Перейти до вмісту
service101

Медична реформа

Краща відповідь

Медзаклади "первинки" самі визначатимуть зарплату лікарів, - Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

Медичні заклади, що отримують кошти від Національної служби здоров'я за кількістю укладених декларацій із пацієнтами, самостійно визначатимуть рівень заробітної плати лікарів, медичного та іншого персоналу.

Про це на брифінгу, присвяченому реформі на первинній ланці меддопомоги, сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ .

"Медичні заклади, які працюватимуть із Нацслужбою здоров'я, не будуть обмежені старими тарифними сітками, штатними розкладами та іншими актами, які регулювали це. І коли до них прийде більше фінансування, то тільки дві людини будуть знати, скільки заробляє лікар: головний лікар та сам лікар, тому що заклади самі будуть встановлювати ті зарплати, які вони можуть встановити у себе, відповідно до тих доходів, які у них є", - зазначив Ковтонюк.

Як повідомив на брифінгу голова Національної служби здоров'я Олег Петренко, ті медзаклади "первинки", які укладуть договір з НСЗУ, зможуть розраховувати на вдвічі більший дохід, ніж є зараз. Так, за його словами, наразі середньозважений рівень медичної субвенції на первинній ланці становить 270 грн на одного пацієнта.

Водночас, згідно з укладеними деклараціями, медзаклади "первинки" зможуть розраховувати на такі виплати від НСЗУ: за дітей віком 0-5 років - 1489 грн, за дітей віком від 6 до 17 років - 814 грн, за людей віком від 18 до 39 років - 370 грн, за людей віком від 40 до 64 років - 444 грн, за осіб віком 65 років та старше - 740 грн.

"Середньозважено - це 550 грн за людину", - наголосив Петренко.

Він поінформував, що друга хвиля укладення договорів з Національною службою здоров'я відбудеться з 25 липня по 15 серпня. Ті заклади, які укладуть у цей період договори з НСЗУ, отримають фінансування за новою моделлю вже з 1 жовтня. Третя хвиля укладання договорів з НСЗУ для "первинки" відбудеться у грудні 2018 року.

З 2020 року, згідно із законом про фінансової державні гарантії, за словами Петренка, медична допомога всіх рівнів має фінансуватися через Національну службу здоров'я, яка буде оплачувати медичні послуги, надані кожному конкретному пацієнту.

"Ми розраховуємо, що переважна більшість закладів укладуть договори з Нацслужбою, бо з 2019 року урядом не передбачається субвенції для первинної медичної допомоги. Відповідно всі заклади, які надають такий вид медичної допомоги, повинні укласти договори", - наголосив голова Національної служби здоров'я.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
02.07.18 22:49

Від сьогодні медустанови почнуть отримувати гроші за принципом "за людину", - заступник міністра Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

Заступник глави МОЗ розповів про головні досягнення медичної реформи в Україні.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це він  заявив в ефірі "5 каналу" 

"Запуск медичної реформи відбувається фазами. З січня ми почали готувати законодавчі акти. З квітня можна починати вибирати лікарів, і це не закінчується ніколи. А з липня гроші вже пішли за пацієнтом. Тобто від сьогодні медичні установи починають отримувати кошти за принципом "за людину", згідно з декларацією, яку ми підписуємо з лікарем, і Національна служба здоров'я вже їм платитиме за нас, за медичні послуги", - зазначив Ковтонюк.

Він зазначив, що попит серед українців перевищив очікування.

"Уже багато українців обрали собі сімейного лікаря - більше, ніж ми думали. Станом на ранок 2 липня цифра була 10 млн 900 тис осіб. Думаю, що зараз вже є 11 млн. Щодня близько 200 тис. осіб вибирають лікаря в Україні. Це велика цифра. Ми розраховували на 2 млн осіб за перші півроку", - розповідає заступник голови МОЗ.

Він запевняє: "Підписати декларацію з лікарем - простіше разів у п'ять, аніж отримати субсидію".

Поділитися повідомленням

Перші 152 медустанови "первинки" отримали 244 млн грн виплат у рамках медреформи за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", - глава Нацслужби здоров'я Петренко

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) здійснила першу виплату медичним закладам первинної медичної допомоги, які з 1 липня першими увійшли в реформу охорони здоров'я. 152 медичні установи отримали 244 млн грн.

Про це повідомив глава НСЗУ Олег Петренко на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"13 липня 152 медичних заклади, які уклали договори з Національною службою здоров'я, отримали на свої рахунки перші кошти. 244 мільйони за перший місяць! Ці заклади першими почали працювати за новими правилами. 152 медичні заклади з 21 області України. Найбільші успіхи у Києві, Вінницькій, Харківській та Полтавській областях. Ще 9 закладів зможуть отримувати кошти від НСЗУ за договором, коли усунуть виявлені Нацслужбою недоліки. Нашi чемпiони отримали першi кошти. Це означає, що Нацслужба чiтко i вчасно виконує свої зобов'язання перед закладами, якi повiрили у змiни, виконали велику роботу та уклали з нами договiр. Це - сигнал для тих, хто ще вагається. Цивiлiзацiю зупинити неможливо. З 2019 року держава фiнансуватиме лише тi заклади первинної медичної допомоги, якi уклали договiр з Нацслужбою. Грошi зможуть прийти лише за пацiєнтом!" - розповів він.

Перші 152 медустанови первинки отримали 244 млн грн виплат у рамках медреформи за принципом гроші йдуть за пацієнтом, - глава Нацслужби здоровя Петренко 01
Перші 152 медустанови первинки отримали 244 млн грн виплат у рамках медреформи за принципом гроші йдуть за пацієнтом, - глава Нацслужби здоровя Петренко 02

Поділитися повідомленням

"Гроші пішли за пацієнтом", - Супрун розповіла про перші успіхи медреформи

censor_news_big3.jpg

Українські медустанови, які уклали договори з Національною службою здоров'я України, уже отримали перші виплати за принципом "гроші йдуть за пацієнтом",які на порядок перевищують суми, що надходили раніше .

Про це написала у  Facebook  в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє  Цензор.НЕТ .

"244 мільйони гривень - 152 платіжки НСЗУ - переказано Державною казначейською службою України у медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Це наші чемпіони змін - заклади тих міст, громад та сіл, які добре підготувалися до трансформації системи охорони здоров’я та першими уклали договори з Національною службою здоров'я України", - повідомила Супрун.

Вона сказала, що кожен з цих закладів отримає фінансування відповідно до пацієнтів, які підписали декларації з їхніми лікарями. В.о. міністра наголосила, що для багатьох це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця за старим принципом, і навела приклади.

"Центр первинної допомоги в місті Селидове в Донецькій області, який отримував близько 1 мільйона гривень, сьогодні отримає майже 2 мільйони гривень. А в селищі Нова Борова Житомирської області, медзаклад, який отримував 183 тисячі гривень, за своїх пацієнтів отримав понад 277 тисяч гривень", - розказала Супрун.

Крім того, вона повідомила, що 9 медустанов, які уклали договори з НСЗУ, поки не отримали грошей і назвала причини.

"9 закладів, які уклали договори з НСЗУ, зможуть отримувати фінансування, коли усунуть виявлені Службою недоліки. У 8-ми з них закінчилася ліцензія, але вони в процесі поновлення. Один медзаклад мав помилку в документах і наразі з’ясовує цю ситуацію разом зі Службою. Наступного тижня і ці заклади отримають фінансування від НСЗУ", - написало в.о. міністра.

Гроші пішли за пацієнтом, - Супрун розповіла про перші успіхи медреформи 01

Поділитися повідомленням

Понад 300 сільських амбулаторій побудують у 15 регіонах України за державний рахунок, - Парцхаладзе. КАРТА

Наказом Мінрегіону затверджено 310 проектів нових сучасних медичних амбулаторій у 15 регіонах України, які збудують у сільській місцевості.

Про це, як пише  Цензор.НЕТ , на своїй  facebook-сторінці  повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, амбулаторії будуть створюватись за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини.

"На мапі показано, скільки амбулаторій планується побудувати в кожній з цих 15 областей. Інші регіони ще готують проекти до затвердження і маю надію, що будуть затверджені найближчим часом", - написав Парцхаладзе.

Серед затверджених проектів:

• амбулаторії монопрактики на 1-2 лікарів, з яких 104 об’єкти - з житлом для лікарів та 102 - без житла;
  • заклади групової практики: 94 об’єкти - на 3-4 лікарі, 10 - на 5-7 лікарів.

У медамбулаторіях будуть всі необхідні умови і обладнання для надання кваліфікаційної медичної допомоги.

Загальний обсяг субвенції на розвиток сільської медицини, яка буде спрямована на будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості, становить 5 млрд грн.

