Перейти до вмісту
service101

Медична реформа

Краща відповідь

16.03.17 13:42

Україна перейде до страхової медицини з початку 2019 року, - МОЗ

До кінця 2018 року МОЗ планує закінчити медреформу.
Як повідомляє Цензор.НЕТ, Кабінет Міністрів України розглянув пакет документів, які запустять медичну реформу в країні. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України, Уляна Супрун.

Реформа медицини, пропонована урядом, зокрема, змінить систему фінансування в медсфері. Основна її мета - створення системи медстрахування для пацієнтів. Передбачається, що нова система в повному обсязі запрацює в 2019 році.

Таким чином, держава вводить оплату лікарням і приватним клінікам за конкретні медичні випадки з конкретними людьми - за рахунок страхових внесків громадян.

"Уже є концепція 2016 року, і ґрунтуючись на цій концепції, ми написали законопроект, який втілює реформу фінансування медпослуг," - сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За словами Супрун, уряд вже ухвалив кілька постанов, які стосуються доступності ліків. І програма доступності ліків буде розширюватися щорічно.

Основна мета реформи в тому, щоб пацієнти припинили оплачувати медпослуги "в кишеню лікаря". Для цього буде прийнятий обов'язковий пакет безкоштовних медпослуг, які гарантує держава. Перш за все, цей принцип стосується первинної та невідкладної медичної допомоги.

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик висловив упевненість у тому, що найближчим часом, в Україні буде прийнятий Національний перелік основних лікарських засобів, який забезпечить медпрепаратами хворих на діабет, бронхіальну астму і серцево-судинними захворюваннями.

"Безкоштовні ліки - це гарантія захисту пацієнтів", - сказав він.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Реформування системи охорони здоров'я дає змогу платити за лікування, а не перебування в лікарні.

Про це під час засідання Ради регіонального розвитку заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112.

"Реформа, яку ми робимо - це революція гідності в системі охорони здоров'я, гідність для пацієнтів, тому що ми міняємо саму основу, ми починаємо платити за те, що нас лікують, а не за те, що ми в лікарні. Гідність лікарям, тому що ми повертаємо саму суть їхньої професії - служіння іншим, і забезпечуємо гідну оплату праці.

Ми запускаємо Національну службу здоров'я України, яка буде фінансувати надання медичних послуг громадянам. Місцевій владі ми розв'язуємо руки для ефективного використання наявних ресурсів та інтенсивного розвитку", - зазначила вона.

У МОЗ зазначили, що вивчили міжнародний досвід і вибрали найбільш підхожу модель для України.

Поділитися повідомленням

Реформа охорони здоров'я не почнеться вчасно, якщо Верховна Рада не прийме до 16 травня 2017 року ключового закону - "Про Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в блозі для "Української правди. Життя" написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"У великого проекту реформи охорони здоров'я є технічні дедлайни... Якщо ми всі вирішимо, що закон правильний, але не встигнемо його прийняти до 16 травня, то наступного разу зможемо спробувати впровадити реформу медицини десь у 2021-2022 роках", - зазначає вона.

В. о. міністра пояснила, що закон необхідно прийняти на поточній сесії Верховної Ради, щоб почати реформу з 1 липня.

"Правки до бюджету дають можливість підвищити лікарям первинні доходи вже з липня і навіть більше, ніж ми розраховували раніше. За рік - до 1 липня 2018 року - у нас буде достатньо даних, щоб розрахувати державний гарантований пакет до 15 вересня 2018-го і зверстати реальний бюджет на 2019 рік", - уточнила Супрун.

Поділитися повідомленням

Щорічно в Україні реєструють близько 30 тис. випадків захворювання на туберкульоз, щодня 12 осіб помирають від цього захворювання. Минулого року найвищий показник захворюваності зафіксовано в Одеській, Херсонській, Київській та Чернігівській областях.

При цьому Україна входить до п'ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного (стійкого до ліків) туберкульозу. У 2016 році в країні було зареєстровано 8709 випадків, повідомляє Цензор.НЕТ.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, серед нових випадків туберкульозу реєструють стійкість у кожного п'ятого хворого, серед повторних випадків лікування у кожного другого. Загалом, за даними ВООЗ, в Україні мультирезистентною формою страждає кожен четвертий українець, хворий на туберкульоз.

