Перейти до вмісту
service101

Медична реформа

Краща відповідь

Понад 100 000 українців підписали декларації з лікарями, - МОЗ

censor_news_big3.jpg

Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з другого квітня.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Урядовий портал. 

Водночас процес підписання декларацій із терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров'я. На сьогодні в системі зареєстровано вже 106 000 декларацій.

"Обрати свого лікаря - означає визначитися з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров'я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме в той заклад, у якому працює вибраний вами лікар", - йдеться в повідомленні.

Національна кампанія з вибору лікаря, що розпочнеться у квітні, не має визначеного терміну: вона триватиме доти, поки всі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні. Водночас, зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар - 1800, терапевт - 2000, педіатр - 900.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Країни G7 вітають початок медреформи в Україні

censor_news_big3.jpg

Країни Великої сімки (G7) вітають початок медичної реформи в Україні.

Як передає  Цензор.НЕТ,  про це йдеться в офіційній заяві посольства, розміщеній в акаунті канадського головування групи підтримки "Великої сімки" в  Twitter .

"Ми вітаємо Україну з  початком реформи  охорони здоров'я, орієнтованої на пацієнта. Ми раді, що починаючи від сьогодні, 2 квітня, всі українці мають можливість підписати декларацію зі своїми сімейними лікарями для отримання безкоштовної первинної медичної допомоги", - йдеться в повідомленні. 

Поділитися повідомленням

Програмою "Доступні ліки" щодня користуються 8 млн українців, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Розпочата рік тому урядова програма "Доступні ліки", покликана забезпечити життєво необхідними препаратами хворих на астму, діабет і серцево-судинні захворювання, призвела до неабиякого позитивного ефекту у сфері поліпшення громадського здоров'я і дозволила допомогти понад 8 млн осіб.

Як інформує  Цензор.НЕТ  із посиланням на  прес-службу  Кабміну, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

"У програми є конкретний результат. Багато людей з хронічними хворобами раніше не могли собі дозволити купувати дорогі ліки. І ми думали про те, як створити програму, яка забезпечила б людей. Ми зробили чесну програму. Вісім мільйонів українських громадян щодня користуються програмою "Доступні ліки". За кожного громадянина держава розрахувалася на 100%", - сказав Гройсман.

Він також повідомив, що на 5-7% зменшилася кількість викликів швидкої допомоги на випадки гострих серцевих та астматичних станів завдяки своєчасній медикаментозній допомозі.

На думку глави уряду, програма має поширюватися, і в цьому контексті роль місцевої влади як одного з лідерів ініціативи зростає.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала у квітні 2017 року, на неї було виділено 700 млн грн бюджетних коштів. Учасниками програми стали понад 6 тис. аптек, а також провідні фармкомпанії України. Номенклатура препаратів рік тому становила 157 найменувань. За рік було виписано і відшкодовано понад 15 млн рецептів. Цього року програма була розширена за номенклатурою до 239 найменувань. Її бюджет був збільшений до 1 млрд грн.

Поділитися повідомленням

Лікарі зможуть заробляти до 100 тисяч гривень на місяць, - Супрун

censor_news_big3.jpg

Таку суму доходу медиків первинної ланки озвучила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як передає  Цензор.НЕТ , про це вона заявила в прямому ефірі  "Радіо Свобода" .

В.о. міністра прокоментувала хід впровадження медреформи, зокрема кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Станом на 5 квітня, за даними Супрун, записалися в систему понад 1200 лікарів і 200 000 пацієнтів.

Також вона повідомила, що з травня 2018 угоду з лікарем можна буде підписати дистанційно.

"По телефону, або лікар може приїхати додому і записати пацієнта, який не може приїхати до свого лікаря. Дистанційно, не в стаціонарному комп'ютері", - уточнила Супрун.

На запитання журналіста, які зарплати отримуватимуть лікарі, Уляна Супрун відповіла, що важливо розуміти "скільки лікар зможе заробити, якщо більше працюватиме".

Вона озвучила, що очікується, що лікарі, які обслуговуватимуть "2000 пацієнтів, половина з них за тарифом 370 гривень, а друга половина пацієнтів це або діти, або особи похилого віку, що майже в чотири рази (більше, - ред.), то це досить багато лікар може заробляти за рік".

"Ми прорахували і побачили, що це може бути від 10 000 до 100 000 гривень, залежно від того скільки пацієнтів і які вони. В місяць", - уточнила Супрун.

Поділитися повідомленням

Медреформа - хороша мотивація для лікарів повернутися в Україну, - заступник міністра Стефанишина

censor_news_big3.jpg

Реформа медичної системи створить мотивацію для лікарів отримати гідну освіту за кордоном і повернутися в Україну.

Як передає  Цензор.НЕТ  із посиланням на  UATV , про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я України Ольга Стефанишина.

"Медреформа є однією з найважливіших реформ в Україні на сьогодні. Це хороша мотивація для лікарів отримати гідну освіту, повернутися в Україну і надати найкращий сервіс. Крім того, медреформа дає можливість владі використовувати гроші якомога ефективніше", - зазначила вона.