Понад 300 сільських амбулаторій побудують у 15 регіонах України за державний рахунок, - Парцхаладзе 01
Понад 300 сільських амбулаторій побудують у 15 регіонах України за державний рахунок, - Парцхаладзе 02

Понад 300 сільських амбулаторій побудують у 15 регіонах України за державний рахунок, - Парцхаладзе 03

Поділитися повідомленням

МОЗ запустив електронну "розсилку новин здорової людини", - Супрун

Міністерство охорони здоров'я України запустило e-mail-розсилку про здоровий спосіб життя.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це на сторінці в F acebook  повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Ми вам постійно допомагатимемо стати більш здоровими трансформацією системи охорони здоров’я. І нагадуватимемо про здоровий спосіб життя публікаціями на наших ресурсах. А якщо у вас немає часу гортати стрічку - підпишіться на розсилку новин здорової людини від Міністерства охорони здоров'я України", - написала Супрун.

Вона також нагадала, що необхідно регулярно займатися спортом, не вживати багато цукру і солі, а також не мати шкідливих звичок (алкоголь або куріння), і головне, знаходити час на повноцінний сон, не забувати пити воду і вакцинуватися.

"Найкраща інвестиція - це інвестиція у своє здоров'я. Одна здорова звичка - це + цілих 2 роки життя", - написала Супрун.

Поділитися повідомленням

У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ. ІНФОГРАФІКА

Заробітна плата деяких медичних працівників автономізованих закладів первинної медичної допомоги за результатами першого місяця роботи за новим механізмом фінансування "гроші йдуть за пацієнтом" зросла в кілька разів.

Про це йдеться в повідомленні  прес-служби  Міністерства охорони здоров'я України, передає  Цензор.НЕТ. 

"Перші підвищені зарплати отримали медики в закладах, які перейшли на нову модель фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". У липні Нацслужба здоров’я оплатила за тарифами за медичне обслуговування пацієнтів 255,3 млн грн у 161 медичний заклад первинної медичної допомоги. Розповідаємо, які зарплати отримали медики.

Нагадуємо, що в автономізованих медичних закладах, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, діє гнучкий підхід до формування зарплат. Розмір винагороди більше не прив'язаний до бюджетної сітки. Тепер керівники цих медзакладів можуть встановлювати рівень зарплатні залежно від кількості декларацій, які підписав лікар, або інших показників. Рішення щодо зарплатної політики в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив, тому підхід до оплати праці та момент початку підвищення відрізняється в кожному закладі", - наголошується в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, у деяких лікарів розмір заробітної плати зріс у 3-4 рази. За підсумками першого місяця заробітна плата зросла й у медичних сестер.

Далі наводимо приклади, які оприлюднило МОЗ:

Житомирська область, смт Довбиш, КНП "Довбиський селищний центр первинної медико-санітарної допомоги": У липні сімейна лікарка закладу первинної допомоги на Житомирщині, яка вже має 1624 декларації від пацієнтів, отримала після оподаткування 7504 грн. Ще місяць тому в червні оклад цієї ж лікарки становив 3411 грн після оподаткування.

Одеська область, місто Балта, КНП "Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги": Сімейна лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала в липні після оподаткування 16 011 грн. У червні її дохід становив лише 5834 грн. Ще одна сімейна лікарка, яка має 1770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату у 13261 грн. У червні мала 3349 грн. Медсестра цього ж медичного закладу в липні отримала 6383 грн. У червні її зарплата після оподаткування становила 3048 грн.

Івано-Франківська область, місто Коломия, КНП "Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги": У закладі первинної медичної допомоги в Івано-Франківській області лікарка-педіатр, яка набрала оптимальну кількість пацієнтів (900 дітей), у липні отримала після оподаткування 7720 грн. У червні її дохід становив 4750 грн. Медсестра цього ж медзакладу в липні отримала зарплату 6316 грн, а в червні - 3876 грн.

Донецька область, місто Селидове, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради": У Селидовому на Донеччині сімейний лікар, який підписав 1800 декларацій, отримав у липні після оподаткування 10 504 грн. У червні було 5450 грн. Медична сестра, яка працює разом із цим лікарем, раніше отримувала мінімальну зарплатню - 3727 грн. Цього місяця отримала після оподаткування 5176 грн.

Вінницька область, місто Немирів, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської районної ради": У центрі первинної медичної допомоги в Немирові на Вінниччині лікар отримував 5600 грн. Підписав 1450 декларацій з пацієнтами і в липні після оподаткування отримав 11 460 грн. У медичному закладі визначили, що лікарі отримують 22% від суми, яку Нацслужба здоров’я нарахувала за обслуговування пацієнтів за деклараціями. Медична сестра в цьому ж закладі тепер отримує 60% від суми зарплати лікаря, з яким вона працює.