Міжнародні та національні експерти називають кілька причин такої ситуації. Серед них такі: неконтрольоване вживання антибіотиків, переривання лікування, недотримання протоколів лікування та практика госпіталізації до протитуберкульозних стаціонарів, що не відповідають вимогам інфекційного контролю, йдеться в повідомленні МОЗ.

Фактично, ситуація з поширенням туберкульозу з лікарською стійкістю пов'язана з тим, що хворі отримують тривале стаціонарне лікування. Госпіталізація потрібна лише в критичних ситуаціях. Більшість може лікуватися амбулаторно.

У зв'язку з цим було прийнято рішення про зміну моделі лікування хворих. Раніше всіх хворих на туберкульоз обов'язково госпіталізували щонайменше на 2 місяці. Але рівень захворюваності був значно вищим. Сьогодні ж в Україні, як і в світі, серйозною проблемою стало поширення мультирезистентного туберкульозу.

Тому, як заявила Оксана Сивак, "акцент робимо на впровадженні амбулаторної моделі лікування хворих".

Вона пояснила, що пацієнти без бактеріовиділення, а також пацієнти з бактеріовиділенням за умови дотримання вимог інфекційного контролю будинку, можуть лікуватися амбулаторно.

"На практиці це відбувається так: хворий іде до свого сімейного лікаря, отримує протитуберкульозні препарати, дотримується рекомендацій і повертається в родину. Він не повинен бути закритий у диспансері. Удома він відчуває підтримку, добре харчується і залишається в родині", - пояснила Оксана Сивак.

За її словами, запропонована модель довела свою ефективність в європейських країнах і відповідає рекомендаціям ВООЗ.

"В Україні середня тривалість госпіталізації хворих - 1,5 міс (43 дні) для чутливого туберкульозу і 5 міс (146 днів) для туберкульозу зі стійкістю до препаратів. У той же час, наприклад, у Сполучених Штатах Америки середнє перебування хворого на чутливий туберкульоз у стаціонарі становить 15 днів", - повідомила Яна Тарлеєва, начальник відділу нагляду і лікування туберкульозу Центру громадського здоров'я МОЗ України.

При цьому є певна категорія пацієнтів для яких перебування в стаціонарі може сприяти ефективному завершенню лікування. Це люди, які потребують соціальної підтримки.

Довідка Цензор.НЕТ: Туберкульоз на глобальному рівні входить у першу десятку причин смерті. Протягом минулого року у світі захворіли близько 10 млн, майже 2 мільйони померли. В Європейському регіоні рівень захворюваності знижується щорічно приблизно на 4,3%. Однак мультирезистентний туберкульоз залишається серйозним викликом - лише 51% заражених ним пацієнтів виліковуються.

Поділитися повідомленням

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік ліків, які громадяни України можуть отримувати безкоштовно або з незначною доплатою.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства, програма "Доступні ліки" надає можливість кожному українцеві отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. серцево-судинні захворювання

2. бронхіальна астма

3. діабет 2 типу

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone)

Амлодипін (Amlodipine)

Атенолол (Atenolol)

Верапаміл (Verapamil)

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)

Спіронолактон (Spironolactone)

Фуросемід (Furosemide)

Дигоксин (Digoxin)

Еналаприл (Enalapril)

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Карведілол (Carvedilol)

Клопідогрель (Clopidogrel)

Метопролол (Metoprolol)

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)

Симвастатин (Simvastatin)

Бісопролол (Bisoprolol)

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone)

Будесонід (Budesonide)

Сальбутамол (Salbutamol)

Діабет ІІ типу:

Метформін (Metformin)

Гліклазид (Gliclazide)

Міністерство охорони здоров'я порівняло ціни на аналогічні препарати в 5 країнах - Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих країнах уряд встановив граничну ціну на препарат в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава.

Смертність від серцево-судинних хвороб становить 65% від загальної смертності населення в Україні. Згідно зі статистичними даними за 2015 рік, на діабет 2-го типу страждає 1 мільйон осіб - у 6 разів більше, ніж діабет I типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тис.

Поділитися повідомленням

30.03.17 11:21

"1 квітня стартує програма "Доступні ліки", - Гройсман

Програма забезпечується в три етапи.
Як передає Цензор.НЕТ, про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман написав у своєму Фейсбуці.

"1 квітня - велика подія у сфері охорони здоров'я українців: стартує Урядова програма "Доступні ліки" для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальною астмою", - пише він.

