Перейти до вмісту
service101

Медична реформа

Краща відповідь

Понад 100 000 українців підписали декларації з лікарями, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал. 

Водночас процес підписання декларацій із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров'я. На сьогодні в системі зареєстровано вже 106 000 декларацій.

"Обрати свого лікаря - означає визначитися з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров'я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме в той заклад, у якому працює вибраний вами лікар", - йдеться в повідомленні.

Національна кампанія з вибору лікаря, що розпочнеться у квітні, не має визначеного терміну: вона триватиме доти, поки всі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні. Водночас, зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар - 1800, терапевт - 2000, педіатр - 900.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Країни G7 вітають початок медреформи в Україні

censor_news_big3.jpg

Країни Великої сімки (G7) вітають початок медичної реформи в Україні.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це йдеться в офіційній заяві посольства, розміщеній в акаунті канадського головування групи підтримки "Великої сімки" в  Twitter .

"Ми вітаємо Україну з  початком реформи  охорони здоров'я, орієнтованої на пацієнта. Ми раді, що починаючи від сьогодні, 2 квітня, всі українці мають можливість підписати декларацію зі своїми сімейними лікарями для отримання безкоштовної первинної медичної допомоги", - йдеться в повідомленні. 

Поділитися повідомленням

Програмою "Доступні ліки" щодня користуються 8 млн українців, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Розпочата рік тому урядова програма "Доступні ліки", покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет і серцево-судинні захворювання, призвела до неабиякого позитивного ефекту у сфері поліпшення громадського здоров'я і дозволила допомогти понад 8 млн осіб.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  Кабміну, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

"У програми є конкретний результат. Багато людей з хронічними хворобами раніше не могли собі дозволити купувати дорогі ліки. І ми думали про те, як створити програму, яка забезпечила б людей. Ми зробили чесну програму. Вісім мільйонів українських громадян щодня користуються програмою "Доступні ліки". За кожного громадянина держава розрахувалася на 100%", - сказав Гройсман.

Він також повідомив, що на 5-7% зменшилася кількість викликів швидкої допомоги на випадки гострих серцевих та астматичних станів завдяки своєчасній медикаментозній допомозі.

На думку глави уряду, програма має поширюватися, і в цьому контексті роль місцевої влади як одного з лідерів ініціативи зростає.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала у квітні 2017 року, на неї було виділено 700 млн грн бюджетних коштів. Учасниками програми стали понад 6 тис. аптек, а також провідні фармкомпанії України. Номенклатура препаратів рік тому становила 157 найменувань. За рік було виписано і відшкодовано понад 15 млн рецептів. Цього року програма була розширена за номенклатурою до 239 найменувань. Її бюджет був збільшений до 1 млрд грн.

Поділитися повідомленням

Лікарі зможуть заробляти до 100 тисяч гривень на місяць, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Таку суму доходу медиків первинної ланки озвучила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це вона заявила в прямому ефірі  "Радіо Свобода" .

В.о. міністра прокоментувала хід впровадження медреформи, зокрема кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Станом на 5 квітня, за даними Супрун, записалися в систему понад 1200 лікарів і 200 000 пацієнтів.

Також вона повідомила, що з травня 2018 угоду з лікарем можна буде підписати дистанційно.

"По телефону, або лікар може приїхати додому і записати пацієнта, який не може приїхати до свого лікаря. Дистанційно, не в стаціонарному комп'ютері", - уточнила Супрун.

На запитання журналіста, які зарплати отримуватимуть лікарі, Уляна Супрун відповіла, що важливо розуміти "скільки лікар зможе заробити, якщо більше працюватиме".

Вона озвучила, що очікується, що лікарі, які обслуговуватимуть "2000 пацієнтів, половина з них за тарифом 370 гривень, а друга половина пацієнтів це або діти, або особи похилого віку, що майже в чотири рази (більше, - ред.), то це досить багато лікар може заробляти за рік".

"Ми прорахували і побачили, що це може бути від 10 000 до 100 000 гривень, залежно від того скільки пацієнтів і які вони. В місяць", - уточнила Супрун.

Поділитися повідомленням

Медреформа - хороша мотивація для лікарів повернутися в Україну, - заступник міністра Стефанишина

censor_news_big3.jpg

Реформа медичної системи створить мотивацію для лікарів отримати гідну освіту за кордоном і повернутися в Україну.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  UATV , про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина.

"Медреформа є однією з найважливіших реформ в Україні на сьогодні. Це хороша мотивація для лікарів отримати гідну освіту, повернутися в Україну і надати найкращий сервіс. Крім того, медреформа дає можливість владі використовувати гроші якомога ефективніше", - зазначила вона.

За словами заступника міністра, зараз в Україні досить лікарів і рівень їхнього професіоналізму незабаром буде визначено самими пацієнтами.

"Ми очікуємо, що українці виберуть тих лікарів, які доброзичливі та знають свою справу. Їх дуже легко протестувати за допомогою певних запитань", - повідомила Стефанишина.

Поділитися повідомленням

Наша мета - долучити до "Доступних ліків" усі препарати з держпрограм, - Гройсман. ІНФОГРАФІКА

Програма "Доступні ліки" працює вже рік і 91% українців схвалюють її.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це на своїй сторінці в  Facebook н аписав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Мені приємно, що її (програми "Доступні ліки". - Ред.)  результат - не сухі цифри, а поліпшення здоров’я людей та їхня підтримка цієї ініціативи. Статистика говорить, що 91% українців схвалює програму, бо це реальна економія сімейного бюджету", - написав він.

Гройсман зазначив, що за підрахунками МОЗ, родина, де є хворий на діабет 2 типу та хворий на бронхіальну астму, може заощадити близько тисячі гривень на місяць. А людина, яка страждає від серцевої недостатності, зекономить на лікуванні приблизно 200 грн на місяць.

"Але це не все, є глобальна мета - долучити до програми "Доступні ліки" усі ліки з державних програм, якими пацієнти лікуються на амбулаторному рівні", - додав прем'єр-міністр.

Прихований текст

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 01
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 02
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 03

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 04
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 05

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 06
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 07

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 08
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 09

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 10

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 11

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 12

Поділитися повідомленням

Розенко вимагає від МОЗ та місцевих органів влади жорсткої реакції на саботаж медреформи

censor_news_big3.jpg

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вимагає від Міністерства охорони здоров'я і місцевих органів влади жорстко реагувати на саботаж медичної реформи.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

У ході селекторної наради з питань упровадження медичної реформи він зазначив, що, незважаючи на активне підписання пацієнтами декларацій, є низка проблем з реалізацією програми на місцях. Зокрема, за його словами, в деяких лікарнях відмовляють пацієнтам, змушують заповнювати декларації вручну, а також продають бланки декларацій. Крім того, у низці випадків самі лікарі не інформовані про те, як працює програма.

"Я вимагаю від Міністерства охорони здоров'я, насамперед від місцевих органів влади, жорстко реагувати на саботаж медреформи", - наголосив П.Розенко.

Віце-прем'єр зазначив, що якщо який-небудь службовець не може забезпечити швидке впровадження реформи, він має бути звільнений.

Він також закликав заступників міністра охорони здоров'я, керівників профільних департаментів та місцеві органи влади проводити активну роз'яснювальну роботу і наради на місцях в областях.

Як повідомлялося, за даними П.Розенка, від початку кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї"  декларації підписало понад 305 тис. пацієнтів. 

В Україні 2 квітня стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

У травні в низці міст України стартує пілотний проект з упровадження і застосування електронного рецепта в медичних установах.

Поділитися повідомленням

Приватні медичні заклади долучаються до реформи первинної ланки медичної допомоги, - Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк повідомив, що приватні медичні установи, які надають послуги первинної медичної допомоги, долучаються до медичної реформи.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"У статистиці наших перших двох тижнів кампанії (з вибору лікаря, - ред.) з первинної медичної допомоги я побачив, що в реформу зайшли приватні медичні заклади. Я їх нарахував щонайменше десять. Вони так само запрошують до себе пацієнтів, щоб вони їх обирали", - сказав П.Ковтонюк.