Полтавська область, м.Кременчук, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №3": У Кременчуцькому Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 на Полтавщині сімейний лікар вищої категорії ще в червні мав 8186 грн зарплати після оподаткування. Лікар користується популярністю - його вже обрали 1800 пацієнтів. У липні, коли медичний заклад отримав перші оплати за медичне обслуговування пацієнтів від Нацслужби здоров’я, цей же сімейний лікар отримав після оподаткування 13 730 грн. Медсестра, яка з ним працює, раніше отримувала 5400 грн, а тепер - 6 250 грн.

У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 01
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 02
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 03
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 04

Поділитися повідомленням

Ще понад півтисячі медзакладів України приєднаються до медреформи, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Під час "другої хвилі" заяв від комунальних і приватних установ первинної медичної допомоги Національна служба здоров'я України отримала понад півтисячі заяв на укладення договорів.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це на сторінці у  Facebook  інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Чудові новини: Національна служба здоров'я України отримала понад півтисячі заяв від установ первинної медичної допомоги, і більшість із них - без помилок", - йдеться в повідомленні.

Такі результати є попередніми, однак вже зазначають, що кількість заяв майже втричі більша порівняно з "першою хвилею".

Найактивнішими цього року були заклади в Харківській, Львівській і Сумській областях. Крім того, у "другій хвилі" багато заяв від закладів, які працюють у гірських селах Закарпаття.

У МОЗ зазначають, що до 15 серпня НСЗУ укладатиме договори з установами, заяви яких було прийнято.

"Вболіваємо, щоб всі заклади, які сьогодні успішно подали заяви, отримали договори з НСЗУ і вже з жовтня перейшли на оплати за тарифами за обслуговування пацієнтів", - йдеться в повідомленні.

Поділитися повідомленням

Обсяг ринку приватної медицини у 2017 році становив 13 млрд гривень

censor_news_big3.jpg

Останніми роками ринок приватної медицини стрімко зростає, і, з огляду на динаміку і загальну ситуацію в охороні здоров'я, це лише початок.

Про це пише Тетяна Галковська в статті " Приватна медицина починає і... чи виграє? " на  Цензор.НЕТ. 

Так, за оцінками аналітиків компанії, якщо у 2016 році частка приватників становила 10%, то вже в 2017-му - 15%, а загальний обсяг інвестицій в останні два роки варіювався в діапазоні $40-45 млн. Сьогодні, завдяки просуванню медреформи, приватні медичні компанії готуються до нового витка розвитку.

"За останні років 10-15 ситуація на ринку медичних послуг щодо приватного сектору кардинально змінилася - як щодо фінансової та фізичної доступності, так і довіри пацієнтів. МРТ, КТ та іншу складну діагностику ми вже давно робимо в приватних центрах, дедалі частіше приходимо для проведення лабораторної діагностики, різних маніпуляцій, консультацій фахівців. Це і зрозуміло: великі приватні клініки, на відміну від державних, нерідко демонструють європейський рівень розвитку медицини, застосовуючи сучасну апаратуру, методи діагностики, стратегії та протоколи лікування, не кажучи вже про сервіс", - йдеться в статті.

Автор зазначає, що на тлі вкрай жалюгідного стану державної медицини приватна має величезний потенціал зростання.

"Це добре розуміють інвестори, які сьогодні активно вкладають кошти в технологічну модернізацію, закупівлю обладнання та будівництво нових клінік - як вузької спрямованості, так і багатопрофільних", - пише вона.

Детальніше про ринок приватної медицини в Україні та його перспективи читайте в статті.

Поділитися повідомленням

Програма "Доступні ліки" зменшила смертність, - Гройсман

Завдяки реалізації урядової програми "Доступні ліки" в Україні вдалося зменшити кількість викликів на невідкладні стани і знизити рівень смертності через несвоєчасне застосування препарату.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це Прем'єр-міністр Володимир Гройсман написав на сторінці в  Facebook .

"Ініціатива "Доступні ліки" вчергове доводить правильність ухваленого рішення - адресно допомагати пацієнтам із серцевими захворюваннями, астмою та діабетом. Зниження кількості викликів на невідкладні стани, зменшення смертності через невчасне застосування препарату – все це результат нашої турботи про людей, які потребують посиленої уваги", - зазначив Глава уряду.

За словами Гройсмана, перелік "Доступних ліків" постійно збільшується. Зараз у ньому 261 препарат, 57 з них - повністю безкоштовні.

Нагадаємо, урядова програма "Доступні ліки" розпочала роботу в квітні 2017 року.

Програма Доступні ліки зменшила смертність, - Гройсман 01

Поділитися повідомленням

509 медзакладів звернулися в Нацслужбу здоров'я для укладення договорів у рамках реформи, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Національна служба здоров'я отримала 509 заяв під час 2-ї хвилі підписання договорів з медичними закладами.

Про це повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров'я, передає  Цензор.НЕТ. 

"Упродовж "другої хвилі" Нацслужба здоров’я одержала 509 заяв від комунальних і приватних закладів первинної медичної допомоги. 468 із них заповненні з дотриманням усіх вимог. Саме ці заклади найближчим часом одержать лист від Служби про намір укласти договір", - йдеться в повідомленні.

Кількість отриманих заяв майже втричі більша порівняно з "першою хвилею" підписання декларацій.

Цього разу найактивнішими були медзаклади в Харківській, Львівській та Сумській областях. Також було отримано багато заяв від закладів, що працюють у гірських селах Закарпаття.

Договори з медичними закладами служба має укласти до 15 серпня.

Нагадаємо, в Україні триває реформа охорони здоров'я, згідно з якою громадяни підписують декларації з лікарями першої ланки - педіатрами та фахівцями сімейної медицини, після чого бюджетне фінансування розподіляється між медичними закладами відповідно до кількості підписаних декларацій. Участь у програмі "Гроші йдуть за пацієнтом" можуть брати медичні заклади будь-якої форми власності, які підписали договір з Національною службою здоров'я.

Поділитися повідомленням

Супрун назвала безоплатні послуги, які можна отримати у сімейного лікаря. ІНФОГРАФІКА

censor_news_big3.jpg

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про безоплатні медичні послуги, які можна отримати у сімейного лікаря, серед іншого і профілактичні огляди.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це вона написала в  Фейсбуці. 

Супрун зазначила: "Чи знаєте ви про всі безоплатні послуги, які можна отримати у вашого сімейного лікаря?

Одна з важливих ролей, які відіграє сімейний лікар у житті кожного, - це запобігання найбільш поширеним в Україні хворобам. Зокрема тим, які спричиняють 80% смертей в Україні - раку, діабету та серцево-судинним захворюванням.

Причиною цих хвороб та смертей від них, найчастіше, стає спосіб життя людини та те, що вона пізно звертається до лікаря. Коли ви матимете свого лікаря, будете його регулярно відвідувати, спілкуватися з ним щодо будь-яких змін у стані здоров’я та проходитиме обстеження, він зможе вчасно виявити ризики. Сімейний лікар проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і як перейти до здорового способу життя.

Кількість візитів до лікаря - необмежена! Все оплачує НСЗУ Національна служба здоров'я України. Профілактичні огляди, які включені до безоплатних послуг у вашого лікаря - це ті базові речі, які має робити кожен у певному віці або ж за певних груп ризику, щоби зберегти своє здоров’я.

Тож, якщо ви ще не зробили профілактичні обстеження - заплануйте візит до свого лікаря. Якщо ви його ще не обрали - зараз саме час! Власний лікар потрібен всім".

Супрун назвала безоплатні послуги, які можна отримати у сімейного лікаря 01
Супрун назвала безоплатні послуги, які можна отримати у сімейного лікаря 02

Поділитися повідомленням

До медреформи приєдналися 1,3 тис. медзакладів, 23,3 тис. лікарів: 15,1 млн пацієнтів уже підписали з ними декларації

censor_news_big3.jpg

Уже понад 15 млн українців уклали декларації з лікарями первинної ланки в рамках загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Таку статистику оприлюднено на сайті електронної системи охорони здоров'я, передає Цензор.НЕТ.

За даними станом на 13 серпня, з лікарями первинної ланки (терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами) уклали декларації 15 млн 121 тис. 463 українця. Також до системи e-Health приєдналося 1347 медичних установ первинної ланки та 23 тис. 312 лікарів.

До медреформи приєдналися 1,3 тис. медзакладів, 23,3 тис. лікарів: 15,1 млн пацієнтів уже підписали з ними декларації 01

Поділитися повідомленням

Ми хочемо зробити так, як у реформі з поліцією: оновлення машин, устаткування і перекваліфікація медперсоналу, - Супрун про реформу швидкої допомоги

censor_news_big3.jpg

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, що зміниться в екстреній медичній допомозі у разі впровадження медичної реформи в країні.

Про це вона заявила 13 серпня на прес-конференції в Краматорську, де перебувала з робочою поїздкою, повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Укрінформ. 

"Що зміниться, коли будемо дзвонити на екстрену медичну допомогу? Вона приїде швидко, тому що це має бути швидка допомога, розташування самих підстанцій буде таке, що вона доїде до пацієнта за 10 хвилин і може надавати допомогу. Друге - рівень надання допомоги буде набагато вище і буде перекваліфікація медперсоналу. І машини, обладнання, все буде оновлено, щоб там було дійсно все те, що потрібно", - сказала керівник міністерства.

Вона додала, що в питанні екстреної медичної допомоги "крок за кроком ми починаємо - вже подали концепцію, шукаємо фінансування в державному бюджеті, щоб хоча б на пілотному рівні почати працювати в деяких областях".

Супрун зазначила, що зараз 80% викликів швидкої допомоги - це непрофільні виклики, є така проблема, що екстреною допомогою користуються як виїзним сімейним лікарем.

Тому потрібно прибрати непрофільні виклики і створити службу невідкладних станів, яка б допомагала пацієнтам, які не потребують екстреної допомоги. Також планується підвищити рівень кваліфікації працівників, які працюють в екстреній медичній допомозі.

"Плануємо перейти на службу, де є медики, екстрені медичні техніки і водії, які зможуть допомогти в екстреній ситуації ... Важливим кроком є створення єдиної диспетчерської по всій країні", - підкреслила в.о. міністра.

За її словами, єдина диспетчерська система по всій країні потрібна, щоб обласні центри всі між собою спілкувалися. Буде впроваджена нова професія - диспетчер екстреної медичної допомоги, який буде вміти працювати в єдиному диспетчерському просторі.

Супрун також підкреслила, що зараз стоїть завдання і підвищення зарплат медпрацівникам.

"Наш план, який ми вже подали в Міністерство фінансів, не знаю, вони це узгодять чи ні, але наш план, щоб екстрений медичний технік, цей санітар, який зараз працює, може взяти курси на 8 тижнів, отримати сертифікат, і ми хочемо базову зарплату йому в 8 тис. грн на місяць", - сказала керівник міністерства.

Супрун додала, що парамедики, які, будучи фельдшерами, які пройшли курси підвищення на рівень парамедика, теж повинні отримати зарплату вище - до 14 тис. грн щомісяця.

"Ми хочемо зробити так, як у реформі з поліцією. Фельдшери, які працюють парамедиками, вони беруть короткий навчальний курс на два місяці, складуть іспити, щоб показати, що вони мають рівень. І тоді отримають реєстрацію парамедика, і їхня зарплата підвищується", - сказала Супрун.

Поділитися повідомленням

До жовтня в Україні в рамках держпрограми відкриють 9 кардіоцентрів, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

До жовтня в Україні будуть відкриті дев'ять кардіоцентрів у рамках Державної програми розвитку мережі реперфузійних центрів для лікування гострого інфаркту міокарда.

Як повідомили  "Інтерфакс-Україна"  в Міністерстві охорони здоров'я, в рамках цієї програми за кошти держбюджету 2017 року для кардіоцентрів було закуплено 12 ангіографів, передає  Цензор.НЕТ. 

Станом на 17 серпня 2018 року в штатному режимі працюють три кардіоцентри в Чернігові, Запоріжжі та Коломиї. Відкриття ще чотирьох (Маріуполь, Чернівці, Рівне, Тернопіль) планується до кінця серпня 2018 року. Ще п'ять кардіоцентрів запрацюють у штатному режимі у вересні-жовтні-2018.

"Зволікання з відкриттям кардіоцентрів пов'язане із затягуванням ремонтних робіт в установах охорони здоров'я", - підкреслили в МОЗ.

Крім того, у відомстві повідомили, що за кошти держбюджету 2018 року проводиться закупівля 14 ангіографів.

"У більшості регіонів вже завершені тендерні процедури на закупівлю обладнання. Врахувавши помилки минулого року, ремонт у більшості закладів охорони здоров'я, куди передбачається встановити обладнання, вже розпочато. Роботи планується завершити до поставки ангіографів, щоб відкриття кардіоцентрів відбулося якомога швидше", - зазначили у відомстві.

Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що бюджетний запит на 2019 рік передбачає виділення 150 млн грн для закупівлі ще 13 ангіографів.

Для забезпечення роботи кардіоцентрів для лікування гострого інфаркту міокарда за кошти держбюджету у 2017 році було закуплено понад 23 тис. стентів. Їх поставки тривають. Згідно з новим порядком, стенти розподіляються виключно в установи охорони здоров'я, які проводять процедури стентування.

"Закуплені за кошти держбюджету стенти та витратні матеріали для стентування коронарних судин використовуються виключно для надання невідкладної безоплатної допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST. Щойно відкриті кардіоцентри отримують стенти за процедурою перерозподілу", - зазначили в МОЗ.

У травні 2018 року МОЗ здійснило черговий розподіл стентів і медичних виробів для стентування коронарних судин. Про кількість і типи стентів, які є на залишках, можна дізнатися або безпосередньо в закладі охорони здоров'я або звернувшись до структурного підрозділу з питань охорони здоров'я.

Як повідомлялося, в 2017 році уряд прийняв постанову про розвиток в Україні мережі для надання допомоги пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. Для закупівлі ангіографічного обладнання було виділено 150 млн грн із держбюджету 2017 і 2018 рр.

Закупівля ангіографічного обладнання за рахунок зазначеної субвенції здійснюється в установленому законом порядку на умовах співфінансування (з державного бюджету - не більше 50%, з місцевих бюджетів - не менше 50%).

За інформацією МОЗ, в Україні щорічно діагностується близько 40 тис. інфарктів. Орієнтовна потреба для країни в невідкладному стентуванні у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда становить 16 тис., тоді як в 2016 році було проведено лише 6,800 тис.

За розрахунками МОЗ, створення мережі реперфузійних кардіоцентрів дозволить запобігати близько 3 тис. летальних випадків щорічно.

У 2017 році Асоціація інтервенційних кардіологів України на основі даних Реєстру перкутанних коронарних втручань (коронарне стентування, реєстр ПКВ) констатувала, що впродовж 2017 року в 11 областях України на 20% знизилася летальність (смертність у стаціонарі) від інфаркту міокарда порівняно з 2015 роком.

Поділитися повідомленням

22.08.18 07:54

Із 1 вересня невідкладна медична допомога в Києві запрацює в новому форматі, - Гінзбург

censor_news_big3.jpg

Із 1 вересня бригади невідкладної медичної допомоги переходять у підпорядкування Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м.Києва.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  КМДА, про це повідомила директор Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург.

За її словами, для киян це означає низку змін у роботі цієї служби, що позитивно позначиться на якості надання медичної допомоги та зручності у її отриманні.

"По-перше, щоб викликати додому невідкладну допомогу достатньо буде набрати єдиний та добре відомий усім номер "103". Таким чином, відпадає необхідність дізнаватися та пам’ятати семизначний номер "невідкладки" свого району, а натомість з’являється контроль за викликом вже на етапі його отримання. Адже відомо, що ведеться аудіозапис всіх розмов із диспетчером Центру екстреної медичної допомоги, а номер абонента автоматично ідентифікується. Тож ми сподіваємося значно знизити кількість скарг киян із приводу некоректності медиків чи того, що виклик відмовлялися приймати. По-друге, відтепер усі виклики прийматиме фахівець, який здатен миттєво зорієнтуватися: насправді вам потрібна "невідкладна допомога", чи може до вас необхідно направити "швидку". Отже кияни будуть отримувати меддопомогу вчасно і саме ту, яка наразі потрібна", –наголосила Валентина Гінзбург.

Крім того, вона зауважила, що також надання невідкладної медичної допомоги, відповідно до договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, які Центри первинної медико-санітарної допомоги м. Києва уклали з Національною службою здоров’я України, щоденно здійснюється і сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами із 08:00 до 20:00 у будні та із 9:00 до 15:00 у вихідні та святкові дні.

Поділитися повідомленням

"Із 5500 грн до 15 700", - Гройсман показав, як зросли зарплати лікарів "первинки". ІНФОГРАФІКА

Після підписання декларацій із пацієнтами зарплата лікарів помітно зростає.

Про це повідомив у Facebook український Прем'єр Володимир Гройсман, передає Цензор.НЕТ.

"До підписання декларацій лікар у державному медзакладі на Харківщині в червні отримав 9752 грн зарплатні, а у серпні, після того як оформив 1600 договорів з пацієнтами, - вже 14 160 грн. Львівщина. Зарплата лікаря становила 5500 грн, після підписання 1800 декларацій - 15 700 грн", - розповів глава уряду.

Із 5500 грн до 15 700, - Гройсман показав, як зросли зарплати лікарів первинки 01

Із 5500 грн до 15 700, - Гройсман показав, як зросли зарплати лікарів первинки 02

Із 5500 грн до 15 700, - Гройсман показав, як зросли зарплати лікарів первинки 03

Поділитися повідомленням

В українських лікарнях з'являться дві нові посади - гендиректор і медичний директор, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

У Міністерстві охорони здоров'я України підготували проект змін, який передбачає поділ функцій головних лікарів лікарень.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це на своїй сторінці в  Facebook п овідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Головні лікарі зараз тягнуть величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконуєють два фахівці - директор, який займається ключовими адміністративними питаннями, та управлінець, що курує всі медичні процеси. Це допомагає не перевантажувати одну людину та ефективніше налагоджувати роботу медзакладу.

Підготували проект змін, який допоможе розділити функції головних лікарів в Україні. Буде введено 2 нові посади - генерального директора/директора та медичного директора.

Це не просто перейменування посад головного лікаря та "начмеда". Нарешті, ми матимемо чіткий та адекватний розподіл функцій і вимог до двох управлінських посад.

Адже зараз директор (головний лікар) керує фактично усіма процесами, а "начмед", хоч номінально й відповідає за медичні питання, проте повністю залежний від рішень керівника. Зі змінами медичний директор стане самостійним управлінцем.

Медичний директор буде незалежнішим від генерального директора, матиме повноваження ухвалювати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри тощо.

А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю.

Наказ набуде чинності 1 січня 2019 року. Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю - керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами - до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я", – підсумувала Супрун.

Поділитися повідомленням

Інформація про наявність ліків у лікарнях має бути повністю відкритою і доступною для пацієнтів, - Гройсман. ВIДЕО

Інформація про наявність ліків у лікарнях і необхідність додаткових закупівель має бути відкритою і доступною для кожного пацієнта.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Зазначається, що з 1 вересня за дорученням глави уряду всі лікарні мають розмістити на своїх сайтах інформацію про ліки. Утім, за інформацією Міністерства охорони здоров'я, тільки три області виконують доручення сумлінно. Саме тому необхідна максимальна увага до ситуації.

"Ми почали змінювати первинну ланку (надання медичної допомоги). І те, що 16 млн громадян уклали договори з лікарями, доводить - через півроку ситуація на первинному ринку буде кращою. Ми ввели програму "Доступні ліки". Понад 25 млн осіб отримали рецепти на ліки від хронічних захворювань. Цим шляхом треба йти і вдосконалюватися, - сказав Володимир Гройсман. - Наступний крок - лікування в лікарнях. Нещодавно я проводив велику нараду, де ми обговорювали проблему наявності ліків і звертали увагу на те, що ліки закуповуються, а приходить пацієнт до лікарні - і йому виписують рецепт. При цьому перевірити - чи є ліки в лікарні - неможливо. Тому потрібно відкрити інформацію".

Прем'єр також наголосив, що після публікації Державна аудиторська служба перевірить її актуальність, а далі ухвалюватимуться рішення про додаткові закупівлі.

"Якщо працювати якісно і професійно - буде результат. Даємо доручення - перевірити кожну область на наявність ліків. А далі треба прискорити створення нової загальнодержавної системи, яка буде "підтягувати" дані і дозволить розподіляти ліки, - сказав Гройсман. - Відсутність контролю дозволяє зловживати. Люди приходять і запитують, а де ж доступні ліки. А вони на складах лежать. Тому доручаю почати і тут роботу".

Поділитися повідомленням

У січні-червні 2018 року Україна залучила на охорону здоров'я $103,8 млн матеріально-технічної допомоги, - МЕРТ

censor_news_big3.jpg

Обсяг матеріально-технічної допомоги, залученої Україною на проекти з охорони здоров'я в січні-червні 2018 року, становить $103,8 млн.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна , про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Вся сума була спрямована на реалізацію 23 донорських проектів у сфері охорони здоров'я і становить 3% загального обсягу матеріально-технічної допомоги, залученої Україною за звітний період (без урахування Чорнобильського фонду "Укриття").

Як повідомлялося, Україна в січні-червні 2018 року залучила на $0,4 млрд більше міжнародної технічної допомоги, порівняно з першим півріччям минулого року, - $3,5 млрд на 467 проектів без урахування Чорнобильського фонду "Укриття".

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.