17553674_521941071308145_625820430880960

Нагадаємо, згідно з програмою, громадяни, які страждають від серцево-судинних захворювань,діабету 2-го типу і бронхіальної астмизможуть купувати ліки в аптеках безкоштовно або зневеликою доплатою. Однак низка умов виконання цієї програми досі не виконані

Поділитися повідомленням

Зарплати хороших сімейних лікарів після реформи первинної ланки медицини становитимуть 120-150 тисяч гривень на рік.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю LIGA.net повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Це одна з найважливіших речей: щоб лікарі й інші медспівробітниками отримали гідну зарплату і гідні умови роботи. Якщо сімейний лікар набере дві тисячі пацієнтів, то зможе заробляти 120-150 тисяч на рік... На рівні інших лікарів це буде залежати від місця роботи, від того, своя у них практика чи поліклініка, чи лікарня", - сказала вона.

За її словами, кількість пацієнтів у сімейних лікарів становитиме 1500-2050. "У середньому, думаю, 2000. У педіатрії менше, вони самі просили знизити планку до 800-1000, оскільки з дітьми складніше, вони частіше хворіють. Тариф на кожного пацієнта ще не визначено. Але це буде не менш, ніж 250 грн на кожного пацієнта на рік. Для дітей і літніх людей - трохи більше", - додала вона.

"Хороші лікарі зможуть отримувати більше грошей. А ті, до кого пацієнти не підуть, - менше. Цей пацієнтськими ринок сам вибере, хто з них залишається, а хто ні", - наголосила Супрун.

Раніше Супрун попередила, що анонсована Міністерством охорони здоров'я реформа охорони здоров'я з переходом на державне страхування - під загрозою зриву. Якщо до літа Верховна Рада не ухвалить ключовий закон про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів, то наступне вікно можливостей відкриється не раніше 2021 року.

Поділитися повідомленням

В Україні буде поступово впроваджуватися модель державного страхування у сфері охорони здоров'я.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю LIGA.net.

"Це рада ВООЗ: найкраща система для країни, що розвивається - державне страхування. Велика Британія прийшла до неї ще в 1948 році і все ще використовує", - сказала вона.

"Ми вже звикли платити податки, які йдуть до бюджету, а звідти через субвенцію виділяються на охорону здоров'я. Простіше взяти ту ж субвенцію і передати її на державне страхування, а потім безпосередньо фінансувати конкретні медичні послуги", - вважає чиновник.

"Наш план розписаний на три роки. 2017 рік - первинна ланка, міняємо зв'язки "пацієнт-лікар". Пацієнти зможуть вибрати свого лікаря не за місцем реєстрації, а за власним бажанням. І підпишуть декларацію: це мій лікар, а це мій пацієнт. лікар буде отримувати певні кошти від держави за кожного пацієнта, а пацієнт буде розуміти, які послуги отримає на цьому рівні", - пояснила в. о. міністра.

"У 2018-му будуть змінювати вторинну ланку: лікарі-фахівці та лікарні. Почнемо фінансувати послугу. Пацієнт приходить до свого сімейного лікаря з проблемою, лікар вирішує відправити його до фахівця, фахівець надає послуги й отримує кошти безпосередньо від страховки. Якщо пацієнт потрапляє в лікарню, то гроші підуть на лікарню. А в 2019 році все закінчиться на високоспеціалізованій допомозі", - розповіла Супрун.

Поділитися повідомленням

01.04.17 09:23

В Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки", - Гройсман

censor_news_big3.jpg

В Україні стартувала урядова програма "Доступні ліки", завдяки якій пацієнти зможуть отримувати низку медпрепаратів безкоштовно або з незначною доплатою.

Як інформує Цензор.НЕТ, про прем'є-міністр України Володимир Гройсман написав на своїй сторінці вFacebook.

"Друзі, сьогодні стартує Урядова програма "Доступні ліки". Відтепер пацієнти зможуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою", - написав він.

Гройсман зазначив, що пацієнт зможе обміняти рецепт на безкоштовні ліки в будь-якій аптеці-учасниці програми "Доступні ліки".

Як повідомлялося раніше, за даними дослідження, проведеного в рамках проекту USAID "(Без) цінна медицина", майже 50% українців відкладають або відмовляються від лікування через брак коштів.

Поділитися повідомленням

Кабмін схвалив пакет законопроектів для реформи медицини.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів України в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про те, що Кабінет міністрів схвалив пакет законів, які стосуються медреформи. На думку Супрун, цей пакет законів слід ухвалити найближчим часом.

"Ці закони змінять принципи фінансування медпослуг за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", - каже Супрун. - Ми повинні істотно змінити систему, ми не повинні ремонтувати будинок, котрий розвалюється. Треба будувати нову систему".

За словами Супрун, МОЗ розробило нормативну базу для проведення реформи.

"Ми будемо платити не за стіни лікарні, а за реальні медичні послуги, - сказала Супрун. - Дуже важливо, щоб ці законопроекти потрапили у ВР якнайшвидше. Ми сподіваємося, що їх розглянуть уже наступного тижня в першому читанні. До кінця травня, ми хотіли б, щоб ці закони ухвалили. Це необхідно, щоб ми змогли змінити бюджет і прорахувати тарифи і вартість медпослуг на 2018 рік. Якщо ми будемо чекати - 2017 рік пропав. Чи потрапимо ми в бюджет 2018 року - невідомо. А у 2019 році будуть вибори, і реформу буде проводити дуже складно. Наступний ша с - це 2020-2021 рік. Чи хочете ви чекати так довго?".

Поділитися повідомленням

МОЗ планує здійснити перехід на міжнародні протоколи лікування.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун презентувала пакет законів необхідних для проведення медреформи в країні.

"Ці зміни допоможуть повернути гідність і лікарям, і пацієнтам", - сказала керівник МОЗ.

За словами Супрун, в медреформи є кілька складових. По-перше, припиниться оплата лікування "в конвертах". По-друге, фінансування стане персоналізованим. Буде запроваджено принцип "гроші йдуть за пацієнтом" і оплачувати будуть конкретні випадки. Крім того, міністерство охорони здоров'я планує здійснити перехід на міжнародні протоколи лікування, які скоротять терміни лікування і його вартість. А педіатрію повернуть у первинну ланку медобслуговування.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк також повідомив, що міністерство охорони здоров'я розробило три списки медпослуг. "Зелений список" - це екстрена медична допомога, повністю безкоштовна. "Синій список" - це медпослуги, які будуть надавати за принципом спільної оплати. У цей список послуг увійде навіть лікування онкозахворювань із граничною вартістю 50 тис. грн. У "Червоний список", який взагалі не буде фінансувати держава, увійде, наприклад, естетична хірургія і лікування препаратами з недоведеною ефективністю.

Також у країні з'явиться "Національна служба здоров'я" - це страховик, який буде стежити за здійсненням фінансування медпослуг.

"Якщо ми встигнемо на цій сесії ухвалити пакет законів, необхідних для проведення реформ, ми увійдемо в 2019 рік з новою реальністю медобслуговування. Зволікання в кілька тижнів призведе до того, що реформу буде відсунуто на півроку", - сказав Ковтонюк.

Уряд підтримав цей пакет законопроектів, і найближчим часом його буде направлено в парламент.

Поділитися повідомленням

Законопроект 2309-Д щодо автономізації лікарень та впровадження платних медичних послуг для населення вводить доплату "за підвищення якісного рівня медичного обслуговування" і не містить ніяких обмежень щодо кількості платних послуг у державних або комунальних закладах охорони здоров'я.

Про це заявила нардеп (НФ) Тетяна Донець, передає Цензор.НЕТ.

"Більшість послуг у державних лікарнях завтра стануть платними. Уже завтра державні та комунальні заклади охорони здоров'я перетворяться на підприємства, які надаватимуть медичну допомогу і медичні послуги переважно на платній основі. Проект Закону 2309-Д щодо автономізації лікарень та впровадження платних медичних послуг для населення, який вже завтра має всі шанси стати законом, вводить доплату "за підвищення якісного рівня медичного обслуговування" і не містить ніяких обмежень щодо кількості платних послуг та розміру доплат. Повністю зникає розуміння того, що завтра буде безкоштовним, а за що заплатимо в подвійному тарифі. Виникає цілком резонне питання, а за що українці платять податки? Для яких цілей постійно підвищуються акцизи?" - заявила вона.

"В Україні є мораторій на скорочення кількості закладів охорони здоров'я. Але місцева влада може передавати в оренду частини лікарень у будь-якому розмірі 50% -75% -90%, бо не існує обмежень. То чи не вийде так, що ми сьогодні спільними зусиллями будуємо Охматдит, а завтра успішно будемо передавати його цілими поверхами в оренду більш заповзятливим, ніж держава, постачальникам медичної допомоги та медичних послуг, і платно проходити обстеження на обладнанні, яке закуплено на кошти платників податків?" - побоюється Донець.

Поділитися повідомленням

54 аптеки Києва приєдналися до урядової програми "Доступні ліки".

У Києві, починаючи з 6 квітня, 54 аптеки приєдналися до урядової програми "Доступні ліки". Ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми можна буде придбати безкоштовно або з невеликою доплатою, передає Цензор.НЕТ. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Сьогодні 54 аптеки Києва приєдналося до урядової програми "Доступні ліки".

Адреси аптек можна подивитися в розділі "Карти Гугл".

Найближчим часом у МОЗ очікують, що кількість аптек, які приєдналися до програми, буде збільшуватися.

Поділитися повідомленням

У разі проведення успішної медреформи тривалість життя українців збільшиться до 78-80 років.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на прес-конференцію за підсумками року роботи Кабміну, передає Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал "112 Україна".

"Ми сьогодні маємо тривалість життя українців 71 рік у середньому. Це абсолютно несправедливо. Якби ми провели реформу, люди жили б 78-80 років. Більш того, якби ми ввели систему страхової медицини, то сьогодні б вона ефективно працювала", - сказав він.

При цьому, прем'єр зазначив, що в той же час 90% українців відмовляються від лікування, тому що для них це дорого.

"Ми повинні змінити цю систему і провести необхідні зміни і реформи", - додав він.

Як повідомлялося раніше, вартість стандартної послуги під час пологів, яка увійде в гарантований пакет медичних послуг, буде повністю покриватися державою.

Поділитися повідомленням

Переважна більшість українців змушені обмежувати себе в медичних послугах через їх дорожнечу.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав на прес-конференції за підсумками року діяльності уряду.

"Дев'яносто відсотків українців відмовляються від лікування, тому що для них це дорого. Ми повинні змінити цю систему і провести необхідні зміни і реформи", - сказав Гройсман.

Гройсман обурений тим, що люди змушені обмежувати себе в медичних послугах, що система охорони здоров'я не є ефективною. "Ми маємо великий рівень смертності. Наш уряд сьогодні пропонує реформу, завдяки якій ми отримаємо чіткий результат", - додав Прем'єр.

Поділитися повідомленням

У більшості областей України в аптеках є безплатні ліки для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і цукровим діабетом II, передбачені урядовою програмою "Доступні ліки". Однак медикаменти поки недоступні в Миколаївській і Одеській областях.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

У зазначених областях ще не дійшли кошти з держбюджету на рівні адміністрацій і аптеки не закупили ліків.

"Миколаївська та Одеська області, зараз знову не дійшли кошти на рівні облдержадміністрацій. Ще не спустили ті фінанси у своїх громадах, але в більшості інших воно запрацювало. У нас зараз підключилося близько 2 тис. аптек. Це досить добре, але ми б хотіли, щоб було більше", - заявила Супрун.

Як повідомлялося, з 1 квітня в Україні стартувала програма "Доступні ліки", яка дозволить громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку, що бере участь у програмі, і отримати обрані ліки.

Поділитися повідомленням

В урядовій програмі "Доступні ліки" беруть участь уже понад 2 тисячі аптек.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає "Урядовий портал".

"Ефективність роботи програми "Доступні ліки" зараз залежить від тісної взаємодії керівників органів місцевої влади з Міністерством охорони здоров'я. Ми вже маємо певні позитивні зрушення. Зокрема, сьогодні по всій Україні в програмі "Доступні ліки" беруть участь уже понад 2000 аптек. Але цього недостатньо", - сказав Розенко.

Крім того, Розенко повідомив, що найкращі показники із залучення аптек до участі в програмі мають Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська та Хмельницька області.

"У Запорізькій, Житомирській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях потрібно істотно збільшити кількість аптек, які беруть участь у програмі", - сказав він.

Поділитися повідомленням

14.04.17 16:50

Лікар і медсестра "первинки" будуть отримувати до 25 тис. грн на місяць, - МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України розрахувало вартість надання послуг первинної медичної допомоги і порівняло витрати з розміром пропонованого тарифу на відповідні послуги.
Ці дані містяться у фінансово-економічному обґрунтуванні законопроекту "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", який переданий на голосування до Верховної Ради. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я.

За інформацією заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка, розрахунки показують, що за поточного мінімального фінансування первинної медичної допомоги медична практика, яка обслуговує 2000 пацієнтів (лікар, медсестра), буде отримувати середній прибуток в обсязі 35 000 грн на місяць. Розрахунки необхідних витрат, пов'язаних з виконанням галузевих вимог на рівні первинної медичної допомоги показують, що максимальна сума, яку повинен витратити такий суб'єкт на діагностичні тести, витратні матеріали та амортизацію обладнання, становитиме 9081 грн на місяць. Таким чином, обсяг коштів для оплати заробітної плати та інших поточних витрат становитиме в середньому 25 919 грн на місяць.

Ось розрахунок вартості надання послуг первинної медичної допомоги, пов'язаних із виконанням галузевих вимог:

58f0d7c88b81d_1.jpg

За даними МОЗ, у разі внесення змін до Державного бюджету-2017, вартість послуг буде збільшена)

Поділитися повідомленням

15.04.17 18:13  Гройсман оприлюднив докладну карту аптек-партнерів програми "Доступні ліки"

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман опублікував карту України з аптеками, які приєдналися до програми "Доступні ліки".
Як повідомляє Цензор.НЕТ, Гройсман на своїй сторінці в Facebook закликав поширювати цю інформацію.

"За перші дні зі старту дії програми "Доступні ліки" тисячі українців змогли скористатись перевагами програми, і дуже важливо, щоб якомога більше громадян дізнались про можливість отримати необхідні ліки безкоштовно або з невеликою доплатою.
Вже зараз понад 2000 аптек підтримують урядову програму, і з кожним днем ця кількість збільшується. Ділюсь з вами детальною картою аптек-партнерів програми "Доступні ліки" у всій Україні. Поширюйте! - написав Гройсман.

Поділитися повідомленням

Київська міська державна адміністрація (КМДА) заявляє про участь 59 аптек міста в програмі з відшкодування ліків для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу (інсулінозалежний діабет) і бронхіальної астми.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Українським новинам повідомив заступник голови відомства Микола Поворозник.

"На зараз у програмі взяли участь 59 аптек", - повідомив він.

Поворозник зазначив, що більшість аптек перебувають у комунальній власності, проте деякі приватні аптеки також приєдналися до програми.

Як повідомляли, 1 квітня програма реімбурсації ліків набула чинності.

Поділитися повідомленням

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявляє, що 2,7 тис. аптек взяли участь у програмі з відшкодування вартості ліків для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу (інсулінозалежний діабет) і бронхіальної астми.

Про це Розенко повідомив на брифінгу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

"2 700 аптек по всій Україні вже взяли участь у програмі "Доступні ліки", - сказав він.

За словами віце-прем'єра, сьогодні основними завданнями місцевої влади є збільшення кількості аптек, які беруть участь у програмі реімбурсації, а також забезпечення зазначених аптек повним асортиментом ліків, що підпадають під реімбурсацію.

Розенко додав, що відповідним структурним підрозділам обласних державних адміністрацій було дано доручення невідкладно провести відповідну роботу з дистрибуторами ліків, щоб забезпечити наявності ліків, котрі підпадають під реімбурсацію, в аптечних установах.

Нагадаємо, 1 квітня програма з реімбурсації ліків (відшкодування вартості ліків для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету другого типу (інсулінозалежний діабет) і бронхіальної астми) набула чинності.

Поділитися повідомленням

Після запуску реформи охорони здоров'я зарплата лікарів, що працюють на первинному рівні, виросте майже в шість разів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в коментарі ZN.UA.

Вона також зазначила, що сума у 210 грн, яка буде "ходити" за пацієнтом після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги, була передбачена ще в 2016 році, коли формувався бюджет-2017, а зараз переглянута у бік збільшення.

"210 грн було передбачено ще в 2016 році, коли формувався бюджет-2017. За основу брали бюджет на первинку - 20% від загального. Зараз є правдивіші розрахунки, це вже не 210 грн, а більше. Якщо лікар працюватиме як ФОП, ці кошти приходитимуть на його рахунок. А якщо залишиться при центрі ПМСД - гроші отримуватиме центр. А лікареві виділятимуть кошти за кожного пацієнта, з яким він підписав договір", - зазначила вона.