Він також висловив думку, що приєднання приватних закладів до реформи означає, що "ми зробили так, щоб приватний бізнес повірив державі і захотів взяти участь у тому, що вона робить".

"Я сподіваюся, те саме відбудеться не лише в первинній медичній допомозі, а й в спеціалізованій", - сказав він.

У свою чергу виконавчий директор приватного медичного дому Odrex Тигран Арутюнян повідомив, що найближчим часом клініка має намір долучитися до медреформи й розпочати підписання договорів із пацієнтами.

"Ми хочемо бути в системі. Щоб розуміти, як це все працюватиме, треба в ній бути, а для цього треба з людьми підписати договір. У будь-якому разі зрозуміти, підходить нам це чи ні, ми зможемо, коли у нас буде статистика. Тільки з конкретними цифрами ми зможемо пояснити і зрозуміти, чому нам це підходить чи не підходить", - сказав він.

Меддім Odrex - приватний медичний заклад, відкритий у 2012 році, у складі якого низка клінік і відділень, зокрема амбулаторно-поліклінічне.

Як повідомлялося, в Україні 2 квітня стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

Поділитися повідомленням

З липня медустанови первинної допомоги перейдуть на нову модель фінансування, - Супрун

Кабінет міністрів ухвалив чотири постанови, які необхідні для старту нової моделі фінансування медичних установ, яка набуде чинності в липні 2018 року.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Ухвалено постанови "Деякі питання електронної системи охорони здоров'я", "Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік". Також підписано порядок підписання, внесення змін і припинення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між Національною службою здоров'я України (НСЗУ), яка виконує роль замовника медичних послуг, і їхніми надавачами - медичними установами, а також типову форму договору.

За словами Супрун, з липня медустанови первинної допомоги перейдуть на нову модель фінансування. У червні Нацслужба здоров'я почне підписувати з поліклініками договори. Форму цього договору Кабмін затвердив сьогодні.

"Уже четвертий тиждень пацієнти записуються до своїх лікарів. Це основний інструмент служби здоров'я, бо через електронний документообіг можна оплачувати послуги і стежити за їхньою якістю. Зараз в систему вкладаються дані пацієнтів. Будемо розвивати систему, щоб у подальшому там були медичні картки пацієнта", - повідомила вона.

Супрун наголосила, що власником інформації є пацієнт, держава - тільки розпорядником. Адміністрування здійснюється через держустанову "Електронне здоров'я". Базова ставка тарифу на лікування становить 370 грн на рік на пацієнта. Також розроблено 5 тарифних розрядів, залежно від вікової групи пацієнтів. Пацієнтам, які не встигли підписати договори з лікарями, від яких хотіли б отримувати лікування, у зв'язку з тим, що цей лікар вже набрав максимальну кількість пацієнтів, Супрун порадила проконсультуватися з такими лікарем з приводу їхніх колег, які також є хорошими фахівцями.

"Між лікарями є конкуренція. Лікарі, що набирають багато пацієнтів, це хороші лікарі, які відповідають цінностям реформи", - зазначила вона.

Також Супрун наголосила на важливості прийняття постанови про гарантії надання медпослуг іноземним пацієнтам, які постійно проживають в Україні. Крім того, в.о. міністра підкреслила ключову роль місцевої влади в реалізації медреформи.

"Найважливіше, щоб місцева влада зробила свою роботу. Саме місцева влада видає дозвіл на автономізацію медичних установ", - сказала Супрун.

Поділитися повідомленням

Від того, що ми зараз заплатимо лікарю багато, він не стане лікувати краще через низький рівень освіти, - заступник міністра Лінчевський

censor_news_big3.jpg

Необхідно піднімати рівень мотивації та освіченості лікарів. Прохідний бал на лікарські спеціальності за результатами зовнішнього незалежного оцінювання має бути не менше 150.

Про це  в інтерв'ю Цензор.НЕТ  сказав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"Сьогодні ми добре розуміємо, що без критичної маси носіїв нових цінностей тих хороших лікарів, до яких хотілося б звернутися, не буде. Де їх взяти? Як регулятор ми повинні створити правила, за якими от ті хороші і сумлінні прогресуватимуть, щоб "болото" їх не засмоктувало", - упевнений заступник міністра.

Він наголошує, що необхідно ввести прохідний бал на лікарські спеціальності за результатами ЗНО - не менше 150.

"Необхідно "на вході" відсікати слабких, невмотивованих. У всьому світі так. Такі студенти гірше навчаються, гірше складають іспити. Це вже доведено, крапка", - вважає Лінчевський.

На запитання про те, чи буде держава більш жорстко контролювати навчання лікарів, він відповів: "Цілком підтримуючи університетську автономію, але для регульованих професій важливий державний контроль.  Ми не кажемо, як викладати, яких викладачів запрошувати. Ми як держава кажемо, що нам потрібен ось такий освічений лікар, як і в Європі, і встановлюємо планку. Хто цю планку не перестрибнув, лікарем не стає. Ця планка піднімається передусім для університетів. Ми не можемо стояти над кожним викладачем, присилати комісії, перевірки навчального процесу. Це не працює, бо легко можна обійти. Ми кажемо - якщо хочете готувати лікарів, то вони мають сягати ось цієї планки".

Заступник міністра також додав: "Врешті-решт, скільки лікарю не плати, він має читати, їздити на курси та конференції, має вчитися відповідати певним вимогам. Від того, що ми зараз заплатимо багато, він не призначить кращу таблетку. Він помиляється, він лікує не так, як хотілося б через хибну мотивацію та низький рівень освіти. Ми цей рівень поступово починаємо піднімати".

Повний текст інтерв'ю із заступником міністра охорони здоров'я Олександром Лінчевським читайте ТУТ

Поділитися повідомленням

Завдяки держпрограмі "Доступні ліки" показник смертності від інфарктів в Україні знизився на 20%, врятовано 420 життів, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Завдяки державній програмі "Доступні ліки" в Україні вдалося знизити смертність від інфарктів.

Про це на своїй сторінці у  Фейсбук  повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає  Цензор.НЕТ. 

"Коли ми запускали програму "Доступні ліки" та будівництво мережі кардіоцентрів у регіонах, то головним завданням, яке я ставив, було досягнення зменшення смертності українців, зокрема й від найпоширенішої причини - серцево-судинних хвороб.

Сьогодні маємо результат. Вперше за останні десятиліття в областях, де працює нове ангіографічне обладнання, показник смертності від інфарктів знизився на 20%. Врятовано 420 життів!" - написав прем'єр.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала в квітні 2017 року, на неї було виділено 700 млн грн бюджетних коштів. Учасниками програми стали понад 6 тис. аптек, а також провідні фармкомпанії України. Номенклатура препаратів рік тому становила 157 найменувань. За рік було виписано та відшкодовано понад 15 млн рецептів. Цього року програма була розширена за номенклатурою до 239 найменувань. Її бюджет було збільшено до 1 млрд грн.

Завдяки держпрограмі Доступні ліки показник смертності від інфарктів в Україні знизився на 20%, врятовано 420 життів, - Гройсман 01

Поділитися повідомленням

Богомолець: МОЗ створює умови, за яких якісне лікування буде доступне небагатьом

censor_news_big3.jpg

Зміни, які проводить нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров'я, є не медичною реформою, а її "жахливою імітацією".

Про це розповіла народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в інтерв'ю виданню "Факти".

"Те, що зараз відбувається, - це не реформа охорони здоров'я, а її жахлива імітація, спрямована на економію бюджетних коштів за рахунок життя і здоров'я людей. Така позиція, як мені здається, влаштовує владу. Я однозначно виступаю за реформу - за введення обов'язкового медичного страхування і категорично проти планованого МОЗ введення платних послуг, які будуть доступні тільки тим, у кого є на це гроші. Саме я була автором першого реформаторського закону №2002 VIII, який впроваджує автономізацію медичних установ і запускає принцип "гроші йдуть за пацієнтом", тобто оплату за медичну послугу", - заявила Богомолець.

За її словами, другий закон мав дати справжній реформі друге крило і пояснити, хто ж за цю медпослугу платить - держава, страхова компанія чи сам пацієнт.

"На жаль, через керівництво Міністерства охорони здоров'я були пролобійовані інтереси приватних страхових компаній, оскільки запропонований Міністерством охорони здоров'я проект закону дозволив зняти відповідальність із держави і перекласти оплату на плечі людей. У результаті ті, у кого немає грошей на співоплату або оплату медпослуг, помиратимуть удома", - підкреслила політик.

Вона також заявила, що в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун "цілком свідомо" затвердила витрати на медицину в бюджеті на 2018 рік у розмірі 3,5 відсотка від ВВП.

"Вона чітко розуміла, що як мінімум половину населення України її підпис залишив без медичної допомоги. У результаті гроші "підуть" тільки за невеликим відсотком пацієнтів - за 27% онкохворих і за 30% пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями - інфарктами й інсультами. Решті доведеться лікуватися за свій рахунок або вмирати. Хоча і я, і Комітет ВР з питань охорони здоров'я наполягали на мінімум п'яти відсотках, а реально необхідно витрачати на медицину не менше семи відсотків ВВП", - зазначила голова профільного комітету.

На думку народного депутата, до не менш трагічних наслідків призведе бездарна кадрова політика МОЗ.

"Тільки грамотні лікарі можуть рятувати життя людей. Але через позицію в.о. міністра в Україні найнижча у світі зарплата у медиків, яка становить близько 100 євро. У результаті лікарі масово виїжджають за кордон. За даними медичних профспілок, за останні роки емігрували близько 66 тисяч медиків, а в найближчі кілька років нашу країну можуть покинути ще 50 тисяч медпрацівників. Румунія, Польща, Естонія та Литва з радістю пропонують нашим фахівцям зарплату від 800 євро. Якщо лікар не отримуватиме хоча б еквівалент 400-500 євро, через декілька років нас взагалі нікому буде лікувати", - поскаржилася парламентарій.

Крім того, вона розповіла про масштабну піар-кампанію керівництва МОЗ за підтримку реформи охорони здоров'я.

"Нинішнє керівництво МОЗ створює такі умови, за яких своєчасне і якісне лікування буде доступне лише небагатьом. І сумно те, що відбувається це в дусі тоталітарних держав - під повний "одобрямс" масштабної і добре забезпеченої пропаганди з усуненням інакомислячих. На Супрун працює велика команда добре оплачуваних піарників. Піар - це єдине, що Міністерство охорони здоров'я справді робить високопрофесійно, але люди все одно бачать правду", - зазначила Ольга Богомолець.

Поділитися повідомленням

Ліки за 4 програмами держзакупівель відправлено в регіони, - МОЗ. ІНФОГРАФІКА

У регіони відправили ще низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом ці препарати будуть доступні в лікарнях.

Як інформує  Цензор.НЕТ,  про це повідомляє  прес-служба  Міністерства охорони здоров'я.

Так, за програмою "Замісна підтримувальна терапія" було закуплено таблетки бупренорфіну гідрохлорид - 9806 упаковок по 4 мл; 792 упаковки по 2 мл, а також таблетки метадон-ЗН - 2920 упаковок по 5 мг; 3433 упаковки по 10 мг та 20 400 упаковок по 25 мг.

За програмою "Дитячий нанізм" закуплено 400 флаконів препарату Гроутропін.

За програмою "Онкогематологія" закуплено 51 упаковку препарату Ванкоміцин-Вокате.

Ліки за 4 програмами держзакупівель відправлено в регіони, - МОЗ 01

За програмою "Перитонеальний діаліз" закуплено 5 препаратів: Діаніл ПД 4 з вмістом глюкози 2,27% М/Об/22,7 мг/мл - 11 345 одиниць; Діаніл ПД 4 з вмістом глюкози 1,36% М/Об/13,6 мг/мл - 12 175 одиниць; Діавітек ПД 2,5% по 2500 мл - 265 одиниць; Діавітек ПД 2,5% по 2000 мл - 203 одиниці; Діавітек ПД 1,5% - 324 одиниці.

Зазначається, що Міністерство охорони здоров'я закуповує ліки в межах виділеного бюджету, який щорічно ухвалює ВРУ (у 2016 році - 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн). Державний бюджет, виділений на закупівлю ліків на національному рівні, дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма "Доросла онкологія" фінансується на 30%, а програма "Дитячий діаліз" майже на 100%.

Ліки за 4 програмами держзакупівель відправлено в регіони, - МОЗ 02

Закупівлі ліків через міжнародні організації дозволяють домовлятися про спеціальні низькі ціни для України, і завдяки цьому збільшувати обсяги закуплених ліків.

"Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім'я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров'я, вказавши діагноз з результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, і необхідний препарат", - йдеться в повідомленні.

Медичні установи, згідно з Наказом МОЗ №509, зобов'язані оприлюднити інформацію щодо залишків лікарських засобів.

Поділитися повідомленням

15.05.18 14:28

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП.

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті нового фельдшерсько-акушерського пункту зі службовим житлом у селі Боденьки Вишгородського району Київської області.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Глави держави.

"Щиро вітаю вас із цією урочистою подією, яка є результатом усіх наших зусиль", - звернувся до присутніх Президент.

Прихований текст

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 01

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 02

"Третина українців проживають на селі. Це майже 14 мільйонів українців, які були позбавлені якісних медичних послуг. І здавалося, що ця проблема є такою, яку не можна вирішити", - зазначив Глава держави. Він додав, що лікаря "дуже важко калачем заманити в село".

Президент зазначив, що обговорював тему якісного медичного обслуговування мешканців сіл та невеликих міст із партнерами з Канади, Франції, Німеччини, з представниками Світового банку. "Я запропонував абсолютно унікальну модель - модель телемедицини. Коли ми будемо поєднувати в сільській лабораторії якісного медичного працівника, у сільській амбулаторії буде найнеобхідніше обладнання для першого швидкого аналізу та діагностики", - розповів Президент.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 03

За його словами, інформація про пацієнта далі надходитиме до медичного хабу або в район, де лікар уже прочитає кардіограму, проаналізує необхідні дані, побачить симптоми, якщо потрібно зв’яжеться із обласним центром чи Києвом, залучить спеціалістів і поставить якісний діагноз.

"Це дозволить зберегти "платинові чи золоті хвилини і години". Бо в більшості випадків медична допомога, яка буде надана протягом першої години, часто-густо рятує життя", - сказав Петро Порошенко, додавши, що коли українці були позбавлені цієї допомоги, вони були приречені.

Прихований текст

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 04

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 05

Президент нагадав про повернуті до Державного бюджету 1,5 млрд доларів, що були вкрадені в народу України попередньою владою. "Я одразу ж, щойно ці гроші були повернуті, запропонував декілька надзвичайно важливих програм. Першою з них була сільська медицина", - сказав Глава держави.

Президент зауважив, що в новому будинку фельдшерсько-акушерського пункту, створеному за проектом французького архітектора, буде розміщена апаратура, а також є приміщення для проживання фельдшера, автомобіль. За його словами, за необхідності за вказівкою лікаря надаватимуться ліки і будуть зроблені відповідні процедури, або пацієнта буде транспортовано до районної чи обласної лікарні, де будуть надані всі необхідні послуги.

"Хтось пропонував у старих будинках поставити телефон і телефоном питати, що робити. Так вони бачили телемедицину. Теле - це не від слова телефон. Ми бачимо, що в нас на сьогодні це має бути оснащено сучасним широкосмуговим інтернетом", - наголосив Петро Порошенко. Він нагадав, що цього року був проведений конкурс з відкриття в Україні зв’язку четвертого покоління, і широкосмуговий інтернет має бути в кожному селі, школі, сільраді та в медичній лабораторії. "Тоді лікар подивиться на пацієнта, нехай без приїзду в село, побачить аналізи, встановить діагноз і швидко буде надана медична допомога", - зазначив він.

За його словами, комп'ютерні програми, які забезпечуватимуть телемедицину, надійдуть з Канади, своїм досвідом поділиться Німеччина, Хорватія надіслала фахівців, які допоможуть впроваджувати цю систему. Додатково до бюджетних грошей місцевого самоврядування фінансування цього проекту, за проханням Президента, надасть Світовий банк.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 06

Посол Франції Ізабель Дюмон в Україні зазначила, що сьогоднішнє відкриття ФАПу дуже важливе. "Ми це зробили разом. Франція, яка підтримує Україну. Французький архітектор, який створив цей проект", - зазначила вона додавши, що будівля пункту є також енергоефективною.

Глава держави вручив сертифікат на медичне обладнання фельдшеру ФАП села Боденьки Ользі Омельчук.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 07

Президент оглянув приміщення ФАПу та приміщення обладнане для проживання лікаря.

Глава держави також ознайомився з тестовою роботою засобів телемедицини, які дозволяють дистанційно проводити діагностику різних захворювань, зокрема серцевого-судинних. Була проведена дистанційна діагностика кільком місцевим мешканцям.

Поділитися повідомленням

МОЗ запустило нову онлайн-платформу з міжнародними протоколами лікування у 62 категоріях.

censor_news_big3.jpg

Нову онлайн-платформу, яка містить міжнародні протоколи лікування, якими українські лікарі можуть скористатися безкоштовно, запустило сьогодні МОЗ

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у своєму Фейсбуці повідомила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я.

Нова онлайн-платформа містить рекомендації для лікування у 62 категоріях - це зокрема кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія. Зараз тексти англійською мовою, проте вже ведеться робота з їх перекладу українською.

Загалом для зареєстрованих користувачів будуть доступні майже тисяча міжнародних клінічних протоколів англійською мовою в онлайн-режимі.

"Насамперед перекладуть протоколи (Топ-100) із найактуальніших захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці", - повідомила Супрун.

Нагадаємо, міжнародні протоколи або клінічні настанови - це алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнтові. Вони створюються міжнародним співтовариством на основі багаторічних досліджень і пошуків оптимального шляху лікування.

"На Заході лікування за міжнародними протоколами є обов'язковим для лікарів. Рік тому ми окремим наказом дозволили їх використовувати українським лікарям теж", - написала в. о. міністра.

Євген Гончар, експерт групи Реформа охорони здоров'я Реанімаційного пакету реформ, пояснює, що нова онлайн-платформа дуже зручна для користування лікарями.

"Раніше лікарі мали можливість користуватися такими протоколами, однак не завжди мали до них доступ. Крім того, ці протоколи мають зручний формат, бо український уніфікований протокол - це 50-60 сторінок складного тексту, а ці містять 3-5 сторінок чіткої конкретної інформації , зручної для сприйняття. Це своєрідна онлайн-бібліотека медико-технічної документації, необхідної для лікарів", - прокоментував Гончар.

Щоб отримати доступ до протоколів, українським медичним працівникам досить зареєструватися.

Поділитися повідомленням

За час роботи програми "Доступні ліки" кількість викликів швидкої допомоги зменшилася на 17 тисяч, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

За час роботи програми "Доступні ліки" українці викликали швидку допомогу у зв'язку з серцево-судинною недостатністю, критичними станами бронхіальної астми і діабетом 2 типу, на 17 тис. менше.

Про це повідомили в  прес-службі  Міністерства охорони здоров'я, передає  Цензор.НЕТ. 

За час роботи програми "Доступні ліки" пацієнти отримали ліки майже за 20 мільйонами рецептів на суму близько 900 мільйонів гривень.

У МОЗ зазначають, що урядова програма спонукає українців систематично відвідувати лікарів. Це дає можливість терапевтам контролювати перебіг хронічних захворювань, вчасно коригувати лікування і попереджати можливі ускладнення.

Регулярний прийом ліків і відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів.

"За рік роботи програми "Доступні ліки", кількість пацієнтів із нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт або інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через напади бронхіальної астми", - йдеться в повідомленні.

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.