичних закладів, зокрема, пологових будинків. Також йдеться про розвиток сільських амбулаторій, розвиток програми "доступні ліки".

Поділитися повідомленням

У Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн на безкоштовні медобстеження для українців, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Кабмін заклав у Держбюджет на 2019 рік 2 млрд грн на медичне обстеження для українців.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це на своїй сторінці в   Facebook   написав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За словами прем'єра, до Держбюджету-2019 уряд заклав 2 млрд грн на медичне обстеження для українців. Так, після направлення від свого лікуючого лікаря пацієнт зможе безкоштовно зробити: рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію, здати аналізи, пройти обстеження у вузьких фахівців.

"Програму плануємо запустити з 1 липня 2019 року", - додав Гройсман.

У Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн на безкоштовні медобстеження для українців, - Гройсман 01

Поділитися повідомленням

Україна створює інтегровану інклюзивну медичну систему, - Супрун

censor_news_big3.jpg

В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров'я.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  "Інтерфакс-Україна ", про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на Глобальній конференції з первинної медико-санітарної допомоги в Астані (Казахстан) у понеділок.

"В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров'я. Ми відходимо від застарілої радянської системи Семашка, яка базувалася на утриманні медустанов, до моделі, яка орієнтується на пацієнта і медичні послуги, які він отримує. Головний вектор нашої трансформації - перехід від ліквідації наслідків хвороби (стаціонарної допомоги) до роботи "на випередження" - сильної системи громадського здоров'я та розвиненої мережі первинної медичної допомоги. Це і є нашими пріоритетами в державній політиці", - сказав а Супрун.

За її словами, тепер пацієнти можуть вибрати свого лікаря первинної медичної допомоги в будь-якій установі, як у державній, так і в приватній за умови, що ця установа підписала договір з Національною службою охорони здоров'я України.

"Це особливо важливо для вразливих груп населення, наприклад, для вимушених переселенців", - повідомила вона.

Супрун також підкреслила важливість створення захищеної електронної системи охорони здоров'я, яка є фундаментом для всіх процесів.

"Вона містить дані про всіх пацієнтів, лікарів і медичні установи, які приєдналися до реформи. Що це змінило? Це дозволило нам звільнити пацієнтів від тих вимог, яких потрібно було дотримуватися раніше, наприклад, звертатися тільки до конкретного лікаря, показувати всі особисті документи", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

Супрун поінформувала, що з початку медичної реформи понад 20 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями. Зарплати багатьох сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів збільшилися в 2-3 рази через введення капітаційної ставки. Тому лікарі теж зацікавлені в трансформації медицини.

Поділитися повідомленням

Рада провалила закон про сімейну медицину

censor_news_big3.jpg

8 листопада Верховна Рада в першому читанні не змогла прийняти за основу законопроект №6634 "Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини".

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ. 

Так, нардепи відмовилися підтримати проект закону за основу, повернення його до профільного комітету на доопрацювання і суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Після цього голова ВР Андрій Парубій оголосив про відхилення документа.

"Проект закону я оголошую відхиленим", - зазначив глава парламенту.

Після цього Рада пішла на перерву до 10:50.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що мережа закладів первинної медичної допомоги досі не сформована належним чином і не забезпечує потреб населення в якісній і доступній первинній допомозі.

Зазначається, що законопроект №6634 визначає правові, організаційні, економічні та соціальні основи забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, первинною медичною допомогою, встановлюють основи функціонування і розвитку сімейної медицини.

У документі також чітко визначено професійні обов'язки лікаря загальної практики - сімейного лікаря.

Поділитися повідомленням

Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Миколаїв і Херсон досі не увійшли в медреформу, - глава Нацслужби здоров'я Петренко

censor_news_big3.jpg

Медичні установи, які не укладуть договори з Національною службою здоров'я України, не зможуть отримати гроші від держави за підписані декларації з пацієнтами.

Глава Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко в інтерв'ю  LB.ua  сказав, що п'ять великих міст країни поки не приєдналися до реформи охорони здоров'я, передає  Цензор.НЕТ. 

Він зазначив, що в 2018 році в країні залишиться небагато медичних установ, які не встигнуть укласти договір з НСЗУ під час третьої хвилі реформи, яка почнеться в кінці листопада і триватиме в грудні.

"Установи, які не зроблять це, не отримають кошти за договором від НСЗУ, а субвенція на первинку в 2019 році не передбачена бюджетом. Далі буде один з двох варіантів. Або вони все ж автономізуються і підпишуть з нами договір (а в 2019 році це можна буде зробити в будь-який момент), і тоді будуть отримувати кошти за підписані декларації. Або місцева влада має їх фінансувати з власного бюджету. З великих міст досі не увійшли в реформу Запоріжжя, Дніпро і Одеса, Миколаїв і Херсон", - розповів Петренко.

Він додав, що з 1 січня 2019 року НСЗУ зможе припиняти виплати установі, в якій, наприклад, будуть вимагати гроші за безкоштовну послугу.

"І навіть розірвати договір, якщо це буде повторюватися. Попередньо повідомивши про це власника, тому що якщо ми розірвемо договір, фінансувати заклад доведеться власникові - місцевій владі", - пояснив Петренко.

Він нагадав, що на кожного пацієнта лікарням виділяють різні суми.

"Тариф за одного пацієнта на рік становить 370 грн, помножені на віковий коефіцієнт. Для дітей від нуля до п'яти років коефіцієнт становить 4,0, для дітей 6-17 років - 2,2, для людей від 40 до 64 років - 1, 2, для пацієнтів у віці від 65 років - 2,0. тобто всього заклад отримує за дитину у віці до п'яти років - це 1480 грн на рік. Але і уваги такі пацієнти вимагають чимало", - підкреслив Петренко.

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.