За словами заступника міністра, зараз в Україні досить лікарів і рівень їхнього професіоналізму незабаром буде визначено самими пацієнтами.

"Ми очікуємо, що українці виберуть тих лікарів, які доброзичливі та знають свою справу. Їх дуже легко протестувати за допомогою певних запитань", - повідомила Стефанишина.

Поділитися повідомленням

Наша мета - долучити до "Доступних ліків" усі препарати з держпрограм, - Гройсман. ІНФОГРАФІКА

Програма "Доступні ліки" працює вже рік і 91% українців схвалюють її.

Як інформує  Цензор.НЕТ , про це на своїй сторінці в  Facebook н аписав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Мені приємно, що її (програми "Доступні ліки". - Ред.)  результат - не сухі цифри, а поліпшення здоров’я людей та їхня підтримка цієї ініціативи. Статистика говорить, що 91% українців схвалює програму, бо це реальна економія сімейного бюджету", - написав він.

Гройсман зазначив, що за підрахунками МОЗ, родина, де є хворий на діабет 2 типу та хворий на бронхіальну астму, може заощадити близько тисячі гривень на місяць. А людина, яка страждає від серцевої недостатності, зекономить на лікуванні приблизно 200 грн на місяць.

"Але це не все, є глобальна мета - долучити до програми "Доступні ліки" усі ліки з державних програм, якими пацієнти лікуються на амбулаторному рівні", - додав прем'єр-міністр.

Прихований текст

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 01
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 02
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 03

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 04
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 05

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 06
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 07

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 08
Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 09

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 10

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 11

Наша мета - долучити до Доступних ліків усі препарати з держпрограм, - Гройсман 12

Поділитися повідомленням

Розенко вимагає від МОЗ та місцевих органів влади жорсткої реакції на саботаж медреформи

censor_news_big3.jpg

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко вимагає від Міністерства охорони здоров'я і місцевих органів влади жорстко реагувати на саботаж медичної реформи.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

У ході селекторної наради з питань упровадження медичної реформи він зазначив, що, незважаючи на активне підписання пацієнтами декларацій, є низка проблем з реалізацією програми на місцях. Зокрема, за його словами, в деяких лікарнях відмовляють пацієнтам, змушують заповнювати декларації вручну, а також продають бланки декларацій. Крім того, у низці випадків самі лікарі не інформовані про те, як працює програма.

"Я вимагаю від Міністерства охорони здоров'я, насамперед від місцевих органів влади, жорстко реагувати на саботаж медреформи", - наголосив П.Розенко.

Віце-прем'єр зазначив, що якщо який-небудь службовець не може забезпечити швидке впровадження реформи, він має бути звільнений.

Він також закликав заступників міністра охорони здоров'я, керівників профільних департаментів та місцеві органи влади проводити активну роз'яснювальну роботу і наради на місцях в областях.

Як повідомлялося, за даними П.Розенка, від початку кампанії з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї"  декларації підписало понад 305 тис. пацієнтів. 

В Україні 2 квітня стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

У травні в низці міст України стартує пілотний проект з упровадження і застосування електронного рецепта в медичних установах.

Поділитися повідомленням

Приватні медичні заклади долучаються до реформи первинної ланки медичної допомоги, - Ковтонюк

censor_news_big3.jpg

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк повідомив, що приватні медичні установи, які надають послуги первинної медичної допомоги, долучаються до медичної реформи.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на  Інтерфакс-Україна. 

"У статистиці наших перших двох тижнів кампанії (з вибору лікаря, - ред.) з первинної медичної допомоги я побачив, що в реформу зайшли приватні медичні заклади. Я їх нарахував щонайменше десять. Вони так само запрошують до себе пацієнтів, щоб вони їх обирали", - сказав П.Ковтонюк.

Він також висловив думку, що приєднання приватних закладів до реформи означає, що "ми зробили так, щоб приватний бізнес повірив державі і захотів взяти участь у тому, що вона робить".

"Я сподіваюся, те саме відбудеться не лише в первинній медичній допомозі, а й в спеціалізованій", - сказав він.

У свою чергу виконавчий директор приватного медичного дому Odrex Тигран Арутюнян повідомив, що найближчим часом клініка має намір долучитися до медреформи й розпочати підписання договорів із пацієнтами.

"Ми хочемо бути в системі. Щоб розуміти, як це все працюватиме, треба в ній бути, а для цього треба з людьми підписати договір. У будь-якому разі зрозуміти, підходить нам це чи ні, ми зможемо, коли у нас буде статистика. Тільки з конкретними цифрами ми зможемо пояснити і зрозуміти, чому нам це підходить чи не підходить", - сказав він.

Меддім Odrex - приватний медичний заклад, відкритий у 2012 році, у складі якого низка клінік і відділень, зокрема амбулаторно-поліклінічне.

Як повідомлялося, в Україні 2 квітня стартувала кампанія з вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка є першим етапом медичної реформи.

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку