Перейти до вмісту
service101

Пенсійна реформа

Краща відповідь

Пенсійна реформа, проведення якої в поточному році планує уряд, не передбачатиме підвищення пенсійного віку, МВФ цього не вимагає.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "112 Україна" заявив віце-прем'єр Павло Розенко.

"Потрібно уважно читати слова представника МВФ ... Представник МВФ абсолютно чітко сказав про те, що Україна погодилася провести пенсійну реформу. Ми це знаємо, ми це розуміємо. І ми говоримо про те, що, дійсно, пенсійна реформа повинна бути проведена. Цього ніхто не заперечує. Друге, що сказав представник МВФ, що, на думку МВФ, може бути одним з варіантів питання підвищення пенсійного віку. Я хочу спростувати будь-які твердження, заголовки, натяки на те, що українська влада погодилася на підвищення пенсійного віку. Пенсійна реформа дійсно повинна бути проведена. Пенсійна реформа, сподіваюся, спільно з товариством, спільно з Верховною Радою буде обговорена і прийнята цього року. Але підвищення пенсійного віку в Україні не буде", - зазначив він.

Поділитися повідомленням

Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глава Мінсоцполітики виступає за виплату пенсій лише пенсіонерам, які не працюють.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив в інтерв'ю інтернет-виданню Realist, передає Цензор.НЕТ.

"У всьому світі діє правило - або пенсія, або зарплата. Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, потрібно встановити правило - або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більше. Або ти йдеш відразу й отримуєш пенсію, але не працюєш", - розповів міністр.

На зауваження про те, що в такому випадку з'являється ризик, що пенсіонерів просто не будуть офіційно оформляти, Рева відповів: "320 тис. грн штраф. Будь ласка. Можна не оформляти".

На уточнення, чи є випадки нарахування таких великих штрафів, міністр зазначив: "Зараз ми тільки почали працювати. Пізніше підведемо підсумки. Потрібно, щоб люди чітко розуміли, що справа не штрафах. Прем'єр правильно сказав, що немає завдання штрафами наповнити бюджет. Важливо, щоб всі працювали і чесно платили податки ".

Поділитися повідомленням

Глава Мінсоцполітики озвучив головні передбачувані нововведення пенсійної реформи - підвищення пенсійного віку не буде, але буде необхідний мінімальний пенсійний стаж, який за бажання можна буде докупити, сплативши відсутні соцвнески. Крім того, він зазначив, що законопроект про пенсійну реформу в першому варіанті готовий.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив в інтерв'ю інтернет-виданню Realist, передає Цензор.НЕТ.

"Є дефіцит Пенсійного фонду. Грошей не вистачає. Є два варіанти - зменшити кількість тих, хто буде отримувати гроші, або розширити кількість тих, хто платить соціальні внески. Ну і є варіант підвищити податки. У МВФ нам показують, мовляв, ось у Німеччині підвищили пенсійний вік. У Німеччині люди, які працюють, платять внески до Пенсійного фонду. Це аксіома. Ухилення від сплати там практично немає. Але кількість тих, хто платить, зменшується природним шляхом за рахунок старіння населення. А кількість пенсіонерів завдяки хорошій медичній системі збільшується. У німців немає можливості розширювати кількість платників. Підвищити податки - це значить вбивати економіку. Що вони роблять? Вони зменшують кількість тих, хто отримує пенсію шляхом збільшення пенсійного віку. Все зрозуміло і логічно. Нам пропонують взяти цей інструментарій і перенести в українські реалії. Але у нас інші проблеми. У нас є величезна база для збільшення кількості платників до Пенсійного фонду. Але вони не платять. Чому? Тому що є дві базові установки: "Мені буде 60 років - мені пенсію дадуть" і "Мені дадуть таку ж пенсію, як і мого сусіда, який сплачує внески". Але вони все прийдуть за пенсією в 60 років. І вони впевнені, що пенсію їм дадуть. Я хочу, щоб кожен отримав те, що він заробив. Якщо ти хочеш отримати пенсію, ти повинен її заробити, а не просто дожити до 60 років. Все чесно", - пояснив міністр.

"У нас є ПФ, є закон. Кожному сказали - потрібно мати загальний стаж 30 років для жінок і 35 років для чоловіків, щоб мати право отримувати пенсію. Потім придумали норму про пенсійне забезпечення у разі неповного стажу. Подивилися, що пенсія виходить маленька і підтягнули її до прожиткового мінімуму. Але якщо ми пенсію розширюємо, а людина її не заробила, то у кого ми забираємо? У того, хто заробив. І тут виникає зрівнялівка. З 12,5 млн пенсіонерів 8,5 млн отримують однакову пенсію. Стоїть пенсіонер і каже: "Товариші, я 45 років пахав і мені дали 1247 грн. А він працював 10 років і йому теж платять 1247 грн". Ми молоді говоримо: "Ось бачите, треба платити в ПФ". А вони що кажуть? "Ми що ідіоти, ви наведіть порядок, відновіть справедливість і покажіть нам, що це потрібно", - додав Рева.

"Ще раз повторю. Не потрібно зменшувати кількість пенсіонерів, потрібно розширювати кількість платників. У нас є така можливість. У німців немає, а у нас - є. У нас величезний сектор "тіньової" економіки. Але для того, щоб ми розширили базу платників, ми повинні створити стимули, щоб вони платили. Ми повинні показати тим, хто не платить, що вони будуть в гіршому становищі, ніж ті, хто платять. А тим, хто платить, ми говоримо: "Хлопці, 60 років, є 30- 35 стажу, ви отримуєте пенсію, і ми навіть вам з коефіцієнтом заплатимо більше. А ви не платили, в 60 років нічого не отримаєте, будете працювати далі, поки не заробите. Не заробите? Тоді взагалі не ходіть до нас. Отримувати ви нічого не будете", - констатував міністр.

"Якщо люди бачитимуть, що вони пенсію просто так не отримають, якщо у них не буде стажу, виникнуть питання щодо декількох категорій людей. Позиція перша - я працював 20 років до 2000 року, потім поїхав до Польщі і став працювати там. Мені 60 років виповнюється, я приїжджаю в Україну і кажу: "А дайте мені пенсію". А мені відповідають: "У тебе ж стажу немає". Добре, а я можу якось компенсувати? Ми говоримо: "Звичайно, за кожен рік відсутнього стажу можна заплатити". Ви робите фактично страховий внесок і в 60 років виходите на пенсію. Ви можете померти через рік, а можете - через 20 років. Але ми гарантуємо виплату пенсії. Тільки за умови, якщо ви компенсуєте за ті роки, коли ви не платили. Тобто купівля стажу. Це логічно? МВФ каже: "Ні-ні. Так робити не можна". Чому ж? У людини так склалися обставини. У нас така економічна ситуація була. Він не міг платити соцвнески. Різні причини. Зараз він хоче. Нехай заплатить. У нас є норма в законі. Просто нею ніхто не користується, тому що вона "мертва". З тієї простої причини, що все одно всім дають. А якщо не будуть давати, то людина заплатить, якщо захоче. Є підприємці, у яких батьки вже майже пенсіонери, але їм стажу не вистачає. Можуть за них заплатити? Чому б і ні. Нам потрібно залучити фінансовий ресурс на чесній основі", - розповів Рева про ще одну пропоновану новелупенсійної реформи.

"Ми десять місяців працюємо. До речі, я хотів би звернути вашу увагу, а то у нас знову починається, як з мінімальною зарплатою, що ніхто нічого не робив. Ми працювали кілька місяців, дискутували, прораховували варіанти з податкової, Мінфіном, МЕРТ. Через те, що ми не озвучували наші дискусії, це ж не означає, що їх не було. Те ж саме щодо пенсійної реформи. Ми десять місяців над нею працюємо. В принципі, законопроект в першому варіанті готовий. Одна порівняльна таблиця вже понад 300 сторінок. Але ми зможемо зробити тільки тоді, коли зможемо переконати і кредиторів, і громадськість, і депутатів, і уряд, і президента, що це правильно. МВФ вважають наші розрахунки переконливими. Ось що найцікавіше. Коли ми їм сказали, що у нас є альтернативна пропозиція, коли ми їм показали наші розрахунки, їм стало погано. І вони стали переводити дискусію зі сфери фінансово-економічної в морально-релігійну. Мовляв, все це, звичайно, добре. Але треба б вік підняти. Навіщо? Вам-то яке діло, як ми будемо реформу проводити. Вас цікавлять економічні параметри? Будь ласка. У нас програма з МВФ закінчується через два роки. Протягом десяти років, як показують розрахунки, з якими МВФ згоден, у нас буде ліквідовано дефіцит ПФ. В чому проблема? Що вас не влаштовує? Я розумію, що їх не влаштовує. Вони ж усім один і той же набір заходів пропонують. Якщо Україні сказали підвищити пенсійний вік, і вона відмовиться, зробить по-своєму, то як вони зможуть переконувати інші країни, що щось потрібно робити. Всі побіжать вивчати наш досвід, правильно?", - резюмував Рева.

Поділитися повідомленням

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко виступає за можливість отримання пенсії працюючими пенсіонерами.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українськi Новини", про це віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив в ефірі телеканалу "Еспрессо ТВ".

"Безумовно, в ідеалі є така ситуація в розвинених державах: або/або. Але Україна має свою специфіку. Я впевнений, і я на цьому наполягатиму, щоб працюючі пенсіонери залишалися як категорія в українському законодавстві, і щоб людина могла і отримувати пенсію, і продовжувати свою трудову діяльність", - сказав Розенко.

За його словами, на даний момент немає передумов до того, щоб позбавляти працюючих пенсіонерів можливості отримувати пенсію.

Він вважає, що дане питання будуть розглядати через 20-25 років.

Віце-прем'єр наголосив, що уряд не має наміру ініціювати виплату пенсій лише непрацюючим пенсіонерам.

Також Розенко зазначив, що питання підвищення пенсійного віку з переговорів із Міжнародним валютним фондом знято.

"Питання збільшення страхового стажу також не стоїть", - додав віце-прем'єр.

Крім того, раніше Розенко підкреслював, що не є прихильником ідеї можливості купівлі відсутнього трудового стажу для виходу на пенсію.

Поділитися повідомленням

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що кінцевий варіант пенсійної реформи поки що не готовий.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він сказав сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу "Еспрессо ТБ".

Розенко заявив, що на даний момент над проектом пенсійної реформи йде робота. "На сьогодні в нас немає кінцевого варіанту пенсійної реформи, яку ми могли б презентувати... Сьогодні, насправді, йде серйозна робота на рівні Міністерства соціальної політики, на рівні експертних груп, у тому числі в переговорному процесі з МВФ, щоб напрацювати варіант пенсійної реформи", - заявив Розенко.

Поділитися повідомленням

Україна гостро потребує пенсійної реформи.

Про це сказала директор Світового Банку в Україні Сату какони в інтерв'ю з Emerging Europe, передає Цензор.НЕТ.

Каконен розповіла, що в цілому обсяги реформ в Україні вражають.

"Здається, ніби в Україні за останні три роки майже нічого не сталося в плані реформ. Але якщо подивитися, то український уряд за останні три роки впровадив більше реформ, ніж уряди попередніх 15 років. Тут є позитивна тенденція. Все почало рухатися в правильному напрямку, але потрібно ще багато чого зробити, щоб досягти потенціалу", - сказала Каконен.

Директор СБ в Україні назвала кілька сфер, у яких реформи дуже потрібні найближчим часом. Насамперед, це пенсійний сектор.

"Потреба у пенсійній реформі дуже гостра. Якщо не реформувати пенсійну систему, майбутні покоління пенсіонерів будуть ще біднішими, ніж сучасні", - вважає Каконен.

Крім того, реформи потрібні в таких сферах, як сільське господарство, земельний ринок, охорона здоров'я й освіта.

"Українці живуть на 10 років менше, ніж інші європейці, а це неприйнятно. Крім того, людям не подобається рівень медичних послуг. Дані свідчать про те, що тільки 10 відсотків населення задоволені медичним обслуговуванням, так що ця реформа теж дуже потрібна", - сказала Каконен.

Поділитися повідомленням

Кабінет Міністрів поки не має остаточного варіанту проведення пенсійної реформи. Обговорення триває.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

"Робота над пенсійною реформою триває. У Кабінету Міністрів поки немає остаточного варіанту проведення пенсійної реформи. У нас йде розмова всередині Кабінету Міністрів, у нас йде робота з експертами, фахівцями, робота триває, думаю, протягом 1,5-2 місяців ми закінчимо наші дискусії і вийдемо публічно на якісь варіанти пенсійної реформи", - повідомив він.

Розенко вкотре запевнив, що в процесі пенсійної реформи не передбачається підвищення пенсійного віку.

Поділитися повідомленням

Пенсионная реформа-2018: чего ждать пенсионерам

44_main_new.1489506946.jpg

С 2018 года должен заработать второй уровень пенсионного обеспечения — внедрение личных накопительных счетов работников. Этим вопросом всерьез озаботились как депутаты профильного комитета ВР, так и Кабмин, презентовавшие вчера проект пенсионной реформы, пишет «Сегодня».

ЧТО ИМЕЕМ. Как рассказал во время презентации в Аналитико-исследовательском центре "Институт Горшенина" замглавы Комитета ВР по экономической политике Юрий Соловей, сегодня из почти 12 млн пенсионеров, получающих пенсии за счет солидарной системы (общий котел), 78% имеют пенсии до 2 тыс. грн в месяц, 17% — 2—4 тыс. грн и лишь 3% — более 4 тыс. грн. Их пенсреформа не коснется, но если ее не начать, то у будущих пенсионеров выплаты окажутся еще меньше.
"При одной солидарной системе размер пенсий по отношению к размеру зарплат, с которых уплачены взносы в Пенсфонд, будет постоянно снижаться из-за демографического давления (население стареет. — Авт.), — говорит Соловей. — Сейчас на 10 работников приходится 11 пенсионеров, а через несколько лет будет 13—15, что, в свою очередь, лишает работников и работодателей стимула к уплате единого соцвзноса (ЕСВ) и легализации зарплат, так как пенсии все равно будут мизерными. Поэтому введение системы персональных сбережений необходимо. К тому же это "длинные" (в отличие от краткосрочных депозитов населения) деньги, которые станут работать на экономику".

ЧТО ПРЕДЛАГАЮТ. Итак, с января 2018-го дополнительные 2% от зарплаты сотрудника работодатель будет перечислять на его личный пенссчет. Ежегодно в течение пяти лет отчисления работодателя станут увеличиваться на 1% (в 2019-м — 3%, в 2020-м — 4% и т. д.), пока не достигнут 7%. Такие отчисления станут обязательными для тех, кому меньше 35 лет. А для старшего поколения — добровольными. По достижении пенсионного возраста человек будет ежемесячно получать сумму, предварительно равными частями от накопленного (всего ожидается, что пенсия будет состоять на 60% из солидарной системы, 30% — личных счетов и 10% — из негосударственных пенссетов). Если пенсионер умрет, то оставшиеся на его личном пенссчету деньги унаследуются (при солидарной системе выплачивают две пенсии на погребение. — Авт.). Также предусматривается, что при тяжелой болезни вся сумма или ее часть может быть истрачена на лечение, но, естественно, пенсвыплаты после этого окажутся меньше.
Как уточнил вице-премьер Кабмина Павел Розенко, увеличивать нынешний ЕСВ (22%) не планируют, как и налог на доходы физлиц (18%). Доходы в новосозданный Накопительный пенсфонд (НПФ) пойдут за счет урезания поступлений в солидарную систему, уменьшения работодателям налога на прибыль и перераспределений других доходов госбюджета. Ожидается, что они будут постоянно нарастать и за 2018—2028 годы достигнут 420 млрд грн. Для защиты от инфляции накопления предлагают вкладывать в облигации внутреннего госзайма (ОВГЗ), обещая доходность не ниже уровня инфляции в текущем году.

ЧТО ДЕЛАТЬ. Дабы второй уровень начал работать, депутатам надо отменить норму закона "Об обязательном госпенсстраховании", предусматривающую его введение лишь при бездефицитном бюджете ПФ. По словам Розенко, договоренность с МВФ об этом наконец-то достигнута.
"Чтобы не вырос дефицит ПФ, надо также уменьшить налог на прибыль, внеся изменения в Налоговый кодекс, и за счет этого увеличить ЕСВ, с которого деньги идут в ПФ, — считает независимый пенсэксперт Виктор Колбун (экс-замглавы ПФ). — Что касается вкладывания денег из НПФ в государственные ценные бумаги, то это мера временная, ибо нельзя до бесконечности выпускать ОВГЗ. Но плюс этой идеи в том, что она снизит инфляцию, ведь обеспечить 13—15% годовых по ОВГЗ сложно, поэтому государство станет жестче контролировать рост цен".
Другие эксперты сомневаются, что власти успеют запустить задуманное. "Нужно не менее полутора лет: помимо изменения действующих законов, надо разработать много подзаконных актов: положение об НПФ, обеспечении контроля за собранными средствами на пенссчетах и т. д.", — уверен гендиректор Украинской ассоциации инвестбизнеса Андрей Рыбальченко.

Поділитися повідомленням

Пенсійна реформа приведе до збільшення пенсій для більшості громадян.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у ефірі ICTV.

"Я запропоную чесну пенсійну реформу українським громадянам. Ви побачите - кожен із вас, хто сьогодні на пенсії, - як вона позначиться на вашій пенсії. І запевняю: для більшості українських громадян це приведе до збільшення пенсій", - сказав він.

Голова уряду підкреслив, що пенсійна реформа дозволить ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду, а отримані кошти спрямують на підтримку пенсіонерів. Прем'єр наголосив, що реформу проведуть у 2017 році.

За його словами, вжиті урядом заходи, зокрема, збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня, зумовили зростання надходжень до Пенсійного фонду на 30%.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що у Кабінету Міністрів поки немає остаточного варіанту проведення пенсійної реформи. Обговорення триває.

Поділитися повідомленням

Проведені реформи, зокрема щодо заробітної плати, вже дають наповнення бюджету Пенсійного фонду більш ніж на 30% із випередженням плану.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів у понеділок увечері.

"У нас є 142 млрд дефіциту Пенсійного фонду. Це кошти, які треба виплачувати пенсіонерам, а їх поки що в Пенсійного фонду немає. Ті реформи, які ми ухвалили з 1 січня, зокрема щодо заробітної плати, вже дають наповнення бюджету Пенсійного фонду більш ніж на 30% із випередженням плану. Це означає, що ми почали з вами рух на зменшення дефіциту Пенсійного фонду", - повідомив Прем'єр-міністр.

Він наголосив, що у 2017 році уряд запропонує пенсійну реформу, яка буде чесною та забезпечить справедливість і підвищення пенсій в Україні.

"Ви побачите, кожен із вас, хто сьогодні на пенсії, як вона позначиться на вашій пенсії, і запевняю - для більшості українських громадян це приведе до підвищення пенсій", - підкреслив Прем'єр-міністр.

"Та система, яку ми пропонуємо, дасть можливість, щоби дефіцит Пенсійного фонду був - нуль, а все, що додатково заробляємо, спрямовувати на підтримку українських пенсіонерів. Це надзвичайно важливий крок, який ми зробимо цього року, хто би що нам не блокував - це їхня справа. Ми будемо йти вперед і будемо все робити для того, щоб вирішувати проблеми, які накопичувалися десятиріччями", - наголосив Володимир Гройсман.

Поділитися повідомленням

Завданням уряду цього році є підвищення пенсій і зміна самої пенсійної системи.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав після ознайомлення з новими сервісами Приватбанку.

"Моє завдання цього року - підвищити пенсії українським громадянам, змінити пенсійну систему, яка стане справедливою, яка до 2024 року, за нашим розрахунками, стане бездефіцитною і приведе до збільшення розміру пенсій українських громадян", - сказав Гройсман.

Він зазначив, що найближчим часом уряд вийде з новим законопроектом нової, якісної пенсійної системи. Керівник уряду висловив сподівання, що фракції, які не входять у парламентську коаліцію, теж підтримають цей проект, оскільки завдання держави - всі економічні досягнення "конвертувати" в рівень життя людей.

Поділитися повідомленням

Не знаю чи можна довіряти цьому сайту....

Миллионам украинцев пенсии повысят почти в два раза: подробности "осовременивания"

Деньги на перерасчет пенсий Кабмин планирует получить за счет перевыполнения бюджета Пенсионного фонда 

81_main_new.1485878575.jpg

Большинство украинцев на "заслуженном отдыхе" получают меньше 1500 гривен, при этом минимальная пенсия на данный момент – 1247, а максимальная – 58,7 тысячи гривен. В этом году правительство анонсирует повышение пенсий на 10,1% (в мае и декабре), и масштабное "осовременивание". Сайт "Сегодня" выяснил, как разбогатеют украинцы на пенсии в 2017-м.

Как и кому пересчитают пенсии

Пенсия украинцев зависит от трех показателей: средней зарплаты по стране на момент, когда выходил на пенсию, стажа и соотношения собственной зарплаты к средней. Учитывая, что средняя зарплата растет с каждым годом, пенсии украинцев необходимо "осовременивать". Последний раз такое "осовременивание" происходило в 2012-м году. За это время средняя зарплата в Украине выросла в два раза, в результате миллионы украинцев на "заслуженном отдыхе" имеют расчетный размер пенсии ниже прожиточного минимума.

1238063_1_01.jpg

Как рассчитывается пенсия:

П = Зп * КЗ * Кс

П – размер пенсии, 
Зп – заработная плата (средняя зарплата за три года до выхода на пенсию)
Кз- коэффициент заработной платы (соотношение своей зарплаты к средней по стране)
Кс – коэффициент страхового стажа (каждый проработанный год умножается на 1,35)

По данным Минсоцполитики, часть пенсий рассчитаны с учетом средней зарплаты 1917,91 гривен. К примеру, размер пенсии для украинца, который проработал 35 лет и получал среднюю зарплату, можно рассчитать так: 1917,91 * 1 * 0,47 = 901,4 гривни. Учитывая, что пенсия по возрасту в Украине не может быть ниже 1247 гривен, еще 345,6 гривни доплачивают из Пенсионного фонда.

Еще в прошлом году министр социальной политики Андрей Рева анонсировал грядущее "осовременивание" пенсий с учетом нового показателя средней зарплаты. Как сообщил источник "Сегодня" в рабочей группе министерства по подготовке "осовременивания", пенсии повысят с учетом средней зарплаты 3764 гривен. При этом коэффициент страхового стажа сократят с 1,35 до 1.

После "осовременивания" эту же пенсию пересчитают по формуле: П = 3764 * 1* 0,35 = 1317 гривен. Однако, если зарплата, например, была в два раза выше средней по стране, сейчас пенсионер (со стажем 35 лет) получает 1800 гривен, а после "осовременивания" будет получать 2634 гривни.

Всего Министерство соцполитики планирует повысить пенсии 5,6 миллионам украинцев (всего в Украине 11,9 миллиона пенсионеров). Часть пенсионеров после "осовременивания" будут получать в два раза больше. Так, больше, чем на 1000 гривен разбогатеют 1,1 миллиона пенсионеров. Прибавку от 900 до 1000 гривен могут получить 487 тысяч пенсионеров, от 700 до 800 гривен – 460 тысяч. Остальным (а это больше 3,5 миллиона украинцев) пенсию поднимут от 50 до 700 гривен.

"Если мы говорим о том, что в год у нас назначается около 450-500 новых пенсий, то конечно, все те, которые были назначены до начала 2016 года, уже отстают от новоназначенных пенсий. Если у нас 12 миллионов пенсионеров, вы можете посчитать, сколько нам нужно осовременивать. Понятно, что у каждого пенсионера индивидуально. Понятно, что если осовременивание будет делаться, то будет делаться по каждому пенсионеру, в зависимости от заработной платы и стажа. Понятно, что при осовременивании не все получат повышение, потому что иногда за счет разных доплат пенсия получается больше, чем будет при осовременивании. Такое тоже есть", – рассказал "Сегодня" зампредседателя Пенсионного фонда Николай Шабмир.

"Понятно, что при осовременивании не все получат повышение, потому что иногда за счет разных доплат пенсия получается больше, чем будет при осовременивании. Такое тоже есть", – рассказал "Сегодня" зампредседателя Пенсионного фонда Николай Шабмир.

Где взять деньги на "осовременивание"

На данный момент "устаревшие" пенсии получают 8,5 из 11,9 миллионов пенсионеров. По подсчетам Кабмина, "осовременивание" пенсий обойдется государству в 47,7 миллиардов гривен. Эксперты уверены: собрать дополнительно столько средств будет крайне сложно. "Конечно, столько они вряд ли соберут. Цифры назывались очень разные. На осовременивание, как говорил Розенко (вице-премьер-министр Украины – ред.), нужно 40-50 миллиардов. Мы делали подсчеты, по которым получалось, что нужно порядка 70 миллиардов гривен, чтобы ощутимо осовременить пенсии. Столько денег они не соберут. Да и трудно оценить, сколько получим по зарплатам, какая будет динамика, что будет с экономикой", – говорит старший научный сотрудник Института демографии и социальных исследований Лидия Ткаченко.

На запрос "Сегодня" в Пенсионном фонде ответили: в бюджете на этот год "осовременивание" пенсий не предусмотрено. "Бюджет формируются на основе действующих законодательных норм. Законодательного решения об осовременивании уровня назначенных пенсий на данный момент нет", – пояснили в ведомстве.

Деньги на перерасчет пенсий планируют получить за счет перевыполнения бюджета Пенсионного фонда. Скорее всего, его проведут во второй половине этого года. В интервью одному из интернет-изданий Павел Розенко заявил: "повышение минимальной заработной платы после первого месяца дало дополнительное пополнение Пенсионного фонда на 18%, то есть мы на 18% собрали больше, чем было запланировано на январь 2017 года. Если мы сохраним эту динамику, если мы увидим, что бизнес понял, что надо легализоваться и платить налоги… безусловно, мы сразу примем решение о дополнительном увеличении пенсий или о проведении "осовременивания" пенсий".

1182983_01.jpg

Пенсионный фонд пополняет за счет взносов работающих украинцев (22% ЕСВ с каждой зарплаты). За первые два месяца прошлого года ПФ получил 17,7 миллиардов гривен, а за первые два месяца 2017-го – 20,6 миллиарда гривен. Всего в этом году в бюджете предусмотрены поступления от ЕСВ в размере 163,6 миллиарда гривен, а в прошлом году – 107,1 миллиард. Несмотря на это, "дырка" ПФ в этом году будет на уровне 141 миллиарда гривен (дефицит компенсируют из государственной казны).

Напомним, в среднем украиснкие мужчины живут на пенсии (после 60 лет) 14,8 лет, а женщины – 19,9 лет. При этом общий удельный вес пенсионеров растет. В 1959-м украинцев старше 60 лет было всего 11%, в 2001-м – 21%, а в 2036-м, по оценкам института демографических исследований, будет 28%. Пенсионеров становится больше, а молодых людей – меньше. Такими темпами уже в 2032-м украинцев возрастом от 20 до 60 лет будет меньше, чем украинцев старше 60 лет.

На данный момент 10 работающих содержат больше 11 пенсионеров. Связано это с тем, что, по оценкам ПФ, 25% украинцев работают неофициально. Из 20 миллионов трудоспособных украинцев работают только 16 миллионов, а ЕСВ, который пополняет ПФ, платят только 10,1 миллиона человек. Остальные – аграрии, работники сферы услуг и т.д. – имеют право не платить и активно этим правом пользуются. По подсчетам Института демографии, в 2050-м в Украине соотношение работающих к пенсионерам будет 10 к 15.

Поділитися повідомленням

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман готовий найближчим часом презентувати пенсійну реформу, а також сподівається, що за наявності належної підтримки депутатами українського парламенту цієї реформи, її можуть ухвалити до кінця поточної сесії парламенту.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в п'ятницю в Києві.

"Я вважаю, що в 2017 році треба припинити процес, коли 80% українців отримують мінімальні пенсії. Ми вже знаємо, як це зробити, і найближчим часом презентуємо цю реформу. Я б дуже хотів, щоб ця реформа була підтримана українським парламентом, і я готовий нести повну відповідальність за результат цієї реформи.... я впевнений, що за наявності підтримки українського парламенту в 226 голосів ми зможемо до завершення цієї сесії, до 15 липня проголосувати за основу і в цілому. І з 1 жовтня в країні всім підняти українцям пенсії", - сказав він.

За словами Гройсмана, пенсійна система повинна бути справедливою і бездефіцитною, і могла дати можливість підняти рівень пенсії.

"Сьогодні дефіцит пенсійного фонду 141 млрд грн.... Моє завдання, щоб через 7 років цей дефіцит дорівнював нулю або був близький до нуля", - уточнив прем'єр.

Як повідомлялося раніше, оновлений меморандум України і МВФ, підписаний у кінці минулого тижня, містить серед іншого положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

Поділитися повідомленням

Уряд України зміг переконати МВФ у тому, що не потрібно підвищувати пенсійний вік для українців до 63 років.

Про це в ток-шоу "Право на владу" заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН.

"Ми вважали це неприйнятним у нашій країні зараз і запропонували інший варіант вирішення цієї проблеми. Дискусії тривали чотири місяці. Нам вдалося знайти рішення цього питання без підвищення загального пенсійного віку", - сказав міністр.

За його словами, загальний пенсійний вік для чоловіків і жінок в Україні становитиме 60 років.

Рева також зазначив, що на сьогодні пенсійний вік для жінок становить 58,5 років. За його словами, згідно із пенсійною реформою 2011 року, вік для виходу на пенсію для жінок кожного року буде підвищуватися на півроку і завершиться у 2021 році. Тоді жінки виходитимуть на пенсію, як і чоловіки - у 60 років.

Нагадаємо, згідно з опублікованим текстом меморандуму між МВФ і Україною, пенсійна реформа, яку необхідно прийняти до кінця травня 2017 року, має набути чинності з 1 січня 2018 року. Реформа має передбачати новий перелік варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку порівняно з нинішнім, пропонуючи громадянину вибір терміну й умов виходу на пенсію, який залежить від загального трудового стажу. Крім того, необхідно ввести додаткові пенсійні виплати для стимулювання більш тривалої зайнятості громадян і більш пізнього виходу на пенсію.

Поділитися повідомленням

Гройсман про пенсії: Треба враховувати стаж і подолати дефіцит

Пенсійна реформа передбачатиме врахування страхового стажу робітника при нарахуванні пенсії.

Про це сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час години уряду в Верховній Раді, відповідаючи на запитання представника "Опозиційного блоку".

"Пенсійна система, яка сьогодні діє в країні, тотально несправедлива: 85% українських пенсіонерів отримують пенсію на рівні мінімальної. Це фактично тотальне зубожіння пенсіонерів. І ми, незалежно від політичних прапорів, маємо змінити цю систему, щоб досягти трьох параметрів", – сказав він.

"Параметр перший: ця система повинна стати врешті-решт справедливою. І тут треба звертати увагу на страховий стаж людини, яка виходить на пенсію. Із цим треба згодитися – так само, як із тим, що вранці сходить сонце", – пояснивпрем'єр.

"Друга позиція. Ми маємо на сьогодні тотальний дефіцит Пенсійного фонду – більше 140 мільярдів. Це означає тільки єдине: що система, в якій половина є дотаційна, нежиттєздатна. Ми маємо вирішити питання дефіциту", – заявив Гройсман.

"І питання номер три. Я з усією відповідальністю заявляю, що після того, як уряд внесе варіант пенсійної реформи, який не передбачає – увага! – збільшення пенсійного віку, а передбачає інші заходи, які дозволять побудувати справедливу бездефіцитну систему, уряд України зробить перерахунок пенсій, достатньо суттєвий – і ми зможемо з 1 жовтня 2017 року підвищити пенсії в Україні", – наголосив він.

Він закликав фракцію "Опозиційного блоку" спільно з фракціями коаліції та іншими підтримати "цей варіант пенсійної реформи, звісно, після дискусії".

"Наше завдання полягає у підвищення пенсій українських громадян і зміні системи", – сказав прем’єр.

"Давайте перестанемо людей лякати. Давайте будемо говорити про те, що конкретно ми зробимо і як це позначиться на житті людей. Для нас надзвичайно важливо вирвати Україну з прірви, дати можливість людям відчути перспективу – і на власній кишені відчути, що ціни залишаються стабільними, а реальні доходи громадян зростають", – додав він.

Як відомо, у січні просочилася інформація про можливість "купувати" страховий стаж після проведення пенсійної реформи, але Мінсоцполітики не стало цього пояснювати.

У лютому Кабінет міністрів запропонував Міжнародному валютному фонду свій варіант пенсійної реформи, відхиливши пропозиції підвищення віку виходу на пенсію. Передбачалося, що Верховна Рада до кінця квітня ухвалить пенсійну реформу – й вона набуде чинності з 1 січня 2018 року.

На початку березня віце-прем’єр-міністр Павло Розенко говорив, що кінцевий варіант реформи оприлюднять "протягом місяця-двох". "Мова має йти не лише про те, як вдосконалити солідарний рівень пенсійної системи, а й про те, як дати людям можливість самим впливати на розмір своєї пенсії у майбутньому", – казав він.

2 квітня у супровідному листі до меморандуму з МВФ влада України попросила, зокрема, відкласти початок пенсійної реформи на кінець квітня 2017 року.

Олена Рощенко, УП

Поділитися повідомленням

Україну чекає крах пенсійної системи, якщо держава не буде вживати необхідних заходів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

"Якщо терміново не вжити заходів, щоб змінити цю ситуацію в пенсійній системі, у нас через 5-7, максимум через 10 років настане крах пенсійної системи з усіма можливими негативними наслідками, які тільки можна собі уявити", - сказав він.

На думку Реви, причина катастрофічного становища в пенсійній системі полягає в тому, що вона є "несправедливою" через "зрівнялівку". Також серед проблем він назвав розрив у сумі пенсій між "колишніми" і "новими" пенсіонерами, "немислимий" розмір мінімальної пенсії і наявність лише половини власних коштів у Пенсійному фонді, щоб "виплатити цю мізерну пенсію".

За його словами, для виходу із ситуації необхідна пенсійна реформа, яка передбачає підвищення пенсій, відновлення соціальної справедливості та припинення "зрівнялівки", встановлення чітких залежностей розмірів пенсії від величини заробітку, тобто сплати внеску і термінів його сплати, ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду за рахунок збільшення кількості платників.

Нагадаємо, згідно з новим меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом, оприлюдненим 4 квітня, Верховна Рада має ухвалити закон про пенсійну реформу до кінця цього місяця, а сама реформа повинна набути чинності від початку 2018 року.

Поділитися повідомленням

11.04.17 11:49  З 1 жовтня можливе підняття пенсій в Україні, - Гройсман

censor_news_big3.jpg

Кабінет Міністрів пропонує з 1 жовтня підняти пенсії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав на прес-конференції з нагоди року роботи поточного складу уряду.

За його словами, пенсійна реформа повинна мати три позиції.

"Ми повинні побудувати справедливу систему. Не можна, щоб 80% пенсіонерів отримували рівну пенсію. Друге - ми повинні в середньостроковій перспективі вийти на дефіцит, рівний 0, або наближений до нуля Це дасть можливість інвестувати в розмір пенсій. Третє - реформа, яка і дасть підвищення", - сказав він.

Також він запевнив, що з 1 жовтня Кабмін пропонує підняти пенсію українським пенсіонерам. Він підкреслив, що це системне підвищення.

Гройсман запевнив, що подальше підвищення буде досягнуто не за рахунок підвищення пенсійного віку.

"Ми знайшли можливість вибрати", - сказав він.

Прем'єр-міністр представив таблицю підняття пенсій:

640x357.jpg

Поділитися повідомленням

За таке рішення проголосували 262 нардепи.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна, Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект № 5594, який дозволяє отримувати пенсію через втрату годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, незалежно від причин його смерті.

Зараз дружини (чоловіки), які втратили годувальника з числа ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, можуть отримувати пенсію, якщо буде встановлено зв'язок причин смерті з аварією на атомній електростанції. Запропоновані документом зміни спрямовані на скасування необхідності встановлювати причинний зв'язок смерті з Чорнобильською катастрофою виключно в разі набуття права чоловіками/дружинами померлих осіб із інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Поділитися повідомленням

З 1 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів має намір провести актуалізацію пенсій.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю ZN.ua повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, найбільше від актуалізації пенсій виграють ті пенсіонери, які вийшли на пенсію до 2012 року.

"У них зараз найнижча пенсія - 1247 грн, а є такі, у кого ще менша - 949 грн. Підвищення виплати у них буде найбільшим", - заявив Рева.

Він зазначив, що на актуалізацію пенсій буде направлено 11 млрд гривень, які отримають за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати.

Поділитися повідомленням

Кабінет Міністрів не має допустити зростання дефіциту пенсійного фонду України вище нинішньої позначки в 140 мільярдів гривень.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв'ю ZN.UA.

За його словами, законопроект про пенсійну реформу повинен бути представлений до 16 травня.

"До 16 травня ми повинні представити відповідний законопроект у ВР. Пенсійна - ключова реформа. В країні, яка веде гібридну війну, де 134 млрд гривень витрачається на оборону, платити 140 млрд за мізерні пенсії - злочин. А якщо ми їх підвищимо, то повинні сказати, що 140 млрд грн ми фіксуємо, а всі інші надбавки фінансуємо тільки за рахунок наших додаткових доходів", - заявив міністр.

Відповідаючи на питання про намір уряду зафіксувати дефіцит ПФ в 140 млрд грн, Рева уточнив, що зараз йдеться про те, щоб не допустити його збільшення.

"На цьому етапі йдеться про те, що ми не повинні допустити його збільшення. Зменшити ми його не зможемо. Коли економіка запрацює (а тенденції позитивні), і зарплати почнуть рости, дефіцит стане незначним", - вказав він.

Поділитися повідомленням

Гроші на перерахунок пенсій Кабмін планує отримати за рахунок перевиконання бюджету Пенсійного фонду.

Про це повідомили в Пенсійному фонді, відповідаючи на запит "Сегодня", передає Цензор.НЕТ.

Цього року уряд анонсує підвищення пенсій на 10,1% (в травні і грудні), і масштабне "осучаснення".

Пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу і співвідношення власної зарплати до середньої. З огляду на, що середня зарплата зростає з кожним роком, пенсії українців необхідно "осучаснювати". Останній раз таке "осучаснення" відбувалося в 2012-му році. За цей час середня зарплата в Україні зросла в два рази, в результаті мільйони українців на "заслуженому відпочинку" мають розрахунковий розмір пенсії нижче прожиткового мінімуму.

Всього Міністерство соцполітики планує підвищити пенсії 5,6 мільйонам українців (всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів). Частина пенсіонерів після "осучаснення" отримуватимуть в два рази більше. Так, більше ніж на 1000 грн розбагатіють 1,1 мільйона пенсіонерів. Надбавку від 900 до 1000 грн можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 грн - 460 тисяч. Решті (а це понад 3,5 мільйона українців) пенсію піднімуть від 50 до 700 грн.

"Якщо ми говоримо про те, що на рік у нас призначається близько 450-500 нових пенсій, то звичайно, всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пенсій. Якщо у нас 12 мільйонів пенсіонерів, ви можете порахувати, скільки нам потрібно осучаснювати. Зрозуміло, що у кожного пенсіонера індивідуально. Зрозуміло, що якщо осучаснення буде робитися, то буде робитися по кожному пенсіонеру, в залежності від заробітної плати та стажу. Зрозуміло, що у разі осучаснення не всі отримають підвищення, тому що іноді за рахунок різних доплат пенсія виходить більше, ніж буде у разі осучаснення. Таке теж є", - розповів заступник голови Пенсійного фонду Микола Шабмір.

На даний момент "застарілі" пенсії отримують 8,5 з 11,9 мільйона пенсіонерів. За підрахунками Кабміну, "осучаснення" пенсій обійдеться державі в 47,7 млрд грн.

На запит видання в Пенсійному фонді відповіли: в бюджеті на цей рік "осучаснення" пенсій не передбачено. "Бюджет формуються на основі чинних законодавчих норм. Законодавчих рішення про осучаснення рівня призначених пенсій на цей момент немає", - пояснили у відомстві.

Гроші на перерахунок пенсій планують отримати за рахунок перевиконання бюджету Пенсійного фонду. Швидше за все, його проведуть у другій половині цього року. Пенсійний фонд поповнює за рахунок внесків працюючих українців (22% ЄСВ з кожної зарплати). За перші два місяці минулого року ПФ отримав 17,7 млрд грн, а за перші два місяці 2017 го - 20,6 млрд грн. Всього цього року в бюджеті передбачені надходження від ОСВ в розмірі 163,6 млрд грн, а минулого року - 107,1 млрд.

Поділитися повідомленням

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляє, що Кабінет Міністрів має намір внести до Верховної Ради законопроект про пенсійну реформу до 16 травня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він повідомив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

"Ми повинні все порахувати, не можна поспішати. Працюють серйозні експерти, економісти - наші, з Мінекономіки, Мінфіну, а також із МВФ. До 16 травня ми повинні подати відповідний законопроект у ВР", - сказав Рева.

За словами міністра, на першому етапі пенсійної реформи важливо не допустити збільшення дефіциту Пенсійного фонду і зафіксувати його на нинішньому рівні. 

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що розраховує на прийняття Радою законопроекту про пенсійну реформу до 15 липня.

Гройсман обіцяє підвищити пенсії 9 млн із 12 млн пенсіонерів з 1 жовтня в разі реалізації запропонованої урядом пенсійної реформи.

Рева заявляє про додаткову потребу в 11-12 млрд гривень для перерахунку пенсій у 2017 році.

Поділитися повідомленням

Накопичувальна пенсійна система дозволить українським пенсіонерам передавати свої пенсії у спадок.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "Еспрессо TV" розповів віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Накопичувальна система - це окремий вид накопичень, що не проїдаються відразу, оскільки це зараз у солідарній системі. (...) Ця система дозволяє не згоряти пенсійним вкладам, а примножувати їх, накопичувати. Таким чином дає можливість отримати високу пенсію в майбутньому", - сказав Розенко.

За його словами, головною особливістю накопичувальної системи є можливість передання цього ресурсу у спадок.

"На сьогодні такої можливості немає, і зараз після смерті людини її родичі нічого не отримують", - зазначив Розенко.

Поділитися повідомленням

На сьогодні не можна говорити про підвищення пенсійного віку для громадян України.

Як передає Цензор.НЕТ, про це віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив в ефірі "Еспрессо TV".

"У меморандумі МВФ питання віку знято... Експерти кажуть: ось в Європі час виходу на пенсію на 4 роки більший, в Україні це 58 років, в Європі 62 роки. Але давайте говорити й іншу правду, що тривалість життя українців на 10 років менша, ніж в ЄС. І говорити про підвищення пенсійного віку зараз недоцільно. Підвищення тривалості життя - ось виклик, і ми повинні направити свої зусилля на це. Коли збільшиться тривалість, можна буде говорити про підвищення віку", - сказав Розенко.

Також він підкреслив, що в Україні має запрацювати накопичувальна система пенсій, пенсійне страхування.

"Ми вже відійшли від радянської системи, але ще не перейшли до європейської", - додав віце-прем'єр-міністр.

Поділитися повідомленням

Вітчизняна пенсійна система сьогодні на межі катастрофи, вважає міністр соціальної політики Андрій Рева.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

Доходи ПФУ, за словами Реви, покривають лише 50% потреб Фонду.

"Ми сьогодні в ситуації, коли мінімальна пенсія - 1247 грн, при цьому ще кілька сотень тисяч осіб отримують пенсію 949 грн, середня пенсія 1823 грн по Україні, 12 млн. пенсіонерів. І для того, щоб заплатити їм ці мізерні пенсії доходів Пенсійного фонду вистачає рівно на половину. Другу половину ми дотуємо з бюджету. Це нормальна ситуація? Нам потрібен МВФ, щоб побачити, що там катастрофа, що це мізерний рівень пенсійного забезпечення? Ми сьогодні дотуємо з бюджету на половину, країна, що воює, в якій 134 млрд витрачають на національну оборону й безпеку і 140 млрд витрачають на дотацію Пенсійного фонду. При цьому це найнижчий рівень пенсійного забезпечення в Європі. Тому тут МВФ не потрібен. Тут потрібно ставити питання до всієї влади в Україні, як ми дожилися до такого, що сьогодні стоїмо перед можливою катастрофою, причому катастрофою колосальною", - заявив міністр.

Як повідомляли, Міжнародний валютний фонд вважає передчасним введення другого рівня пенсійної системи. Про це написав голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден у своїй статті, опублікованій на сайті "Економічної правди". У відповідь Розенко заявив, що зараз Кабінет міністрів ще напрацьовує свій варіант пенсійної реформи.

Поділитися повідомленням

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

• Зараз на сторінці   0 користувачів

Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

Моя Верхньодніпровщина - форум створений для спілкування жителів району. Новини України, області, району. Захоплення, мода, культура, спорт, гумор, оголошення.
Моя Верхнеднепровщина - форум созданный для общения жителей района. Новости Украины, области, района. Увлечения, мода, культура, спорт, юмор, объявления.