Поділитися повідомленням

Міністерство охорони здоров'я і Міністерство юстиції завершили імплементацію міжнародних протоколів лікування.

Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"Спільно з Міністерством охорони здоров'я наші дві команди завершили процес імплементації одного дуже важливого рішення, яке стосується мільйонів українців ... незважаючи на опір певних кіл і псевдоекспертів вчора Міністерством юстиції було зареєстровано рішення МОЗ про впровадження в Україні нових стандартів клінічних протоколів", - сказав він.

За словами міністра рішення про імплементацію нових клінічних протоколів набуде чинності 28 квітня.

При цьому заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський зазначив, що відповідний наказ МОЗ має дозвільний характер.

"Ми дозволяємо грамотному лікарю, який читає, застосовувати міжнародні протоколи лікування ... До сьогодні, попри значний прогрес у медицині, лікар змушений був застосовувати українські протоколи лікування, які дуже часто містили і корупційну складову, й елементи середньовічних забобонів ...", - сказав Лінчевський.

Заступник міністра зазначив, що прийняття відповідного наказу МОЗ дозволить змінити систему охорони здоров'я на користь пацієнта.

Поділитися повідомленням

Київська міська державна адміністрація заявляє, що 48 тис. киян вже беруть участь у програмі з відшкодування вартості ліків для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2-го типу (інсулінозалежний діабет) і бронхіальної астми.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт КМДА.

За словами першого заступника голови Київміськадміністрації Геннадія Пліса, планується розширення переліку ліків.

"Розширення спектру лікарських препаратів відбудеться за рахунок імпортних, якщо знайдуться інвестори. На жаль, на цей момент немає спонсорів, які могли б допомогти в цьому", - зазначив Пліс.

Найбільшим попитом у киян користуються ліки, призначені для лікування гіпертонічної хвороби.

Програма "Доступні ліки" надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки.

Придбати такі ліки можна за рецептом, який потрібно попередньо отримати у лікаря.

Аптеки, які беруть участь у цій програмі, можна упізнати за наклейкою з позначкою "Доступні ціни".

Середня вартість одного рецепту становила 40 гривень.

Поділитися повідомленням

Проведення щеплень дітям від найбільш поширених інфекційних захворювань - це питання національної безпеки. Через низьке охоплення щепленнями населення в Україні зафіксовано випадки правця, кору, є навіть смерті від туберкульозу.

Про це на брифінгу з нагоди Європейського тижня імунізації сказала в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Вакцинація, без перебільшення, - питання національної безпеки України. Це є найбільш успішна і економічно ефективна профілактична стратегія, як дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних захворювань. Чим більше розвинена країна, тим більше вакцин включено до медичної допомоги дітям і дорослим", - сказала Супрун.

Зараз в український календар імунізації включено 10 щеплень, а в країнах ЄС, Північної та Південної Америки проводять вакцинацію щонайменше від 13 інфекційних захворювань.

За рекомендаціями ВООЗ вакциновано повинно бути 95% дитячого населення.

Зараз, через відмову батьків від вакцинації, а також недостатню поінформованість про наслідки цієї відмови, а також через антивакцинальну кампанію в медіа Україна перебуває на останньому місті у світі за рівнем охоплення щепленням населення. Так, за словами Супрун, вже є важкі наслідки відмови від вакцинації в Україні.

«Є випадки правця, кору, є навіть смерті від туберкульозу, два місяці тому туберкульоз призвів до смерті дворічного хлопчика. Низький рівень щеплення призвів до спалаху поліомієліту в 2015 році», - сказала Супрун.

В.о. міністра наголосила, що відмова від вакцинації як з боку батьків, так і з боку лікарів, які користуються застарілими протоколами і побоюються так званих протипоказань, ставить під загрозу життя дітей.

Зараз, за словами Супрун, завдяки проведенню закупівель вакцин за допомогою ЮНІСЕФ, вакцин в Україні достатньо, зокрема і в регіонах. У випадку відмови у наданні вакцини вона порадила батькам звертатися до облдержадміністрацій, у разі неотримання відповіді - звертатися в Міністерство охорони здоров'я.

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку